GROTE HERBESTRATINGS- EN BAGGERWERKZAAMHEDEN GEPLAND IN WIJK DORRESTEIN PASSAGE SLUIT SEIZOEN AF KEURMEESTER VIERT HONDERDSTE VERJAARDAG BIJ SLACHTERIJ BOER WHOZNEXT EN N DOUBLEYOU K-STYLE 2008 ER WERD GEBRIDGED EVANGELISATIE- SAMENKOMST HERVORMDE GEMEENTE nieuwerkerk Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 april 2008 pagina 33 Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de voorlopige laatste wijkavond in de wijk Dorrestein en Parkzoom werden door de verschillende wet houders, teamchef Raoul Verwey en beleidsambtenaar Jan van der Ven toelichtingen gegeven over de situatie in de wijk en de projecten waar de gemeente momenteel mee bezig is. Van der Ven maakte duidelijk dat er de komende tijd veel te gebeuren staat met betrekking tot herbestra- ting. Door Niels Raas Teamchef van de politie, Raoul Ver wey maakte bekend dat naar aan leiding van het recente vuurwape nincident in de gemeente, twee verdachten zijn gearresteerd. Ook zijn er na het oppakken van drie inbrekers geen meldingen meer geweest van woninginbraken. Van der Ven bereidde de inwoners tij dens zijn toelichting voor op de komende baggerwerkzaamheden die in de wijk Dorrestein gepland staan. "Eén keer in detien jaar gaat het Hoogheemraad op een locatie baggeren. Dit zal gedurende korte tijd veel overlast door grote vracht auto's opleveren," aldus Van der Ven. Daarnaast staan er komend jaar grote herbestratingsoperaties gepland, waarbij zowel asfalt als elementenbestrating onder han den zullen worden genomen. Aan de Verzetsstraat en de Vrijheids laan zullen deze werkzaamheden bovendien gepaard gaan met een renovatie van de riolering. Er zullen langs een straat niet tegelijkertijd werkzaamheden aan het fietspad en de autoweg plaatsvinden, om de overlast te beperken. Aan de bezoekers werd een kaart getoond waar de werkzaamheden zullen plaatsvinden. Deze werd tijdens de pauze enthousiast bezocht. Bij de wijkavond was ook Piet Molenaar van VVN-Nieuwerkerk aanwezig. Molenaar vroeg aan wethouder van Loon of hij bij het herbestra- ten de gemeente advies zou mo gen geven over de behoefte van gehandicaptenvoertuigen in het verkeer. De wethouder reageerde hierop instemmend. Wethouder van Loon gaf in zijn toelichting aan dat op dit moment de resultaten van het parkeerdruk onderzoek geanalyseerd worden. "We delen de wijk op in vakken van honderd bij honderd meter en kijken hoeveel parkeerplaatsen er binnen een dergelijk vak zijn. Te vens kijken we hoeveel auto's er in de zone geparkeerd staan. Als er in meer dan 95 procent van de vakken geparkeerd wordt, is de zone een knelpunt en zal er gedacht worden aan extra parkeerplaatsen," aldus van Loon. Wethouder Slagt deelde mee dat er op in de Bomenbuurt op het veldje voor de Els, de Beuk en de Linde een woonzorgcomplex komt. "Het is zeker dat dit complex er komt. De basis voor het plan zijn de afspraken gemaakt in het pact van Savelberg en in de prestatieaf spraken. In het plan is een rol voor onder andere Vestia weggelegd. Voor de zomer zal er een voorstel worden ingediend," aldus Slagt. Verder deelde de wethouder mee dat de locatie Tweemaster van de PWA-school na de oplevering van de Brede School overbodig wordt en gesloopt zal worden. Slagt ver telde ook dat er onder andere aan gedacht wordt om op de locatie tweehonderd woningen voor star ters en jongeren te gaan bouwen. Vanuit het publiek werd door en kele mensen bezorgdheid geuit over hoe kinderen en sporters vei lig de te bouwen sportvelden bij de Kleine Vink kunnen bereiken. Wethouder Verbeek verzekerde hen dat veiligheid en bereikbaar heid topprioriteiten zijn. Binnen het college wordt momenteel na gedacht over hoe de Kleine Vink veilig met de Europalaan verbon den kan worden door middel van een tunnel. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de S Gideonschool aan het Kroonkruid 107 wordt voor zondag 4 mei om I 11.30 uur een evangelisatiesa menkomst georganiseerd door de Hervormde Gemeente Nieu werkerk. Thema van deze dienst 1 is 'Wie ben ik?'. Deur open om 11.00 uur. Een muziekgroep ver zorgt een muzikaal intermezzo. Voor meer informatie: 0180- 317449 of 0180-311540. Nieuwerkerk aan den IJssel Christelijk-maatschappelijke vrouwenbeweging Passage orga niseert voor donderdag 24 april °m 20.00 uur in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Be- 'jerinkstraat 53 de laatste avond van dit seizoen die in het teken zal staan van lente en zomer met a|s thema 'Steeds nieuwe won deren'. Spreker deze avond is de deer Snijders uit ter Aar die een diavoorstelling zal verzorgen. Ook niet-leden zijn welkom. Voor meer informatie: 0180- 312664. Door Marianne Fortuin Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de honderdste verjaardag van Leen Haak bracht Jan Baas, werk nemer bij de slachterij T. Boer Zn. geen bloemetje mee, maar regelde hij voor de voormalig keurmeester een rondleiding in het bedrijf waar hij jarenlang werkzaam was. Via het Activiteitenteam van ver zorgingshuis Chrysanthemum, waar de heer Haak woont, en de echtgenote van Jan Baas, die daar als verpleegster werkt, werd het idee uitgewerkt en aan de jarige voorgelegd. Hij was meteen en thousiast, omdat hij in de 50-er jaren als keurmeester voor het be drijf heeft gewerkt. Het ging toen om de keuring van schapen voor de export naar Frankrijk. Die scha pen waren uiteraard eerst door de Keuringsdienst goedgekeurd, maar werden nog eens extra op kwaliteit beoordeeld door een keurmeester van het bedrijf, om de naam van het Hollands slachtvee in het buitenland hoog te houden. Aan de bezoekers werd een kaart getoond waar de werkzaamheden zullen plaatsvinden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Uit slag van afgelopen maandag van de vijfde, tevens voorlaatste ronde van de vijfde en laatste competitie ronde van het seizoen 2007-2008 van de Nieuwerkerkse Bridgeclub. Poule A: I.Renate Tournier-Lucy Wijnen 60.07; 2.Lucy Eldering-Joan Sipman 59.72; 3.Betty Geurts-Ka- ren Schuddeboom 57.99; 4.Michiel de Korver-To Schreuder 57.64; 5.Martha Boers-Joke van 't Hoen 50.00; 6.Gerda Vissers-Cor Lage- man 49.65; 7.Maarten Goedhart- Peter Bijsterveld 49.31, 8. Wim en Martha Verhoeven 48.61; 9.Marij ke Blok-Gerda Goedhart 46.88 én Freddy en Rob van Leeuwen 46.88; 11.Anneke Jansen-MarianneVer- hoeff 46.53; 12.Arie van Veen-Rob Moelker én Wim Schreuder-Ton Vissers 43. 40; 14.Frithjof Blok- Ruud Rijks 39.93. Poule B: I.Leny Hoogland-Elisa- beth Tump 61.74; 2.Wil Blok-Wil Valk 60.24; 3.Kees van Winden- Truus Car 57.01; 4.Henri Korsten- Alice de Looze 56.60; 5.Trudi Kerk- hoven-Betsie Kuiper 51.39; 6.Thea Michels-Selma van der Berg 51.22; 7.lrma en Ab Sonneveldt 51.04; 8.Guus Ham-Henny Hense 49.38; 9.Elly Timmerman-Rina Koolhaas 44.97; 10.Arie van der Linde-Mike Gallagher 44.79; 11.Ada van der Linde-Greet Gallagher 44.72; 12. Tiny van Winden-Alice van den Heuvel 43.75; 13.John Jansen-Ad Verhoeff 41.67; 14.Frans en Adrie Bijl 41.49. Tussenstand in poule A: 1.Marijke Blok-Gerda Goedhart; 2.Ineke van den Heuvel-Lucy Eldering en 3.Mi- chiel de Korver-To Schreuder. In poule B: Uaap Severs-Trudi Kerk hoven; 2.Ada van der Linde-Greet Gallagher en 3.Leny Hoogland-Eli- sabeth Tump. De heer Haak werd op maandag 21 april met koffie en gebak bij de firma Boer ontvangen en her kende de oud-directeur, Maarten Boer, meteen. Aan de hand van oude foto's werden herinnerin gen opgehaald. Haak: "Ik ben op m'n twaalfde begonnen als bak kersknecht. Een keer werd ik van onoplettendheid beschuldigd. De broodmand was gestolen, terwijl ik op het paard en de bakkerswa gen moest passen. Later kwam ik erachter dat enkele andere jonge lui een grap met me hadden uitge haald." Eén van die jongelui bleek de tante van Boer te zijn geweest. De rest van zijn werkzame leven is de heer Haak met vlees bezig ge weest: korte tijd als keurmeester en verder als slager. Haak was diep onder de indruk toen hij de rondleiding kreeg in de slachterij. De heer Haak verzuchtte meermaals: "Och, och, dit had mijn vader nog moeten zien. Hier wordt helemaal niet meer gesjouwd." De koeien werden destijds per trein aangevoerd, onder anderen vanuit Hoogeveen. Dan ging het te voet Leen Haak en Jan Baas inspecteren de karkassen. met de koeien van Nieuwerkerk naar de veemarkt in Rotterdam. Als er koeien niet verkocht waren, moest men dat hele eind weer te rug lopen. De heer Haak is nog 1 dag de concurrent geweest van de firma Stout: (Noot van de redac tie: destijds bestond nog de firma Stout Boer) De heer Haak: "Ik kocht 5 kalveren op de markt voor een gulden per stuk, beende ze uit en verkocht het vlees aan groot handel Molendijk. Daar heb ik toen tien gulden mee verdiend. Maar de week daarop werd er bij Molendijk gezegd, dat men het vlees niet no dig had. Daar ging m'n handel..." De heer Haak was zeer verguld, dat hij de slachterij heeft mogen bezoeken. Hij zei na afloop van de rondleiding, dat hij trots was dat er zoiets prachtigs in Nieuwerkerk bestaat, en dat hij hier beslist over ging dromen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het trapveldje naast kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan or ganiseren whoZnext-NWK2 en Team Respect voor donderdag 1 en vrijdag 2 mei het jaarlijkse sport- spektakel 'straatvoetbal'. De don derdag is bestemd voor voor kin deren jonger dan 14 jaar van 11.00 tot 17.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 0,50 euro. De leerlingen van het TVO Nieuwerkerk werken onder leiding van Angelique Vonk, docente TVO en Allard Lammerts van Bueren van Stichting Jeugd werk Nieuwerkerk aan deze dag. De whoZnexters hopen, net als vo rig jaar, straatvoetballer Soufiane '2za' Touzani te strikken om zijn kunsten te komen vertonen. De vrijdag is bestemd voor jon geren vanaf 14 jaar en duurt van 13.00 tot 22.00 uur. De kosten be dragen 0,50 euro. Op beide dagen is er veel muziek, eten, drinken en veel sport. Er kunnen maximaal 12 teams van vijf personen meedoen. Voor meer informatie en aanmel den: allard_taverna@yahoo.com of 0648102366. Sportspektakel 2007; jongeren poseren met straatvoetbalheld Soufiane Touzani. I

Hart van Holland | 2008 | | pagina 33