öan smeberij tot winkelcentrum Be Smtbse 1RAZIUËGR0EP BRENGT MOEDER ONTBIJT OP BED MOORDRECHT MOORDRECHT NA WINST WINNAAR DERDE PERIODETITEL CURSUS OPVOEDEN EN ZO KERKDIENSTEN 20 APRIL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 april 2008 pagina 35 Moordrecht - Lang leek het ner gens naar in de wedstrijd tussen AVS Germinal en Moordrecht. De Rotterdammers konden niet beter en Moordrecht paste zich vanaf het eerste fluitsignaal feilloos aan de tegenstander aan. De ban was gebroken nadat Roy van den Hoek vijf minuten voor de rust met een afstandschot de score opende. Na de rust een veel feller Moordrecht dat bijna alle duels won en de bo venliggende partij was. De van een blessure teruggekomen Jan de Joode werd na ruim tien minu ten spelen in de tweede helft in gebracht en omdat de thuisploeg nu wel op de aanval wilde spelen, kwam er veel ruimte voor de snel le Moordrechtse spitsen. Dit resul teerde in een tweetal treffers van de Joode en dus een dikverdiende 0-3 overwinning. Moordrecht is verzekerd van een plaats in de nacompetitie door de derde peri- odetitel te winnen. Moodrecht 5 is een nieuw team binnen de vereniging. Het bestaat uit een 15 tal jonge gasten die elders gespeeld hebben of nog nooit gevoetbald hebben. "Iedere week gaat het een stukje beter", aldus de aanvoerder. Zondag werd er gespeeld tegen Floreant (3e plaats) en keek de ploeg al met de rust tegen een 0-3 achterstand aan. Na de rust een geheel ander beeld. Moordrecht 5 knokte voor iedere bal en kwam al snel op 1-3. De 2-3 viel halverwege de tweede helft en vlak voor het laatste fluit signaal viel de dikverdiende ge lijkmaker. Het team heeft inmid dels 9 punten en heeft nog twee wedstrijden te gaan om de doel stelling van tien punten te realise ren. Versterkingen voor volgend seizoen zijn inmiddels vastgelegd. Gouda - Bijna alle ouders komen in de opvoeding van hun kinde ren vragen of problemen tegen waar ze niet direct een antwoord op weten. Opvoedbureau Midden Holland organiseert voor ouders met kinderen in de leeftijd van drie tot twaalf jaar de cursus 'Op voeden en zo. De cursus wordt ge geven in gebouw Gouwespoor op de derde etage, Stationsplein 9 op de maandagen 26 mei, 2, 16, 23 en 30 juni van 20.00 tot 22.00 uur. Info en aanmelden: 0182-547888 of op voedbureau @jso.nl. Moordrecht Volle Evangelie Gem. 15.00 uur mw. T. Annotee. Ger. Kerk 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. Dorpskerk 10.00 ds. C. Bregman. Herv. Gem. Bethel 10.00 uur ds G.C. de Jong en 18.30 uur ds. L. Quist. R.K. parochie St. Johannes Onthoofding: 10.00 uur Woord en Communieviering met Dick Vrijburg. De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl In Moordrecht werd vrijdag 18 april winkelcentrum De Smidse geopend. De naam is ontleend aan Smederij Vis die er 150 jaar gevestigd was op de Kerklaan waar nu het torentje is bij de ingang van het winkelcentrum. De familie Vis was afkomstig uit Bieiswijk, maar had later bedrijven in Reeuwijk, Zevenhuizen, Nieuwerkerk en in Waddinxveen had men naast de smederij een scheepswerfje langs de Gouwe. 'Vissen' In 1844 vestigde de Waddinxveen- se Adrianus Vis zich in Moordrecht als smid. Een van zijn elf kinderen, zoon Gerrit Vis werkte in het Moor drechtse bedrijf en begon in Ou derkerk als smid en groeide uit tot een groot staalconstructiebedrijf. Een neef van Gerrit was Adria nus Vis, de smid uit Nieuwerkerk, zijn zoon Dirk ging in de zaak en kleinzoon Jan (1882-1960) ging het vak in Moordrecht leren en nam later het bedrijf over. Vervol gens namen Jans zonen Dirk en Bram (1913-1968) het bedrijf over. Zij waren vooral hoefsmeden, de omliggende boeren en midden standers lieten daar hun paarden beslaan. Toen Dirk overleed ging Bram alleen verder. Supermarkten Langzaam aan werden de paard en wagens vervangen door vracht auto's dus ging Bram naast het smidswerk over tot het opbouwen van laadbakken en cabines op auto-onderstellen waarvoor hij Gerard Verboom in dienst nam. Janus van Holten was jarenlang de smidsknecht. Er werd een nieuwe werkplaats gebouwd en de vrouw van Bram en dochter Dicky begon nen in de oude smederij een win- Zo zag de Kerklaan er 25 jaar en langer geleden uit, nu vindt men daar het nieuwe winkelcentrum. k.el in huishoudelijke artikelen en kachels terwijl zoon Hans studeer de. Er werd een nieuw pand ge bouwd op de plaats van de oude smederij. Na de dood van Bram verhuurde mevrouw Vis het pand aan Som- mer die daar een fineerderij be gon en tevens de winkel aanhield. Mevrouw Vis kocht de naastgele gen boerderij en ging daar in wo nen. Na enkele jaren verhuisde Som- mer en kwam er de Vivo in, wat la ter Super van Houwelingen ging heten. Rechts ernaast werden de panden van aannemer Vink aan de Kerklaan gesloopt en kwam daar de C1000 zodat Moordrecht twee supermarkten bezat. zodat C1000 besloot de zaak te sluiten en de Super zich tijdelijk aan de Oostpolder vestigde. Om ruimte te maken werden aan de Sluislaan de bejaardenhuisjes ge sloopt en enkele huizen, ook het Groene kruisgebouw. Er werden appartementen gebouwd rondom en boven het nieuwe winkelcen trum. Het huis van mevrouw Vis werd opnieuw opgebouwd en is nu magazijn van het Kruidvat. Inmiddels is de Super terug in 'De Smidse' met de Aldi vlak naast hem. Verder het Kruidvat, een Dio dro gist en Primera, een makelaar, een kapsalon en een videotheek, en tegenover bakker Johan komt een bloemenwinkel. Moordrecht kan trots zijn op een mooi winkelcentrum met parkeer plaatsen. Leen Eykeleboom de kolenboer van de Oostringdijk, naast zijn paard wat net is beslagen. Op de achtergrond de oude smederij van Vis. De Smidse Na verloop van jaren werd het bekend dat er op deze plaats een nieuw winkelcentrum zou komen Boven Tine en Dirk Vis; linksonder Bram, opa Dirk (vader van Jan), Ad (later Moordrechts wethouder) en Nees Vis en op de achtergrond vader Jan Vis. Moordrecht - Wie een ramp is in de keuken, maar op Moederdag moeder toch wil verrrassen met een ontbijtje, kan een beroep doen op de Brazi- liëgroep Gouda/Moordrecht, die op zondag 11 mei ontbijt verzorgd in Moordrecht, Gouda en Reeuwijk. De Braziliëgroep biedt een com pleet moederdagontbijt aan, dat zondagochtend 11 mei of zater dagavond 10 mei wordt afgele verd. De kosten voor een ontbijt bedragen 10 euro. De groep zet zich in voor straatkinderen in Rio de Janeiro. In de zomer van 2005 hebben zij o.a. een schooltje in één van de krottenwijken van Rio de Janeiro opgeknapt en in 2007 werd een speelzaal gebouwd. Dit jaar staat geen reis op de agenda, maar zal de stichting Remer in Rio de Janeiro, die onder meer zorgt voor opvang en de scholing van de straatkinderen, blijvend worden ondersteund. De opbrengst van de ontbijtactie zal ten geode komen aan deze stchting. Bestellen kan tot uiterlijk 8 mei Voor meer informatie en bestellin gen: Jopie en Cees Koop tel: 0182-528416 of jopie. koop@zonnet.nl of Joke en Peter Klaasse tel: 0182- 571349. Vervolg van de voorpagina edtie Moorecht/Nieuwerkerk ondersteuning van de historische vereniging en harmonie Kunst na Arbeid, waarna het winkelcentrum werd geopend door een echte bulldozer, die symbolisch een ste nen muur afbrak. Het laatste offi ciële onderdeel was de onthulling van een beeld van kunstenaar Rob Stolk, dat aan de gemeente was geschonken door de Rabobank. Hierna was het tijd voor het echte feest. Met een hapje en een drank je kon iedereen genieten van de muziek van de Drive-in show van Dance Factory. De inwoners van Moordrecht zijn ook erg blij met het nieuwe win kelcentrum, zoals mevrouw Ha venaar. "Ik vind het erg luxe dat we nu zo'n mooi winkelcentrum hebben. Er waren hier bijna geen winkels, dus moest ik altijd naar Nieuwerkerk om boodschappen te doen. Nu hoef ik alleen maar een heel klein stukje te lopen en ik ben er. Het is een hele verbetering voor Moordrecht." Na de opening van het nieuwe winkelcentrum was het tijd voor een woord van dank van vertegen woordigers van Baas en Pagus, die betrokken waren bij de ontwik keling van het plan. Hierbij werd een cheque van 1500 euro aan de gemeente overhandigd voor Een cheque van 1500 euro werd aan de gemeente overhandigd voor ondersteuning van de historische vereniging en harmonie i

Hart van Holland | 2008 | | pagina 35