WELLANTCOIIEGE BOSKOOP ROND MAATSCHAPPELIJKE STAGES AF JEUGDVISSEN OP KONINGINNEDAG UNICEF OP KONINGINNEDAG LITIE BERICHTEN SCHAKELTRAJECT IN PREMTIME ker gem hond NIEUWBOUW OP LOCATIE NOORDKADE OFFICIEEL VAN START BOSKOOP OEFENT RAMPSCENARIO REGIO KERKDIENSTEN ZONDAG 27 APRIL P^LITI E BERICHTEN actueel nieuws en meer: www.hartvanholland-online.nl pagina 46 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 april 2008 Boskoop - Wethouder mevrouw A.C. Oosterwijk van cultuur en recrea tie, sociale voorzieningen en maatschappelijk werk en gezondheidszorg, reikte op 15 april de eerste certificaten uit aan een aantal leerlingen van het Wellantcollege. In aanwezigheid van ouders en docenten ontvingen 34 vierdejaarsscholieren in de aula van de school aan de Zijde het bewijs dat ze hun maatschappelijke stage met goed gevolg hadden afgerond. Eerder dit jaar gaf wethouder Schotanus het startschot voor de eerste maatschappelijke stage. Om meer betrokkenheid bij de maatschappij te krijgen heeft het kabinet Balkenende de maat schappelijke stage als speerpunt benoemd voor 2009. Het Wel lantcollege nam het voortouw en startte dit jaar met een proef. Uitgangspunt: 'samen leven kun je leren'. Doel van de maatschap pelijke stage van het Wellantcol lege was jongeren iets voor een ander te laten doen, om ze op die manier te laten kennismaken Certificaat van de wethouder voor stage in bibliotheek. met de samenleving en zo ze te laten ervaren hoe het is om ver antwoordelijkheid te nemen voor een ander. Begrip "Vrijwilligers zijn het cement in onze samenleving. We kunnen als overheid allerlei plannen ma ken, maar zonder vrijwilligers zijn we nergens", stelde wethou der Oosterwijk. "Er is vooral be hoefte aan jonge vrijwilligers die een bijdrage kunnen leveren aan versterking van veiligheid, stabi liteit en respect. Door deze stage neemt het begrip voor elkaar toe en ik verwacht dat dit een impuls is voor het vrijwilligerswerk." Inspanning Ook vestigigingsdirecteur me vrouw L. Marijs stond stil bij het belang van vrijwilligerswerk. "Het stageproject heeft ons ge leerd dat leerlingen best bereid zijn om een maatschappelijke sta ge te volgen en dat ze heel goed in staat zijn om iets voor een an der te doen." Ze wees er tenslotte op dat de maatschappelijke stage niet alleen veel heeft opgele verd, maar ook veel inspanningen heeft gekost. "Zowel van de leer lingen als de begeleiders van het project", besloot ze. Waddinxveen - Tijdens een feeste lijke rondvaart op de Gouwe vondt op 17 april de officiële onderteke ning van de exploitatieovereen komst van het Noordpark plaats. Wethouder Dorenda Gerts en ver tegenwoordigers van de ontwik kelaars vof Noordpark en vof Le genda hebben hun handtekening gezet voor een nieuwe wonwijk op een perceel gelegen aan de Noordkade, die Gouwselande gaat heten. Gouwselande is de eerste fase in een gebied dat al bekend staat als de toekomstige 'goudkust' van Waddinxveen. Het bestaande bedrijventerrein wordt omgeto verd tot een woonwijk langs de Gouwe. Er worden luxe woningen gebouwd, maar ook starterswo- ningen vanaf 165.000 euro. Aan het einde van de Noordkade op de grens met de Voorofsche- polder komen in totaal negentig woningen. Van starterswoningen tot luxe geschakelde villa's. De polderrand wordt begrensd door een kleinschalig, luxe appartemen tengebouw. De nieuwe bewoners hebben hier blijvend een uitzicht over het kenmerkende slagenland schap, met gras, koeien en sloten. Voor meer informatie: www.gouwselande.nl. Boskoop Chr. Ger.kerk 9.30 uur ds. E.J. van der Linde en 19.00 uur prof.dr. G.C. den Hertog. De Stek 9.30 uur mw.ds. E.A. van Halsema. Zijdekerk 9.30 uur en 18.30 uur dhr. K. de Boer (vak R). Dorpskerk 9.30 uur ds. J. Ou- wendijk. Chr.gem.Bethel 9.30 uur Jaap Dieleman. Ger. Gem. 9.30 en 15.30 uur ds. M. Joosse. Evang. Gem. Parousia 10.00 R. Kooyman. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Boskoop - Politie en brandweer houden op donderdag 24 april een grootschalige gezamenlijke rampenoefening. Aan de oefening nemen de politie en brandweer van Boskoop en Waddinxveen, én de gemeente Boskoop deel. De oefening begint om 19.30 uur en duurt ongeveer tot 21.30 uur. De politie en brandweer gebruiken de oefening om op een realistische wijze de samenwerking te kunnen oefenen. De gemeente pakt deze gelegenheid aan om het deelpro ces 'Opvang en Verzorging tijdens rampen' te oefenen. Tijdens de oefening wordt een aantal wegen voor al het gemotoriseerde verkeer afgesloten. Dit kan tot de nodige verkeershinder leiden. Zevenhuizen-Moerkapelle - Hen gelsportvereniging Zevenhui- zen-Moerkapelle organiseert in samenwerking met het Oran jecomité voor Koninginnedag, woensdag 30 april, voor kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar een viswedstrijd. Kinderen in Zevenhuizen vissen in de Potgie tersingel in de woonwijk Swanla. Aanmelden bij J. Wiersma op 0180-632654. Kinderen in Moer- kapeile vissen in de tocht, langs het schelpenpad nabij de Kievit. Zij kunnen zich aanmelden bij Adr. Van Erk op 079-5932788. Op de dag zelf aanmelden kan ook. Op beide plaatsen dienen de kin deren zich uiterlijk 7.45 uur te melden voor het afhalen van het kantnummer. De wedstrijd duurt van 8.00 tot 9.30 uur met tot slot de prijsuitreiking. De wedstrijd leiding zal de kinderen met raad en daad bijstaan om een goede vangst te behalen. Voor meer informatie: www.h-z- m.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Koninginnedag, 30 april, is Unicef present met een stand met infor matie, folders, kaarten en cadeau artikelen. Voor 2007 was het the ma van Unicef 'Nooit meer angst' over kinderen in conflictgebieden. De Verenigde Naties hebben 2008 uitgeroepen tot Internationaal Jaar van de Sanitatie (water- en sa nitaire voorzieningen en hygiëne). In Nieuwerkerk is bijvoorbeeld de Nationale Zwem4daagse al vaak Verkeersongeval Boskoop - Donderdag 17 april vond om 17.40 uur een verkeersongeval plaats op de Linnaeusweg. Een 28 jarige automobilist uit Boskoop reed over de Linnaeusweg en kreeg bij de wegversmalling voor rang van tegemoetkomende au to's. Een 11 jarige Boskoper rende plotseling de weg op en werd aangereden. De voetganger werd met een hersenschudding overge bracht naar het Groene Hartzie kenhuis. Aanrijding Boskoop - Zondag 20 april rond 21.50 uur gebeurde er een aanrij ding op Den Ham waarbij in totaal drie auto's waren betrokken en drie gewonden vielen. Vermoede lijk ontstond de aanrijding door een verkeerde inhaalmanoeuvre van een automobilist, nadere in formatie ontbreekt nog, uit Bos koop. Een 28-jarige automobilist uit Boskoop zag zijn auto plotse ling van achter een vrachtauto vandaan komen. Door direct naar rechts te sturen wist hij hem nog gedeeltelijk te ontwijken maar werd nog in de flank geraakt. Een auto met daarin een 56-jarige man uit Hazerswoude-Dorp en een vrouw waarvan nadere gegevens nog ontbreken, werd wel frontaal aangereden door de inhaler.. De inzittenden van deze auto zijn voor controle overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. Door de klap van de aanrijding beland de de auto van de Boskoper tegen de vangrail tussen weg en Gouwe. Hij zat bekneld en werd door de brandweer en medische dienst uit zijn benarde positie bevrijd. Met letsel aan benen, armen en hoofd is hij overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum in Rot terdam. De politie onderzoekt de aanrijding. Politie neemt vijf rijbewijzen in bij alcoholcontroles Boskoop/regio - De politie heeft het afgelopen weekend vijf rijbe wijzen ingevorderd van bestuur ders die werden betrapt op het rijden onder invloed. Bij de adem analyses werd boven de limiet van 220 ug/l geblazen en boven de in- vorderingsgrond. Deze ligt op 350 ug/l voor de beginnend bestuur der en voor anderen op 570 ug/l. Eén bestuurder weigerde iedere medewerking. Naast dat de be stuurders hun rijbewijzen hebben moeten inleveren, maakte de po litie proces-verbaal tegen ze op. Wel proces-verbaal geen invordering Verder kregen nog zesendertig bestuurders van motorvoertuigen een proces-verbaal voor het rijden onder invloed. Deze bestuurders kwamen boven de limiet van 220 ug/l (90 ug/l beginnend bestuur der) uit maar bleven onder de in- vorderingsgrond van 570 ug/l (350 ug/l voor beginnend bestuurder. Alcoholcontrole Onder het aantal van zesender tig zijn vijftien bestuurders die bij een alcoholcontrole in Bodegra ven en Reeuwijk werden aange houden. De politie van het team Bodegraven/Reeuwijk hield met het Regionaal Verkeershandha- vingsteam van Politie Hollands Midden vrijdagavond 18 april en het eerste deel van de nacht naar zaterdag 19 april controles op ver schillende plaatsen. In Bodegra ven werd vooral gecontroleerd op de N11, Dammekant en de Burge meester Kremerweg en in Reeuw ijk op drie plaatsen rond het dorp. In Bodegraven leverde dit negen aanhoudingen op en in Reeuwijk zes. In totaal werden 1085 blaas- testen afgenomen. Ook vielen er tijdens deze controles nog negen bekeuringen voor andere ver keersovertredingen. Verder ging het om de plaatsen: Noordwijk, Voorhout, Oegstgeest, Leiden (6x), Voorschoten, Leider dorp, Roelofarendsveen, Nieuw- veen. Ter Aar (2x), Woubrugge (2x), Boskoop (3x) en Gouda. In het belang van de verkeersvei ligheid zal de politie blijven con troleren op het gebruik van alco hol in het verkeer. Het prijswinnende Schakeltraject van Politie Hollands Midden is van avond, woensdag 23 april, te zien in het NPS programma PremTime. Dit programma behandelt, zoals PREMtime zelf aangeeft, zaken die typerend zijn voor de multicul turele samenleving. Op woensdag 23 april, om 22.50 uur, gaat het programma over het imago van de politie bij allochtone jongeren. Er wordt onder andere aandacht be steed aan het Schakeltraject. Politie Hollands Midden heeft op 13 maart met het Schakeltraject de prijs gewonnen voor het beste Di versiteitproject binnen de Neder- landse politie. Het traject bestaat uit een competentie- en empower- menttraining en is een succesvolle manier gebleken om agenten van allochtone afkomst te werven. Politie Hollands Midden is in fe bruari 2007 gestart met dit traject. Inmiddels zijn er dertien jongeren begonnen met de politieopleiding en hebben nog eens 10 het Scha keltraject met een positief advies doorlopen waardoor zij binnen kort ook kunnen deelnemen aan de selectie voor de politieschool. gekoppeld aan dit thema. Unicef probeert in samenwerking met de zwembond KNZB zoveel mogelijk het sponsorzwemmen te stimule ren tijdens deze vierdaagse. Om met zwemkampioene Marleen Veldhuis te spreken: "Elke 20 se conden sterft er een kind aan de gevolgen van vervuild water. Dat is een kind per elke vijftig meter die ik zwem. Steun Unicef en help alle kinderen aan schoon drinkwater." Tot ziens bij de kraam op 30 april.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 46