O.B.S. DE BRUG-POPULIERENHOF HEET NU DE POPULIER DAUWTRAPPEN VOOR HET GOEDE DOEL BIJ DE PROEFTUIN VAN HOLLAND VEILING VOORSTUDIE MESDAG BIJ ATELIER 57 AUBADE, KINDERSPELEN, SIEBELTJESMARKT EN MEER OP KONINGINNEDAG WELLANTCOLLEGE ZAMELT IN VOOR WERELDNATUURFONDS EXCELSIOR TROTS OP TROMPETTIST RUBEN BOSKOOP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 april 2008 pagina 47 Door M. Linthout Boskoop - Aan het eind van een drukke projectweek vierden leer lingen, ouders en leerkrachten o.b.s. De Brug-Populierenhof op vrijdag 18 april dat de school voort aan zijn eigen weg gaat onder de naam De Populier. De school blijft onderdeel van Sopora, de stichting Openbaar Basisonderwijs Regio Alphen aan den Rijn en omstre ken. Voorafgaand aan de officiële naamsonthulling werd een "ren- je-rot-spel" gespeeld waaraan alle leerlingen deelnamen. De "brug- coach", een van de personeelsleden, loodste de leerlingen door een aantal vragen, waarbij ze moesten kiezen tussen tussen een a en een b antwoord. Bijgestaan door de leerlingen van de schoolraad knipte wethouder Schotanus een lint door, waardoor het doek voor de nieuwe naam wegviel. Ballonnen gingen op, en De Populier was een feit. Behalve de naam sieren tekeningen het schoolgebouw. Schotanus: "De jeugd heeft de toekomst, laten we daarin blijven investeren." Mevrouw Nies Henstra van de Populier: "We willen samen met de ouders van leerlingen het accent leggen op het culturele vlak". Onze school heeft al drie musicals per jaar, doet veel aan dans, museumbezoek en theater en dat willen de ouders van onze leerlingen." De directrice Ina van Buuren stelt "Door de bijzondere medewerking van ouders kunnen we extra aandacht geven aan expressie en creativiteit." Door de loskoppeling van de andere o.b.s. is er nu kans voor een eigen aanpak voor de ruim 140 leerlingen. Dat de Populier nog groeien wil. symboliseerde de jonge populier die de leerlingen van de schoolraad plantten. Ter afsluiting werd het speciaal gecomponeerde lijflied van De Populier gezongen: Kom maar bij ons op de Populier. We leren er heel veel en we hebben veel plezier. Met zijn allen spelen is leuk voor groot en klein. Dus zingen we uit volle borst van dit lied het refrein. Boskoop - In de Proeftuin van Hol land in Boskoop kan men op He melvaartsdag dauwtrappen. Een activiteit om de omgeving te ont dekken tijdens een natuurwande ling door de naastgelegen polders waarmee men tegelijkertijd de Stichting Community Service van de Rotary Club steunt. Dauwtrappen is sinds jaar en dag een traditie in Nederland. Vroeg uit de veren om door de ochtendnevel de eerste zonnestralen op te vangen. Om 6.00 uur zal de groep vertrekken voor een natuurwandeling van ongeveer 10 kilometer door het polderlandschap. Na 2 uur komt de groep terug in het bezoekerscentrum waar een ontbijt klaar staat. Deze activiteit kost 15 euro per persoon, inclusief ontbijt en bijdrage aan het goede doel. Inschrijven voor deze activiteit is noodzakelijk. Voor meer informatie 0172-235401. j Boskoop - Tijdens de aprilveiling bij Atelier57 aan de Burgemeester Co- üjnstraat 57 wordt een olieverfschil derij van Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) geveild, de beroemde kunstschilder uit de Haagse School en schilder van één van de oudste 19e-eeuwse panorama's ter we- reidPanorama Mesdag. Ook zijn vrouw Sientje Mesdag-van Houten - van wie overigens ook een schil derij in deze veiling aangeboden Wordt - heeft hieraan meegewerkt, bat het bij dit schilderij, waarop sen meeuw is afgebeeld, om een voorstudie gaat, wordt duidelijk bij observatie hiervan. De opzet van de meeuw is vrij groot om details en vorm goed weer te kunnen ge ven. Aan compositie en de achter mond is weinig aandacht besteed omdat dit bij een studie van een detail, niet echt van belang is. De mhtergrond is een bijna egaal don ker vlak, wat als doel heeft contrast te versterken waardoor de vorm en stand van de vogel beter beoor deeld kan worden. Verder in deze veiling schilderijen, tekeningen en grafiek, vanaf 1850 tot heden van onder meer Rudolf Bonnet, museaal werk van de be roemde Belgische schilder Alfred Stevens en Hollandse en Haagse School. Ook veel grafiek uit twee de helft vorige eeuw en divers werk van hedendaagse kunste naars. De veiling vindt plaats in Boskoop en gelijktijdig via internet. Op 3 april is deze veiling via de website www.atelier57.nl van start ge gaan en eindigt woensdag 30 april om 21.00 uur. Een foto-overzicht van alle werken, aangevuld met omschrijvingen en richtprijzen, is daar nu te vinden. Het gehele aanbod is vrijblijvend, en zonder in te loggen te bekijken. Indien men geïnteresseerd is in een werk kan hierop al direct een bod uit gebracht worden. Uitgebreide in formatie over de gang van zaken bij deze veiling is ook op de web site te vinden. (advertentie Boskoop - Het Oranjefeest wordt ook in Boskoop uitgebreid ge vierd. Vertrouwde onderdelen als het luiden van de (alle) klokken, de aubade en de kinderspelen zijn in het programma terug te vin den. Volgende week in het Hart van Holland de programma's van de diverse oranjeverenigingen en -comités in de regio. ÜÖS Spectaculaire races van motoren met zijspan op ICT-terrein. (foto: archief hvh) Nu al weten wat er zoal gebeurt in Boskoop op Koninginnedag? www.hartvanholland-online.nl Boskoop - De gehele derde klas van het Wellantcollege organiseert voor vrijdag 25 april van 13.30 tot 18.00 uur een voorjaarsmarkt in de aula van de school aan de Zijde. De opbrengst van de voorjaarsmarkt komt geheel ten goede aan het Wereldnatuurfonds. Eén keer per jaar worden de leerlingen uitge daagd met elkaar iets groots te organiseren. Zij verdienen hier ook leerpunten mee. Tijdens deze markt worden er niet alleen vaste planten aangeboden, maar vinden er ook verschillende workshops plaats die raakvlakken hebben met een aantal praktijkvakken van de school, zoals bloemschikken, een vogelhuisje timmeren, schilderen, sieraden maken en bonbons ma ken. Daarnaast zijn er kraampjes waar verschillende zelfgemaakte lekkernijen verkocht zullen wor den. Boskoop - Leerlingtrompettist Ruben Drenth van Harmonie Excelsior heeft zaterdag 19 april net alleen zijn muziekexamen gehaald, maar kreeg ook vanwege zijn hoge cijfers een diploma met onderscheiding uitgereikt. Tijdens de weken dat de veiling via internet loopt, is men ook wel kom op de vier kijkdagen in de ga lerie te Boskoop. Op deze dagen kunnen alle aangeboden werken uitgebreid bekeken worden en is er ook de mogelijkheid om via een computer ter plekke, een bod uit te brengen. Ter informatie is een genummerd overzicht met omschrijvingen en richtprijzen gratis te verkrijgen. De kijkdagen vinden plaats op vrijdag 25 en za terdag 26,zondag 27 en maandag 28 april van 10.00 tot 21.00 uur; op zaterdag en zondag tot 17.00 uur. Schilderijen, tekeningen, grafiek en/of kunstboeken inbrengen voor veiling of verkoop kan het hele jaar door. Hiervoor kan con tact opgenomen worden voor een afspraak. Eventueel niet verkochte goede ren kunnen zonder kosten wor den teruggenomen. Voor meer informatie: www.atelier57.nl, 0172-230 852 of 06-10329684. Nadat Ruben vorig jaar al slaagde voor zijn theoretisch examen A, slaagde hij er teven in om voor zijn praktische gedeelte, het trompet spelen een ruime, gemiddelde 9,3 te scoren. Het hoogste cijfer ken de de examinatoren toe voor het deel 'muzikale begripsvorming', een 9,8. Maar ook op de andere onderdelen, improvisatie, techni sche vaardigheden, klankvorming, zuiverheid, samenspel, ritmiek en uitdrukkingsvaardigheden scoorde Ruben de ene 9, 9,3 en 9,5 na de andere. Trompetleraar Maarten Plug ging uit zijn dak: "Het is ge weldig dat Ruben dit heeft gedaan, dit maak je eigenlijk nooit mee. Als je bedenkt dat Ruben pas 2Vi jaar geleden voor het eerst een trompet in handen kreeg, dan besef je wel dat hij een uitzonderlijk talent is", aldus de muziekdocent. 'Excelsior is hartstikke trots op Ruben', zegt se cretaris Karolien Mark. 'Dit is echt een hele dikke felicitatie waard. Als je al zag hoe Ruben op Koninginne dag 2007 solo-optredens gaf bij het Praathuis, dan hoop je altijd datje als club zo'n geweldige leerling een goede basis kunt blijven bieden. Dit resultaat staat als een huis." Trompettist Ruben blijft zelf nuch ter onder alle lof; 'Ik had, denk ik, nog wel beter gekund, maar ik was een beetje zenuwachtig. Voorlopig blijft Ruben in leerlingorkest C-Ak- koord spelen. Meer informatie over de optredens van Excelsior en C-Ak- koord is ook te vinden op de web site van de vereniging: www.excel- sior-boskoop.nl. Ruben Drenth

Hart van Holland | 2008 | | pagina 47