£ntwer Sponsorloop; ■Teami Zèijtgis) bereid! zich Lionsloop op 21 juni - Advertorial - TEAM ZEPARO TEAM ZEPARO pagina 54 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 23 april 2008 Al enkele weken waren leerlingen van de Keijzerschool om het sponsorformulier vol te krijgen zodat ze zo veel mogelijk geld bij elkaar konden lopen tijdens de sponsorloop. Ook werden in de school posters opgehangen en de DVD bekeken over de Roparun. De helft van de opbrengst is bestemd voor dit doel en de andere helft wordt besteed aan speeltoestellen voor het schoolplein. Donderdag 10 april is het zover, de start en finishboog wordt geplaats. De Roparun vogel is voor deze bijzondere gelegenheid gevraagd om het startschot te geven. Precies om 18.00 uur gaan de groepen 1 XJ m 4 van start nadat de Teamcaptain Aafke Hoogma iedereen had welkom geheten. Deze groep had 10 minuten om zoveel mogelijk rondjes om de school te lopen. Het publiek bleef aanmoedigen, er waren er zelfs die met (klein)kinderen meeliepen toen ze moe ■es werden. Om 18.20 stonden de groepen 5 t/m 8 aan de streep. Na het aftellen gaf de Roparun vogel het startschot. Voor de 15 minuten waarin ook zij zo veel mogelijk rondjes probeerde te lopen. Bij deze groep waren een paar echte fanatieke, die vanaf de start gelijk een voorsprong op de groep namen en deze ook niet meer afgaven. Ook bij deze groep liepen groot) ouders en teamleden van TeamZeparo mee, om wat steun te geven. Na de loop was er voor iedere deelnemer iets te drinken en een prachtige medaille, dit werd verzorgd door de ouderraad. Nadat Aafke Hoogma iedereen had bedankt voor de prestatie en aanwezigheid ging iedereen naar huis en kunnen we terug kijken op een geslaagde sponsorloop. Het was heerlijk weer, geweldige enthousiaste lopers, een aanmoedigend publiek, onderwijzend personeel knippend en steunend waar nodig, en de organisatie door ouderraad en team Zeparo. Alle kinderen zullen snel hun geld ophalen bij hun sponsors voor het aantal gelopen rondjes. Team Zeparo wacht met spanning de opbrengst af. Op 21 juni organiseert de Lions Club van Zevenhuizen-Moerkapelle samen met Team Zeparo weer een Lionsloop. Om 16.00 uur zal worden gestart met de Visser Kidsrun. Kinderen kunnen dan een parcours lopen van 1 of 114 km. Daarna start het grote werk met afstanden van 5, 10 en 15 kilometer. Team Zeparo is inmiddels begonnen met het verkennen van een nieuw parcours. We houden u op de hoogte! Om zo'n 530 kilometer in estafettevorm te kunnen afleggen is het noodzakelijk dat er vooraf wordt getraind. Een open deur uiteraard, maar hoe vullen wij dit in Het antwoord is gevarieerd trainen, liefst met elkaar, en naar mate de datum nadert, ook frequenter. Tevens moet op het menu staan een reeks wedstrijden, al of niet met fietsbegeleiding een 10, 15 kilometer, een halve marathon of een estafette zoals in Steenbergen wordt gehouden. Om op de trainingen terug te komen, hierin kunnen wij variatie aanbrengen, elk met een eigen reactie op het op te bouwen prestatievermogen. Voorbeelden zijn een tempoloop van maximaal 10 kilometer, eventueel met daarin intervallen van bijvoorbeeld 2 minuten j waarin het tempo (nog) hoger ligt, de "gewone" duurlopen van een dergelijk een tot anderhalf uur, de langzame lange duurlopen van twee, t tweeëneenhalf uur, goed voor o.a. de vetverbranding. Maar genoeg techniek, het moge duidelijk zijn, voldoende varianten voorhanden. Een van de favoriete loopjes van de groep is de Fartlek, (vrij vertaald: vaart- of snelheidsspel), een uit Zweden geadopteerde trainingsvorm. Deze bestaat uit een aantal sprinten die gemaakt worden in het open veld, door graslanden, over zanderige paardepaden, al doende hoogteverschillen overbruggend, afgewisseld door sukkeldrafjes door bospaadjes, en vooral: plezier hebben niks geen tijdklokjes, genieten van een toch behoorlijk pittige training waarin een ieder aan zijn trekken komt. Regen, wind, kou en (in mindere mate) hitte zijn welkome begeleiders, modder is welkom, een omgevallen boomstam een extraatje. Dat is nog eens natuur snuiven! Het leuke is dat ook de dames en heren op de fiets flink op de pedalen moeten staan om de hoogteverschillen te overbruggen, een leuk voorproefje voor wat gaat komen. Conditie opbouwen, broodnodig want de dagen gaan snel, het is zo 10 mei! En zo staat mede op deze wijze het team Zeparo straks weer supergemotiveerd en goed getraind aan de start in Parijs omringd door de teamleden. Op 19 april vetrok team Zeparo in een druilerig regentje richting Antwerpen voor de nachttraining. In het plaatsje Kruibeke zal tijdens de Roparun een basiskamp ingericht worden en zal de teamwissel plaats. Hier aangekomen was het gelukkig droog en dit zou zo de hele nacht blijven. Aangekomen worden de fietsen klaargemaakt, de leeslampjes op de voorhoofden van de fietsersde route kaarten geïnstalleerd, reflecteerde kleding aangetrokken, en konden we vertrekken. Na ca 8 km Tunnel onder de Schelde (De Sint Anna tunnel) de eerste hindernis, de Annatunnel. Lopers/fietser en het begeleidende busje worden gescheiden. Lopers en fietsers gaan door de Annatunnelhet busje moet ca 12 km omrijden om over de Schelde heen te kunnen. Iedere keer weer is het spannend waar het busje de groep weer op kan pikken. Ca 30 kilometer verplaatste de groep zich volgens het afgesproken plan. Bij Hoogerheide de 2e hindernis, 2 fietsers stapten af en 2 lopers gingen op de fiets om zo het traject van ruim 5 kilometer af te leggen. Het laatste stuk naar Bergen op Zoom werd gelopen door alle lopers en gezamenlijk kwamen we aan op de boulevard waar Aafke ons op stond te wachten met koffie/thee en overheerlijke appeltaart met slagroom. Ook s'nachts rond de klok van 4 uur smaakte dit uitstekend. Moe maar voldaan, de training was in alle opzichten geslaagd zijn we naar huis gereden. De komende 214 week zullen nog wat puntjes op de I gezet worden en dan zijn wij klaar voor de sportieve uitdaging van de ROPARUN.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 54