Zevenhuizen-Moerka; Gemeente mEPENS SPREKEN MET OUDEREN OVER OORLOG anméldmg kranslegging Nationale Herdenking iatkmate Herdenking4 mei 2008 k op www.har+vanholland-online.nl Het verhaal bij de strip! Ernst vertelt over het ontstaan van de, in aller ernst..., Vrijheid waarom? In aller ernst... Omleidingsweg komt?! pagina 5 Hart van Holland 23 april 2008 wWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAreLL^NL Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Op 24 april aanstaande gaan de groepen 8 van De Nessevliet, 't Reigerbos en De Eendragt in gesprek met mensen die de oorlogsjaren in Zevenhuizen-Moerkapelle hebben meege maakt. Deze gesprekken vinden plaats in het kader van de 5 mei viering, die dit jaar in de provincie Zuid-Holland extra gestalte krijgt. Ieder jaar is namelijk een andere provincie aan de beurt om de viering van 5 mei vorm te geven. Ook in de kern Moerkapelle vinden in dit kader gesprekken plaats. Deze zijn gepland op Bevrijdingsdag zelf in het café "Het wapen" te Moerkapelle. Sprekers op 24 april aanstaande zijn dhr. A. Veerman, dhr. B. Heij, mw. N. van der Knaap en dhr. W. Verwaal. Tas gevuld met wat nu gewoon is, maar toen bijzonder... De schoolkinderen ontvangen na afloop een Solidariteitstas gevuld met spulletjes die in de oorlogsjaren zeer schaars waren. De sprekers hebben de suggesties gedaan voor de inhoud van de tassen. Wat toen bijzonder was, is nu gewoon. Zo zijn de tassen gevuld met een sinaasappel (het verhaal gaat dat een jongen van acht aan het eind van de oorlog nog nooit een sinaasappel had gezien), een cupje boter, een staafje suiker, een zak doppinda's, een reep chocolade, een doosje thee, een doosje ro zijntjes, een lekker stukje zeep en een kaarsje. Burgemeester Fijen zal deze solidariteitstassen uitreiken in 't Reigerbos. Vrijheid maak je met elkaar. Leven in vrijheid is niet overal en voor iedereen vanzelfspre kend. Laat zien dat vrijheid en leven in vrij heid belangrijk is en geef jouw mening over vrijheid en solidariteit op www.digitalevlam.nl Laat de Digitale vlam groeien door jouw persoonlijke boodschap. Neem snel een kijkje, je kunt ook op de vrijheidsboodschappen van anderen stemmen. Win! Vul voor 5-mei je vrijheidsboodschap in en ver groot de vrijheidsvlam. Iedere 50e inzending ontvangt de unieke SolidariTAS, een prachtige speciaal ontworpen designtas. En maak kans op de hoofdprijs: een rondvlucht met het his torische watervliegtuig de Catalina op 5 mei! Laat de Digitale Vlam vonken! Ga nu naar www.digitalevlam.nl en geef jouw mening over vrijheid en solidariteit! 0p 4 mei aanstaande vindt bij het herdenkingsmonument aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen de Nationale Herdenking plaats. 0' ganisaties, verenigingen, instellingen en inwoners worden in de gelegenheid gesteld om bij het monument aan de kranslegging deel te nemen. Aanmelding voor de kranslegging kan tot en met 28 april 2008 plaatsvinden bij mevrouw J.T. Groenveld van de sectie Bestuurlijke en Juridische Zaken, Onderwijs en Welzijn, tel. 0180-637709. 0p 4 mei aanstaande vindt de jaarlijkse Nationale Herdenking plaats. 4 Mei zal naast herdenken in het teken komen te staan van de waarde van vrijheid met als thema voor het jaar 2008 solidariteit, de ruggengraat van de vrijheid. Vrijheid gaat immers iedereen aan en maak je met elkaar. Ook in Nederland is duidelijk geworden dat eenmaal verworven vrijheid niet vanzelfsprekend is. We zullen ons daar blijvend voor moeten inzetten. Met elkaar en voor elkaar. 19.55 -19.59 uur: Voordracht poëzie door lokale jeugd 19.59 - 20.00 uur: Trompetsignaal 20.00 uur: Stilte 20.02 uur: Trompetsignaal 20.03 uur: Toespraak burgemeester mr.J.C.G. Fijen Naast bezinning en stil staan bij vrijheid als voornaam kenmerk van onze democratie, gedenken wij de slachtoffers die om ons heen, dichtbij of veraf in de wereld, als gevolg van oorlog, onderdrukking, terrorisme of nodeloos geweld hun leven ongevraagd verliezen. Wij vinden het van blijvend belang dat ook bij deze nieuwe vorm van herdenken een grote en ver scheiden vertegenwoordiging vanuit de bevolking aanwezig is. Een samenleving zonder verscheiden heid is een samenleving zonder vrijheid. Programma Nationale Herdenking Zevenhuizen 18.00 uur: Vlag halfstok 19.00 -19.40 uur: Herdenkingsdienst Nederlands Hervormde kerk Zevenhuizen 19.40 -19.50 uur: Luiden klok Nederlands Hervormde kerk 19.50 -19.55 uur: Muziek door "De Kleine Trompetter" Aansluitend 2 coupletten Wilhelmus. Uitnodiging kransleggingen: Burgemeester en echtgenote namens de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Nabestaanden, politieke partijen, scholen, organisaties, verenigingen, instellingen en inwoners. Alle aanwezigen om langs het monument te lopen en evt. bloemen te leggen. Stiltemoment Vanaf 20.00 uur tot 2 minuten daarna wordt op de herdenkingsplaats en naaste omgeving volkomen stilte in acht genomen. Ook elders wordt men verzocht deze plechtige stilte in acht te nemen. Met het oog op het karakter van de Nationale Herdenking is het wenselijk dat in sportlokaties, kantines en horeca-inrichtingen van 19.30 uur tot 20.30 uur de exploitatie zodanig geschiedt, dat het vermakelijkheidsaspect zo veel mogelijk ontbreekt. Ti

Hart van Holland | 2008 | | pagina 5