rcmnffl WADDINXVEEN IN BEDRIJF EERSTE ONDERNEMERSBIJEENKOMST NESSELANDE DRUK BEZOCHT WADDINXUEEN 1RIJVENTERBEIN C0ENEC00P 12008 van 10.00 lot 16 00 ui N.WAODINXVEENINBEDRIJF.NI pagina 8 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 april 2008 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Waddinxveen - Het Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) organiseert voor zaterdag 24 mei een nieuw evenement onder de naam 'Waddinx veen in Bedrijf'. Deze dag openen diverse bedrijven die lid zijn van het ICW van 10.00 tot 16.00 uur hun deuren op Bedrijvenpark Coenecoop. De dertien deelnemers die hier niet gevestigd zijn, exposeren elders op dit terrein of in het atrium van de Grontmij op Coenecoop 55. Op deze manier presenteren zij zich aan het grote publiek en aan mensen die meer gericht een baan dichtbij huis zoeken. Ook leerlingen van lagere en middelbare scholen krijgen tijdens 'Waddinxveen in Bedrijf' een indruk van de lokale bedrijvigheid en werkgelegenheid. Door deelname aan dit evene ment laten de lokale bedrijven zien wat zij werkzoekenden te bieden hebben en gunnen ge- interesseerden een kijkje achter de schermen. De 23 deelnemers aan het evenement verzorgen presentaties, demonstraties en rondleidingen en bezoekers ma ken kans op het winnen van een slipcursus voor twee personen. Vanwege de te verwachten druk te wordt geadviseerd per fiets of te voet naar het bedrijventerrein te komen. Een treintje verzorgt op het terrein vervoer tussen de diverse deelnemers. Aan 'Wad dinxveen in Bedrijf' werken mee: Baas BV, Boere Machinefabriek BV, Boonstoppel Truck Service BV, Coenecoop College, CombiCare BV, Complex E-Techniek BV, Dac- tylo, De Wilde bouwbureau en aannemingsbedrijf, Doedijns In ternational BV, Euro Mail Gouda BV, Gemeente Waddinxveen, Gr ontmij Nederland BV, Heemskerk Fijnmechanica BV, Machinefa briek Vanderloo BV, Mooy Logis tics BV, Randstad Uitzendbureau BV, Traffic Control, Van Dijken Glas, Van Leeuwen Autobedrijf BV, Van Leeuwen Truckservice BV, Van Noort Bedrijven BV, Van Vliet Hoveniers en de Vrijwillige Brand weer Waddinxveen. Voor meer informatie: www.waddinxveeninbedrijf.nl. ICW-leden Arie Pieter van Dijk, Fred van Noort, Jetze Meijer, Kees Hoogendoorn jr., Peter Jansen en Roel Visser. Nesselande - Ondernemers uit Nesselande kwamen op donderdag avond 17 april voor het eerst bijeen in de aula van de Brede School. Es ther de Beus, Margriet M hren en Marieke van der Honing, een drietal actieve onderneemsters uit de wijk, trokken de stoute schoenen aan en nodigden collega ondernemers uit. Het doel van deze avond was elkaar te leren kennen en te praten over de wensen en verwachtin gen ten aanzien van een ondernemersnetwerk. Daarnaast was er een vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel aanwezig en de bedrijfscontactfunctionaris van deelgemeente Prins Alexander. Zeker veertig ondernemers waren erbij. Door Maartje Letzel Ter introductie was er een stel- lingenspel georganiseerd onder leiding van Michel Verheijden, ca baretier uit de wijk. Voor het geval het integreren wat stroef zou ver lopen. Dat was echter geenszins het geval, de Nesselanders bleken niet op hun mondje gevallen en waren al snel druk in gesprek. Een stelling als: 'Het is leuk zo'n net werk, maar met concurrenten kun je niet samenwerken', maakte heel wat tongen los. Een serieuzer onderdeel van de avond was het verhaal van de ver tegenwoordigervan de Kamer van Koophandel, Maartje van Teulin- gen. Zij adviseerde de initiatiefne mers vooral voor ogen te houden wat de doelgroep en de doelstel ling is van het ondernemersnet werk. Een goede reden kan zijn netwerken, maar ook bijvoorbeeld een collectieve verzekering of be langenbehartiging bij de gemeen te. Tevens meldde zij dat de Kamer een kleine stimuleringsbijdrage kan toekennen als tegemoetko ming voor de notariskosten, een marketing- en promotiepakket en een workshop voor het bestuur van de vereniging. Kortom de Ka mer van Koophandel staat klaar met raad en daad. Bedrijfscontactfunctionaris en adviseur economische zaken me vrouw Waheeda Dahoe meldde dat men voor allerhande onder- nemersvragen (zoals belastingen of faciliteiten) terecht kan bij haar of in de stadswinkel op het Prins Alexanderplein. Zij wist tevens te vertellen dat er een bedrijfsver zamelgebouw wordt gerealiseerd op het industrieterrein, wat weer meer mogelijkheden biedt tot sa menwerking. In de voorsteironde werd wel dui delijk dat het wemelt van de acti viteit in de wijk: van afslankstudio tot aannemer, van holistische mas sages tot Italiaanse evenementen, van klusbedrijf tot webdesign, van pedicure tot psychotherapie, van tuinontwerp tot tekstbureau, van drukkerij tot recruiter, van vast goedmanagement tot pianoles, van wikkeldekens tot mobiele te lefoons, van bouwbedrijf tot con sultancy, van cabaret tot verzeke ringen en van relatiegeschenken tot zonweringen. Uit de reacties gedurende de avond kwam duidelijk naar voren dat de ondernemers in Nesselande elkaar willen kennen, zodat ze kunnen le ren van elkaar, elkaar werk kunnen gunnen en wellicht gezamenlijk ook maatschappelijk verantwoord kunnen ondernemen. Het streven is drie keer per jaar bij elkaar te ko men. Voor meer informatie: www. ondernemendnesselande.nl Ondernemers in Nesselande blijken elkaar te willen kennen, zodat ze kunnen leren van elkaar en samen maatschappelijk verantwoord kunnen ondernemen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 8