STRALENDE TWEEDE EDITIE VAN RUN4LADIES BOOMKWEKERiJTOCHT DOOR B0SK00PSE SLOTEN "VRIJHEID KRIJG JE NIET, DIE GEEF JE" DVN ONTMOETINGSDAG YOGA VOOR KANKERPATIËNTEN MIDGETGOLF HANS REDEGELD EN ELS VAN DER STROOM SUCCESVOL OP MIDGETG0LFT0ERN00I boskoop KERKDIENSTEN! ZONDAG 11 EN MAANDAG 12 MEI (PINKSTEREN) Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 mei 2008 pagina 35 Boskoop Chr.Ger.kerk 11.00 uur ds. J. Har deman (belijdenisdienst), 15.00 uur in Zorgcentrum dhr. S. Both en 17.00 uur ds. A.P. van Lange- velde. De Stek 9.30 uur ds. E. Westrik. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Baljet. Dorpskerk 9.30 uur dr. R. de Reu ver (doopdienst) en 18.30 uur ds. M.J. Schuurman en maandag 2e Pinksterdag 9.30 uur dr. R. de Reuver (zangdienst). Chr.gem.Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. Ger. Gem. donderdag 8 mei 19.30 uur ds. G.J. Baan en zondag 9.30 en 16.30 uur leesdienst; 2e Pink sterdag 9.30 uur ds. M. Golver- dingen (openbare belijdenis). Evang. Gem. Parousia 10.00 uur P. Rullmann. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Boskoop - De Verre Naasten (DVN) houden op tweede pink sterdag een ontmoetingsdag in het Plantariumgebouw op het ITC-terrein in Hazerswoude/Bos- koop. Diverse gospelartiesten zullen optreden waaronder An- gelique, bekend van Idols. Het is een tweejaarlijkse ontmoe tingsdag voor iedereen die meer wil weten over christelijke inter nationale hulpverlening, en voor Door Marianne Fortuin Boskoop - Honderden mensen, van jong tot oud, waren afge lopen zondag aanwezig op het grote plein voor het raadhuis om de Dodenherdenking bij te wonen. Muziek en zang wer den verzorgd door de Christe lijke Muziekvereniging Concor dia en de koren I Believe en het Dorpskerkkoor. Na de twee minuten stilte nam burgemeester Rijsdijk het woord. Hij memoreerde de slachtoffers uit de Tweede We reldoorlog, maar voegde daar alle mensen aan toe, die sinds dien door oorlogssituaties en vredesmissies om het leven zijn gekomen. "Destijds werd gevochten voor onze vrijheid. De gevolgen blij ven niet beperkt tot de mensen die het hebben meegemaakt, maar ook hun kinderen en kleinkinderen worden hierdoor beïnvloed." Volgens de burgemeester heeft elk schot uit kanon of pistool een hele lange nagalm. Hij pleitte ervoor anderen te ac cepteren zonder onderscheid naar kleur, afkomst of achter grond: "Vrijheid krijg je niet, die geef je." liefhebbers van gospelmuziek. De MAF-vliegers laten zien hoe ze wereldwijd hulp en goederen brengen. Vliegers uit de regio vertellen over hun hulpmissies. Er zullen opredens zijn van verschil lende gospelartiesten en er is te vens een kinderprogramma. De toegangsprijzen zijn 10 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen tot 12 jaar. Voor meer informatie: http://www.dvndag.nl Na zijn herdenkingswoord werd door Iris Kamps, leerlinge van de Immanuëlschool een ge dicht voorgedragen, geschre ven door een andere leerlinge van deze basisschool. Daarna werden kransen gelegd namens het gemeentebestuur en door aanwezige nabestaan den, nabestaanden Voormalig Verzet (LO en LKP), de Mr. Van Daalgroep, Herdenkings Comi té Indië, de Oranjevereniging, het Convent van Voorgangers, de PvdA, de Christelijke Jonge renvereniging JovaC, Buiten centrum de Schouw, Historische Vereniging Boskoop en verte genwoordigers van Politiekorps Waddinxveen - Boskoop. Leerlingen van groep 7 van de basisscholen legden elk een rode roos bij het monument. De herdenking werd afgesloten met een défilé langs het monu ment. Volgens een dame uit het publiek wordt de herden king elk jaar door meer mensen bijgewoond, ook jongeren. Of het door de drukte op het plein of de Dodenherdenking zelf kwam, was op dat moment niet bekend, maar twee vrouwen in het publiek werden onwel. Ge lukkig waren politie en ambu lance snel ter plaatse. Boskoop - Vanaf de Proeftuin van Holland wordt zaterdag 24 mei de 'Boomkwekerijtocht' gehouden, een kanotocht door de Boskoopse sloten en polders. Onder het mot to 'Gezellig Peddelen door de Pol der' is iedereen uitgenodigd mee te doen. De tocht heeft een lengte van on geveer 15 km en voert langs de kwekerijen in Boskoop en omge ving. De tocht is geschikt voor ka novaarders met en zonder ervaring en duurt ongeveer vijf uur. Vooraf inschrijven is noodzakelijk. Boskoop - Op de midgetgolfbaan van De Trekvogels deden afgelo pen vrijdag 31 spelers mee aan het nationale 45+ toernooi, waarbij het merendeel van de spelers uit het eigen district kwam. Het toer nooi dat gespeeld werd over vier ronden, leverde zowel bij de da mes als bij de heren een zeer span nende wedstrijd op. Els van der Stroom van De Trekvogels stond na drie ronden in de A-klasse nog op de tweede plaats met 73 slagen, één achter haar grote rivale Marrie Bonhof uit Aalsmeer. Maar dank zij een mooie laatste ronde van 22 slagen wist Els de eerste plaats te bemachtigen met 95 slagen, vóór Marrie Bonhof met 96 slagen, die met 24 besloot. Els werd daarmee toernooiwinnaar bij de dames. Bij de heren in de A-klasse was de strijd ook spannend in de top. Jos Vlasveld (Zoetermeer) leidde na drie ronden met 69 slagen, maar hij werd op de hielen gezeten door Hans Redegeld van De Trekvogels met 71, Wim van der Meer van Kanovaarders die een eigen ka jak/kano bezitten mogen deze gebruiken. Voor deelnemers zon der eigen kano biedt de Proeftuin van Holland de mogelijkheid een kajak/kano te huren. Voor meer in formatie en aanmeldingen: info@ proeftuinvanholland.nl of 0172- 235401. Er zal tussen 10.00 uur en 10.30 gestart worden vanaf het bezoe kerscentrum op de Proeftuin van Holland aan het Rijneveld 153. Deelnemers kunnen zich melden vanaf 9.30 uur. De Trekvogels met 72 en Tom Par- daans van Hole Ridders met 73 sla gen. Hans zat goed in de wedstrijd in de laatste ronde en met enig ge luk volbracht hij de meeste hinder nissen foutloos, zodat hij met een schitterende ronde van 19 slagen de druk op de overige kanshebbers vergrootte. Van de drie achtervol gers was er niet een die echt in de buurt kon komen en gedrieën bleven ze steken op 94 slagen. Zo doende bleef Hans met 91 eerste in zijn klasse en werd daarmee ook toernooiwinnaar bij de Heren. Er diende een barrage te worden gespeeld tussen deze drie om nog twee prijswinnaars te krijgen. Op baan één viel Wim van der Meer af doordat hij de dubbele heuvel niet wist te maken. Op baan twee gin gen Jos Vlasveld en Tom Pardaans verder om uit te maken wie twee de zou worden. Zoetermeerspeler Vlasveld maakte het venster in één slag. Tom Pardaans sloeg zijn eer ste slag, maar zag de bal tegen het ijzerwerk aankomen en daarmee was de strijd gestreden. Boskoop - In inloophuis de Gele Linde aan de Zijde 11awordt op don derdag 15 mei een een thema-avond gehouden over universele yoga voor mensen die geconfronteerd worden met kanker. Opgave via 06-13611988 of info@de-gele-linde.nl Start 10 kilometer met nummer 1 Nadja Wijenberg. voor Fa Adda (39.14 min.) en het brons ging naar Jolanda ten Brinke (40.46). Voor Nadja was de overwinning zeker zo bijzonder, omdat zij als eregast aanwezig was. Als ambas sadeur van de Tegla Loroupe Peace Foundation gaf zij het startschot voor de vijf kilometer. Deze or ganisatie zet zich in voor vrede in Kenia, een onderwerp dat helaas actueler is dan ooit. Door middel van sport en onderwijs proberen zij te werken aan onderling begrip en vertrouwen om zo vrede te be reiken. Vanuit de opbrengsten van de Run4Ladies wordt een bedrag geschonken aan dit goede doel. Boskoop - De tweede editie van de Flynth Run4Ladies kende afgelo pen zondag een groter deelneemsterveld dan vorig jaar, alsmede nog meer toeschouwers langs de route. Vele sportieve dames renden door het Boskoopse boomkwekerijgebied over een afstand van vijf of tien ki lometer. Ook van hoofdsponsor lieten diverse dames een aansprekende prestatie noteren. Een zeer sterk deelneemstersveld deed mee om de prijzen. Dit resulteerde in scherpe tijden. Op www.run4ladies.nl zijn alle uitslagen te vinden, alsmede diverse foto's. Naast het hardlopen zelf waren er allerlei andere activiteiten. Voor afgaande aan de loop was de ge zamenlijke aerobics warming up op het plein voor het Plantarium gebouw een succes. Voorts was er een loterij en was er voor alle deelneemsters een prachtig hard loopshirt. Finish Boskoops talent Maureen Koster. De overall overwinning op de vijf kilometer ging naar Amina van Putten. Zij wist in 17.32 minuten te finishen. Tweede werd de talen volle, Boskoopse Maureen Koster (18.38 minuten) van de organise rende vereniging AV'47. In haar ei gen leeftijdscategorie (tot 19 jaar) werd Maureen overigens wel eer ste. De tweede plaats in die cate gorie was voor Merel Steenbergen van AV'47 De derde plaats in het overall klassement ging naar Silke Schmidt. Bij de tien kilometer ging de winst met een grote voorsprong naar de bekende topatlete Nadja Wij enberg in de geweldige tijd van 36.26 minuten. Het zilver was

Hart van Holland | 2008 | | pagina 35