EINDELOZE MOGELIJKHEDEN MET FOTOCOLLAGES nV.;..,.' CENTRUMVERNIEUWING MOERKAPELLE VAN START MILIEUVRIENDELIJKE MOEDER DAG BIJ DE WERELDWINKEL EENEN EEN M I 11 ii ii ii^eisTmoerkapelle Rondje Kunst op 17 mei OPBRENGST COLLECTE HARTSTICHTING INZAMELING OUD PAPIER KERKDIENSTEN ZONDAG 11 MEI (PINKSTEREN) Aflevering negenendertig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel Mamma en Siska k-V* Gt Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 mei 2008 pagina 9 Moerkapelle - "De bedoeling is te laten zien wat we doen en wat de mogelijkheden zijn." Adriana Bontenbal is één van de kunstenaars die haar werk tentoonstelt tijdens het jaarlijkse 'Rondje Kunst' op 17 mei. De kunstroute, die dit jaar voor de tiende keer georganiseerd wordt, voert geïnteresseerden langs dertien kunstenaars op tien locaties in Zevenhuizen en Moerkapelle. Door Geertrude Verweij Fotocollages Adriana Bontenbal uit Moerkapel le maakt fotocollages. "Ik deed dat in de jaren tachtig al. Toen liet ik de foto's groot afdrukken, knipte ze uit en maakte er composities mee. Maar de kwaliteit was nooit zo goed als ik het wilde hebben. De moderne technologie van digi tale fotobewerking heeft voor mij enorm veel nieuwe mogelijkheden geopend." Alle foto's voor de collages komen uit het enorme archief van Bonten bal en haar partner. "We maken foto's tijdens onze reizen, of van de natuur in de om geving. We hebben inmiddels een collectie van enkele duizenden fo to's." Inspiratie voor collages doet ze op uit verschillende bronnen. "Ik heb geschiedenis gestudeerd en wij bezoeken geregeld musea. Vooral de schilderijen van Holland se schilders inspireren mij. Veel van mijn bloemencollages komen daar uit voort." Met foto's van individuele bloemen maakt Adriana digitale boeketten. Op die manier zijn combinaties te maken die in een echt boeket on mogelijk zijn. Andere collages worden geïnspi reerd door vormen of kleuren. Het is onmogelijk een volledige op somming te geven van haar werk. Voorbeelden zijn collages van oude gebouwen gecombineerd met mo derne objecten, water dat door een uitgedroogd dal stroomt en details van vogels tegen een wol kenlucht. De collages kunnen afge drukt worden op canvas of alumi nium. De afdrukken op aluminium zijn weerbestendig en kunnen dus in de tuin gehangen worden. Daarnaast maakt Bontenbal ook collages met kinderfoto's. Men kan een foto van een kind inleveren en die kan geplaatst worden in ie dere gewenste omgeving. Omdat er met de digitale fotoprogram- matuur gespeeld kan worden met afmetingen en composities kan op die manier de illusie worden ge wekt dat het kind bijvoorbeeld in een bloemkelk zit of tussen vogels of andere dieren (al dan niet op ware grote) staat. Van composities met een bepaal de uitstraling wil Bontenbal in de toekomst kaarten laten maken. Geboortekaartjes met ooievaars, rouwkaarten met zwarte tulpen of felicitatiekaarten met bloemen, de mogelijkheden met de fotocol lages zijn eindeloos. "Alles kan naar wens vergroot, ver kleind en samengevoegd worden. Het is soms bijna niet uit te leggen aan mensen." Door Elias van der Plicht Moerkapelle - Burgemeester Fij- en en wethouder Bosman werk ten zich op Bevrijdingsdag in het zweet. Met het slaan van de eerste paal voor de centrumvoorzienin gen aan de Dorpsstraat gaven ze het startsein voor de revitalisering van de dorpskern van Moerkapel le. Bevrijdingsdag stond in Moer kapelle dit jaar in het teken van de centrumvernieuwing. Aan de Dorpsstraat worden in de komende jaren nieuwe winkels en woningen gebouwd. De huidige supermarkt verhuist naar een nieuwe en grote re vestiging, waardoor het aantrek kelijker wordt om in Moerkapelle boodschappen te doen, zodat ook andere winkeliers zich in Moerka pelle kunnen vestigen. Bij de ver nieuwing van het gebied rondom de Dorpsstraat is er aandacht voor parkeervoorzieningen en de veilig heid van het winkelende publiek. Aan en achter de Dorpsstraat zul len een aantal nieuwe woningen worden gebouwd. Het gaat hierbij om een combinatie tussen starters- en seniorenwoningen. Ook het oude schoolgebouw aan het begin van de Dorpsstraat krijgt een nieu we bestemming. Burgemeester en wethouder wer ken zich in het zweet voor cen trum Moerkapelle Om half vijf betraden onder meer burgemeester Fijen en wethouder Bosman de bouwput voor het slaan van de eerste paal. Door het trek ken aan een touw werd een stel lage in werking gesteld, waardoor de paal de grond in werd geslagen; geen sinecure op zo'n warme dag. Voorafgaand en na afloop van het slaan van de eerste paal konden de inwoners van Moerkapelle een rondgang maken over de braderie of hun krachten testen op een Kop van Jut. Voor de kinderen was er onder andere een springkussen en een vrijmarkt. Een blaaskapel vro lijkte het publiek op, en men kon gratis langs bij een kapster en visa gist. Het goede weer zorgde voor een behoorlijke toeloop. Zevenhuizen - De onlangs ge houden collecte van de Neder landse Hartstichting heeft in Zevenhuizen 3300,23 euro op gebracht, waarvan 459,64 euro in Oud Verlaat. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage, oudverlaat. Zevenhuizen - De oud-papier container van de Wereldwinkel staat op donderdag 8 en vrijdag 9 mei op de gebruikelijke plaats in de Burgemeester Boerstraat ter hoogte van De Lente. Oud papier kan donderdag vanaf 12.30 tot 18.30 uur en vrijdag van 8.00 tot 13.15 uur gebun deld of in stevige dozen ingele verd worden. Zevenhuizen - Het komende week end staat in het teken van World Fair Trade Day en Moederdag. WFT-Day vestigt de aandacht op een beter klimaat en op verkleining van de afvalberg door recycling te bevorderen. De Wereldwinkel combineert dit met Moederdag door veel recycle producten in het assortiment en de "Workshop Bloemen maken". De Workshop is op zaterdag 10 mei van 11.00 - 13.00 uur. Kinde ren vanaf 8 jaar én volwassenen kunnen hierop intekenen. Tegen een kleine vergoeding kunnen de van papieren kralen gemaakte bloemen worden meegenomen als geschenkje voor moeder. Ook zijn er setjes verkrijgbaar mét handlei ding om thuis bloemen te maken. Veel recycle producten zijn leuk als moederdaggeschenkje. Kettin gen van papieren kralen komen van een bedrijfje op de Filippij nen. Kranten en telefoonboeken worden geknipt in smalle stroken, opgerold tot kralen en vervolgens gelakt. Speciaal voor dit bedrijf wordt oud papier in Manilla nu apart ingeza meld. In Srilanka wordt papier gemaakt van olifantenpoep en verwerkt tot memobloks in leuke doosjes en in navulverpakking, notitieboekjes of fotoalbums. Op al deze producten staat een olifantje. De Wereldwinkel aan de Dorps straat 202D is geopend van woens dag t/m zaterdag van 10.00-16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 en 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. W. Kalkman. Geref. Kerk 9.30 uur pastor W.J. Bettenhausen. Ver.Vrijz.Protest. 10.30 uur ds. G. Glastra. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 leesdienst en 19.00 uur ds. G. Clements maandag 12 mei 9.30 uur ds. H. Paul. Herst. Herv. Gem. 8.45 uur ds. R.P. van Rooijen en 18.30 uur ds. J. van Rossem. Herv. Gem. 9.30 uuur ds. C. Boele en 18.30 ds. J. Geene maandag 12 mei 9.30 uur ds. C. Boele. RK Gem. MK/ZH 10.15 uur pastor A. Bosman in dorpshuis Swanla. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weekeinde/ f eestd a g e n)H u is Artse n Post M i d - den-Holland (HAP MH), Bleuland- weg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Parnassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Algemeen maatschappelijk werk Kwadraad, Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Ze venhuizen, maandag van 09.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichting- kwadraad.nl, www.info@stich- tingkwadraad.nl. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. "Vooral de schilderijen van Hol landse schilders inspireren mij.' Samen op de fiets... Mamma die moet trappen... En Siska die doet niets... Plezier op de fiets Een heel verhaal heb ik hier verzonnen en weer gewist... Hieronder staan de noten die gezongen werden door Lisette en Siska. Mf» Cm C&cb*

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9