SCH00LV0ETBALT0ERN00I ZEVENHUIZENSE VERLAAT OPEN OP DAG VAN DE BOUW B.Z.A.V.-T0ERN00I KENT GESLAAGDE START GRATIS WINKELEN FLESSENACTIE VOOR NIEUWE BUS ACTIVITEITEN-AGENDA ZEVENHÜiZFN^4nERKA^ SIERADENEXPOSITIE VOETBAL Zevenhuizen De Zevenster ANBO De Zeven Muzen Oud Verlaat Moerkapelle pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 mei 2008 Het winnende team. Moerkapelle - De 26 bewoners van gezinsvervangend tehuis 'De Eersteling' zijn aan het sparen voor een nieuwe bus. Met hulp van de plaatselijke jeugdvereni ging sparen ze lege statiegeld- flessen. Vanavond, woensdag avond 14 mei, gaan de bewoners langs de deuren om flessen in te zamelen. Zaterdag 17 mei staan er bewoners bij de Spar. Winke lend publiek kunnen dan hun flessen(bon) bij hen inleveren. Flessen kunnen ook afgegeven worden aan de Hollevoeterlaan 41. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi van de gemeente werd afgelo pen woensdag gehouden. In ver band met het overlijden van Rick Schaaf, lid van V.V. Groeneweg 3, werd vóór aanvang van het toer nooi een minuut stilte in acht ge nomen. De tien teams streden in twee poules, waarbij door middel van kruisfinales werd beslist wie naar de finaleronde gingen. Hier in kwamen uiteindelijk 't Reiger- bos 3 en Eendragt 2 tegenover el kaar te staan, waarbij 't Reigerbos er, na een 1-0 overwinning, voor de derde keer op rij de wisselbe ker veroverde. Deze beker blijft nu definitief in hun bezit. Het Reigerbos 1 won de penaltybo kaal. De scheidsrechters kenden ook punten toe voor de sportivi- teitbeker. Deze werd gewonnen door Eendragt 1. De uitslag was als volgt: 10.De Nessevliet 1, 9.De Nessevliet 2, 8.Rehoboth 1, 7.'t Reigerbos 2, 6.Eendragt 1, 5.Re- hoboth 2, 4.I.J.P. Keijzerschool 1, 3.'t Reigerbos 1, 2.Eendragt 2, 1. 't Reigerbos 3. Zevenhuizen - Het Zevenhuizense verlaat opent op 31 mei haar deu ren om bezoekers te informeren over de voortgang van het grote renovatieproject, dat momenteel in volle gang is. Aannemer Van Hees en Zonen, die de renovatie uitvoert zal van 10.00 tot 16.00 uur aanwezig zijn om uitleg te geven over de technische aspecten van de renovatie. Sluis wachter van Vliet en een vertegen woordiger van De Oudheidskamer Zevenhuizen-Moerkapelle vertel len meer over de geschiedenis van de sluis. De sluis 'het Zevenhuizense Ver laat' dateert uit 1740 en vormt een vaarwegverbinding tussen de Rottemeren en Hennipsloot. Deze sluis is een Rijksmonument en wordt voor de recreatievaart met de hand bediend. Uit inspecties boven én onder water is gebleken dat de onder- houdstoestand van de sluis en de sluisdeuren met bewegingswerken zeer slecht zijn. Herstelwerkzaam heden zijn daarom nodig om de sluis in de oude staat te herstellen. Doel is de sluis Zevenhuizense Ver laat weer zodanig te herstellen dat deze de komende dertig jaar in gebruik kan blijven als sluis in de boezemkering. De open dag is onderdeel van de 'Dag van de Bouw', waarop 230 bouwlokaties hun deuren openen. Hoogheemraad de heer A. De Jong en de heer J. Everaart van de lo kale Monumentencommissie Ze venhuizen-Moerkapelle zullen om 11.30 uur de officiële opening ver richten. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com Zevenhuizen-Moerkapelle - Thea de Vries exposeert met sieraden in de bibliotheek. Jaren geleden is zij begonnen met het verzamelen van kralen en nu maakt zij er de mooiste sieraden van. Ook uit Tsjechië haalt zij alle soorten kralen. Info: www. bibliotheekdegroenevenen.nl. Moerkapelle - Niet alleen de schitterende weersomstandigheden droe gen bij aan een uiterst geslaagde eerste twee weken van het Bedrijfs Zomeravond Voetbaltoernooi. Na twee weken voetbal mag er eveneens worden geconstateerd dat hoegenaamd alle duels in een sportieve sfeer zijn gelopen en over het publiek toont de organisatie zich eveneens re delijk tevreden. In de uit vier teams bestaande prestatiepoule hebben alle teams er twee duels opzitten. Na deze duels blijkt dat Bontenbal en van der Dussen tot dusverre de meeste indruk maken, met vier uit twee voeren zij de ranglijst aan. Vooral hun onderlinge duel werd geken merkt door veel spanning met uit eindelijk een 2-2 eindstand. Ook No Sponsor is met drie uit twee nog niet uitgeschakeld voor de bovenste twee plaatsen, die genoeg zijn voor de finale. Het jonge team van Eshuis/Eindhoven presteert met twee nederlagen tot dusverre teleurstellend. In de recreatieve poule speelden alle teams drie duels. In deze poule maakt Porta Nova met drie zeges een sterke indruk en voert de ranglijst dan ook aan. Concur rentie zal dit team de komende weken ongetwijfeld nog onder vinden van 'Superboeren Moerka pelle', dat met 6 uit 3 op de loer ligt, in het onderlinge duel trok Porta Nova nipt met 0-1 aan het langste eind. Administratiekan toor Vermeer neemt met 3 uit 3 de derde plaats in, met 2-1 was men net iets te sterk voor het nog puntloze 'Gebroeders Bac'. De ko mende weken is er met name op dinsdag en vrijdag een vol pro gramma. Het toernooi viert op vrijdag 23 mei de afsluiting met de gebruikelijke finaleavond met naast voetbal tal van attracties. - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel; geopend di en do in Sam Sam, Lange Zijde 9; voor meer informatie: www.beestenboel-zevenhuizen.nl. - 30 aprii van 7.00 - 17.00 uur viering van kononginnedag in Zevenhuizen, georgani seerd door het Oranjecomité en J O Z; thema Zevenhuizen, traditioneel sterk! - Avondvierdagse. 26 - 30 mei. Voorverkoop 24 mei Raadhuisplein Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111) Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verderop afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten 16 mei; 6 en 20 juni; 4 en 18 juli; 1 en 15 aug.; 19 sept; 17 okt; 21 nov; 19 dec. -Grote avond. 28 juni 19.00 - 20.30 u Ontmoetingskerk. Dorpsstraat Zevenhuizen. Thema: Beweging. w Groeneweg iedere donderdagmiddag 14.00 u klaverjassen DE VIERKAP - Maandagavonden toneelrepetitie 20.00 u - Soos: 17 mei - 30 april koninginnedag - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - 20 mei 2008: Seniorenreis. -13 sept. Open Monumentendag de oude herv.kerk is open, mogelijkheid tot het beklimmen van de toren. -13 sept. Zendingsrommelmarkt van 9.00u tot 16.00 u in de Dorpsstr. Moerkapelle. Mevrouw de Bie sjeest in volle vaart door de supermarkt. Moerkapelle - Net als veel Moerkapellenaren had mevrouw de Bie de poster 'Moerkapelle springlevend' op haar raam geplakt. Zij werd op woensdag 7 mei door de Oranjevereniging uitgekozen om een minuut gratis te winkelen bij Spar aan de Dorpsstraat.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 10