J i elgersma Ct$R0oHlON I TEAM ZE PA RO LASERSNIJDEN media www.hartvanholland-o/7//ne.nl pagina 12 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 14 mei 2008 Zeventiende) Roparu Roparun Zevenhuizen-Moerkapelle Als de uiteindelijke opbrengst van de 17e Roparun een vergelijkbare hoogte bereikt als de records die in de Meteo-analen werden geschreven het afgelopen pinksterweekend, dan is het succes van het fenomeen Roparun vergelijkbaar met de opwarming van de aarde, een niet te stuiten opmars. Op zaterdagmorgen 10 mei van het terrein van de firma Jonker in Moerkapelle team Zeparo met een karavaan van acht lopers, zes fietsers, vijf chauffeurs, twee masseuses en twee mensen van de catering onder leiding van teamcaptain Aafke Hoogma richting Parijs. Gestoken in hun gloednieuwe outfit, geschonken door sponsor Puma en bedrukt met de namen van Visser Techniek, Elgersma Media en een nieuwe hoofdsponsor Corrosion Water-control gingen zij met extra fietsen voor de vier lopers, omdat het busje pas na zo'n 10 kilometer de lopers op konden pikken van start om 17:39 uur.Vroeger dan voorgaande jaren, mede door het grotere aanbod van teams. Op zich geen verkeerde tijd voor team 1, die uiteindelijk na een 51.4 kilometer kon worden afgelost door team 2 die uiteraard stond te trappelen van ongeduld. Het komt bij deze wissels altijd neer op communicatie, immers de andere groep moet weer zonder teveel extra kilometers te moeten maken op de afgesproken plek kunnen komen en de Roparun-organisatie is uitermate streng en heeft vele motormuizen ingezet om continu controles uit te voeren en deelt dan ook zonder pardon boetes uit in de vorm van Stop en go (een tijdboete). Team 1 dwingt rond 3 uur in de morgen, bij een temperatuur van 16 graden, de stramme ledematen tot een etappe van 57.5 kilometer naar Belle Eglise. Een prachtig parcours, dwars door het stille Franse platteland. De uren rijgen zich aaneen, het team komt in een ritme van steeds maar weer een kilometer lopen, wisselen, het busje in, hapje eten, slokje drinken, alles in een strak ritme. De fietsers vreten kilometer na kilometer, en zorgen de begeleiders ervoor dat iedere kilometer wordt gewisseld. Uiteraard lukt dat niet altijd, want alle andere teams die zich op dat moment in de etappe bevinden doen precies hetzelfde. Het is uniek om te ervaren, met elkaar zo op te trekken en er ontstaan dan ook spontaan contacten met andere teams, die dikwijls lange tijd door vrijwel gelijke snelheid met elkaar optrekken. Fysiotherapeute Trisja deelt kwistig ondersteuningstapes uit. De derde sessie begint die zondag voor team 1 om kwart over twaalf en duurt tot 5 uur 's middags. De vierde sessie, begonnen om 21.30 uur terwijl de temperatuur nog onwaarschijnlijk hoog is voert het team in de nacht door het plaatsje Zele, bekend uit vorige jaren om zijn feestelijk onthaal van de deelnemers. Zo ook nu weer, een prachtige carnavaleske ambiance die een geweldige impuls geeft om door te gaan. In Steenbergen wacht de massaal uitlopen bevolking met spanning op de groep waarin Pierre van Hooijdonk, Michael Boogerd en andere prominenten. Vlak voor dat moment passeert team 1 de groep en ook dat geeft weer een extra impuls. En dan, uiteindelijk, de samenkomst van beide teams na vele vele kilometers bij het verzamelpunt op de Slinge in Rotterdam, waarvandaan de laatste 8 kilometer gezamenlijk worden afgelegd. Het kippenvelmoment lang de Daniel de Hoedkliniek, het besef van daar doen we het voor, wij kunnen het, de mensen daar zetten iedere dag een onnoemlijke zware prestatie neer die niet in de schaduw kan staan van de onze. De aankomst op de Coolsingel is onbeschrijfelijk, wat een feest, wat een intocht. Rotterdam is weer het bruisende middelpunt van een fantastisch verlopen Roparun en dankt op deze manier alle leden van de Roparun. Het zit erop! Fietser Carin (17 jaar) kreeg veel complimenten van passerende teams vanwege haar jonge leeftijd en uitmuntende prestatie. Alle lopers naast elkaar op de Erasmusbrug. Team Zeparo in Parijs. PLAATWERK CORROSION WATER-CONTROL bv

Hart van Holland | 2008 | | pagina 12