AO IAAP LIEF EN LEED "KENIANEN WETEN HEEL GOED WAT HUN 60 JAAR LIEF EN LEED NQD|G LEERLINGEN COENECOOP EXPOSEREN EINDEXAMENWERK GROTE ROMMELMARKT SCHELPEN PLAKKEN m WADDINXVEEN^ CflIJPAAP KOOLMEES DEELT Stichting Wanowa ondersteunt bedrijvigheid in Kenia VERWENDAG VOOR VROUWEN MET KANKER DUIF W. BREEDIJK SNELSTE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidptas 14 mei 2008 pagina 17 Waddinxveen - De leerlingen van klas 4 VMBO/TL openen op woensdag 14 mei de expositie het eindexamenwerk voor het vak tekenen en handvaardigheid. Dit jaar ging de klas aan de slag met het thema 'verzamelen'. Om 16.30 uur wordt de expositie feestelijk geopend in de aula van het Coenecoopcollege, locatie Noord. Tot 19.00 uur zijn bezoekers in de gelegenheid om onder het genot vaneen hapje en een drankje het werk te bewonderen. Waddinxveen - Op het evenemententerrein aan de Dreef organiseert de Ontmoetingskerk voor zaterdag 17 mei van 9.00 tot 16.00 uur een grote rommelmarkt. Een greep uit de grote sortering: meubels, lampen, glaswerk en boeken, bloemen, planten, en serviesgoed en natuurlijk ook LP's, curiosa, radio's, televisies, campingspullen en kleding. Voorts kan men meedoen aan het rad van fortuin. De opbrengst is bestemd voor de plaatselijke stichting 'In liefde omzien', waar Rietje Faassen al meer dan 40 jaar kinderen van vluchtelingen opvangt in haar eigen huis; voor een Ghanese school, voor een kindertehuis in Oeganda, waterputten in Marokko en voor een opvangpleegmoeder van weeskinderen in Bogota. Waddinxveen - Vanka's Beautysalon biedt op 29 mei een gratis schoonheidsbehandeling aan vrouwen die getroffen zijn door kanker. Op Viva la Donna Day, de nationale verwendag geven schoonheidssalons, kappers, masseurs en vele anderen, vrouwen getroffen door kanker geheel belangeloos een gratis verwenbehandeling. Even je aandacht afleiden van je ziekte, je weer even vrouw voelen en stralen, dat is het doel van de Viva la Donna Day. Juist door een massage, een schoonheidsbehandeling of een nieuw kapsel krijgen deze vrouwen weer een beetje zelfvertrouwen waardoor het leven weer positiever kan worden hervat. Stichting Viva la Donna initieert deze derde verwendag, die is opgezet vanuit de persoonlijke ervaring van de oprichtster, Corinne de Haas, die zelf op jonge leeftijd getroffen is door kanker. Voor meer informatie op: www.vivaladonna.nl Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Het echtpaar Kool mees-Van Os vierde op Tweede Pinksterdag hun 60-jarig huwe lijksfeest. Wethouder en loco-bur gemeester Dirk Lont bracht hen vrijdag 9 mei een bezoek om de felicitaties namens het college van Burgemeester en Wethouders over te brengen. Er ontstond een leuk gesprek, waarin niet alleen werd teruggeblikt naar vroeger, maar ook aandacht was voor de gebeur tenissen van nu. Op de dag van het bezoek vond namelijk ook het hu welijk van volkszanger Frans Bauer plaats. Ondanks de hoge leeftijd van het Waddinxveense bruids paar, waren beiden goed van dit feit op de hoogte. Het echtpaar Koolmees waardeerde het bezoek van wethouder Lont zeer en dat genoegen was wederzijds. Succes De heer en mevrouw Koolmees leerden elkaar kennen via hun broers en zussen. Meneer Kool mees woonde toentertijd in Moor drecht en liet zijn oog vallen op de knappe jongedame uit Gouda, die later zijn vrouw zou worden. Ze trouwden in 1948, voor de wet in het stadhuis van Gouda en later in de Parochiekerk aan de Klei weg. De receptie vond plaats aan de Veemarkt. De heer Koolmees werkte in die tijd op het tuinbe- drijf van zijn vader aan de Voor willens in Gouda. Later nam hij het bedrijf, samen met zijn broer, over. Ze verbouwden een groot aantal groenten, maar volgens eigen zeggen, was er 'met witlof het meeste geld te verdienen'. Het verbouwen van witlof was een se cuur werkje en de heer Koolmees nam deze taak met plezier op zich. Mevrouw Koolmees hielp op de tuin alleen mee als er aardbeien geplukt moesten worden. Zij werkte als zelfstandig coupeuse en was daar zeker succesvol mee. Daarnaast zorgde ze voor de kin deren. 33 jaar geleden gingen ze in Waddinxveen wonen. De heer Koolmees kreeg rugproblemen en moest noodgedwongen met de tuin stoppen. Het echtpaar kreeg vijf kinderen, waarvan er drie in Waddinxveen wonen. Er zijn acht kleinkinderen en drie achterklein kinderen. Hoewel de gezondheid van beiden wat achteruit loopt, hebben ze het erg gezellig samen en staan ze positief in het leven. Ze genieten van het aquarium in de woonkamer van hun appartement in het Anne Frank Centrum en van een wandeling naar de winkel of de kapper in het centrum. De hu welijksdag wordt in de komende weken uitgebreid gevierd. Alle kinderen komen met hun gezin om beurten eten. De heer Koolmees: "Witlof komt er dan niet op tafel hoor. Dat komt onze neus uit!" Waddinxveen - De duiven van postduivenvereniging De Sperwer vlogen afgelopen zaterdag vanuit Creil 346 kilometer. Met een oostenwind en 442 duiven in concours vlogen zij een zware vlucht. Om 07.30 uur wer den ze gelost en een duif van W. Breedijk wist, wederom, als eerste aan te komen om 12.18 uur. Verdere uitslag: W. Breedijk 1,3,5,6,7,8,20; Comb. J. en G. Toor 2; A. van der Made 4,9,10,11,13,16,17,1 8,19; D. Breedijk 12; Kees Hofman 14 en C.G. Hofman 15. Waddinxveen - Kinderboerderij Dierendal organiseerde voor woensdag 7 mei een doemiddag waarop kinderen verschillende voorwerpen met schelpen konden beplakken. Waddinxveen - "De rellen in Kenia hebben gaten geslagen in de ge meenschap. Mensen zijn het ver trouwen in de overheid volledig kwijt en velen zeggen nooit meer te zullen gaan stemmen. Deson danks is de bevolking hoopvol voor de toekomst en is hard aan het werk hun gemeenschappen op te bouwen" zegt de Waddinxveen se Jane Sijl van de Stichting Wana- wa. Jane was pas in Kenia en keek hoe haar projecten ervoor staan, en bleek door omstandigheden er een nieuw project te hebben. Door Christine de Vos JaneMohammed en Rukia bespreken de voortgang van het naaiatelier. Voor meer informatie: www.wanawa.nl "Ann, de manager van weeshuis in Ruiru dat wij steunen, was tijdens de verkiezingen gestrand in haar geboortestad. Toen de rellen uit braken, kon ze niet terug en is ze zich gaan bekommeren om kinde ren van wie de ouders zijn gedood of zoekgeraakt", vertelt Jane. In tussen heeft Ann onderdak en be geleiding gevonden voor het nieu we project van de 'niet geclaimde kinderen' en is ze zelf weer terug in Ruiru. "De Kenianen weten heel goed wat er nodig is om hun leven te verbeteren", vertelt Jane. "Ze zien de mogelijkheden en hebben veel ideeën. Met Wanawa geven we ze een steuntje in de rug. Een mi crokrediet om hun bedrijfje op te starten, en we helpen hen met een business plan, want daar schort het vaak nog aan." Ook komt het voor dat door om standigheden mensen nog niet in staat zijn met succes iets op te zetten. Een microkrediet heeft dan geen zin. Eerst moeten ze uit de ergste armoede en ellende ge- Jane Sijl met Caxton en Priscilla en hun gezin. holpen worden voor ze zelfstan dig verder kunnen. Jane: "Toen ik Caxton ontmoette was hij er heel slecht aan toe. Aids had hem to taal verzwakt en hij was heel ziek. Met medicijnen en goede voeding kwam hij er weer bovenop. Ook zijn vrouw Priscilla bleek besmet en moest aan de aidsremmers. De kinderen waren gelukkig ge zond. Nu hebben ze een winkeltje waar ze rijst en andere producten verkopen. Priscilla runt een soort cafeetje. De familie redt het nu op eigen kracht en krijgt geen fi nanciële steun meer. Caxton heeft zelfs geld kunnen sparen en heeft daarvan zijn rijbewijs gehaald. Ik was er juist toen hij moest afrij den. Fantastisch om te zien hoe trots hij was. Dat hadden we een paar jaar geleden nooit gedacht. Met de medicijnen zijn hun ver wachtingen redelijk. Priscilla en hij leggen geld opzij om de kinderen naar school te laten gaan, zodat zij, wanneer hun ouders er niet meer zijn, toch een toekomst zul len hebben." Nacht van de fooi Wanawa draait volledig op giften van particulieren en het bedrijfs leven. Nu voor het eerst neemt de stichting deel aan een groot fond senwervingsproject: de nacht van de fooi. Deelnemende horecagele genheden in verschillende steden in Nederland doneren op 31 mei alle fooi aan kleinschalige ontwik kelingsprojecten in arme landen. Een van de geselecteerde pro jecten is de naaischool van Rukia Suleiman. Rukia zette eens met steun van Wanawa een naaiatelier op. Haar kleding wordt zowel in Nederland als in Kenia verkocht. Nu wil ze iets terugdoen voor de gemeenschap en een naaischool opzetten voor vrouwen en meisjes uit de omgeving. Wanawa ondersteunt vier projec ten financieel en zendt vrijwilli gers uit naar een aantal anderen. Vrijwilligers verzetten niet alleen een boel werk, ze brengen ook een frisse wind en nieuwe ideeën mee", meent Jane. "Je bent soms zo gefocused op je project dat je jezelf een beetje isoleert. Dan is het goed als er iemand komt die met een heel ander oog kijkt naar waar je mee bezig bent. Zo kwam een Nederlandse vrijwilliger op het idee een eendenpoel aan te leggen, waardoor de vleesvoor ziening van een weeshuis gerea liseerd kon worden. "Typisch Ne derlands natuurlijk, lacht Jane. Waar we ook gaan we bouwen dammen en dijken."

Hart van Holland | 2008 | | pagina 17