v Jjrf A balk dAuqA dhcuxk mjooM mceA kopal do "IK HAD NIET GEDACHT DAT IK UITGEKOZEN ZOU WORDEN" TROUili PASS ÜE 3Y WINT Itr i TO GREPPEIPOP IEDER WEEKEND HETZELFDE UITZICHT? fa peptalk www dlr»nkm»«liikipo1.nl pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 mei 2008 Door Marlonneke Willemsen Moordrecht - Afgelopen maanden hebben 21.000 jongens en meisjes zich opgegeven om officiële Nuon Ballenjongen van het Nederlands elftal te worden. Uit al deze inzendingen zijn 70 jongeren gekozen om te worden ingezet tijdens drie oe fenwedstrijden van Oranje in aanloop naar het EK 2008, en drie kwalificatiewedstrijden voor het WK 2010, die na de zomer worden gespeeld. Een van deze jongeren is Thomas Asscheman uit Moordrecht. Het was voor Thomas een grote verrassing dat hij uiteindelijk werd uitgekozen. "Ik had me vorig jaar ook opgeven, maar toen ben ik niet uitgenodigd. Ik ben dus heel blij dat het dit jaar wel gelukt is." Thomas is op het idee gekomen door een reclame op televisie. "Ik had een reclame op tv gezien en het leek me heel leuk, dus heb ik me ingeschre ven. Na een aantal weken kreeg ik een brief dat ik was uitgenodigd voor de regionale selectiedag. Ik was heel erg blij, want de deelnemers werden geloot en dan moet je toch geluk hebben." Op de selectiedag werden de aanwezige jongens en meisjes ingedeeld in groepjes van vijftien en uit elk groepje gingen drie deelnemers door naar de finale in Zeist. "We moesten allerlei oefeningen doen, zoals op doel schieten en sprintoefeningen, waarvoor we punten kregen. Het doel van de mid dag was vooral om een leuke dag te hebben, want de kans dat je werd uitgekozen was heel klein. We kregen les van oud voetballers zoals Stanley Menzo. Mijn groepje heeft ook met hen mogen voetballen. Dat was erg leuk". Thomas wist na de selectiedag niet gelijk of hij werd uitgenodigd voor de finale in Zeist. Dat hoorde hij pas een paar weken later. "Ik was erg blij dat ik was uitgekozen. In de finale ben ik er wel helemaal voor gegaan, want als je zo ver bent gekomen, wil je ook echt worden uitgekozen." Op de uiteindelijke selectiedag moesten de jongeren weer oefeningen doen, maar nu werd er meer op bepaalde punten, zoals het functioneren in een groep, gelet. In de finale werden de deelnemers begeleid door Aaron Winter en Rob Witsche. Tho mas vond dit wel leuk, maar heeft er niet zo veel van meegekregen. "Ze waren er wel en hielden in het begin een toespraak, maar verder was ik meer met mijn eigen dingen bezig, waardoor ik niet echt op hen kon letten". Aan het eind van de dag werd verteld dat de deelnemers binnen vijf dagen de uitslag zouden krijgen, maar Thomas kreeg al na twee dagen te horen dat hij uitgekozen was. Hij wordt nu op 1 juni ingezet als ballenjongen bij de oefeninterland Nederland-Wales in Stadion de Kuip in Rotterdam. "In de Kuip ben ik al een aantal keer geweest, dus ik had het leuker gevon den om naar een wedstrijd in een ander stadion te gaan, maar ik ben natuurlijk al heel blij dat ik erheen mag." Thomas heeft verder nog geen in structies gekregen over wat hij moet doen als bal lenjongen. "Op de dag van de wedstrijd moeten we al vroeg aanwezig zijn en dan krijgen we de hele dag instructies van onder andere Edwin van der Sar. We krijgen ook een KNVB trainingspak en een shirt van het Nederlands Elftal, dus dat is een mooie herinnering." Jammer genoeg wordt elke ballenjongen maar één keer ingezet, maar volgens Thomas is dit niet zo erg. "Ik ben al blij dat ik een wedstrijd ballenjongen mag zijn, want het is toch een super mooie ervaring". Ca a a Capelle aan den IJssel - Na een jaar van relatieve rust laat rapper Brainpower weer van zich horen met een nieuw dubbelalbum 'Hart/Hard' en een theatertour door Nederland. Zaterdag 17 mei staat hij om 20.30 uur samen met zijn vaste dj TLM in de Luc Lutz zaal van het Isala Theater. Brainpo wer neemt zijn publiek mee naar een fascinerende wereld van ritme en taal. Van niets iets maken, waarbij de unieke rapper uit zijn eigen Engelsta lige en Nederlandstalige repertoire van jaren kan putten. De toegang bedraagt 17,20 euro; pashou ders betalen 16,05 euro. Voor meer informatie en reserveren: 010-4586400 of www.isalatheater.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De finale van de Road to Greppel pop (Kleine prijs van Nieuwer kerk) vond afgelopen vrijdag plaats in Taverna aan de 's Gra- venweg. De winnende bands van de drie voorrondes namen het deze avond tegen elkaar op in de strijd met als hoofdprijs een optreden op Greppelpop 2008. Na optredens van 'Constella tion', 'Spounk!' en 'Trouble Pass Me By' was het aan de jury om te beslissen welke band de beste sound&show had. Na lang jury beraad viel de keus op 'Trouble Pass Me By'. Met een mengeling van country, sixties en prettige pop wist dit Haagse trio de jury te overtuigen. Op zaterdag 21 juni staan zij met onder meer bands als TrenchcoaT, BlueFish en Mala Vita, op het podium van de vijfde editie van Greppelpop. V F]9 n ♦"«-! 1 ft.-: "In de finale ben ik er wel helemaal voor gegaan, want als je zo ver bent gekomen, wil je ook echt". Capelle aan den IJssel - Wist je dat: - 93% van de jongeren van 15 tot 25 jaar alcohol drinkt; van deze jongeren 83% matig drinkrt en 10% over matig; het alcoholgebruik onder kinderen tot vijftien jaar de afgelopen jaren is gestegen, vooral bij de meisjes; in 1999 38% van de twaalfjarige meisjes ooit alcohol gedronken had en dit percentage in 2003 al was ge stegen tot 68%; van de 15-jarige jongens 40% toegeeft wel eens heel erg dronken te zijn geweest; sinds 1999 het aantal alcoholvergiftigingen is verzestienvoudigd; zo'n 3% van de 14/15 jarigen wel eens drugs heeft gebruikt en dat dit aantal bij 18-jarigen is gestegen tot bijna 40%, waar van zo'n 20% regelmatig gebruikt. Wat zijn nou de risico's van dank en drugs behalve dat je van drank een kater kan overhouden? Om hier een goed beeld van te krijgen organi seert Stichting Vedj in samenwerking met het Boumanhuis een informa tieavond voor ouders, verzorgers en jongeren voor donderdag 29 mei in het wijkcentrum aan het Maria Danneelserf 20. De toegang is vrij.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 20