mz messelanpë Z l BEACHVOLLEYBALSEIZOEN VAN START IN NESSELANDE OPTREDEN SUENA A MAS BUURMAN OP HET WATER *j r: TOP 12 REGIONAAL SCHAAKFESTIVAL MOEDERDAGONTBIJT VOOR STRAATKINDEREN GROOT SUCCES KERKDIENST ZONDAG 18 MEI NESSELOOP MOORDRECHT KERKDIENSTEN ZONDAG 18 MEI SCHAKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 mei 2008 pagina 23 Door Elias van der Plicht Nesselande - De boulevard van Nesselande stond tijdens het pink- sterweekeinde in het teken van beachvolleybal. Zowel topsporters als breedtesporters genoten drie dagen lang van zon, strand en vol leybal. Het volleybalseizoen is ten einde, maar dat betekent niet dat volley ballers in de zomermaanden niet actief zijn. Dit jaar organiseert Free Time Promotion voor de zeventien de maal het Palm Beach Life Volley bal Circuit. Een zomer lang worden op verschillende plaatsen in het land beachvolleybaltoernooien gehouden. In Nesselande vond van zaterdag tot maandag het eer ste evenement plaats. Drie dagen lang werden er wedstrijden voor breedtesporters georganiseerd. Daarnaast moesten de topsporters zich zaterdag zien te kwalificeren voor de nationale eredivisie en de eerste en tweede divisie. Zondag en maandag stonden voor hen de eerste competitierondes op het programma. De beachvoileyballers konden overnachten op recreatie park De Koornmolen, zodat van het toernooi een minivakantie ge maakt kon worden. Zacht zand De organisatie van het beachvol- leybalevenement was tevreden over de honderden inschrijvingen, waardoor de wedstrijden op meer dan vijftig velden gespeeld moes ten worden. Onder de deelnemers waren verschillende spelers die en kele weken geleden nog in de fina le van het Nederlands kampioen schap zaalvolleybal stonden. Ook een grote groep Belgen en een aantal volleyballers uit Duitsland waren naar Nesselande afgereisd om op het strand te kunnen vol leyballen. Klein minpuntje aan het strand van Nesselande was dat het zand voor het echte beachvollebal- gevoel iets te hard was. Beachvoi leyballers houden meer van zacht zand, zodat er door het zand ge ploegd moet worden. Een lounge en een bar zorgden ervoor dat de volleyballers na het spelen van hun wedstrijden even uit konden rusten en zorgden er samen met het uitstekend mee werkende weer voor dat een echte beachvolleybalsfeer ontstond. Za terdagmiddag kwam namens de Rotterdamse deelgemeente Prins Alexander onder meer de heer Jan Noeverman een kijkje nemen. Het was dit jaar de eerste keer dat het Palm Beach Life Volleybal Circuit Nesselande aandeed, maar zowel de organisatie van het beachvol- leybalevenement als de deelge meente Prins Alexander spraken de intentie uit om er een jaarlijks terugkerend evenement van te ma ken en om het in de toekomst tot een nog groter succes te maken. Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. C. van Andel. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl Nesselande - In 2006 liet muziek- en poëzie gezelschap Suena a Mas, afkomstiig uit Nesselande in het Cultureel Centrum Orion het pu bliek horen hoe zang, muziek en poëzie elkaar op treffende wijze kunnen ontmoeten. Op zondag 25 mei is Suena a Mas opnieuwte zien en te beluisteren in Orion aan de Wollefoppenweg 91a. Een grote variatie aan nummers zullen de re vue passeren. Naast klassiekers als bijvoorbeeld Autumn leaves. Just the way you are en Fly me to the moon, worden ook pop ballads als Killing me softly en Everything ge- Nesselande - Na de nieuwjaarsduik in de Zevenhuizerplas organiseert Watersportvereniging Buurman voor zondag 18 mei een open dag op en aan deze zelfde Zevenhuizerplas. Tussen 12.00 en 16.00 uur kan iedereen kennis maken met WSV Buurman en al haar mogelijkheden. Op het strand naast de supermarkt wordt een gedeelte gebruikt voor demonstraties, informatie en entertainment. Er is een gevarieerd programma voor jong en oud waarbij iedereen ook zelf het duiken, zeilen of surfen kan proberen. bracht. Tenslotte krijgt de muziek stijl Bossa Nova speciale aandacht. Pianist Eddy Kent en dichter Ron Koldenhof zijn in het dagelijkse leven collega's van elkaar. Op het artistieke vlak vermengen zij hun passie voor muziek en taal. Dit, samen met de songs die door zan geres Carla Koldenhof worden vertolkt, ontstaat het kleurrijke programma van Suena a Mas. De toegang bedraagt 3,- euro; met Rotterdampas 2,50 euro. Voor meer informatie: 010-4204480 of www.ccorion.nl. Surfclinic en duiktank voor de jeugd van 7 tot 16 jaar bestaat de mogelijkheid om van 12.00 tot 13.00 uur een gratis surfclinic te volgen onder profes sionele begeleiding. Vanaf 13.00 geldt dit voor volwassenen. Ook is er een enorme duiktank aanwe zig, gevuld met 30.000 liter wa ter, waarin duikers demonstraties geven. Belangstellenden kunnen zelf een proefduik nemen. Zeilboten en springkussens De hele middag zullen er ook diverse zeilboten aanwezig zijn waarmee men mee kan zeilen om zodoende een goed beeld te krij gen wat het doel is van de water sportvereniging: genieten op, in en aan het water. Ook aan kinde ren is gedacht: een springkussen ontbreekt niet en is er een 'rodeo surfplank' aanwezig waarop de beachboys en -girls een poging kunnen wagen om op deze me chanische plank te blijven staan. De dag wordt afgesloten met een BBQ omlijst met muziek. Inschrijven Voor de surf,- en duikactiviteiten geldt een maximum aantal in schrijvingen van 20 deelnemers waarbij geldt 'vol=vol'. Ook dient men zich op voorhand aan te mel den voor de BBQ. Inschrijven kan via: Ogezelligheid@wsvbuurman. nl. Voor meer informatie kijk op www.wsvbuurman.nl. Nesselande - De Alkemade Nessel oop wordt georganiseerd voor za terdag 17 mei. Er kan ingeschreven worden op drie afstanden: 1500 meter (kinderloop voor kinderen van groepen 5 tot en met 8); kosten 2,- euro, start om 11.00 uur. Zeven kilometer; kosten 2,50 euro, start om 11.15 uur en 14 kilometer; kosten 3,- euro, start eveneens om 11.15 uur. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur, digitale klok bij start/ finish aanwezig, aandenken voor alle lopers. Er is geen ruimte voor omkleden. Parkeren kan op de Si cilië Boulevard en aan de Corsica- laan. De start vindt plaats aan de Kretalaan 168. Voor meer informatie: www.atletieknesselande.nl. Moordrecht Volle Evangelie Gem. zondag 15.00 uur mw. T. Annotee. Ger. Kerk 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schip per. Herv. Gem. Bethel 10.00 uur ds. L.D. Burger en 18.30 uur ds. J Boer. R.K. parochie St. Johan nes Onthoofding: De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrij burg is in de kerk aanwezig. Maatschappelijke Dienstverlening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Moordrecht - De dertiende editie van het Vink Top 12 schaaktoernooi vindt plaats op zaterdag 17 mei in gebouw De Zespunt aan de Molen laan 1a. Aan dit schaakfestival wordt deelgenomen door topschakers uit de Zuidplasregio en door spelers van de vier schaakverenigingen in dit gebied, te weten Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel, de Wad- dinxveense Schaakvereniging en het Moordrechtse De IJssel. Er worden rapidpartijen van maximaal een half uur gespeeld. Van WSV komt clubkampioen Erik Hennink, die dit jaar uitkomt voor Promotie uit Zoetermeer en vo orts Léon Willemen, de kopman van WSV 1. Van Moerkapelle is clubkampioen Hugo van Elteren verhinderd. Wel van de partij zijn Dick Bac, Gerard van Ommeren (winnaar 2001) en Jesse van Elte ren. Uit Nieuwerkerk komt Marcel Glissenaar (winnaar 2003) die uit komt voor Krimpen 1 en van sv. Ni euwerkerk komen meervoudig clu bkampioen Gerard Nieuwenkamp (winnaar 2005) en Cees Klein. De afvaardiging van De IJssel besta at uit meervoudig clubkampioen Jan Evengroen (winnaar 2000), ra- pidkampioen en kandidaat voor de clubtitel 2008 Henk-Jan Evengroen en Justin Jacobse, de winnaar van de kandidatengroep 2007. Titelverdediger Ben van Geffen uit Moerkapelle meldde zich op het laatste moment af. De organisatie is nog op zoek naar een geschikte vervanger. Dit jaar is er wederom een kandi datengroep en een viertallen vi erkamp waarvoor door elk van de vier verenigingen deelnemers zijn aangewezen. De winnaar van de kandidatengroep zal worden uit genodigd voor de Top 12 van 2009. Daarnaast is er een Jeugd Top 12 met de sterkste jeugdspelers uit de Zuidplasregio. Nieuw dit jaar is een regionale meisjeszeskamp. In de Vink-groep Jan Vink zijn titel als beste van de Vinkenfamilie. Wethouder Ron Gast zal om 10.30 uur het startsein geven voor de in vitatie- en kandidatengroep. Om 13.00 uur starten de jeugdgroepen en vanaf 13.15 uur komen ook de vierkampers en de Vink-groep in actie. De prijsuitreiking zal naar verwachting rond 17.00 uur plaat svinden. De toegang is vrij. De leden van de Braziliëgroep zijn blij met de enorme opbrengst. Moordrecht - De Braziliëgroep heeft met hulp van 17 vrijwilligers dit jaar 250 moederdagontbijten verzorgd, ten behoeve van straat kinderen in Rio de Janeiro. De ac tie bracht bijna 2800 euro op. Op zaterdagavond werden de eer ste ontbijten alvast stiekem be zorgd bij vaders in de regio. Op de ochtend van Moederdag vertrok ken bij het krieken van de dag acht auto's met een ruime twintig ont bijtjes naar de eerste adressen. De eerste klanten wilden moeder na melijk al om 7.00 uur aan de crois sant hebben. Deze actie heeft mede dankzij de sponsors en de extra verkregen giften in totaal een bedrag van bijna 2800 euro opgeleverd. De Braziliëgroep wil namens de straatkinderen van Rio de Janeiro en de kinderen van Sltio Shalom alle sponsors, bestellers van het moederdagontbijt en de mensen die een extra gift hebben overge maakt hartelijk bedanken.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23