RENOVATIE BUITENBAD POLDERBAD KLEURRIJKE BLOEMEN BIJ WERELDWINKEL MOLEN WINDLUST OPEN OP MOLEN- EN GEMALENDAG PINKSTART: Di PINKSTERDAGEN IN HET TEKEN VAN KUNST LINEDANCE FESTIVAL KLEIN HITLAND nieuwerkerk pagina 25 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 mei 2008 Informatiemiddag over persoons gebonden budget Nieuwerkerk aan den IJssel - De Adviesraad Gehandicaptenbeleid Nieuwerkerk organiseert voor dinsdag 20 mei om 14.00 uur een informatiemiddag over het per soonsgebonden budget (PGB). Met een PGB kunnen mensen met een indicatiestelling voor zorg- of hulpmiddelen deze zelf inkopen. De heer De Vos van Per Saldo zal de voor- en nadelen van een PGB belichten in het Hervormd Kerke lijk Centrum aan de J.A. Beyerinck- straat 53. Zaal open om 13.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Countryliefhebbers kunnen op zaterdag 17 en zondag 18 mei hun hart ophalen op het Hitland dance festival. Op twee podia bij het Recreatieschap Hitland Noord aan het Klein Hitland 2 zullen diverse linedance artiesten optreden, zoals Sandra Mooy, de Music Road Pilots en Yvonne Hofmans. Bezoekers zelf kunnen meedansen op de twee grote dansvloeren. Veel linedance clubs uit de regio geven op deze dag acte de présence met een keur aan demonstraties, optredens en workshops. Dagkaarten kosten 8,50 euro in de voorverkoop en 12 euro aan de kassa. Een week endkaart kost 15,00 euro in de voorverkoop en 20 euro aan de kassa. Voor meer informatie en programa: www.country-events. com Nieuwerkerk aan den IJssel - Een aantal jongedames waagde zich woensdag 7 mei aan de workshop 'bloem maken' bij de Wereldwin kel. Zij maakten een kleurrijke bloem van recycle materiaal. Im- porteurTriple Trust leverde deze losse papierkralen met sprekende kleuren, tape en ijzerdraad. De deelnemers maakten er kunstig een mooie bloem van. Ook mo chten zij een wenskaartje uitkiezen voor Moederdag. Rondom Wereld winkeldag krijgen recycleproduct- en in de nieuwste campagne 'Fair Trade, het juiste klimaat' op aller lei manieren aandacht. Fairtrade, het juiste klimaat De Wereldwinkelcampagne 'Fair trade, het juiste klimaat!' die za terdag 10 mei van start ging op Wereldwinkeldag 2008 gaat over het klimaat, klimaatverandering, handel, fairtrade en recycle pro ducten. Deze hebben allen veel met elkaar te maken, zo blijkt uit het succesvolle Biogasproject in In dia en de inventieve manier waarop producenten uit ontwikkelings landen trendy decoratieve ar tikelen en accessoires maken van recydematerialen, zoals wijnfle shouders, onderzetters en schalen. De campagne loopt tot en met 2009. Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel heeft een speciale themapagina 'Wereldwinkeldag 2008' hieraan gewijd. was. De bezoekers moesten een klein stukje lopen om aan boord van de boot te gaan, die via de ringvaart naar het gemaal voer. Er was erg veel belangstelling voor de boottocht. Vanaf 10.30 uur zijn er meer dan 200 mensen meegevaren. Ook het bezoek aan de molen zelf en het dagcentrum was erg populair. Volgens een van de vrijwilligsters, Corrie Vuurhart, was de molendag een groot suc ces. "Tot nu toe zijn er meer dan 250 bezoekers geweest en we hebben nog wel even te gaan, dus we zullen wel boven de 300 be zoekers uitkomen, ledereen is erg enthousiast." Bij de molen konden de bezoekers ook genieten van optredens van leerlingen van de Nieuwerkerkse Muziekschool en Drumfanfare Triomf uit Bodegra ven. Ook Maarten Molenaar, de voorzitter van de Stichting Molen Kortenoord, was erg blij met het verloop van de molendag. "Het is een groot succes en we zijn erg blij met het grote aantal bezoekers. Het is vandaag de eerste keer dat we, samen met schipper Van Mul- lem van de Libra, samenwerken met het Hoogheemraadschap en dat is erg goed gegaan. We gaan hier binnenkort samen over praten om te kijken of we dit in de toekomst vaker kunnen gaan doen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de pinksterdagen stond Nieuwer kerk in het teken van kunst. Overal in het dorp zetten kunstenaars de deuren van hun atelier voor iedereen open om naar hun werk te komen kijken. De bezoekers waren op zaterdag, zondag én maandag welkom van 11.00 tot 17.00 uur. Tineke Geurts bij haar schilderijen. Door Marlonneke Willemsen Het programma was in twee delen verdeeld. Op zaterdag waren er dertien kunstenaars die hun werk in of rond het Raadhuis exposeerden. In het Raadhuis zelf konden de bezoekers het werk van maar liefst zes verschillende kunstenaars be wonderen. Zo waren er schilderi jen en tekeningen van Truus van Leeuwen en Ingrid Bovenkerk te zien en stonden er verschillende beelden van Elselien Haantjes. Vol gens een van de andere kunste naressen, Alicia Gil-Mataix, waren veel mensen naar het Raadhuis gekomen. "Het is de hele dag best druk geweest. Tijdens de lunch was het iets rustiger, maar daarna kwa men er weer meer mensen". Ook rond het Raadhuis werden exposi ties gehouden. Hier was het soms iets minder druk. Dit was jammer, want de kunstenaars hadden, met behulp van borden, extra hun best gedaan om de mensen duidelijk te maken waar ze moesten zijn. Een van de kunstenaars, die daar expo seerden, was Tineke Geurts. "Het is vandaag niet zo druk geweest. Blijkbaar wisten de mensen niet dat ze hier ook konden komen ki jken, maar misschien heeft het ook wel met de warmte te maken." Op zondag en maandag konden geïnteresseerden een bezoek bren gen aan de ateliers van de kunste naars zelf. Daarnaast waren er ook nog een paar exposities op andere plekken. In het Van Der Valk ho tel was een expositie van Birgitta Sundström en in dorpshuis De Batavier waren exposities te zien van Open Atelier en de fotoclub. Volgens gastvrouw Lia Schoonus was PinstArt een erg groot succes. "Zowel zondag als maandag was het erg druk. De mensen waren erg geïnteresseerd in het werk van de kunstenaars en er is ook redelijk veel verkocht." Ondanks het warme weer was PinkstArt toch een groot succes en konden weer veel mensen geni eten van het werk van hun plaats genoten. Werken van het Open Atelier in de Batavier. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na twee jaar geleden groot onder houd in het binnenbad te hebben uitgevoerd, is dit jaar het buiten bad aan de beurt voor een ingrij pende renovatie. De tegels van het buitenbad vertoonden na 22 jaar veel scheuren en scherpe kanten. In april zijn de sloopwerkzaamhe den begonnen, waarbij het gehele eiland en de pier werden ontdaan van tegels en ondergrond. Door het goede weer van de afge lopen weken vordert het werk snel en is men inmiddels bezig met het betegelen van de eerder gesloop te delen. Tegelijkertijd wordt druk gewerkt aan kitvoegen, schoon maak en verfwerk. De deadline is 1 juni. Vanaf 1 juli is het buiten- of binnenbad dagelijks geopend. De openingstijden zijn weersafhanke lijk en worden via de website aan gegeven. Drumfanfare Triomf uit Bodegraven luistert de molen-en gemalendag muzikaal op. Met de Libra naar het gemaal Abraham Kroesgemaal. Nieuwerkerk aan den IJssel -Op de Nationale molen- en gemalendag, zaterdag 10 mei waren in heel Nederland meer dan 600 wind- en water molens en gemalen geopend voor het publiek. Een van deze molens was de Molen Windlust in Nieuwerkerk. Dit jaar werd er voor deze dag voor het eerst samengewerkt met het Hoogheemraadschap van Schieland en d: Krimpenerwaard en rondvaartboot Libra. aanleggen aan de steiger bij de molen, maar 's middags werd dit problematisch door de extreem lage waterstand van de IJssel. Dit werd veroorzaakt door werkzaam heden bij de stormvloedkering en door de oostenwind. Gelukkig was hier op voorhand rekening mee gehouden, waardoor er een al ternatieve vaarroute beschikbaar D or Marlonneke Willemsen Deze editie van de molendag was het voor de bezoekers voor het eerst mogelijk om met de rond vaartboot een bezoek aan het ge maal Abraham Kroes te brengen, waar ze een uitgebreide rondlei- d g en uitleg kregen. In de och tenduren kon de boot nog goed

Hart van Holland | 2008 | | pagina 25