RONDETAFELGESPREK LOCATIEKEUZE BREDE SCHOOL DUO SATIERE IN ZORGCENTRUM CONCORDIA BOSKOOP BOSKOOP PrLI T I E BERICHTEN MUSICAL S0ECK DU VAUD BIJ REH0B0TSCH00L BOSKOOP P CREATIEVE WORKSHOPS PROEFTUIN VAN HOLLAND LOOPT VOOR ANJERACTIE ORGEL-, PANFLUIT- EN SAMENZANGAVOND KERKDIENSTEN ZONDAG 18 MEI pagina 28 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 mei 2008 Boskoop - Er vond donderdagavond een rondetafelgesprek plaats in de raadzaal over de keuze voor de locatie van de brede school. Portefeuil lehouder voor dit onderwerp is wethouder Schotanus. De doelstelling is nog steeds dat de school in 2010 haar deuren opent. De samenwer kende partijen - de gemeente, de stichting voor rooms katholiek basis onderwijs, de stichting Sopora, de Vereniging voor Protestant Christelijk Onderwijs - gaan ervoor. "We willen kansen vergroten voor kinderen en een doorlopende en op elkaar aansluitende opvang bieden. Scholen, welzijnsorganisaties, peuterspeelzaal, kinderopvang en bieb werken sa- Door M. Lindhout Er werden drie locaties onderzocht, Mendelweg, Puttelaan en Plataan. "Nader onderzoek op ruimtelijke, financiële functionele en proces matige criteria hebben geleid tot een keuzevoorstel voor de locatie bij De Plataan. Veiligheidsaspec ten en de financiële kant van de zaak spelen geen onbelangrijke rol." Een reeks van insprekers kreeg deze avond de gelegenheid stand punten naar voren te brengen. Onderwijs Van de kant van de deelnemende onderwijspartners werden kant tekeningen geplaatst over de verkeersveiligheid en eventueel vandalisme bij de keuze voor de Plataan. De heer Bruggeman na mens het protestant christelijk Ba sisonderwijs: "Voor de deskundige vernieuwing en de voortgang van goed onderwijs is het gewenst te kiezen voor Plataan, omdat dat de minste problemen en hindernissen Boskoop-Gedurendehet zomersei zoen kan men op de Proeftuin van Holland een aantal 'creatieve work- shops' volgen in de sortimentstuin 'Harry van de Laar'. Tekenen en schilderen kan men op 31 mei, 19 juli, 24 juli, 1 augustus en 16 augus- l» Achtervolging gesloten auto Boskoop/ Waddinxveen - In de nacht van zondag 4 op maandag 5 mei werd er een auto gestolen uit een garage aan de Reijerskoop in Boskoop. De eigenaar van de auto deed dezelfde ochtend nog aan gifte bij de politie. De auto werd internationaal als gestolen gesig naleerd. Op maandag 5 mei, rond 13.30 uur kwam er een melding binnen dat de gestolen auto ge zien was op de Henegouwerweg in Waddinxveen door een getuige die wist van de diefstal. Hij meldde dit bij de politie, waarop ook het team van Waddinxveen tijdens de briefing werd ingelicht over de diefstal. Twee agenten die tijdens hun surveillanceronde in Wad dinxveen over de Dreef reden za gen vervolgens in tegengestelde richting de gestolen auto aan ko men rijden. De inzittenden van de gestolen auto gingen bij het zien van de agenten er vandoor en er ontstond een achtervolging over de Schielandweg, de Stations straat en de Dorpsstraat. Tijdens de achtervolging negeerde de bestuurder van de gestolen auto diverse verkeersregels waardoor er gevaarlijke verkeerssituaties ontstonden. Op het Noordeinde ramde de gestolen auto opzet telijk de politieauto waardoor de agenten de achtervolging moes ten staken. De agenten raakten niet gewond, maar de auto raakte onbestuurbaar. Inmiddels waren meerdere poli- tieeenheden ingelicht en werd er in de omgeving gezocht naar de gestolen auto. De auto werd ver volgens aangetroffen op de Voor- ofscheweg in Boskoop, zonder de inzittenden. In de omgeving werd uitgekeken naar de verdachte en in de buurt werd een man getra ceerd die voldeed aan het signa lement dat de agenten tijdens de achtervolging hadden kunnen opgeven. De verdachte, een 18 ja rige man uit Ter Aar, werd aange houden en overgebracht naar het politiebureau. Vervolgens meldde zich bij de achtergelaten auto een 20 jarige Waddinxveense die ver telde dat zij als bijrijder in de auto had gezeten. Zij verklaarde dat zij niet had geweten dat de auto ge stolen was. De politie zet het on derzoek voort. De verdachte uit Ter Aar is lopende het onderzoek in verzekering gesteld. Boskoop - Het Duo Satiere treedt zaterdag 24 mei om 19.30 uur op in Zorgcentrum Boskoop aan de Boezemlaan 4. Het duo, bestaande uit Karin ten Cate (sopraan) en Doroté Crijns (piano) brengt een gevarieerd klassiek programma met liederen van Stolz, Poulenc, Bizet en Korngold. Het concert is toegankelijk voor alle senioren uit Boskoop en omgeving. zal opleveren." Mevrouw Broere van de Jenaschool "De kwaliteit van de locatie en het onderwijs moeten de doorslag geven". Andere meningen Andere insprekers ventileerden kritischer opmerkingen. Met name de heer Stellingwerf van de Protes tantse gemeente Boskoop trok de medewerking in nu de Puttelaan als locatie af dreigt te vallen. Vooral definanciëleonderbouwing riep vraagtekens op. Zo werd er gesteggeld over in plannen opge nomen bedragen van 2,5 miljoen. Namens de scouting werd gesteld dat ondanks oud zeer uit het ver leden de locatie geen breekpunt zou zijn. Na de insprekers van diverse orga nisaties kwamen vertegenwoordi gers van de politieke partijen uit de raad aan bod. Ook hier verschil- dende visies. In zijn algemeenheid is wel duidelijk dat men vindt dat het financiële plaatje onduidelijk of zelfs incompleet is. Zorgcentrum Boskoop organiseert deze klassieke concerten in samen werking met Stichting Muziek In Huis. Deze stichting brengt sinds november 1997 jonge, professio nele muziekensembles en solisten op de podia van zorginstellingen. Pianiste Doroté Crijns en sopraan Karinten Cate besloten in 1990 tot de oprichting van 'Duo Satiere'. Aanleiding vormde een project van film en muziek in het Alkmaar- se theater Provadja. De avonden stonden geheel in het teken van de muziek van de excentrieke Franse componist Erik Satie. Bij die gelegenheid werkte het Alk- maarse duo voor het eerst samen. Het succes van de avond bleek een goede reden de naam van Erik Sa tie aan het duo te verbinden: Duo Satiere. Net als de muziek van Erik Satie hoeft (klassieke) muziek in de ogen van de dames beslist niet saai en stoffig uitgevoerd te wor den en uit de uitvoeringen van Duo Satiere blijkt dan ook dat mu ziek vaak veel meer humor bevat dan de meeste mensen denken. De toegang voor Leden Comfort a la Carte bedraagt 8,50 euro; niet- leden betalen 8,50 euro (inclusief consumptie). Reserveren op 0172- 235101. Op de avond zelf kunnen ook kaarten gekocht worden. Zaal open om 19.00 uur. Vervoer In samenwerking met de Stichting Boskoops Ouderenvervoer kan het vervoer van en naar het klassieke concert aangeboden worden. De kosten bedragen 1,- euro per rit. tus; groendecoratie op 28 mei en 14 juni en Art Clay Silver (sieraden maken) op 5 juni en 5 juli. De work shops starten in het bezoekerscen trum van de Proeftuin van Holland aan het Rijneveld 153 met koffie/ thee en een Boskoops Tuintje. Boskoop - Dit jaar hebben 66 kin deren uit de groepen 5 tot en met 8 van de Rehobothschool zich aangemeld om mee te spelen in de nieuwe musicalproductie, ge schreven door Elles van der Willik en Jantine Jensma. 'Een familie zit voor de buis om naar hun favorie te spelshow te kijken. Dan wordt de show onderbroken door een nieuwsbericht dat er van alles mis is in de wereld. Er wordt 100.000,- euro uitgeloofd voor degene die het probleem kan oplossen. De fa milie gaat op onderzoek uit en ui teindelijk wordt het probleem op gelost. Een vrolijke voorstelling vol humor en leuke liedjes. Geweldig om te bedenken!', aldus Jensma. Tijdens de voorstelling werd een beamerpresentatie vertoond, waarin goed te zien was welke landen de familie bezocht. Te vens 'schitterden' de kinderen in zelfbedachte reclames en nieuws flitsen. CD-opname De musicalliedjes zijn in de studio van het Koninklijk Conservatori um in Den Haag opgenomen met een band. Deze liedjes werden gebruikt tijdens de musical. Half mei zullen er op de Rehoboth op namen gemaakt worden met de kinderen van het schoolkoor en alle leerlingen, zodat er een echte CD gemaakt kan worden. Boskoop - In de week van 18 tot en met 24 mei wordt in Neder land de jaarlijkse collecte voor het Prins Bernhard Cultuurfonds gehouden. Met de opbrengst ondersteunt het Prins Bernhard Cultuurfonds 'cultuur bij u in de buurt'. Verenigingen die zich daarvoor inzetten worden be loond daar een derde van het door hen opgehaalde geld. Met het overige ondersteunt het Cul tuurfonds projecten in de regio. Muziekvereniging Concordia Bos koop heeft in het verleden nooit tevergeefs een beroep op dit fonds gedaan en was daardoor in gelegenheid om onder meer nieuw instrumentarium aan te schaffen, zowel voor het orkest als voor de slagwerkgroep. Concordia wil daarvoor iets terug doen en zal op dinsdag 20 mei in een deel van Boskoop de collec tanten muzikaal begeleiden. Naast de collectanten van Con cordia zijn diezelfde week ook collectanten onderweg van de muziekvereniging Excel sior, de christelijke Gemengde Zangvereniging Hosanna en het koor Da Capo. De organisatie kan nog collec tanten gebruiken. Belangstel lenden worden verzocht te bel len naar de coördinator Teun Oosterom, telefoon 0172-214977. Boskoop - Het comité Midden- Hollanda van Woord en Daad be legt houdt donderdag 22 mei een orgel-, panfluit- en samenzan- gavond in de kerk van de Gere formeerde Gemeente aan de Men delweg. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. Er wordt een collecte gehouden voor het thema 'Moeder en kind, hun toekomst, onze zorg'. De actie in Bangladesh de het comité gaat steunen omvat moeder en kind zorg en verpleegstersopleidingen. Door gezondheidswerkers wordt onderwijs gegeven over gezond koken, hygiëne, borstvoeding, schoon drinkwater en het verbou wen van vitaminerijk voedsel. Dit doel wordt door Woord en Daad gesteund door verschillende acties, waaronder deze avond. An- dré Knevel uit Canada speelt op het nieuwe Verschuerenorgel in de kerk en Liselotte Rokyta op haar panfluiten. De samenzang wordt begeleid door een bovenstemgroep. De opbrengst van deze avond wordt door de 1CCO verdrievoudigd. Sonja Neuteboom. Boskoop Chr.Ger.kerk 9.30 en 17.00 uur prof.dr. G.C. den Hertog. De Stek 9.30 uur dr. R. de Reuver. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Baljet. Dorpskerk 9.30 uur ds. E. Westrik en 18.30 dr. R. de Reuver, lofprij- zingsdienst. Chr.gem.Bethel 9 30 uur Ruben Flach. Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst enn 16.30 uur ds. G.J. van Aalst. Evang. Gem. Pa- rousia 10.00 uur P. Rullmann. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden feestdagen): HuisArtsenPosl Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol-

Hart van Holland | 2008 | | pagina 28