Zevenhuizen Gemeente IÈêr Nieuwbouw Beth-San gepresenteerd Sluiting op donderdagmiddag 22 mei Fusiekrant ontvangen? Krant voor en door u fusiekrant ïrm RAAD EN COMMISSIES Rmmtdpoe Ordening HUIIIUÜMIU.IJIIHWH] Aanvragen bouwvergunning Vrijstelling bestemmingsplan Vrijstelling bestemmingsplan Kappen bomen Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: genu WWW.ZEVENHUIZEN-MOF.RICAPFI r c m, WEEK 20 Afgelopen woensdagavond kregen omwo nenden en belangstellenden informatie over de nieuwbouw van Beth-San. Na een korte terugblik op de achterliggende periode van informatie en inspraak rondom de bouw plannen voor Beth-San, kregen aanwezigen aan de hand van presentaties en een ma quette een indruk van de nieuwbouw van het zorgcentrum. Onderdeel van dit plan zijn koop- en huurwoningen in verschil lende categorieën. Architect ir. J. Ruiter van Geluk Treurniet Ar chitecten lichtte zijn ontwerp toe en ging na der in op de typen woningen, de bezonning, het baksteen-, kleur- en materiaalgebruik. Op donderdagmiddag 22 mei zijn alle gemeentelijke diensten (gemeentehuis en afvalbrengstation) vanaf 13.00 uur gesloten. Het personeel van de drie fusiegemeenten Moordrecht Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle gaat naar een medewerkerbijeenkomst in het kader van de fusie per 2010. Voor voetgangers en fietsers zal het terrein waarop Beth-San ligt een groene doorgang bieden naar andere buurten in Moerkapelle. Ook is er een vijver gepland op het terrein. De bouw van Beth-San en de woningen verloopt in fasen. Na de zomer zal de sloop aanvangen. Naar verwachting zal halverwe ge 2012 de totale nieuwbouw een feit zijn. Nu beginnen Zoals wethouder Bosman aangaf kan er nu worden begonnen. "De procedures dienen netjes te worden gevolgd", aldus Bosman. Voor het bouwplan Beth-San dient dan ook een bouwvergunning door de Stichting Gereformeerde Zorgcentra Zuid-Holland te worden aangevraagd. Deze aanvraag ligt zes weten ter inzage. In week 21 start daarvoor een zienswijzenprocedure. Belanghebben den kunnen dan over deze eerste fase van de bouwvergunning zienswijzen indienen. Omstreeks week 29 volgt er besluitvorming, waarna de aanvraag voor de tweede fase van de bouwvergunning (reguliere bouwvergun ning) wordt ingediend bij de gemeente. Na 12 weten kan de vergunning worden verleend. Deze week ontvangt u - als het goed is - de Fusie- krant. Mocht dit niet het geval zijn, neemt u dan contact op met Elgersma Media tel. (0180) 632289. Zij zorgen dan dat u alsnog een exemplaar krijgt De fusiekrant is een uitgave van de stuurgroep fusie van de gemeenten Moordrecht Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle gevormd door vertegenwoordigers van de drie colleges. Het is een krant voor en door u. U vindt er infor matie over de stand van zaten rondom de fusie. En u kunt reacties lezen van inwoners, van verschil lende leeftijden en verschillende achtergronden. Ouderen, jongeren, ondernemers, het Comité naamgeving en willekeurige voorbijgangers komen aan het woord. Riool Voor de gemeente was de informatieavDnd ook aanleiding om de aanleg van een nieuw stamriool onder de aandacht te brengen. Het nieuwe riool zal zoveel mogelijk onder de parkeervakken aan de zijde van Beth- San worden vernieuwd. Met het oog op de afwatering, zal de buisdiameter van het riool groter zijn. Daarnaast zal op een aantal plekken in de gemeente het regenwater niet meer via het riool worden afgevoerd, maar direct in de bodem of watergang, waaronder ook op plekken waar het nieuwe stamriool wordt aangelegd. nadere informatie zie elders op deze pagina) Positief «tan provmóe oon minister Fmiokran voor en door u Vergaderschema Commissie I 19 mei 2008 Commissie n 20 mei 2008 Raad 3 juni 2008 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. De aanvang is om 1930 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internatio naal geldende nonnen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maten, dient u zich voor aanvang van de ver gadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180637713. Agenda's Commissies Commissie I Agendapunten, onder meer: Ingekomen stukken en mededelingen: a. De Jaarrapportage 2007 van de Milieu dienst Midden-Holland; b. Tijdens de vergadering wordt door de portefeuillehouder mededeling gedaan over de opening van het Digitale Bedrij- venloket Nota Lokaal gezondheidsbeleid 2008- 2011 en de Quickscan alcoholgebruik en psychische gezondheid in Zevenhuizen- Moerkapelle Op basis van de Wet Collectieve Preventie Volksgezondheid dienen de gemeenten een maal per vier jaar een nota lokaal gezond heidsbeleid vast te stellen.Voor de periode tot 2011 is gekozen voor een regionale nota met ruimte voor een lokale paragraaf. In de nota wordt tevens verwezen naar het aparte onderzoek door de GGD in de vorm van een quickscan naar het alcohol gebruik en psychische gezondheid in Zevenhuizen- Moerkapelle, naar aanleiding van de RIVM- rapportage Groeien in Gezondheid. Door de GGD wordt een korte toelichting op de resultaten van de quickscan gegeven en zullen eventuele vragen vanuit uw commis sie worden beantwoord. Het college stelt de raad voor de Nota Lokaal gezondheids beleid 2008-2011 vast te stellen en tennis te nemen van de resultaten van de quickscan alcoholgebruik en psychische gezondheid in Zevenhuizen-Moerkapelle. Pilot jongerenvoorziening dorpshuis Op Moer te Moerkapelle In het Collegeprogramma 2006-2010 is aan gegeven, dat de mogelijkheid wordt beteken om in de gemeente een voorziening voor jongeren te realiseren. Het gaat dan om een afzonderlijke ruimte voor de jeugd in relatie met de bestaande dorpshuizen, zijnde een jeugdhonk dat meer aansluit bij de sociale leefwereld van de jeugdJHet is mogelijk om de voormalige schaakzaal in het dorpshuis Op Moer - onder begeleiding van de Stich tingjeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel - als voorziening voor de jeugd geschikt te maken. Het college stelt de raad voor in te stemmen met een pilot jongerenvoorziening in het dorpshuis Op Moer te Moerkapelle en de financiële consequenties voor 2008 te ver werken in de Bestuursrapportage en die voor 2009 in de begroting 2009. Commissie n Agendapunten, onder meer: Ingekomen stukken en mededelingen Fusie Zevenhuizen-Moerkapelle - Nieuwerkerk aan den IJssel - Moordrecht a. Tijdens de vergadering vindt er terugkop peling plaats vanuit de Klankbordgroep en Raadsconferenties. Krediet ventilatievoorziening sport- zaal/-hal dorpshuis Op Moer te Moerka pelle In het bestaande gedeelte van de sportzaal van het dorpshuis Op Moer te Moerkapelle is geen ventilatie aanwezig, waarmee dit gedeelte niet voldoet aan de daarvoor gelden-de eisen van het Bouwbesluit. Het is van belang om de gehele sportzaal op het gewenste ventilatieniveau te brengen. Hiermee kan worden voorkomen dat er van geluidsoverlast sprake is, doordat de deuren wegens het gebrek aan ventilatie voorzieningen open staan. Op dit punt is dan ook terecht een zienswijze ingediend tegen de voorgenomen afgifte van een bouwvergunning voor het vergroten van de sportzaal. Het college stelt de raad voor een krediet van 29.513,- excl. BTW beschik baar te stellen in verband met het reali seren van ventilatievoorzieningen in het sportgedeelte van het dorpshuis Op Moer te Moerkapelle. Krediet renovatie voetbalvelden te Moerkapelle De complete agenda inzien In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en n inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeentelijke informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. In de periode van 5/5/2008 t/m 8/5/2008 zijn de volgende aanvra gen om vergunningen binnengekomen: Mauritsstraat 22 2751BTMoerkapelle, vergroten woning achterzijde (BR/2008/0020) Zuidplasweg 14,2761AVZevenhuizen, veranderen buiten gevel café (BL/2008/0016) Kerkplein 1,2751EA Moerlcipelle, vernieuwen zorgcen trum (Bl/2008/0006) Kerkplein1,2751 FA Moerkapelle, vernieuwen woningen (Bl/2008/0007) Kerkpleinl, 2751 EA Moerkapelle, vernieuwen woningen (Bl/2008/0008) Ambachtstraat4,2751GP Moerkapelle, plaatsen overkap ping (BR/2008/0021) nabij Tweemanspolder8,2761 ED Zevenhuizen,vetnieu- wen brug Hennipsloot(BR/2008/0022) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Eendragtspolder" voor het op richten van een woning op het perceel Zuideinde9,2761 DA te Zevenhuizen. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 15 mei 2008 t/m 25 juni 2008 gedurende 6 weten tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burge meester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" voor het oprichten van een tuinbouwkas met corridor op het perceel achter Bredeweg 56 t/m 64,2752AB te Moerkapelle. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 15 mei 2008 t/m 25 juni 2008 gedurende 6 weten tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze monde ling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is van plan om de boom te kappen tegenover de Korenstraat 32 te Zevenhuizen. Het kappen van deze boom zal in de maand juni 2008 worden uitgevoerd indien de weersgesteldheid dit toe laat. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij dhr. H. Stegeman, 0180637777. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 voor overige informatie T)

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4