OPEN DAG MUZIEKSCHOOL EEN HALF JAAR GRATIS SPORTEN WITTE TENT WEEK 2008 'FF ANDERS' BUITENLEVEN IN DE WERELDWINKEL RAPID TOERNOOI ROMMELMARKT COLLECTE HANDICAF.NL Z0NNEBL0EML0TEN CRADLE SUPPORTS CALVIN PARTY KINDERCURSUS TEKENEN EN SCHILDEREN SCHAKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 mei 2008 pagina 19 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Natinale Collecte Handi cap.nl wordt gehouden in de week van 2 tot en met 7 juni. Handicap.nl is de fondsenwer vingsorganisatie van de Ango (Algemene Nederlandse Ge handicapten Organisatie). Zij werkt aan het verbeteren van de levensomstandigheden van mensen met een functiebeper king of chronische ziekte. Zelf standig leven, je eigen gang gaan, zelf beslissen hoe je le ven er uitziet, ledereen heeft er recht op. Ook mensen met een handicap of chronische ziekte. Ango helpt hen, onder andere met de opbrengst van deze collecte. Geef uzelf een goed gevoel en collecteer mee voor het goede doel! Bel 033-4654343 of surf naar www.handicap.nl voor aanmelden bij de regiocoördi nator of op 0180-314535. Voor meer informatie: www.ango. nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zonnebloemloten zijn vanaf heden te koop; 65 vrijwilligers gaan de komende tijd langs de deuren om de loten S 2,- euro te verkopen. Eenderde deel van elk verkocht lot gaat naar de plaatselijke afdeling van de Zonnebloem om voor zieken, gehandicapten en ouderen een 'Zonnedag' te organise ren, zoals een boottochtje, een dagje naar een pretpark of bijvoorbeeld voor het bij wonen van een voetbalwed strijd. Wanneer men een lot koopt, krijgt men er een zakje zonnebloempitten bij waar mee zonnebloemen gekweekt kunnen worden. Eind augus tus worden er ook loten in winkelcentrum de Reigerhof verkocht. Voor meer informatie of voor aanmelden als vrijwilliger: 0180-314818 of 06-10301879. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cradle speelt zaterdag 24 en zondag 25 mei om 21.30 uur in haar nieuwe bezetting in Taverna. Op beide dagen zal Cradle de support-act zijn van de Engelse band Calvin Party. Voor het Nieuwerkerkse Ta verna in ieder geval unieke gebeurtenis, want niet eer der beklom een buitenlandse act het podium. Calvin Party maakt alternatieve rock/pop met verrassende wendingen in de songs. Hun vierde album Godard's Girlfriend kwam in april uit en als gevolg daarvan zijn ze eind mei op een korte tournee door Nederland en Duitsland. Voor meer informatie: www.cradlemusic.nl en www.myspace.com/calvinparty. De Wereldwinkel van Nieuwerkerk aan den IJssel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7-a, vlakbij het NS station. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur, zaterdag tot 16.00 uur. Voor meer informatie: nieu- werkerkijssel.wereldwinkel.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Na de vakantie start Astrid Vonk op woensdag 17 septem ber een achtwekelijkse cursus 'tekenen en schilderen' voor kinderen uit de groepen 3 tot en met 8, in kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16. De cursus wordt afgesloten met een expositie tijdens de laatste les. De kosten bedra gen 60,- euro, inclusief mate riaal en consumptie. Voor meer informatie en aan melden: info@kunstgevoel.nl, 06-51906186 of kijk op www. kunstgevoel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse Muziekschool orga niseert voor zaterdag 31 mei een open dag, waarop de docenten een tweetal spreekuren houden waarin zij informatie geven over hun lessen, aanschaf van instrumenten en dergelijke. De spreekuren vinden plaats van 11.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur. Voor de instrumenten piano, keyboard en dwarsfluit kan met zowel in het ochtendspreekuur als in het middagspreekuur terecht. De gratis lidmaatschappen werden uitgereikt aan Thérèse Doelen, Mike van Hamburg en Bas Evers. Door Geertrude Verweij De afgelopen maand werd op ver schillende manieren geprobeerd mensen kennis te laten maken met de sportschool. In april konden le den mensen meenemen om geheel vrijblijvend een keertje te komen sporten. Winkelend publiek kon in winkelcentrum De Reigerhof een roeitrainer uitproberen en tijdens koninginnedag was het fitnesscen trum vertegenwoordigd met een informatiekraam op het Oranje Festival in Nesselande. Erik Scheepbouwer, Coördinator Lidmaatschap Advies: "De bedoe ling van dit alles is het sporten te stimuleren. En niet alleen vanuit commerciële overwegingen, maar ook omdat het nu eenmaal be langrijk is voor de gezondheid. We hebben ons met deze acties dan ook juist op de mensen gericht die nog niet direct bezig zijn met spor ten, in de hoop meer mensen aan het sporten te krijgen." De gratis lidmaatschappen werden uitgereikt aan Thérèse Doelen, Mike van Hamburg en Bas Evers. Thérèse is al zeven maanden lid. Zij is een fanatiek sporter die drie of vier keer per week in de sportzalen te vinden is. Mike van Hamburg is één van de nieuwe leden die zich na het vrijblijvend sporten heeft ingeschreven. "Ik deed wel aan hardlopen, maar dat is moeilijk vol te houden. Dit is toch leuker." Bas Evers liet zich bij de kraam in Nesselande informeren over de mogelijkheden in het Achmea He- althcenter in Nieuwerkerk. "Ik sport al ergens anders, maar dit is een stuk dichterbij." Alledrie de winnaars kregen een symbolische waardecheque uitge reikt en een mooie bos bloemen. Scheepbouwer: "Ik hoop dat dit voor jullie een stimulans is om te blijven of te gaan sporten." Voor de instrumenten viool, alt viool en cello, klarinet, elektrisch gitaar en trompet, alsmede voor balletlessen en muzieklessen voor (ouders met) jonge kinderen is er ruimte in het ochtendspreekuur; voor blokfluit, gitaar, harp, saxo foon en slagwerk alsmede voor zang geldt het middagspreekuur. Van 10.00 tot 16.00 uur kan men terecht bij een algemene informa tiestand, waar informatie gegeven wordt over verschillende moge lijkheden van het volgen van mu zieklessen op de school. Er zullen korte optredens door leerlingen gegeven worden, er zijn demon straties met diverse cursisten en om 15.00 uur zal DKV buiten op het plein een loopdemonstratie geven, waaraan ook AMV-leerlin- gen en beginnende blazers zullen meedoen. Proeflessen Op deze dag vinden proeflessen plaats op de diverse instrumenten uit het aanbod. Deze lessen zijn in eerste instantie bedoeld voor de leerlingen van de oriëntatiecursus AMV, maar indien er voldoende plaats is, kun nen ook andere kinderen aan een proefles meedoen. Het volgen van een proefles is gratis, maar vooraf aanmelden is verplicht op 0180- 315462, dagelijks tussen 13.30 en 16.30 uur. Voor Klassiek Ballet voor leerlin gen uit de groepen 6,7 en 8 wor den apart twee proeflessen geor ganiseerd voor dinsdag 17 en 24 juni van 17.45 tot 18.45 uur. Aanmeldingen op bovenstaand telefoonnummer of via admsnm@ wanadoo.nl Informatie In de week van 26 tot 31 mei zal op www. muziekschool nieuwerkerk. nl een overzicht gepubliceerd wor den van de tijdstippen waarop de diverse activiteiten plaatsvinden. sorteerd worden uitgestald in de 80 verschillende kramen. Om 14.00 uur is er een veiling per opbod van antieke, waardevolle spullen die 's- morgens bekeken kunnen wwor- den. De inwendige mens wordt ver zorgd met patat, oliebollen, koffie, frisdrank en andere lekkernijen. Bij het vernieuwde prijzenrad kunnen diverse prijzen gewonnen worden. De opbrengst (vorig jaar ongeveer 40.000,- euro) is bestemd voor een vijftiental goede doelen. Voor meer informatie: www.rommelmarkt-nwk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Schaak vereniging Nieuwerkerk organiseert voor de zesde keer in successie een rapid-toernooi voor zaterdag 31 mei van 9.30 tot 17.00 uur. Er wor den zeven ronden van maximaal 20 minuten bedenktijd per persoon per partij gespeeld. De vorige edi ties werden gewonnen door Tho mas Willemze, Rick Lahaye, Kachun Lui, Remko Moerkerken en Henk Riepma. Clubschakers, huisschakers en alle mensen die het schaken een warm hart toedragen zijn welkom om dèel te nemen aan dit toernooi. Het inschrijfgeld bedraagt 7,- euro en dient voor aanvang aan de zaal te worden voldaan. Inschrijven kan via rapidtoernooi@svnieuwerkerk. nl of www.svnieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk a/d IJssel - In het kader van een landelijke actie deeide Achmea Healthcenter Nieuwerkerk aan den IJssel donderdag 15 mei drie gratis halfjaarlidmaatschappen uit. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Hervormde Gemeente organiseert voor zaterdag 24 mei van 9.30 tot 16.00 uur de jaarlijkse rom melmarkt in de wijk Dorrestein. Allerlei spullen worden er aan de man gebracht, van tupperware tot vogelkooi, van kinderspeelgoed tot keukentafel, van perkplant tot streekroman. Er is tevens een groot aantal opgeknapte fietsen te koop. Hét succes van de rommelmarkt is misschien wel, dat alle spullen ge- Nieuwerkerk aan den IJssel - De Witte Tent Week wordt door de Hervormde Gemeente Nieuwerkerk georganiseerd voor de week van 18 tot en met 24 augustus. Gedurende deze vijf dagen zijn kinderen van vier tot en met negen jaar welkom in één van de drie tenten, die staan in de Zuidpias, in Esse en in Dor restein. Voor de tieners van 10 tot en met 14 jaar wordt in het Oude Dorp een programma georganiseerd in De Vluchtheuvel. Op maandag, dins dag, donderdag en vrijdag duurt het ochtendprogramma van 10.00 tot 12.00 uur en het middagpro gramma van 14.00 tot 15.30 uur. Ie dere avond zal er in de Esse-tent een poppenkast zijn. Van maandag tot en met donderdag wordt er tevens een avondprogramma georgani seerd voor alle leeftijden, zoals een fietstocht en een sportavond. Voor vrijdagavond staat een lampionnen- optocht op het programma. Voor de tieners is er een avondspel in het Hitlandbos en een bonte avond. Meer informatie: www.wittetentweek.nl en www.tienerweek.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het buitenleven is in Wereldwinkel Nieu werkerk een kleurrijk thema. Met het lengen van de dagen kunnen we weer buiten eten en 's avonds genieten van de ondergaande zon. Producenten uit India, Vietnam en allerlei Afrikaanse landen hebben in afstemming met Fair Trade en de Wereldwinkelvereniging authentieke producten voor dit Buitenleven gemaakt. In allerlei kleuren zijn handge goten Vietnamese buitenpotten met kaars, in geel, blauw, roze of groen verkrijgbaar. Het zeepste- nen 'Eenden'-beeld is gemaakt door beeldhouwers in Zimbabwe, het land dat de laatste maanden weer volop in het nieuws is van wege de verkiezingen en dictator Mugabe. De naarp Zimbabwe be tekent letterlijk "Huis van steen, te danken aan de stenige bodem van het land. Ook uit Afrika komt het Ghanese aardewerk, versierd met traditionele patronen, waaronder een grote Ghanese pot. Op de Fi lippijnen maakt men bijzondere producten van schelpen, zoals de schelpen windgong voor natuur- muziek in de tuin.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 21