■I AMSTERDAM ONTMOET BERLIJN IN DE BARG OPBRENGST ROMMELMARKT LITIE BERICHTEN UITSLAGEN SPORTWEEKVOETBAL BUITENSCHOOLSE OPVANG, DAAR ZIT MUZIEK IN boskoop KRAAKPANDEN ZIJDE EN ZUIDKADE ONTRUIMD NATIONALE STRAATSPEELDAG KERKDIENSTEN 25 MEI medische weekenddienst COLLECTE NATIONAAL FONDS KINDERHULP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 mei 2008 pagina 27 Boskoop - Rik van den Bosch komt zondag 25 mei met KC McKanzie voor een optreden in de Barg. Bei de artiesten hebben een nieuwe cd uitgebracht en toeren samen door Nederland. Rik van den was vorig jaar oktober al te gast. In 2002 reisde hij drie maanden met gitaar, bandrecorder en fiets door de VS. Hierna bracht hij zijn eerste cd uit, 'A musical im pression of a journey from New Or leans to New York'. In 2005 won hij de grote prijs van Nederland voor singer-song writer, dat hem geld (een nieuwe cd) en bekendheid opleverde. Zijn muziekstijl houdt het midden tussen blues, folk, mexicana. Zijn nieuwste cd heet Coffee, Cigarettes Beer'. Begin 2007 ontmoette hij KC Mc Kanzie tijdens een optreden in Nieuwegein. Ze waren beiden ge boekt voor de avond. Het klikte en resulteerde in een Duitse tour voor Rik in juli 2007 met hulp van KC en eindigde met een gezamenlijk op treden in Berlijn. KC McKanzie (Berlijn) vormt een duo met Joe Budinsky op bas. KC speelt gitaar en banjo. Haar bijzondere stem doet sterk denken aan Sandy Denny, Joni Mit chell en Gillian Welch en haar mu ziek is te omschrijven als country folk. Haar nieuwste cd heet 'Ham mer Nails'. Door de podiumcontacten van Rik staan zij samen deze week in Para- diso Amsterdam, Patronaat Haar lem, Breda, Nijmegen, Brussel en zijn ze te gast op 21 mei bij Can- tina@Radio6 van de VPRO. Aanvang 16.00 uur, zaal open 15.00 uur. De entree bedraagt 8 euro. Voor meer informatie: www.debarg.nl Boskoop - De rommelmarkt, geor ganiseerd door de Gereformeerde Gemeente aan de Mendelweg, heeft een bedrag van 12.000,- op gebracht. Deze opbrengst zal ten goede komen aan het werk van de Stichting OGO (Ondersteuning Ge reformeerd Onderwijs in Oost-Eu ropa), die een christelijke school in Roemenië wil starten; aan de Stich ting Siloah (gehandicaptenzorg) en aan een project van de Stichting Woord en Daad. Samen even bijkomen. KC McKanzie. Politie neemt zeven rijbewij zen in bij alcoholcontroles Boskoop - De politie heeft het afgelopen weekend, inclusief 2e Pinksterdag, zeven rijbewijzen ingevorderd van bestuurders die werden betrapt op het rijden on der invloed. Bij de ademanalyses werd boven de limiet van 220 ug/l geblazen en boven de invorde- ringsgrond. Deze ligt op 350 ug/l voor de beginnend bestuurder en voor anderen op 570 ug/l.. Naast dat de bestuurders hun rijbewij zen hebben moeten inleveren, maakt de politie proces-verbaal tegen ze op. Verder kregen nog vijfentwintig bestuurders van motorvoertuigen een proces-verbaal voor het rijden onder invloed. Deze bestuurders kwamen boven de limiet van 220 ug/l (90 ug/l beginnend bestuur der) uit maar bleven onder de in- vorderingsgrond van 570 ug/l (350 ug/l voor beginnend bestuurder. Het ging hier om de plaatsen: Lisse, Noordwijk (3x), Oegstgeest, Leiden (8x), Leiderdorp, Wou- brugge, Leimuiden, Alpen aan den Rijn (3x), Hazerswoude-dorp (2x), Boskoop (2x), Stolwijk en Bergambacht. In het belang van de verkeersveiligheid zal de poli tie blijven controleren op het ge bruik van alcohol in het verkeer. Boskoop - De politie heeft op dinsdagochtend 13 mei invallen gedaan bij kraakpanden aan de Zijde en Zuidkade. Beide pan den, waar een zeer onveilige woonsituatie geconstateerd, zijn ontruimd en gesloten. Om wonenden ondervonden al ge ruime tijd overlast. Inmiddels is begonnen met de sloop van het pand aan de Zijde. Bij de invallen zijn acht bewo ners aangehouden. Twee be woners van Zijde 46-48 werden aangehouden voor het creëren van een brandonveilige situatie. De elektrische installatie was provisorisch en onveilig aan gelegd en de draagconstructie voldeed niet aan de eisen. Bij het pand aan de Zuidkade, de oude directeursvilla van de gas- centrale, werden zes krakers aangehouden vanwege diefstal van stroom. Ook hier werden op diverse plekken gevaarlijke elektrische situaties geconsta teerd en bleken delen van vloe ren verdwenen te zijn. In het pand aan de Zuidkade zijn kleine hoeveelheden ver dovende middelen en verboden nepwapens gevonden. In het pand aan de Zijde zijn kleine hoeveelheden verdo vende middelen, een verborgen kast en een verborgen kamer aangetroffen. In de kast zaten zo'n 35 verdroogde hennep planten en in de kamer lagen materialen om een hennepkwe kerij in te richten. De aangetrof fen goederen zijn in beslag ge nomen door de politie en er is nader onderzoek ingesteld. Boskoop - Buurtvereniging 't Zuiden aan de Julianastraat or ganiseert voor woensdag 28 mei om 14.00 uur diverse activi teiten in het kader van de Nati onale Straatspeeldag. Boskoop Chr.Ger.kerk 9.30 uur ds. J. Manni en 18.30 uur ds. D.C. Agterhof. De Stek 9.30 uur ds. E. Westrik. Zijdekerk 9.30 uur mw. N. Rijne- veld-Schep. Dorpskerk 9.30 uur dr. P. van den Heuvel en 18.30 uur ds. W.P. Ferguson (jeugddienst). Chr.gem.Bethel 9.30 uur Henk Dik. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur stu dent B. Labee. Evang. Gem. Parou- sia 10.00 uur P. Rullmann. Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantooruren (17.00- 8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), (Groene Hart Ziekenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het zieken huis bij Spoedeisende Hulp, Gou da, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10, Z803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beau- "Rontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Boskoop - De 54 collectanten van de jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp, die gehouden is in de week van 20 tot en met 26 april, hebben een bedrag van 3.346,55 euro ingezameld.'Dit geld is bestemd voor kinderen in Nederland die, meestal door problemen thuis, te maken krijgen met Jeugdzorg. Kinderhulp financiert bijvoorbeeld een klimrek bij het kindertehuis, een fiets, het lidmaatschap van een sportclub of een weekje kamperen met de groep. Met deze extra's geeft Kinderhulp veel kinderen een beetje gewoon geluk. De organisatie bedankt collectanten en gevers voor voor hun bijdrage. Voor meer informatie: 0172-216713. Waddinxveen - Bij het Sportweek voetbal Waddinxveen is afgelopen vrijdag de vierde en vijfde ronde gespeeld van het '7 tegen 7-toer- nooi'. Dit jaar strijden acht teams om het kampioenschap. Beer for the win versloeg de Stroopsoldaten met 7-5, maar verloor met 5-4 van de Bizons, waardoor deze laatste nu aan de leiding gaat. Door een misverstand kwam Anderslecht niet opdagen, waardoor Edelman en de Stroopsoldaten met een reglemen taire 3-0 naar huis gingen. Water gras won met 5-0 van Veld 1B en met 14-1 van Edelman. Wesseling verloor met 6-1 van de Bizons, maar versloeg Veld 1B met 9-0. Na deze rondes gaat het team van de Bizons met 15 uit 5 aan de leiding, gevolgd door Beer for the win met 12 uit 5. De Stroopsoldaten staat derde met 9 uit 5. Watergras is vijfde met 6 uit 5. Tenslotte staan Veld 1B, Ander- slecht en Edelman ieder met 3 uit 5 in de onderste regionen. De vol gende, tevens laatste wedstrijden, worden gespeeld op vrijdagavond 23 mei op het terrein van WSE. Aan vang 19.30 uur en 20.30 uur. Verder programma In de maand mei vindt het gros van alle Sportweekactiviteiten in Waddinxveen plaats. De bingo voor 60-plussers staat gepland voor dinsdag 20 mei om 19.45 uur en het klaverjassen voor 60-plus sers vindt plaats op woensdag 21 mei om 13.30 uur. Beide eve nementen vinden plaats in het Anne Frankcentrum. Op woens dag 21 mei wordt tevens deel 1 van het schoolvoetbaltoernooi gehouden. Aanvang 13.00 uur op het Be Fair-terrein. Op donder dag 22 mei is er schoolzwemmen, georganiseerd door de Z&PC Van Uden-De Gouwe in Gouwe- bad 'De Sniep'. Zaterdag 24 mei wordt deel 2 van het schoolvoet baltoernooi gehouden. Aanvang 08.00 uur op het Be Fair-terrein. Op zaterdag 31 mei vindt het vis- concours plaats, georganiseerd door de HSV Waddinxveen. Aan melden kan op 0182-617119 of 06-23410096 of per rreichard@ casema.nl. Van de overige activi teiten zal tijdig melding worden gemaakt. Mini concert B-Groot bij muziekproject BSO. Boskoop - Het Beginnersorkest B-Groot van Harmonie Excelsior heeft donderdag 15 mei het muziekproject bij de Buitenschoolse Opvang 'De Plantaan' afgesloten. B-Groot deed dit door samen met de BSO- kinderen twee muziekstukken te oefenen en die laten horen aan de andere kinderen en ouders. Esther van Ekeren, juf bij de BSO en zelf muzikant, heeft samen met twee andere muzikanten van Excelsior op dinsdag en woensdag de muziek alvast geoefend met de kinderen. De kinderen van de BSO speelden voornamelijk op slagwerkinstrumenten. Het werd een gezellige middag waar niet alleen de kinderen van genoten maar ook de instructeurs en overige muzikanten. Voor meer informatie: www. excelsiorboskoop.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27