OMGANG MET ALCOHOL MOET BETER IN ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 2 1 ZOMERFEEST ZEVEN DWERGEN OP 31 MEI PRIJSWINNAARS WIELER RONDE OP MINIFIETSEN WORKSHOP BLOEMSCHIKKEN ACTIVITEITEN-AGENDA TABIEN in INDIA l REGIO Zevenhuizen De Zevenster w Groeneweg ©ud Verlaat Moerkapelle Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 mei 2008 pagina 31 Zevenhuizen - Tijdens de commissievergadering van dinsdagavond 19 mei werd stilgestaan bij het onderzoek dat de GGD gedaan heeft naar het alcoholgebruik en de psychische gezondheid van de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle. Op basis van het onderzoek moet een nota voor het lokale gezondheidsbeleid worden aangenomen. Door Elias van der Plicht De heer Molenaar (Christenunie) vatte de inhoud van het onderzoek in zijn eigen woorden samen: "Ze venhuizen-Moerkapelle blijkt rela tief een gezonde gemeente te zijn, maar met de psychische gezondheid en met name het alcoholgebruik van de bevolking is het minder goed gesteld. De jeugd drinkt te vaak, te veel en te vroeg." Molenaar droeg twee mogelijke oplossingen aan om kinderen en jongeren beter voor te lichten over de gevaren van overmatig drankgebruik. Tijdens het verkeersexamen zou aan basis schoolkinderen uitleg gegeven kun nen worden over de gevaren van alcohol en ook bij het verstrekken van een gratis identiteitsbewijs aan jongeren die veertien jaar worden, zou gewezen kunnen worden op de consequenties van te veel alcohol. Wethouder Bosman stond niet on welwillend tegenover deze voorstel len en liet weten de mogelijkheden hiervoor te zullen laten onderzoe ken. Alle aanwezige fracties (de VVD liet tijdens deze commissievergadering verstek gaan) waren het erover eens dat niet alleen met de beide voet balverenigingen afspraken gemaakt zouden moeten worden over het alcoholbeleid binnen de clubs, maar hierover ook met andere verenigin gen gesproken zou moeten worden. Bosman deelde deze visie. Het CDA en de PvdA pleitten ervoor dat de voorlichting aan ouders over de ge varen van alcohol voor jongeren be ter moet. Daarnaast vond mevrouw Arron-De Jong (PvdA) dat het voor jongeren veel te gemakkelijk is om bij de plaatselijke middenstand alco hol te verkrijgen. Hier zou een oplos sing voor gezocht moeten worden. De SGP meende dat in de nota voor het lokale gezondheidsbeleid te weinig werk werd gemaakt van de verbetering van de psychische ge zondheid van de inwoners van de gemeente. Bosman liet weten dat dit aspect mee zou worden genomen bij de behandeling van het beleids plan voor de WMO. Enkele commis sieleden waren tot slot bezorgd over het aantal keten binnen de gemeen te waar jongeren bijeen komen om te drinken. De heer Zweere (PvdA) sprak tot wethouder Bosman: "Ik ben bang dat er meer speelt, dan u denkt. Ik verzoek u snel actie te ondernemen." De wethouder gaf aan dat hij op dit moment nog geen goed beeld heeft van de keten bin nen Zevenhuizen-Moerkapelle. Hier zal onderzoek naar gedaan worden. Hij kon al wel vaststellen dat er geen signalen zijn dat het heel erg mis is met de keten in de gemeente. Bos man: "We moeten elkaar niet bang maken. Ik zeg niet dat er niets aan de hand is, maar van de resultaten van het onderzoek van de GGD lig ik 's nachts niet in mijn bed te woe len." Waddinxveen - Stichting Vonk or ganiseert voor de zomermaanden wat extra activiteiten. Voor woens dag 18 juni staat om 10.00 uur een workshop bloemschikken op het programma onder leiding van José Remmerswaal in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad Fabien Schiereck is in India gaan werken bij NGO (Niet Gouver- mentele Organisatie) Earth Aid India, waar zij Project Manager is van het gehandicaptenproject. Ze heeft een project opgezet voor gehandicapte kinderen in Tamil Nadu, Zuid India. Ze heeft te ma ken met enorme armoede, ziektes die in Nederland niet voorkomen en een cultuurverschil. In 2005 was zij in dit gebied in verband met de Tsunami. In februari 2006 is zij weer naar India gegaan voor nog onbepaalde tijd. In het Hart van Holland wordt u op de hoogte gehouden van haar ervaringen. DEZE WEEK DEEL 16. Na zeven weken in het koude Nederland kwam ik weer in India terug. Ik kwam in een centrum met meer kinderen dan voor ik vertrok, een vrolijk en hecht team en 30 graden temperatuur verschil. Ik deelde paaseitjes uit en stroopwafels en vertelde hoe het met mijn familie was. Meerdere malen moest ik horen dat ik witter en dikker was terug gekomen, zoals altijd. Ik was blij om iedereen weer te zien en begroette de moeders en gaf een paar kinderen een knuf fel. Nivetha, die niet veel woor den spreekt, pakte het paaseitje aan en stopte het zo met folie en al in haar mond. Gelukkig kon haar moeder daar nog wat red den. Even later zag ik haar grijns om het hoekje van de deur ver schijnen, maar ze was nog te ver legen om naar me toe te komen. Een paar dagen later zat ze weer als vanouds bij me op schoot, gooide m'n koffie om en kneep lachend in mijn arm. Het fotoboek van het project dat ik had laten maken in Nederland, ging van hand tot hand en de foto's van Nederland en mijn vriend werden uitgebreid bewonderd. In Mamallapuram, het toeristi sche kustplaatsje waar ik woon, waren mensen er ook snel achter dat ik weer terug was. Handen werden geschud op straat en de laatste nieuwtjes doorgenomen. We krijgen riolering, dat is toch wel het grootste nieuws. Ik moest mijn jetlag uitslapen door de dril boren die het beton van mijn straat losdrillen. Ik zou na terugkomst verhuizen naar een huisje even buiten het dorp. Ik had me er in Nederland al op verheugd maar bij aan komst bleek dat ik niet meteen kon verhuizen, omdat het bin nenkort nieuwe maan werd. In de dagen dat de maan kleiner wordt, brengt het ongeluk om te verhuizen. De dag na nieuwe maan is een zaterdag, dus dat kwam me goed uit, maar dan mocht ook niet tenzij je voor zonsopgang verhuist, de zon komt hier half zes op. En de dag erna was ook niet goed want de dag erop was een sterredag. Het kwam erop neer dat ik de eerste twee weken niet kon verhuizen en ik had er juist zo'n zin in! Onze gastvrouw keek nog eens goed op de kalender en Nishath, de manager, die de lol van mijn ongeduld inzag, haalde wat geld uit zijn zak, legde het op tafel en vroeg of ze het wel zeker wist. 'No madam' zei ze wanhopig opkijkend van de kalender. Ik begreep dat ik het serieus moest nemen. Vanmorgen vroeg heb ben we de puja gedaan om het huis te zegenen. Het mocht, mits voor zeven uur. We hebben een plaat van Jezus en een beeldje van krishna neergezet en bana nen en een kokosnoot geofferd aan de goden. Wierrook, limoe nen en alles kreeg een stukje geurende bloemenkrans, ook onze haren. De melk werd express overgekookt als symbool van de overvloed en groei. Ik mocht de kledderzooi niet oprui men tot morgenochtend. Mierzoete warme melk ging rond en ik heb ook de buurvrouw een kopje gebracht. Die was zicht baar opgelucht dat de puja goed verlopen was. Nu kan ik verhui zen wanneer ik wil. Welkom thuis. Meer weten over het project van Fabien? Kijk op www.ear- thaidholland.nl en haar dag boek op www.fablog.eart aidholland.nl. Donaties zijn welkom: rekening 128065834 ten name van Stichting Earth Aid Holland te Amstelhoek. Zevenhuizen - Het jaarlijkse zomerfeest van peuterspeelzaal De Zeven Dwergen wordt zaterd ag 31 mei gehouden van 10.00 tot 14.00 uur. ledereen is welkom. Er is genoeg te doen; er staat een Rad van Fortuin, een grabbelton, er zijn verrassingsdozen en kinderen kunnen zich laten schminken. Bov endien is er genoeg lekkers te eten en te drinken. Daarnaast zullen er twee poppenkastvoorstellingen met hand- en stokpoppen worden verzorgd door kindertheater Dub bele Jan. De eerste voorstelling start om 10.30 uur, de tweede om 12.30 uur. De voorstelling heet 'Kiki en de zee' en is geïnspireerd op het prenten boek, 'Dat ben jij, Kiki!' van Amy Hest en Jill Barton. Dit boek was het voorleesboek tijdens de peu tervoorleesdagen 2006. De theat ervoorstelling duurt ongeveer dertig minuten en is geschikt voor Kiki en de zee. kinderen van 3 tot en met 6 jaar. De entree voor de poppenkast be draagt 3 euro. 1. De kosten bedragen 15,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-631932, sonja@stww.nl of marjan@stww.nl. Zevenhuizen - De wielerronde op minifietsen kende een groot aantal deelnemers op Koninginnedag. De ruim 100 deelnemers waren vooral kinderen en jongeren. In de leeftijdscategorie van 5 tot en met 7 jaar was er een prijs voor Wouter Spriensma; in de categorie 8 tot en met 10 jaar won Freek Hoogeveen; in de categorie 11 tot en met 13 jaar was dat Anne van Dam en de winnaar in de categorie 14 jaar en ouder was Orhan Django. Orhan kreeg de wisselbeker en zal deze volgend jaar op Koninginnedag dus moeten verdedigen tijdens de 'Tweede grote Zevenhuizense wie lerronde op mini fietsen'. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel; geopend di en do in Sam Sam, Lange Zijde 9; voor meer informatie: www.beestenboel-zevenhuizen.nl. - 30 april van 7.00 - 17.00 uur viering van kononginnedag in Zevenhuizen, georgani seerd door het Oranjecomité en J O Z; thema Zevenhuizen, traditioneel sterk! - Avondvierdagse. 26 - 30 mei. Voorverkoop 24 mei Raadhuisplein Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111) ASIIO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten 6 en 20 juni; 4 en 18 juli; 1 en 15aug.; 19sept; 17 okt; 21 nov; 19 dec. De Zeven Muzen - Grote avond. 28 juni 19.00 - 20.30 u Ontmoetingskerk. Dorpsstraat Zevenhuizen. Thema: Beweging. iedere donderdagmiddag 14.00 u klaverjassen Postduivenvereniging De Stormvliegers: zaterdag 14 juni 19.30 uur: bingo. DE VIERKAP - Maandagavonden toneelrepetitie 20.00 u - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. -13 sept. Open Monumentendag de oude herv.kerk is open, mogelijkheid tot het beklimmen van de toren. -13 sept. Zendingsrommelmarkt van 9.00u tot 16.00 u in de Dorpsstr. Moerkapelle.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31