KAMER VAN KOOPHANDEL GEEFT EERSTE AANZET VOOR FEDERATIE ONDERNEMERSVERENIGINGEN VOOR ZOMER DUIDELIJKHEID BUITENRUIMTE FLATS BOMENBUURT de Haij van derWende www.mastersteaandcoffee.nl LITIE BERICHTEN advocaten MASTERS WEBSITE ONLINE: Thuis in de regio. ZUIDPLAS TEA COFFEE q nieuwerkerk" o> O o o O o> Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 mei 2008 pagina 3 Regio - Met de fusie van de gemeentes Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle zal er voor de inwoners een aantal zaken anders worden. Ook voor lokale ondernemers gaan er een aantal dingen veranderen. Om deze groep voor te bereiden op de fusie heeft Marie-Claire van Doremalen, Beleidsadviseur Economische Stimu lering bij de Kamer van Koophandel Rotterdam, de ondernemers- en winkeliersverenigingen van de drie fusiegemeentes bij elkaar gebracht om alvast kennis met elkaar te maken en om te onderzoeken op welke manier deze verenigingen in de toekomst kunnen samenwerken. Door Marlonneke Willemsen In elk van de drie fusiegemeentes heeft een aantal ondernemers- en winkeliersverenigingen aan het overleg van de Kamer van Koop handel deelgenomen. Dit zijn On dernemersvereniging Moordrecht, ondernemingsverenigingen OVN en VION en winkeliersverenigin gen Dorrestein, Oude Dorp en Reigerhof uit Nieuwerkerk en Mid denstandsvereniging Zevenhuizen, ondernemerskring Zevenhuizen- Moerkapelle en winkeliersvereni ging Moerkapelle uit de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Afgelopen maart heeft Marie-Clai- re van Doremalen de partijen uitge nodigd om deel te nemen aan een vergadering om met elkaar kennis te maken. "Bij de Kamer van Koop handel ben ik als jurist verbonden aan het project 'minder regels'. Daarnaast ben ik ook accountma nager van Moordrecht, Nieuwer kerk en Zevenhuizen-Moerkapelle. Nu deze drie gemeentes gaan fu seren, leek het me goed om eens met de vertegenwoordigers van alle ondernemers- en winkeliers verenigingen tegelijkertijd te gaan praten. Hier werd enthousiast op gereageerd en op de vergadering waren bijna alle partijen vertegen woordigd. Een van de deelnemers kwam met het idee om een fede ratie op te richten, waarin alle ver enigingen vertegenwoordigd zijn. We hebben toen afgesproken dat dit zeker voor de volgende bijeen komst op de agenda zal staan." Verschil in leges Volgens Van Doremalen levert de vorming van een federatie voor de verenigingen veel voordelen op. "Bij een federatie blijven, in tegen stelling tot bij een fusie, de vereni gingen zelf gewoon bestaan; er komt alleen een overkoepelend orgaan bij. Hierdoor kunnen de verenigingen de belangen van hun eigen leden blijven behartigen. Het belangrijkste voordeel van een samenwerkingsverband is dat de verenigingen informatie kunnen delen en zo veel van elkaar kun nen leren. Iedere vereniging werkt anders en er heerst vaak ook een andere mentaliteit. Door te kij ken hoe de andere verenigingen bepaalde zaken doen, ontstaat er een beter beeld van wat wel en niet werkt en hoe iets verbeterd kan worden. Op de vergadering heb ik ook gemerkt dat er bij over leg al heel snel allerlei ideeën vrij komen, die anders misschien nooit waren ontstaan. Een ander groot voordeel is dat de verenigingen als één partij naar buiten toe kunnen optreden. We gaan bijvoorbeeld binnenkort met een delegatie van de verenigingen praten met de wethouders van Economische Za ken van de drie gemeentes. Een van de onderwerpen, waar de on dernemers zich zorgen om maken, is het verschil in de leges van de verschillende gemeentes. Ze vra gen zich af wat hier in de toekomst mee gebeurt en hoeveel ze moe ten gaan betalen. Door hier samen met de gemeente over te praten, kunnen de verenigingen duidelijk maken dat dit voor hun leden een belangrijk punt is en dat de ge meentes met een goede oplossing voor dit probleem moeten komen. Samen sta je sterker dan alleen, en het is voor de gemeente ook veel makkelijker om met één partij te praten in plaats van met alle ver enigingen afzonderlijk Toch concurrenten Van Doremalen is zich ervan bewust dat er ook nadelen aan een samen- "-"•'V ?.7>Y werkingsverband kleven, maar ze denkt dat deze veel minder be langrijk zijn dan de voordelen. "De ondernemers en winkeliers kunnen natuurlijk concurrenten van elkaar zijn, waardoor het voor de vereni gingen moeilijker wordt om samen te werken, maar ik denk dat dit geen grote problemen hoeft op te leveren. Het gaat hierbij vaak om kleine winkeliers die moeten con curreren tegen de ketens, die zich in de grotere winkelcentra hebben gevestigd. Als deze kleine winke liers samenwerken, kunnen ze van elkaar leren hoe ze hun klanten kunnen behouden. Daarnaast krij gen ze, door met de winkeliers van de ketens te overleggen, inzicht waarin ze zich kunnen onderschei den van deze grote ketens." De Kamer van Koophandel heeft, in tegenstelling tot eerdere berich ten in de media, alleen een onder steunende taak bij de oprichting van de federatie. "Het is niet zo dat ik ga optreden als tijdelijke voorzitter. De Kamer zal de vor ming van de federatie stimuleren en financieel ondersteunen door bijvoorbeeld de notariskosten te betalen, maar zodra de federatie een feit is, trekken wij ons terug. We zullen nog wel advies geven als daar behoefte aan is, maar we gaan ons niet actief met de federa tie bemoeien." Volgens Van Dore malen is het ook nog niet helemaal zeker dat de federatie er wel komt. Marie-Claire van Doremalen. "Tot nu toe is er door iedereen po sitief op gereageerd, maar dat wil niet zeggen dat de oprichting defi nitief is. Ik vind het belangrijk dat de verenigingen eerst met hun ach terban gaan overleggen. Er moet natuurlijk wel draagvlak voor zijn. Als de federatie er komt, zou ik hier blij mee zijn, maar als dit niet het geval is, is het ook geen ramp. Dan blijven we gewoon regelmatig samen vergaderen." Door Niels Raas Nieuwerkerk aan den IJssel - Wet houder van Loon heeft beloofd dat voor de zomer duidelijkheid zal zijn over de buitenruimte rond de flats in de Bomenbuurt. De PvdA maakt zich zorgen over de staat waarin de ruimte rond de flats zal worden ach tergelaten waneer Vestia renovatie werkzaamheden aan de woningen zal hebben afgerond. Mevrouw van Huuksloot (PvdA) vroeg het college zekerheid te ge ven dat de buitenruimte tussen de tijd dat Vestia het gebied verlaat en het tijdstip dat de buitenruimte ingevuld gaat worden, er netjes uit ziet. Bovendien werd aan de wet houder gevraagd wanneer hij met een voorstel komt met betrekking tot de buitenruimte. "Met Vestia zijn in het kader van de projectovereen komst afspraken gemaakt over hoe het gebied achtergelaten wordt, na dat de bouwkeet van Vestia is ver wijderd. Indien een flat na renovatie gereed is, wordt gekeken naar de totaalaanpak. Ik zal hier voor de zo mer met een voorstel komen," aldus van Loon. De PvdA Fractie toonde zich tevens bezorgd over de mogelijke vertra ging van de bouw van clusterwo ningen in de Bomenbuurt. Volgens Van Huuksloot zou de Vierstroom vanwege subsidieredenen voor 2010 met de bouw van clusterwoningen moeten beginnen, omdat zij anders niet in staat zijn de bouw te realise ren. Van Huuksloot vroeg wethou der Slagt hierop wanneer hij met voorstellen komt met betrekking tot de clusterwoningen. De wethou der gaf aan op 20 mei een plan met stedenbouwkundige eisen te zul len presenteren. Bovendien heeft er reeds een architect door middel van vingeroefeningen gekeken hoe de woningen vormgegeven moe ten worden. Bovendien heeft wet houder Venrooy met de Vierstroom overlegd over hoe aanleg versneld kan worden. Wethouder Slagt gaf aan geen reden te zien dat opleve ring voor 2010 niet zou lukken. Wel proces-verbaal geen invordering Naast deze invorderingen, kregen nog eens twaalf bestuurders van motorvoertuigen een proces-ver- baal voor het rijden onder invloed. Deze bestuurders kwamen boven de limiet van 220 ug/l (90 ug/l be ginnend bestuurder) uit maar ble ven onder de invorderingsgrond van 570 ug/l (350 ug/l voor begin nend bestuurder). Het ging hierom de plaatsen: Noordwijkerhout, Lei- den (2x), Alphen aan den Rijn (2x), Zevenhuizen (2x), Nieuwerkerkaan den IJssel (3x), Moordrecht en Gouda. In het belang van de ver keersveiligheid zal de politie blij ven controleren op het gebruik van alcohol in het verkeer. Politie neemt zes rijbewijzen in bij alcoholcontroles Nieuwerkerk aan den IJssel/Ze- venhuizen/Moordrecht - De poli tie heeft het afgelopen weekend zes rijbewijzen ingevorderd van bestuurders die werden betrapt op het rijden onder invloed. Bij de ademanalyses werd boven de limiet van 220 ug/l geblazen en boven de invorderingsgrond. Deze ligt op 350 ug/l voor de beginnend bestuurder en voor anderen op 570 ug/l. Naast dat de bestuurders hun rijbewijzen hebben moeten inle veren, maakt de politie proces-ver baal tegen ze op. In Nieuwerkerk werd vrijdag 16 mei rond 17.50 uur aan de Zuidplaslaan een 59 jarige automobilist uit die plaats aange houden. De uitslag van zijn adem analyse was 715 ug/l. Het was de tweede keer voor de man. In 2006 werd hij betrapt met 690 ug/l. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 CxO co CT3 fcxb cu CL) OJO ra ra Q> LP szr zzr O o O 2£

Hart van Holland | 2008 | | pagina 3