Zevenhuizen- Gemeente Ideeën inwoners welkom bij Voorbereiding actualisatie bestemmingsplannen Moerkapelle en Zevenhuizen Sluiting op donderdagmiddag 22 mei Inloopavond over onderhoud Bierhoogtweg en realisatie N219 Terug de bodem of sloot in GEMEEN1E GAAT REGENWATER AFKDPTCLEN VAN RIOLERING Ruimteli jke Ordening wwzevenhuizen-moerkapelle.nl I Aanvragen bouwvergunning Aanvragen sloopvergunning Bouwvergunningen: Vrijstelling bestemmingsplan Vrijstelling bestemmingsplan pagina 4 Hart van Holland 21 mei 2008 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: g< WEEK 21 De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is bezig met de actualisatie van de verouderde bestemmingsplannen. Ook de bestemmings plannen voor de dorpsgebieden Moerka pelle en Zevenhuizen worden herzien. Een bestemmingsplan dient eens in de tien jaar opnieuw te worden vastgesteld. De bestem mingsplannen voor de dorpsgebieden Moer kapelle en Zevenhuizen zijn ouder dan tien jaar en dienen dus te worden herzien. Waarom? In de nieuwe Wet ruimtelijke ordening is bepaald dat de gemeenteraad voor het gehele grondgebied van de gemeente een of meer bestemmingsplannen vaststelt. In een bestemmingsplan krijgt de grond voor een goede ruimtelijke ordening een bepaalde bestemming, bijvoorbeeld voor wonen, voor agrarische activiteiten, voor bedrijvigheid en dergelijke. Met het oog op die bestemming zijn er regels opgesteld voor het gebruik van grond en voor de bouwwerken op die grond. De nieuwe bestemmingsplannen zullen in hoofdzaak de huidige situatie vastleggen wat betreft het gebruik en bebouwingsmo gelijkheden. Dit is vooral van toepassing op de gebieden die in gebruik zijn als woon gebied. Er zal echter wel rekening worden gehouden met projecten die in voorberei ding zijn. Daarnaast kunnen de bestem mingsplannen ook bepaalde ontwikkelin gen mogelijk maken. U moet hierbij denken aan de plannen voor de revitalisering van de centrumgebieden. Moerkapelle Het plangebied voor het dorp Moerkapelle omvat vrijwel het gehele dorpsgebied van Moerkapelle, inclusief de Oranjestraat en het bedrijventerrein van Moerkapelle. Het bedrijventerrein ten westen van de Bredeweg en de locatie Moerkapelle Oost gaan mee in de planvorming van het bestemmingsplan Zuidpias Noord, dat nu in voorbereiding is. Zevenhuizen Het plangebied voor het dorpsgebied van Zevenhuizen omvat vrijwel het gehele dorps gebied van Zevenhuizen, inclusief het gebied Groot Swanla dat nu ontwikkeld wordt. In de tweede helft van 2008 volgt een start notitie over de herziening van de bestem mingsplannen voor de dorpsgebieden van Zevenhuizen en Moerkapelle. Deze wordt ter vaststelling aan de raad aangeboden. In deze startnotitie staan de uitgangspunten voor de herziening van de bestemmingsplan nen. De startnotitie vormt samen met de inventarisatie van het gebied en de beleid- en wetgeving, de input voor de nieuwe bestem mingsplannen. Heeft u een idee voor de nieuwe bestem mingsplannen? Begin 2009 zal de inspraak op het voor ontwerp bestemmingsplan plaatsvinden. Belanghebbenden krijgen dan de gelegen heid een inspraakreactie op het voorontwerp bestemmingsplan in te dienen. Ook zal er rond deze periode een informatie- inspraak avond georganiseerd worden. Als u op dit moment al ideeën of plannen heeft, die van belang kunnen zijn voor de nieuwe bestemmingsplannen kunt u dit voor 2 juli 2008 kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen onder vermelding van "voorbereiding bestemming- plannen Zevenhuizen en Moerkappele" Voor meer informatie kunt contact opne men met de behandelend ambtenaar, dhr. L. Silva op 0180637707, e-mail l.silva@zevenhuizen-moerkapelle.nl. Op donderdagmiddag 22 mei zijn alle gemeentelijke diensten (gemeentehuis en afvalbrengstation) vanaf 13.00 uur gesloten. Het personeel van de drie fusiegemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle gaat naar een medewerkerbijeenkomst in het kader van de fusie per 2010. Op donderdagavond 29 mei organiseert de gemeente een inloopavond in Dorpshuis Swanla over de onderhoudswerkzaamheden op de Bierhoogtweg en de realisatie van de N219. De werkzaamheden staan binnenkort gepland en omwonenden en bestemmingsverkeer dienen rekening te houden met afsluitingen. Tijdens de inloopavond krijgen belangstellenden infor matie over: - aard van de werkzaamheden op de Bierhoogtweg en N219 - afsluitingen - tijdsduur onderhoud en afsluitingen - planning U kunt inlopen vanaf1930 uur tot en met 21.30 uur. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle gaat aan de slag met het regenwater! Er is een gemeentelijk afkoppelplan gemaakt voor het afvoeren van het regenwater. Op een aantal plekken in de gemeente zal het regenwater in het vervolg niet meer via het riool worden afgevoerd, maar direct in de bodem of water gang. De eerstkomende tijd zal de gemeente contacten leggen met de beheerders van grote gebouwen om te praten over welke maatregelen nodig zijn om het regenwater van de daken af te koppelen. Wat is afkoppelen? Het grootste deel van het water dat tijdens een regenbui valt komt nu nog terecht in ons rioolstelsel. In het riool komen op dit moment twee soorten water bijeen; het afval water en het schone regenwater. Afvalwater is het water dat huishoudens en bedrijven hebben gebruikt U kunt hierbij denken aan douche-, wc- en badwater, afwaswater, etc. Op dit moment worden regenwater en afvalwater gemengd en over vele kilometers getransporteerd naar de rioolwaterzuivering. Schoon water wat de natuur zelf levert zou eigenlijk direct weer terug moeten naar de natuur, namelijk de bodem of de sloot in! Dit heet afkoppelen. Dat wil zeggen dat de toevoer van regenwater afkomstig van verharde oppervlaktes zoals daken, wegen en terrassen wordt afgekoppeld van het rioolstel sel en daarna geïnfiltreerd in de bodem of afgevoerd naar sloten en watergangen. Voordelen op een rij Het afkoppelen van regenwater heeft veel voordelen voor de natuur en de samenleving: herstel van een natuurlijk functionerend watersysteem Het tegen gaan van verdroging van de bodem regenwater niet meer onnodig vermengd met afvalwater. Het van oorsprong schone water hoeft dan niet meer te worden gezuiverd. het huidige rioolstelsel gaat langer mee, want het wordt minder zwaar belast Wat schoon is, moet schoon blijven Wel moet het schone regenwater niet worden vervuild. Zo mag het afvalwater niet in de bodem of de sloot terecht komen. Ook regenwater van verharde oppervlaktes zoals wegen en terrassen moet schoon blijven. De gemeente zal de kolken waardoor het water wordt afgevoerd dan ook regelmatig reini gen. Het verzoek aan burgers en bedrijven is geen vervuilende activiteiten te ontplooien op wegen of voetpaden. Wat staat er te gebeuren? De komende periode zal de gemeente contact opnemen met beheerders van een aantal grote gebouwen. Samen zullen rij bekijken welke mogelijkheden er rijn om het regenwater van daken en (school-jplei- nen af te koppelen. De ene keer kan dit met eenvoudige middelen, een andere keer zal er van alles veranderd moeten worden aan de riolering van het gebouw of in de straat. Ook van een deel van de wegen zal het regenwater worden afgevoerd naar de watergangen. Vaak is het nodig hiervoor nieuwe regenwaterriolen aan te leggen. Deze werkzaamheden worden zoveel mogelijk gecombineerd met andere werken in de ge meente, bijvoorbeeld bij de bouw van nieuwe woningen en gebouwen of bij het onderhoud van wegen en riolen. Daarnaast is er extra aandacht voor die delen van de gemeente waar na hevige regenval het water niet snel genoeg kan worden afgevoerd door het huidige rioolstelsel. In de periode van 8/5/2008 t/m 15/5/2008 zijn de volgende aan vragen om vergunningen binnengekomen: Noordeinde57,2761 BR Zevenhuizen, plaatsen bedrijfsruimte (Bl/2008/0009) Bierhoogtweg 112761JH Zevenhuizen, sloop woonhuis (SA/2008/0010) nabij Tweemanspolders, 2761ED Zevenhuizen, sloop brug Hennipsloot (SA/2008/0011) Wollefoppen weg752761 DK Zevenhuizen, sloop woonhuis en schuur (SA/2008/0012) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 8/5/2008 De Bonk17,2761 EG Zevenhuizen, plaatsen schuur (BL/2008/0006) Van Hasseltweg 12 2751GZ Moerkapelle oprichten warmteopslagtank en een traforuimte (BR/2007/0086) Oranjestraat55,2751BJ Moerkapelle oprichten woning (BR/2008/0013) Verzonden: 14/5/2008 JHr Van der Weistraat 2 en 4,2751AJ Moerkapelle vergroten woningen (BL/2008/0015) Van Hogendorpstraat 12,2751 AG Moerkapelle vergroten woning (BL/2008/0005) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorrieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle rijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen" voor het plaatsen van een dakkapel op de voor- en achterzijde van de woning op het perceel Wilgenlaan 7,2761 TM Zevenhuizen. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 22 mei 2008t/m2juli2008 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze monde ling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan Dorpsgebied Moerkapelle voor - Bouwfase 1, zorgcentrum Beth San (nr. Bl-2008-0006); - Bouwfase 2, woningen blok A en B, (nr. Bl-20080007); - Bouwfase 3, woningen blok C en D, (nr. Bl-2008-0008). De plannen rijn op het huidige terrein van Beth San gelegen aan de Hollevoeterlaan en de Wilde Veenen te Moerkapelle. Het plan is in strijd met de ter plaatsen geldende bestemmings plan en medewerking kan pas worden verleend na toepassing van voornoemde vrijstellingsmogelijkheid. Voor elke bouwfase is een aparte bouwvergunning aangevraagd. De ontwerpbeslui ten en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 22 mei 2008 t/m 2 juli 2008 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze monde ling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen via telefonische afspraak naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180 637728. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Pubiiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm Politie Brandweer 112 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4