CDA PRESENTEERT NIEUWE WETHOUDER RADIO RIJNMOND LIVE VANUIT 'T ZONNETJE SCHIIDERIJENVERTEILING IN DE BIBLIOTHEEK ►V LITIE BERICHTEN SPIEGELTJE, SPIEGELTJE AAN DE WAND.... COLLEGE WIL JEUGDHONK IN OP MOER 7FVFNHUIZÉN-M0ERKAPELLE KERKDIENSTEN ZONDAG 18 MEI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 mei 2008 pagina 9 Door Elias van der Plicht Zevenhuizen-Moerkapelle - CDA- leden van de afdeling Zeven huizen-Moerkapelle hebben op maandag 19 mei kennis kunnen maken met de nieuwe wethouder, de heer Frank Helsloot. Begin juni zal de heer Helsloot de heer De Jong opvolgen als wet houder voor het CDA. De beoogde wethouder werkt op dit moment in Noordwijkerhout, waar hij een consultancybureau leidt, dat ad vies geeft op het gebied van de ruimtelijke ordening. Daarnaast is hij in Noordwijkerhout gemeente raadslid voor het CDA. Deze laat ste functie zal Helsloot neerleggen als hij in Zevenhuizen-Moerkapelle aantreedt als wethouder. Helsloot voelt zich thuis bij het CDA en is daarom actief geworden voor de partij: "Ik ben een middenfiguur," aldus de nieuwe wethouder. In Noordwijkerhout was Helsloot tus sen 2002 en 2006 wethouder met een gevarieerde portefeuille. Naar eigen zeggen heeft Helsloot als wethouder in die gemeente met name op twee terreinen succes ge boekt. Ten eerste ontstond tijdens zijn wethouderschap veel meer ontwikkeling binnen de gemeen te, dan in de tien jaar daarvoor het geval was. En ten tweede kregen de ambtenaren meer verantwoor delijkheden, waardoor het ambte narenapparaat meer bij het werk betrokken raakte. Inmiddels heeft de heer Helsloot Zevenhuizen- Moerkapelle iets beter leren ken nen. Hij heeft een rondleiding ge maakt door de gemeente, waarbij vooral het dorpshuis Swanla een positieve indruk maakte. Over wat de grootste uitdaging als wethou der van Zevenhuizen-Moerkapelle wordt, kan Helsloot zich nog niet uitlaten: "Daarvoor is het nog te vroeg. Daar wil ik in de komende weken achterkomen, maar zeker is dat de aanloop naar de fusie erg belangrijk is. Elke gemeenschap moet zijn eigen goede eigenschap pen behouden." De nieuwe wet houder zal in Noordwijkerhout blijven wonen. Hij beschouwt het wethouderschap in Zevenhuizen- Moerkapelle als een tijdelijke func tie: "Ik doe dit werk tot aan de fu sie in 2010. Ik ga ervan uit dat het potentieel aan bestuurders in de nieuwe gemeente dusdanig groot is, dat er na de fusie geen beroep meer op mij zal worden gedaan. Maar in de politiek weet je nooit hoe het zal lopen." Frank Helsloot: "Ik ben een middenfiguur." Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - Het college wil een pilot van start laten gaan waarbij in dorpshuis Op Moer een jeugd honk gecreëerd wordt voor jon geren tussen de twaalf en twintig jaar. Vanuit de commissie werd dit plan niet door alle fracties positief begroet. De SGP nam de meest kritische houding aan ten opzichte van de pilot: "Wij zijn zeer huiverig voor het voorstel zoals het er nu ligt. Wat is de aanleiding voor dit voorstel? Is er een groep jonge ren die nu zwervende is?" aldus de heer Bac. De SGP en Gemeen tebelangen vonden elkaar in hun kritiek ten opzichte van de pilot. Ook Gemeentebelangen plaatste kanttekeningen bij het voorstel. De andere partijen waren milder gestemd. De Christenunie was het meest positief over het voorgeno men plan. De heer Molenaar ver klaarde namens zijn fractie: "Wij kunnen ons vinden in de pilot. Gun dit een kans en evalueer na een jaar of het een succes is." De PvdA en het CDA wilden weten of de problemen met hangjongeren binnen de gemeente voorbij zou den zijn na invoering van de pilot. Wethouder Bosman kon deze ga rantie niet geven en gaf aan dat de pilot niet bedoeld is om de overlast van jongeren tegen te gaan - die volgens de wethouder niet van dien aard is dat er actie moet worden ondernomen - maar dat het jeugdhonk bedoeld is om iets extra's voor de jongeren te doen en zodoende gezien kan worden als een preventieve inves tering om te voorkomen dat er in de toekomst groepen hangjonge ren zullen ontstaan. Bosman be loofde dat de schaakvereniging, die op dit moment nog gebruik maakt van de ruimte in het dorps huis waar het jeugdhonk moet ko men, een vergelijkbare ruimte zal krijgen tegen een vergelijkbare huursom. De wethouder gaf toe dat door de gemeente behoorlijk veel geld in de pilot wordt gesto ken. Bosman: "Maar als jongeren daardoor bijvoorbeeld meer gaan sporten, dan is mij dat wel wat waard. Mocht blijken dat het pro ject niet aanslaat, dan stoppen wij het direct." 't Zonnetje bij nacht. Oud Verlaat - Het Radio Rijnmond programma Ilse, zal op donderdag 22 mei uitgezonden worden vanuit Brasserie 't Zonnetje. Het program ma wordt gepresenteerd door Ilse van Enkhuizen. Getuigen gezocht bedreiging Zevenhuizen - De politie doet on derzoek naar een bedreiging die plaatsvond op dinsdag 6 mei rond 20.00 uur op de Dorpsstraat. Een 45 jarige man uit Zevenhuizen werd daar door een nog onbe kende jongen met een mes be dreigd. Aan deze bedreiging ging een woordenwisseling vooraf. De aanleiding daarvoor was het verkeersgedrag van de onge veer 17 jarige jongen. Zowel de man als de jongen reden op een scooter. Tijdens de woordenwis seling pakte de jongen een mes en dreigde daarmee in de richting van de man. Een ongeveer 17 ja rig meisje, kennelijk bekende van de jongen, riep de jongen tot de orde waarna beiden vertrokken. In verband met dit onderzoek is de politie op zoek naar getuigen. Zij worden gevraagd contact op te nemen met de politie in Zeven huizen. Dit kan via 0900-8844. Aanrijding Op de parallelweg van de Swan- laweg bij toegangsweg naar een bouwterrein ontstond dinsdag morgen 13 mei rond 07.50 uur een aanrijding tussen een bestel auto die bestuurd werd door een 51 jarige man uit Veenendaal en een personenauto die bestuurd werd door een 33 jarige man uit Zoetermeer. De man uit Veenen daal vergat bij het inrijden van de weg naar het bouwterrein voor rang te geven aan de daar over de parallelweg rijdende auto. De bestuurder van deze auto reed op een geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen en had een verbod om links af te slaan gene geerd. De Zoetermeerder is met nek- en rugklachten overgebracht naar het Lange Land Ziekenhuis in Zoetermeer. Brasserie 't Zonnetje aan de Strandweg 5 in Oud Verlaat opent hiermee officieel haar deuren. De brasserie is zeven dagen per week geopend van 11.00 tot 01.00 uur. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. H.G.J. den Dolder en 19.00 uur ds. Z. de Graaf. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. D.H. Bosma. Geref. Kerk 9.30 uur drs. A.D. Noordam. Ver. Van Vrijz. Protestanten 10.30 uur prof.dr. E.H. Cossee. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur en 18.30 uur ds. J.C. den Toom. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Boele en 18.30 uur ds. H. van Ginkel. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gou da, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66 info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Algemeen maatschappelijk werk Kwadraad, Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Ze venhuizen, maandag van 09.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.n www. info@stichtingkwa draad, nl. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Floris- weg 77-79, 2805 AH Gouda (in gang van Jan Beaumontstraat) GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel 0180-331699, fax: 0180-331691 Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050 Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00 - 20.00 uur. Kunstenares Marieke Stapelkamp vertelde het verhaal van Koningin Jacoba. Zevenhuizen-Moerkapelle Kinderen van de basisscholen in Zevenhuizen hebben op woensdag 14 mei geluisterd en gekeken naar het verhaal van koningin Jacoba. Het verhaal is uitgebeeld op achttien schilderijen, die in bibliotheek De Groene Venen, vestiging Zevenhuizen-Moerkapel le hangen. Kunstenares Marieke Stapelkamp- de Koning vertelde het verhaal en liet er het schilderij bij zien. Na afloop werkten de kinderen aan een koningin Jacoba kleurplaat. De komende woensdagochtenden zullen er nog meer scholen op de bibliotheek langskomen. Zevenhuizen- Spiegels die niet al leen dienen als gebruiksartikel maar óók een sieraad zijn aan de wand, komen uit Bali. De werkplaats Usa- ha Kriya Bali, die eerst al mooie mozaïek schalen maakte, past nu een soortgelijke techniek toe bij spiegels. Stukjes sierglas, geplakt op het spiegelglas vormen een de coratieve mozaïekrand rondom de spiegel. Wereldwinkel Z-M heeft een paar van deze spiegels in het assortiment en ook nog enkele mo zaïekschalen. Met het oog op de zo mer is het foodvak uitgebreid met chutneysauzen, gekruid met milde kerrie en een vleugje chili. Deze producten komen uit Zuid-Afrika. Het bedrijf Montagu garandeert niet alleen een eerlijk loon, maar ondersteunt ook de opleiding van haar werknemers. Twee andere be drijven in Zuid-Afrika hebben geza menlijk de 'Dipper sensation' op de markt gebracht. Exim, de maker van dipkruiden en Nantekara, een olie producent, hebben hun producten verpakt in een geschenkpakketje, met als inhoud: twee doosjes dip pers en een flesje olie. Ook nieuw in het assortiment is kokosmelk en de honingsnoepjes zijn weer voorra- dig.Wereldwinkel Z-M, Dorpsstraat 202d is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, vrijdag tot 17.00 uur.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9