tjfl genda EDEREEN DOET MEE MET DE SPORTWEEK HITLANDFESTIVAI 2008 DERDE STER VOOR GASTVRIJHEID GHZ I0NRADI0 EN DO RE Ml IN BONTE ZATERDAGAVOND ROMANA ZWANG TE GAST BIJ LON Z0MERAV0NDBRIDGE BIJ BC IJSSELBRIDGE Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 4 juni 2008 Mieuwerkerk aan den IJssel -In Itlieuwerkerk werd onlangs voor Ije derde keer de sportweek ge- liouden. Tijdens deze week kon- Iden. naast de leerlingen van de llieuwerkerkse basisscholen, ook Itinderen en volwassenen met l:en beperking en ouderen kennis luaken met verschillende sporten. Il/oor hen was woensdag een spe- laale middag georganiseerd bij de liorfbalkantine op het Sportpark borrestein. boor Marlonneke Willemsen l)emiddag werd om 14.15 geopend boor de wethouder van Financiën, |OnderwijS en Sport, dhr. Verbeek. Hij heette iedereen welkom en ver belde wat er die middag allemaal l:e doen was. Daarna was het tijd boor een speciaal optreden van de breakdancegroep Groovekings. De liier dansers lieten hun, erg goede, Imoves zien en daar werd door het Ipubliek erg enthousiast op gerea- Igeerd. Na dit optreden was het tijd boor de officiële openingshande ling. Hiervoor was Lex van Haaften, loud keeper van VV Nieuwerkerk en beeper van Excelsior, uitgenodigd. Hij moest een penalty van wethou der Verbeek proberen tegen te houden. Tot grote verbazing van Verbeek gebeurde dit niet, maar was de penalty gewoon raak. Hier na kon de sportmiddag echt van start gaan. Overal op het terrein waren verschillende activiteiten georganiseerd, zoals een hockey-. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Hitlandfestival 2008, van don derdag 28 tot en met zondag 31 augustus op het evenemen tenterrein in recreatiegebied Hitland, is een vrij toegan kelijk buitenfestival voor het hele gezin, waar professionals en amateurs een podium vin den voor culturele activiteiten op het gebied van onder meer muziek, dans en theater. Het programma zal komen te staan in een speciale festivalkrant. Om de diversiteit aan te geven volgt hier een kleine tip van de sluier om aan te geven dat de programmering gericht is op het hele gezin. Op het programma staat onder meer een debuutoptreden van de dit jaar opgerichte toneel vereniging 'Het Stek'; kinderen kunnen samen met een verha lenverteller in de huid van het hondje Fred van Honderloo kruipen en Bewegingstheater Impuls uit Gouda verzorgt voor de zaterdagmiddag een fami lievoorstelling. Voor meer informatie: www.hitlandfestival.nl. Zwenken en draaien op het scootmobielparcours van Veilig Verkeer Nieuwerkerk. Je Groovekings brengen de swing in de sportweek. korfbal-, voetbal- en jeu de bou- lesclinic, een springkussen, een rit met een echte paardenkoets en een scootmobielparcours, dat was uitgezet door Piet Molenaar van Veilig Verkeer Nieuwerkerk. De aanwezigen werden bij de ac tiviteiten begeleid door leerlingen van het Comenius College en het Thorbecke VO. De leerlingen kon den zich vrijwillig voor deze dag opgeven en voor hun medewer king ontvangt elke school 250 van de gemeente die aan een goed doel geschonken kan worden. De leerlingen moesten in het begin een beetje wennen aan hun nieu we taak, maar al snel hadden ook zij het naar hun zin. Volgens Wethouder Verbeek was de sportmiddag een groot succes. "Het gaat erg goed en iedereen heeft het naar zijn of haar zin. Ik ben blij dat we deze middag heb ben kunnen organiseren, want ik vind het erg belangrijk dat ook mensen met een beperking kun nen sporten en op deze manier kunnen we aan hen duidelijk ma ken, dat dit gewoon mogelijk is." Gouda - Het Groene Hart Zieken huis (GHZ) heeft een derde ster gekregen in de 'Sterrengids Gast- vrijheidszorg in Zorginstellingen 2008'. Deze sterren kreeg het GHZ voor haar zorg op het gebied van gastvrijheid, zoals de kwaliteit van eten en drinken, de ambiance en de aangeboden service. De sterren zijn vergelijkbaar met de sterren die ook aan hotels worden toe gekend. Het GHZ is het enige zie kenhuis in de regio dat drie sterren heeft gekregen. Marcel Loot, ma nager gastvrijheid in het GHZ, is trots op de derde ster: "We zijn er als GHZ in geslaagd om, ondanks het ongemak dat de verbouwing met zich meebrengt, toch een gast vrije uitstraling te creëren. En daar ben ik trots op. Met onze aandacht voor multiculturaliteit, het project roomservice, de multimedia voor de dialyse patiënten, het behalen van het keurmerk kindgerichtheid, de aandacht voor ondervoeding en natuurlijk de training op het ge bied van gastvrijheid en nog vele initiatieven laten we zien dat we een gastvrij ziekenhuis zijn." Ruim honderd zorginstellingen hebben meegedaan aan de Ster rengids. Het management van de instellingen en de cliëntenraad vulden een uitgebreide vragenlijst in. Daarna zijn de instellingen be zocht" door twee inspecteurs in de vorm van een audit. Een jury heeft uiteindelijk per zorginstelling het aantal sterren bepaald, maximaal vier per instelling. De Goudse Cli ëntenraad roemt de gastvrijheid in het GHZ: de variëteit van maaltij den zoals de trendy broodmaaltijd 'Zaterdag lekker anders', de aan dacht voor ondervoeding en mul ticulturele activiteiten en de mo gelijkheid om vragen te stellen via de website aan Vera, de digitale verpleegkundige. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het fotomodel Romana Zwang zal op zaterdag 7 juni van 9.00 tot 11.00 uur te gast zijn in het radio programma 'Het Weekend van Nieuwerkerk'. Romana Zwang is onlangs tweede geworden tij dens de Miss PlusSize Fashion verkiezing in Rijswijk. Romana wil graag laten zien dat mensen met een maatje meer ook leuke kleding kunnen dragen. Het programma is te beluisteren via fml07.3 (ether) en fm102.4 op de kabel, via internet op www.lon- radio.nl en via de kabelkrant in Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - The ma van de mei-aflevering van het radioprogramma 'de Bonte Zater dagavond' was 'zangkoren'. Het programma werd daarom door Joke en Marieke geopend met enkele stemoefeningen. De tien gasten in het programma verte genwoordigden de zangkoren Eu terpe en SlVoice uit Nieuwerkerk, Viswijvenkoor Sootjevisch en Sin- gend Goetje uit Zevenhuizen en de Gemengde Christelijke zang vereniging Asaf uit Moerkapelle. Dit bont gevarieerde gezelschap hing 'de bonte was buiten' en Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Zaterdag 7 juni Pleinpop Locatie: Raadhuisplein aanvang 14.00 Expositie Hans Bakker Locatie: Bibliotheek de gehele maand mei Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 vertelde over leuke en bijzondere gebeurtenissen binnen hun koor. Het resultaat was een informatief en zeer genoeglijk avondje radio. Emoties bij het zingen, meezin gen, optreden, repertoire, zang techniek, bijzondere belevenissen en een quiz met muzikale bonte vragen, kwamen allemaal aan de orde. De Bonte Zaterdagavond is door de programmamakers van LON- radio opgezet om bruggen te bouwen tussen de verschillende verenigingen van de toekomstige fusiegemeenten. En natuurlijk om elkaar als buren nu alvast beter te leren kennen, in de aanloop naar de fusie in 2010. Elke laatste zater dagavond van de maand van 20.00 tot 22.00 uur hangen Joke, Louis, Marieke en Dennis 'de bonte was buiten' van vrijwilligersverenigin- gen uit de (fusie-) gemeente, die dan te gast zijn in de studio. De Lokale Omroep Nieuwerkerk, Zevenhuizen en Moerkapelle is te beluisteren via 107.3 FM in de ether en 102.4 FM op de kabel. Ook via www.lonradio.nl en de kabelkrant in Nieuwerkerk zijn de uitzendin gen live te beluisteren. Voor meer informatie en aanmel den voor het programma: info@ lonradio.nl onder vermelding van 'Bonte Zaterdagavond'. >SSE. Nieuwerkerk aan den IJssel - BC IJsselbridge organiseert voor de vakantiemaanden 'Zomeravond- bridge'. Iedereen die van bridgen houdt is welkom in de voetbalkan tine van vv Nieuwerkerk op maan dagavond om 20.00 uur. De kosten bedragen 1,50 euro per keer. Vol is vol. De eerste speelavond zal zijn op maandag 9 juni. Gespeeld zal worden in een A- en B-lijn; na iedere bridgeavond is promotie of degradatie mogelijk. Voor meer informatie: 0180-315680 of 0180-314585.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 25