Duurzaam veilig X1 www.hhsk.n week 23, nr. 12 intentie verklaring BEKENDMAKINGEN Belastingaanslagen Ontwerpjaarrekeningen 2007 Bewonersavond Schollevaar, Capelle aan den IJssel Waarschuwing Nieuws Dijkgraaf en Hoogheemraden (D&H) Rectificatie pagina 32 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 4 juni 2008 dering vindt plaats in het hoofdkantoor. De vergadering begint om 14.00 uur. Waterwerken In de Krimpenerwaard heeft het hoogheemraadschap het onderhoud aan de wegen buiten de bebouwde kom met uitzondering van de provinciale wegen. Hierbij doen we onze uiterste best om de veilig heid te verbeteren door o.a. afspraken te maken met rijk, provincie, gemeenten en an- dere waterschappen om de weginrichting te verbeteren. Dit alles is gericht op het verminderen van het aantal verkeerslachtoffers. WIJ WERKEN SAMEN AAN EEN I 7 DECEMBER 2006 Medio jaren negentig is de nota 'Naar een duurzaam veilig wegverkeer'gepresenteerd. Om het aantal verkeersslachtoffers te verlagen werden afspraken gemaakt via een structurele aanpak van de verkeers(on)veiligheid onder de noemer Duurzaam Veilig. Duurzaam Veilig betekent een preventieve aanpak van allerlei factoren in het verkeer- en vervoersysteem en richt zich op de mens, het voertuig en de weg en heeft een directe relatie met de inrichting van het wegennet voor heel Nederland. In het Startprogramma Duurzaam Veilig is een beleid ingezet om de verkeersveiligheid te verbeteren. De inrichting van de 60 km zones is bij het hoogheemraadschap inmiddels voltooid. Daarnaast worden de wegen bij reconstruc tie ingericht conform de richtlijnen van duurzaam veilig. Een tweede deel van Duurzaam Veilig betreft de uitvoering van Duurzaam Veilig in samenhang met andere instrumenten en is in 2004 van start gegaan. Hierdoor wordt Duurzaam Veilig volledig geïntegreerd in het regio nale verkeers- en vervoersbeleid. Een belangrijk verschil met het startprogramma is de grotere aandacht voor de handhaving, voorlichting en educatie. In dit kader heeft het hoogheemraadschap het initiatief genomen om samen met de vijf gemeenten in de Krimpe nerwaard en de provincie Zuid-Holland Duurzaam Veilig in de Krimpenerwaard uit te werken. Door deze samen werking is de herkenbaarheid op de weg duidelijker geworden. Als onderdeel hiervan is in november 2006 de intentieverklaring 'Veilig Krimpenerwaard de moeite waard' ondertekend. Ondanks deze afspraken betreuren wij het dat er jaarlijks nog te veel bijna verkeersongevallen zijn. Dit door te hard rijdende verkeersdeelnemers en door drankgebruik in het verkeer, leder slachtoffer is er één teveel. Wij blijven onze best doen om het aantal slachtoffers te verminderen door de weggebruiker te wij zen op zijn rijgedrag door nog meer borden te plaatsen en/of snelheidsmeters aan te brengen. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW). De volgende vergunningen liggen t/m 16 juli 2008 ter inzage: Capelle aan den IJssel - K.08.205 Eurofiber Nederland B.V., leggen van leidingen en glasvezelkabels, Dorpsstraat 164; - K.08.208 Gemeente Capelle aan den IJssel, het aanbrengen van een straat- kolk en een afvoerleiding, Ketensedijk 25; - K.08.231 Gemeente Capelle aan den IJssel, het herinrichten van het terrein rondom Dukdalf, Groenendijk. Moordrecht - K.08.062 Gemeente Moordrecht, het realiseren van een nieuwbouwwijk met bijkomende werken, Sportlaan e.o. Nieuwerkerk aan den IJssel - K.07.699 Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, het graven en dempen van water en het plaatsen van een beschoeiing, Essesteijn 2. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Waddinxveen - K.08.129 Energiebedrijf Midden Holland N.V., het aanleggen van kabels en leidingen, Kanaaldijk. De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie over de vergunningen kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335. Tegen de keurvergunning kunt u schriftelijk tot en met 16 juli 2008 bezwaar maken bij het hoogheemraadschap. Dit jaar ontvangt u nog maar één aanslagbiljet voor de verontreinigingsheffing, ingezetenenomslag en eigena- renomslag. Voorheen ontving u meerdere belastingaan slagen, maar dit jaar wordt het voor het eerst een gecom bineerde aanslag. Verspreid over drie weken worden de aanslagen in juni verzonden. Als eigenaar en inwoner in ons gebied ontvangt u voortaan dus één aanslagbiljet. U heeft de mogelijkheid om via automatische incasso in zes termijnen te betalen. Meer informatie hierover vindt u bij uw aanslag. De ontwerpjaarrekening over 2007 ligt ter inzage op ons hoofdkantoor. Belanghebbenden kunnen van woensdag 3 juni tot en met vrijdag 11 juni 2008 schriftelijk bezwaar indienen tegen de ontwerpjaarrekening 2007 bij de verenigde vergadering van hhsk (zie colofon). De verenigde vergadering stelt de jaarrekening in haar vergadering van 25 juni 2008 vast. De openbare verga- Voor bewoners van de wijk Schollevaar organiseren de gemeente Capelle aan den IJssel en het hoogheemraad schap een bewonersavond over het water in de wijk. Woont u in Schollevaar, dan bent u van harte welkom op 11 juni aan de Maria Danneels erf 20,2907 BD, in Capelle aan den IJssel. De avond begint om 19.30 uur. Tijdens de avond maakt u een ergernissen top-10 en geeft u aan welke maatregelen de wijk volgens u nodig heeft. Opgeven bij Petra van de Merwe, gemeente Capelle aan den IJssel, tel. (010) 284 86 33, of via p.van.de.merwe@capelleaandenijssel.nl. Voor meer informatie: Henk Bouwer (010) 284 86 44 De eikenprocessierups is de rups van een nachtvlinder die in Nederland sinds 2004 vooral in Noord-Brabant en Limburg, en soms in Gelderland voorkomt. Op dit moment is hij ook gesignaleerd in de eiken langs het fietspad de Breekade in Krimpen a.d. IJssel. De brandharen van de rups vormen voor de mens een gevaar voor de gezondheid. De stoffen die van de haren afkomen veroorzaken een op allergie lijkende huiduitslag, zwellingen, rode ogen en hevige jeuk, die tot twee weken kan aanhouden. In de meeste gevallen verdwijnen de klachten vanzelf. Door vroegtijdig de rups te bestrijden wordt een plaag voorkomen. Het hoogheemraadschap heeft een gespecialiseerd bedrijf ingehuurd dat de rups opzuigt en afvoert. In de vergadering van 26 mei is besloten om: -Het bezwaar tegen de keurvergunning voor een brug in verband met de zichtbeperking ongegrond te verklaren; -Het concept jaarverslag over 2007 ter goedkeuring aan de verenigde vergadering van juni (VV) voor te leggen; -Diverse voorstellen voor het beschikbaar stellen van kredieten aan de verenigde vergadering voor te leggen. Het betreft voorstellen voor: De revitalisering van de "Binnenrotte" als onderdeel van een nieuw Europees samenwerkingsproject (RIPPLE) De aanleg van natuurvriendelijke oevers en de uitwer king van het ecologisch onderhoud in de Krimpener waard Vervanging van het centrale computersysteem voor het systeembeheer in de Krimpenerwaard -De dynamische delen van het waterkeringen-, wegen en waterbeheersplan ter kennisname aan de W voor te leggen; - De voorliggende voorjaarsnota ter vaststelling aan de W aan te bieden; -Het standpunt over de gevolgen van de invoering van de Kaderrichtlijn ter finale gedachtewisseling en voor verwerking in gedeeltelijke herziening van het water beheersplan te agenderen voor de W; -Het standpunt over de toekomstige financiering van het waterkeringenbeheer (rapport Vellinga) ter besluit vorming aan de VV door te geleiden; -De algemene subsidieverordening ter vaststelling, samen met een aantal uitgewerkte subsidiebeleidsregels ter kennisname, aan de W voor te leggen; Voorts is een besluit genomen over de verwerving van grond ten behoeve van de versterking van de Lekdijk bij Nederlek. Dijkgraaf en hoogheemraden maken bekend dat de regelingen voor de selectie en de benoeming van de vertegenwoordigers van de categorieën ongebouwd, natuurterreinen en bedrijven door resp. de Land- en Tuin bouw Organisatie Noord, het Bosschap en de Kamers van Koophandel Haaglanden en Rotterdam zijn vastgesteld. U kunt de regelingen inzien tot en met 31 juli 2008 op ons kantoor of downloaden via onze website. In de vorige waterwerken week (week 19, nr. 10) werd melding gemaakt dat er in de Verenigde Vergadering van 23 april besloten is het peilbesluit Zestienhoven vast te stellen. Aangezien we nog met verschillende partijen zoals gemeente en bewoners in gesprek zijn, is het peil besluit nog niet vastgesteld. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanten informatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze of onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam

Hart van Holland | 2008 | | pagina 32