Zevenhuizen- Gemeente Aanvragen Koninklijke onderscheidingen 2009 Kappen bomen in Moerkapelle Tweemaandelijkse milieutip NEEM BESPARINGSMAATREGELEN EN SPAAR HET MILIEU! ONTWERPBESLUIT VASTSTELLEN HOGERE WAARDEN GELUID Ruimtelijke (Mening Goedkeuring bestemmingsplan '"Landelijk Gebied 1990, 3e herziening" m EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Bekendmaking Wet geluidhinder (rectificatie) BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING ONTWERPBESTEMMINGS- PLAN "TWEEMANSPOLDER EN POLDER DE WILDE VEENEN" TER INZAGE Aanvragen bouwvergunning Bouwvergunningen: Sloopvergunningen: WWW.ZEVENHUfZEN-MOF.RK-a PFt i c m. pagina 4 Hart van Holland 4 juni 2008 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail WEEK 23 Ter gelegenheid van Koninginnedag 2009 zullen weer de jaarlijkse Koninklijke onderscheidingen worden uitgereikt. Wan neer u iemand kent, die naar u verwacht voor een Koninklijke onderscheiding in aanmerking komt, dan kunt u bij de bur gemeester een voorstel indienen. Hiervoor is een speciaal formulier beschikbaar. U kunt dit formulier en nadere informatie opvragen bij de heer A. Wessels, telefoon 0180-637778. Dit formulier dient uiterlijk 15 augustus 2008 bij de gemeente te zijn ingeleverd. Bijzondere verdiensten Om in aanmerking te komen voor een on derscheiding wordt nadrukkelijk gekeken naar de bijzondere, persoonlijke verdien sten of prestaties van de voorgedragen In Moerkapelle wordt een nieuw stamriool een groot hoofdriool) aangelegd en daarom is het noodzakelijk een aantal bomen te kappen. Het gaat om de volgende straten: Akkerweg ter hoogte van het NAM ter rein gedeeltelijk bosplantsoen Akkerweg ter hoogte van Beth San 6 bomen langs parkeerplaats Hollevoeterlaan 11 bomen aan de zijde van Beth San Kerkweg 17 bomen aan de zijde van het Schapenveld De werkzaamheden staan gepland in de maand juni, een en ander afhankelijk van het weer. Wilt u meer informatie neem dan contact op met de heer Stegeman, afdeling Openbare Werken, via het algemene num- persoon. Daarbij telt hetgeen de voorgedra gen persoon in een betaalde functie heeft gedaan als aanvullend element mee. Het gaat om iemands totale verdienste voor de samenleving. Het kunnen dus ook "stille werkers" zijn, zoals bijvoorbeeld vrijwil ligers, bestuursleden van verenigingen, kerken, stichtingen e.d. Eén van de criteria voor het verlenen van een Koninklijke onderscheiding is dat er een aanleiding voor het verlenen van een onderscheiding moet zijn. Hier wordt bijvoorbeeld onder verstaan het beëindi gen van activiteiten of een persoonlijk/ver- enigingsjubileum binnen de genoemde activiteiten. Vereist is dat het beëindigen van de activiteiten in het heden ligt (actualiteits criterium). Wanneer het niet mogelijk is om - gezien de termijnen - voor de eerstvolgende Algemene Gelegenheid een voorstel in te dienen, kan het voorstel voor de daaropvol gende gelegenheid worden gedaan. Het is niet mogelijk om met terugwer kende kracht een onderscheiding aan te vragen. Tussentijdse aanvragen Koninklijke onderscheidingen worden niet alleen op Koninginnedag uitgereikt. U kunt ook tussentijds een Koninklijke onderscheiding aanvragen. Voor een tus sentijdse aanvraag geldt een behandelings termijn van drie maanden en drie weken na het indienen van het voorstel. Nu de temperatuur buiten aangenaam is, is het juist het moment tijd te nemen om de volgende tips eens na te gaan Zodat u als het weer herik wordt, goed voorbereid de winter ingaat Daarnaast een tweetal tips die juist met warmte actueel zijn! Met de volgende maatregelen be spaart u op uw energierekening en vermindert u deC02-uitstoot *5 In Nederland laten we in totaal voor 2,4 miljard euro aan warmte de lucht invliegen Door een tochtstrip te plakken, bijvoorbeeld bij tochtende ramen en kieren onder de deuren en door een klep of een tochtborstel op uw brievenbus te monteren, voorkomt u warmte verlies en verlaagt u uw energieverbruik De temperatuur kan per kamer het beste geregeld worden door een thermosstatische radiatorkraan te plaatsen Hiermee voorkomt u dat in alle kamers constant maximaal wordt gestookt. Als u bijna nooit in een bepaalde kamer komt, vergeet u dan niet om in deze kamer de verwarming uit te zetten C- Door uw Cv-ketel goed te laten onderhouden, blijft de prestatie van de ketel op peil Vervui lingvan slechts 1 millimeter dikte op het verbrandingselement kan het rendement al verminderen De autoairco slurpt 10% van de brandstof op. Een raampje open doen werkt ook en daar mee bespaart u ook op de brandstofkosten Als u niet zonder kunt, laat dan eerst de boel goed doorwaaien voordat u de airco aandoet, an ders draait de airco overuren om de snikhete auto te koelen Een dichtgevroren vriezerverbruikt 10% meer stroom dan een schone vriezer. Als u jaarlijks ontdooit voorkomt u dat er meer energie opgaat aan het koelen van een berg ijs, dan aanhetkoelen van uw etenswaar. Om te ontdooien kunt u de vriezer het beste 12 uur oflanger uitzetten Burgemeester en wethouders zijn van plan het volgende besluit te nemen: Het vaststellen van hogere geluidwaarden voor, in het bestemmingsplan "Twee manspolder en Polder de Wilde Veenen", opgenomen wijzigingsbevoegdheden voor het wijzigen van de bestemming van de percelen Middelweg 32, Moerkapelse Zijde 19, Noordeinde 79 en 105 te Moerkapelle ten behoeve van de bouw van woningen. Dit ontwerpbesluit en de daarbij behorende stukken kunt u vanaf 5 juni tot en met 16 juli 2008 inzien bij de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle. Deze publicatie betreft een rectificatie van de bekendmaking in het Hart van Holland van 28 mei 2008 in verband een gewij zigde termijn van terinzagelegging U kunt uw schriftelijke zienswijzen over een ontwerpbesluit gedurende deze periode bij het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle indienen, per adres Milieudienst Midden-Holland, Postbus 45,2800 AA Gouda. Voor mondelinge zienswijzen kunt u contact opnemen met de Milieudienst Midden-Holland (telefoon 0182-545700). Belanghebbenden die tijdig hun zienswijzen naar voren brengen over een ontwerpbe sluit, kunnen later beroep instellen tegen een defïnitiefbesluit. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen (telefoon 0180637777). Voor inzage buiten kantoor uren kan een afspraak worden gemaakt. Deze bekendmaking, met bijbehorende stukken, staat ook op de website van de Milieudienst Midden-Holland, wwrv.miheudienstmiddenholland.nl. De buigemeester en/of het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende veigunningen/onthef&ngen te verlenen aan: Stichting Motor Begeleidings Team voor de organisatie van de "Carla Schuurmanhuis- run" zijspan toertocht door een deel van Moerkapelle op 15 juni 2008 (doorkomst ca. 12.15 uur); lions Qub Zevenhuizen voor de organisatie van de 19e "Rottemerenloop" op 21 juni 2008 van 16.00 tot 1830 uur, Commissie Hervormde Kapel voor de orga nisatie van een "Singlnn" op het wld achter Vhetkade 35 in Zevenhuizen op 22 juni 2008 van 16.00 tot 18.00 uur Thuisftonteommissie David Grea van der Lee voor de oiganisatie van een bloembollen actie in de periode 8 t/m 20 september 2008; Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren voor het houden van een collecte in de periode 28 september t/m 4 oktober 2008; Nederlandse Brandwonden Stichting voor het houden van een collecte in de periode 5 oktober t/m 11 oktober 2008; Alzheimer Nederland voor het houden van een collecte in de periode 3 november t/m 8 november 2008; Diabetes Fonds voor het houden van een collecte in de periode 26 oktober t/m 1 november 2008. Bezwaar verleende vergunningen/onthef fmgen U kunt op grond van het bepaalde in de Alge mene Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de buigemeester en ofhet ooilege van buigemees ter en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermij n bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voor lopige voorziening wonden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302,2500 EH Den Haag. Het college van burgemeester en wethou ders van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt, ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 5 juni 2008 gedurende zes weken (van 5 juni tot en met 16 juli) ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, elke werkdag tussen 9.00 en 12.00 uur voor een ieder ter inzage ligt het ontwerpbestemmingsplan 'Tweemanspolder en polder de Wilde Veenen". Inzage van de stukken buiten ge noemde termijn is mogelijk na telefonische afspraak (0180637707). Het bestemmingsplan heeft betrekking op een deel van het buitengebied van de gemeente Zevenhuizen-Moerkappelle, be staande uit de polders De Wilde Veenen en de Tweemanspolder, inclusief een deel van A12. Het betreft een voornamelijk conserve rend bestemmingsplan met aandacht voor de landschappelijke waarde van het open agrarische gebied. Het ontwerpbestemmingsplan 'Tweemans polder en Polder de Wilde Veenen" is naar aanleiding van de ingediende inspraakre acties, het vooroverleg met de verschillende instanties en ambtshalve aanpassingen gewijzigd ten opzichte van het voorontwerp bestemmingsplan dat in september/oktober 2007 ter inzage heeft gelegen. Gedurende genoemde termijn van zes we ken kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan kenbaar maken aan de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle, Postbus 30,2760 AA te Zevenhuizen o.v.v. zienswijze ontwerp bestemmingsplan 'Tweemanspolder en polder De Wilde Veenen". Tevens is er de ge legenheid om mondeling een zienswijze in te dienen. U kunt hiervoor contact opnemen met de afdeling VROM op telefoonnummer 0180637707. In de periode van 22/05/2008 t/m 29/05/2008 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Kratonlaan 71,2761SJ Zevenhuizen, vergroten bijgebouw (BL/2008/0019) Dorpsstraat 10a en 12 2751AZ Moerkapelle, oprichten supermarkt met twee woningen (BR/2008/0023) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 22/5/2008 De Fazant45,2761SZ Zevenhuizen, plaatsen dakkapellen op voor- en achterzijde (BL/2008/0012) Wilhelnrinastraat20,2751BMMoerkapelle, plaatsen dak kapel achterzijde (BL/2008/0007) Verzonden: 28/5/2008 Wolleföppen weg75,2761DKZevenhuizen, slopen van woning en schuur (SA/2008/0012) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voomeningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. tP Burgemeester en Wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat bij besluit van 20 mei 2008, PZH-2008-383955, Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990,3e herziening" hebben goedgekeurd. Dit goedgekeurde bestemmingsplan heeft betrekking op een planologische eindsituatie tb.v. de op het perceel Bierhoogtweg 17 te Zevenhuizen gevestigde exportslachterij Oazing. Het goedkeuringsbesluit en het bestemmingsplan liggen gedu rende zes weken met ingang van donderdag 5 juni 2008 tot en met woensdag 16juli 2008 tijdens kantoor uren voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Tegen het goedkeuringsbesluit kunnen belanghebbenden die zich tijdig tot Gedeputeerde Staten hebben gewend en belang hebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat waren, beroep instellen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. De beroepstermijn bedraagt ingevolge artikel 6:7 van de Algemene wet bestuursrecht zes weken en vangt aan op 5 juni 2008. Het besluit van Gedeputeerde Staten treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien gedurende de beroepstermijn, naast het indienen van een beroep, tevens bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening wordt gedaan, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en Iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 voor overige informatie IW i i_

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4