KINDERKOOR LEVI VIERT LUSTRUM MET CONCERT TUINDERS NIET BLIJ MET GRONDCLAIM GEMEENTE SCHOOLREISJE NAAR GEITEN- BOERDERIJ GEDENKWAARDIGE UITREIKING KAMPIOENSBEKER ZE VE N H UIZE N - MOERKAPELLE Raad van State - rechtszitting BINGO STORMVLIEGERS LITERAIRE LEESKRING ZOEKT MANNEN BRIDGE Har^vanJfoMand: dé krant voor de Zuidpias 11 juni 2008 pagina 11 Den Haag/Zevenhuizen-Moerkapelle - De Raad van State moet be slissen of de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle terecht het recht van eerste koop heeft geclaimd bij vier tuinders in de Zuidplaspolder. De vier bedrijven gingen woensdag bij de Raad in hoger beroep na dat zij hun zaak eerder verloren bij de Haagse bestuursrechter. Met dit recht van eerste koop wil de gemeente voorkomen dat de tuinders op termijn hun grond verkopen aan projectontwik kelaars. Zouden die de grond in handen krijgen, dan is de ge meente de regie over de bouw plannen voor de Zuidplaspolder voor een flink deel kwijt. En dat wil de gemeente niet. De tuin ders zullen hun grond nu eerst aan de gemeente te koop moe ten aanbieden. Een bestemmingsplan voor het hele gebied is in de maak. Vol gens de gemeente wordt het plan begin volgend jaar in een in spraakprocedure gebracht en kunnen belanghebbenden en geïnteresseerden het plan bekij ken en bekritiseren. Zeker is al dat de gronden van de tuinders hun agrarische bestemming gaan verliezen. De gronden moeten de bestemming woningbouw gaan krijgen. De advocaat van de tuinders vindt dat de gemeente het recht van eerste koop te vroeg heeft geclaimd, omdat de woning bouw pas na 2020 zal worden gerealiseerd. Maar een woord voerster van de gemeente ont kent dit. Vóór 2020 zullen al 15.000 woningen klaar moeten zijn, stelde ze. De gronden van de tuinders zijn al in de eerste bouwfase nodig. De tuinders zijn ook bang dat financiers terug houdend zullen zijn bij het ver strekken van leningen, omdat de mogelijkheden voor de bedrijven om verder te ontwikkelen zeer onzeker zijn. De Haagse rechtbank oordeelde eerder dat de wet gemeenten veel ruimte geeft om het recht van eerste koop te claimen. In deze zaak is aan de voorwaar den voldaan en daarmee kon de Haagse rechtbank niet anders dan de claims goedkeuren. De gemeente wil in de Zuidplas polder een nieuwe vorm van tuinbouw mogelijk maken door te streven naar dubbel grond gebruik. Op de begane grond kunnen bijvoorbeeld kantoren zich vestigen en daarboven is dan ruimte voor glastuinbouw. De bedoeling is dat minstens 20 procent van het nieuwe tuin bouwgebied zo wordt ingevuld. De klassieke glastuinbouw op de grond moet zoveel mogelijk worden vervangen. De Raad van State doet over zes weken uitspraak. Oud-Verlaat - De kinderen van groep 1 en 2 van basisschool De Nessevliet hebben afgelopen don derdag een bezoek gebracht aan geitenboerderij 't Geertje. Na een ontbijt in de klas vertrokken de kinderen rond 9.30 uur naar Zoe- terwoude, waar een rondleiding volgde over de boerderij. Na afloop mochten de kinderen proeven van geiten- en koeienkaas. Ook kon den de kinderen geitenlammetjes voeren en knuffelen. Na een pan nenkoek en een speurtocht gingen de kinderen terug naar school. Zevenhuizen - Postduivenvereni ging De Stormvliegers organiseert voor zaterdag 14 juni om 19.30 uur een bingoavond in het club gebouw op het industrieterrein in het Nijverheidscentrum 50. Zevenhuizen - Het nieuwe seizoen voor de Literaire Leeskring start op woensdag 24 september. In de pe riode september 2008 tot en met maart 209 zullen zes boeken gele zen worden die besproken zullen worden in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen op de woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De Leeskring, die al vele jaren be staat, wordt deze sinds een jaar begeleid door twee professionals. Voor het komende seizoen zullen de eerste drie avonden verzorgd worden door de heer R. Lindhout, Neerlandicus, voorheen docent Nederlands, thans met pensioen. De laatste drie avonden zullen ver zorgd worden door mevrouw S. Claessen, docente Klassieke Talen aan een gymnasium. Zij heeft ook de studie Algemene Literatuurwe tenschappen gedaan. Hoewel het algemeen bekend is dat het vooral vrouwen zijn die aan leeskringen meedoen, wordt het door de Leeskring in Zevenhui zen toch als een gemis ervaren dat er geen mannelijke leden zitting hebben in de Leeskring. Bij deze doet men dan ook een oproep aan lezende mannen om zich, eventu eel op proef, aan te melden. Voor meer informatie: 0182-612348 of trschipper@casema.nl. Door Geertrude Verweij ik drie ouders die me helpen en meedenken.Zonder hun hulp had den we geen jubileumconcert kun nen organiseren." Om het tienjarig bestaan te vieren wordt er op 21 juni een jubileum concert gehouden. "We hebben een aantal oud-leden kunnen traceren. Twintig daarvan hebben zich opgegeven om mee te zingen. Zij wilden nog wel een keertje schitteren op het podium. Met hen hebben we twee liede ren ingestudeerd. Dat klonk heel stevig, het dak ging eraf tijdens de repetitie." Verder zal er een liveband spelen en treed het tienerkoor New Ge neration uit Alphen aan den Rijn op. Het kinderkoor zal een aantal nieuwe liedjesten gehore brengen en heeft een paar dansjes ingestu deerd. "We zijn hard aan het oefe nen en we gaan er echt een feest van maken!" Het concert wordt gehouden in theater Swanla op zaterdag 21 juni van 16.00 tot 17.00 uur. Kaarten zijn te reserveren door een mailtje te sturen naar: jubileumlevi@live. nl Zevenhuizen - "We hadden allebei iets met muziek en het leek ons leuk om iets met kinderen te doen. Omdat zoiets alleen nog best lastig is, be sloten we het samen te doen." Een ontmoeting bij wederzijdse vrienden was het begin van kinderkoor Levi. Riekelt Korf en Janine van den Berg richtten het koor tien jaar ge leden op. Van den Berg: "We hebben een brief naar de kerkenraad geschre ven en kregen toestemming ge bruik te maken van het Hervormd Centrum. In de Zondagsbrief en Kerkklanken deden we een op roepje voor audities. Niet dat het onze bedoeling was kinderen aan te nemen of af te wijzen, maar op die manier kregen we meteen een indruk van wat die kinderstemme tjes konden." Levi Vocals Het koor ging van start met 22 kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar. "Ze mogen ook langer blijven, maar de meesten stoppen als ze van de basisschool af gaan. Om de kinderen die al heel wat jaren mee draaien te blijven uitdagen, heb ben we nu 'Levi Vocals'. Kinderen vanaf groep 6, die al minstens een jaar op het koor zitten, oefenen apart. Zij krijgen moeilijkere num mers, tweede stemmen en soms Engelse teksten. Dat houdt ze en thousiast." Het koor oefent iedere vrijdag en treedt ongeveer vijf keer per jaar op in kerkdiensten, verzorgings tehuizen en op kerstmarkten. Het repertoire bestaat uit de nieuwste christelijke kinderliedjes. "Voor inzingoefeningen en didac tiek gebruiken we algemene lied jes, we vinden het oneerbiedig daar bijbelse teksten voor te ge bruiken. Naast het instuderen van het repertoire nemen we ook ruim de tijd om te werken aan stemvor- ming, ademhaling, theatersport en choreografie." Inmiddels is Korf gestopt en leidt Van den Berg het koor samen met haar zus Maartje Groenveld. "Zij heeft een heel positieve input gehad. Ze is nu bezig met het laat ste jaar schoolmuziek op het con servatorium in Rotterdam. Maartje kan de dingen die ze geleerd heeft meteen bij ons invoeren." Zelf heeft Janine de Pabo gedaan. "Met muziek als verdieping. Toen ik begon met het koor heb ik een cursus gedaan en het certificaat Kinderkoor 1 gehaald." Schitteren Sinds een jaar heeft het koor ook een bestuur. "Ik deed het eerst al lemaal zelf, maar dat groeide me boven het hoofd. Er moest zoveel geregeld worden; de contributies, nieuwsbrieven, optredens inplan nen, muzikanten regelen. Nu heb Zevenhuizen - Bij Bridgeclub Ze venhuizen werd afgelopen dins dag de slotdrive gehouden. Tijdens deze drive werd ook de kampi oensbeker uitgereikt door voor zitter Frank Niewold. Winnaars dit seizoen zijn de heren Wim van der Weerdt en Ger van 't Slot. De be ker werd echter alleen door Wim van der Weerdt in ontvangst ge nomen, omdat Ger van 't Slot een paar weken geleden plotseling is overleden. Dit was een enorme schok voor de gehele bridgeclub, maar in het bijzonder voor Wim van der Weerdt, omdat beide he ren al meer dan 25 jaar achter el kaar clubkampioen van de Bridge Club Zevenhuizen waren en zij al 40jaarsamen bridge speelden. Het bestuur heeft daarom gemeend de kampioensbeker in het vervolg de 'Ger van 't Slot bokaal' te noemen. De huidige beker, waar al zovele malen de namen van dit paar in ge graveerd staan, wordt eigendom van Wim van der Weerdt. Op de tweede plaats in de A-lijn eindigden de dames Patricia Nie wold en Marijke Stolker. Van de B- lijn naar de A-lijn promoveren de volgende paren: Janneke Gerrets en Piet Merbis, Ans Rodenburg en Virginie Lammerts, Gerard van der Horst en Rob Poorter en Mieke en Syl van der Linden. Van de C- naar de B-lijn promoveren: Janny Moonen en Anita Fraters, Dirkje Vermaat en Carla de Jong, Frank en Detty Mol, Loes Bantje en Ma- thilde de Kroes. Tot de zomer vakantie wordt er in Dorpshuis Swanla iedere dins dag vanaf 19.30 uur vrij gespeeld; lidmaatschap is niet vereist. Wel dient men zich als paar in te schrij ven. De toegang is vrij en aldus zijn deze avonden een prima ge legenheid om met de club kennis te maken. Half september start in dorpshuis Swanla een beginners cursus. Voor meer informatie: bridge- school@boef.nu. Wim van der Weerdt ontvangt uit handen van voorzitter Frank Niewold de kampioensbeker die hij, ter nagedachtenis aan Ger van 't Slot, mag behouden.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 11