OPENBARE REPETITIE DE ZINGERIJ FLESSEN ACTIE MET ELKAAR EEN GROOT FEEST NEERKNALLEN ANWB-FIETSTOCHT ZET ZEVENHUIZEN OP DE KAART TAS PROLONGEERT TITEL BEDRIJFSV0LLEYBALT0ERN00I Smartlappenfestival zaterdag 21 juni KEES DE KNEGT WINT WEDEROM OPEN BILJART KAMPIOENSCHAP m^jNEu^EN-MOERKAPEL^^ IEDRIJFSV0LLEYBAL pagina 12 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juni 2008 Van Links naar rechts Wil van Logchem, Geert Wals en Niels Elgersma. Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - "We willen Zevenhuizen continu in the picture zetten. Als leuk dorp waar je goed kunt vertoeven, waar leuke activiteiten worden georganiseerd en waar je op een prettige manier boodschappen kunt doen." Geert Wals is een van de initiatiefnemers van het Zomer Smartlappen Festival dat op 21 juni op het C1000 plein gehouden zal worden. Wil van Logchem legt uit waar het idee vandaan komt: "Twee jaar geleden hebben we als Midden standsvereniging ons zestigjarig bestaan gevierd. Dat feest was zo leuk dat we dachten dat we dat best nog eens konden herhalen. We willen gewoon een leuk feest neerzetten. Dat kunnen we met zijn allen, voor en met de klan ten." "We willen de sfeer van dat zes tigjarig bestaan herhalen. Dat was echt heel gezellig." vult Niels El gersma aan. Samen Op de langste dag van het jaar zal het hele C1000-plein in oranje sfeer worden aangekleed. Er komt een grote wagen als podium en er zullen diverse artiesten optreden die een 'eind van de middag- en avondvullend'-programma verzor gen. Het festival wordt aan elkaar gepraat door DJ Bart van Timeless Entertainment, inmiddels een be kende naam in het dorp. Er zullen hapjes en drankjes te verkrijgen zijn. Daarnaast worden er kramen neergezet waar winkels en kraam- houders hun producten kunnen aanbieden. Voor verenigingen worden er gratis kramen beschik baar gesteld, waar ze hun activitei ten kunnen promoten. Van Logchem: "Om het geheel tot een groot evenement te ma ken, hebben we geprobeerd de Lionsloop op de zelfde dag te krij gen. Samen krijgen we enorm veel mensen op de been. Dat is een goede samenwerking en daar zijn we goed in, in Zevenhuizen." Met elkaar, voor elkaar Voetballiefhebbers die bang zijn een wedstrijd te missen, hoeven zich geen zorgen te maken. "Als er een interessante kwartfi- Zevenhuizen - Onlangs sloot De Zingerij, zoals ieder jaar, het sei zoen af met een 'openbare repe titie'. Op het programma stonden onder meer de klassikers no. 15 Choral van J.S Bach uit de Johan nes Passion en liederen van Felix Mendelssohn Barthholdy, alsme de liederen van Henry F. Chorley en Alfred Tennyson. Aangezien De Ziingerij altijd al vroeg begint met het instuderen van kerstlie deren kon men ook al 'The snow begins to fall' van Andy Beck ten gehore brengen. Het programma werd deze avond afgewisseld met zang van drie jonge dames; Gastoptreden van drie jonge dames. Roxanna van der Kraan zong on der andere 'Summertime', Djoeke Gerding 'Think of me' en Wivine- ke Plugge 'Don't look now'. Hun optreden werd gezamenlijk be sloten met Bourree van W.A. Mo zart. Aan het slot van de avond werd afscheid genomen van Pe ter Lelieveld, die gedurende 14 jaar de Zingerij op de piano heeft begeleid. Voor de Zingerij zal zijn vertrek een gemis betekenen. De Zingerij komt één keer in de twee weken op woensdagavond bijeen in de Vrijzinnig Hervormde Kerk en staat onder leiding van Mar- gré van Gestel. nale is, zorgen we voor een scherm waarop de wedstrijd gekeken kan worden. Dat draagt alleen maar bij aan de sfeer. Het plein is tenslotte ook in de oranjesfeer en we willen de oranjefans niet te kort doen. Toch draait het niet om voetbal. Het gaat om een gezellige avond, met elkaar, voor elkaar." Wals: "Dat is sfeer. Hapjes, drank jes, meezingen en dansen met ou derwetse smartlappen. Het wordt een happening." Aan de kinderen wordt ook ge dacht. Er zal een 'Kids World' zijn met allerlei leuke activiteiten. "Als wij als Middenstandsvereni ging Zevenhuizen iets organiseren, dan is er voor de kinderen ook iets leuks te doen. Dat zijn ze van ons gewend." Het moet echt een feest voor jong en oud worden. Wals: "Ik denk dat het een heel leuk evenement wordt. De gezel lige sfeer, de mensen, de hele en tourage. Dit kan niet anders dan een succes worden. Laten we eens gezind een groot feest neerknal len!" Het Smartlappen Festival wordt gehouden op zaterdag 21 juni van 16.00 tot 23.30 uur op het C1000- plein aan de rechterkant. Voor meer informatie: www.winkele- ninzevenhuizen.nl Moerkapelle - De finaleavond in de strijd om het Open Biljartkam pioenschap vond vorige week dinsdag plaats in het Wapen van Moerkapelle. Aan de voorrondes hadden 35 deelnemers uit heel Zuid-Holland meegedaan. Uitein delijk mochten acht deelnemers op 3 juni de jacht maken op de felbe geerde wisselbokaal. Eerst stonden vier kwartfinale-wedstrijden op het programma. In de partij tussen Cock Verstoep (Reeuwijk) en Bert van der Zwaan (Waddinxveen) wist de laatste de overwinning op te ei sen. Op het andere biljart speelde Kees de Knegt tegen Cor van der Wilt (Waddinxveen). Cor kwam in het eindspel tekort, waar door de winst naar Kees ging. Hierna speel den Jan van den Berg en Marcel Drost tegen elkaar. Beiden begon nen sterk maar door enkele geluks- ballen van Jan werd Marcel uitge schakeld. De laatste kwartfinale ging tussen René van Leeuwen en Francis de Keyzer (Zoetermeer). Francis, de enige vrouw in het ge zelschap, begon zenuwachtig en slecht, maar gaandeweg de partij kwam zij steeds beter op dreef. Helaas was dit niet genoeg om de door René opgebouwde voor sprong af te pakken. In de halve finale speelden Bert van der Zwaan en Jan van den Berg een gelijkopgaande partij. In het eind spel moest Jan echter zijn meer dere erkennen in Bert. René van Leeuwen speelde tegen Kees de Knegt een matige partij waardoor ook Kees zich wist te plaatsen voor de finale. De strijd om het brons werd in een spannende partij beslist in het voordeel van René van Leeuwen. Titelverdediger Kees de Knegt trof in de finale een strijdvaardige Bert van der Zwaan. Toch was het Kees die in het begin al op grote voor sprong kwam en ondanks dat Bert het zijn tegenstander toch nog even wat moeilijker wist te maken, ging de winst naar terechte kam pioen Kees de Knegt. Door deze tweede overwinning op rij krijgt de wisselbokaal na tien verschillende winnaars nu een dubbele naam op zijn zijkant. Zevenhuizen - 'Zevenhuizen op de kaart zetten', dat was de be doeling van Tourclub Zevenhui zen '80, die verantwoordelijk was voor de uitvoering van de door de ANWB georganiseerde landelijke fietsdag op zondag 8 juni. De vele deelnemers, afkom stig uit alle delen van het land, genoten van de mooie omgeving langs de Rottemeren. Veerpont 't Verlaat werd ingezet om fietsers desgewenst naar de overkant te brengen. Er werd veelvuldig ge bruik van gemaakt; onderweg op de boot nog even extra ge nieten van het mooie weer. Geen deelnemer zal Zevenhuizen ooit nog vergeten.... Een fotoverslag is te vinden op: www.hartvanhollland-online.nl Moerkapelle - De ThuisFrontCom- missie, TFC, van de zendingsfamilie Van der Lee organiseert voor za terdag 28 juni een flessenactie. De opbrengst van de actie is bestemd voor het uitzenden van de familie eind dit jaar naar Zuid-Oost Azië. De TFC gaat vanaf 9.00 uur huis aan huis statiegeldflessen ophalen, hierbij geholpen door een aantal schoolkinderen. Degenen die niet thuis zijn, of niet gestoord wensen te worden, kun nen eventueel een tas met lege flessen bij de voordeur zetten. Bloembollenactie Voor begin september heeft de TFC een nieuwe actie op het pro gramma staan. Men zal huis aan huis een folder/bestellijst voor bloembollen verspreiden en deze een week later weer ophalen Spoedig daarna zullen de bestel lingen thuisbezorgd worden. Ook bij deze actie zullen de plaat selijke jongeren betrokken wor den. Zevenhuizen - De finaleavond van het bedrijfsvolleybaltoernooi werd zaterdag 7 juni gehouden in de sporthal van dorpshuis Swanla. Zeventien teams streden om de felbegeerde beker. In zowel de winnaars- als de verliezerspoule was het ongemeen spannend wie er door zou stromen naar de halve finales. Het was vaak een strijd tus sen techniek of inzet, maar sporti viteit voerde de boventoon. C1000 met zijn altijd enthousiaste spe lers, de vrolijke nieuwkomers van Notenbeurs, de verrassend sterke Gebera Mistral maar ook het al tijd sterke Marlo (winnaar van de inzetprijs), iedereen deed zijn ui terste best om de tegenstanders te verslaan. Uiteindelijk waren het Gerritsen, Eindhoven, Koormolen en Tas die de halve finales bereik ten, hierin waren Tas en Gerritsen oppermachtig en mochten tegen elkaar de eindstrijd aangaan. Als boksers bij een gala kwamen beide teams op het centre court, Gerrit sen was door alle zenuwen volledig van slag en liep al snel tegen een grote achterstand aan. Tas daaren tegen maakte bijna geen fouten en maakte veel gebruik van de gaten achterin. Acht minuten voor tijd was de stand in het voordeel van Tas 18-8. Gerritsen kwam zeer knap terug tot 24-22 maar twee cruciale fouten zorgden ervoor dat de titel naar Tas ging met een eindstand van 26-24. Na champagne en de prijsuitreiking was er feest tot in de kleine uurtjes met de band 'Tall Blonde'.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 12