WENSCONCERT GOUWESTEM AMBITIE EN VERSOBERING IN KADERNOTA HSW WINT 4-KAMP TOEGANKELIJKE EXPOSITIE IN DE UNIE ZINDEREND SLOT JUNIORENCOMPETITIE TV WADDINXVEEN ■^^WADDÏNXyEEN_ HENGELSPORT TENNIS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juni 2008 Waddinxveen - De laatste ronde van de competitie zondag 8 juni tussen de juniorenteams van Ad Astra uit Gouda en TV Waddinxveen was al- lesbeslissend voor het kampioenschap in de 3e klas junioren landelijk. De wedstrijd, die eerder werd afgelast vanwege hevige regenval, moest uiteindelijk de kampioen opleveren, waarbij het tennisteam uit Wad dinxveen de wedstrijd inging met een voorsprong van één punt. In de enkelspelen wisten Irene Ho- lierhoek (6-1 6-4) en Sumatera de Gelder (6-3 2-6 6-3) hun enkelspel te winnen, maar dolven Thom Jon ker 6-1 6-2) en Arnoud Holierhoek (6-0, 6-1) het onderspit. Met een 2-2 tussenstand was het zaak voor TV Waddinxveen twee van de vier dubbelspelen te winnen om met de titel aan de haal te gaan daar Waddinxveen aan een gelijkspel genoeg had. De titel kwam verder in zicht toen Thom Jonker en Jef frey van den Berg de herendub- bel wisten te winnen (3-6 6-2 6-1), maar vervolgens ging het dames duo Irene Holierhoek en Leonie Berkhout ten onder (3-6 7-5 4-6). Het eerste gemengd dubbel werd vervolgens door Sumatera en Arn oud nipt verloren waardoor met een tussenstand van 3-4 de laatste wedstrijd de doorslag moest ge ven. En dat werd een apotheose. De eerste set werd door Leonie en Jeffrey via een tiebreak verloren (6-7) maar zij wisten de tweede set met 6-4 naar zich toe te trekken. Toen kwam het aan op de derde beslissende set waar uiteindelijk een supertiebreak het kampioen schap moest beslissen. Met steun van de vele supporters uit Wad dinxveen namen Leonie en Jeffrey een 6-2 voorsprong en leek de titel erg dichtbij, maar Ad Astra vocht zich terug naar 8-8 en wist uitein delijk met 10-8 de wedstrijd en de titel uit het vuur te slepen. Waddinxveen - Hengelsportver eniging Waddinxveen (HSW) heeft de jaarlijkse vierkamp van de hengelverenigingen uit Moor drecht, Stolwijk en Zevenhuizen gewonnen. Er deden 46 henge laars mee. In de Oude Rijn bij Al phen ving het team van de HSW bij elkaar 25.820 gram vis tegen 24.180 gram van Moordrecht, dat daarmee tweede werd, gevolgd door Zevenhuizen op een derde plaats. Stolwijk werd vierde. Een groot deel van de winnende vangst stond op naam van Jan Brouwer, die met 18.550 gram de concurrentie ver voor bleef en winnaar werd in het individuele klassement. Overige uitslagen: Poldervaart won het A-vak en werd alge meen derde; Reichard werd ne gende en Houtman dertiende. In de zevende editie van de ouderenwedstrijd werd goed gevangen. Er werd gevist in de Ringvaart bij Leimuiden waar de acht deelnemers bij elkaar 80 kilo vis boven water haalden. De uitslag was: 1. Rinus Reichard 27.340 gram, 2. Aat van Leeuwen 18.960 gram en 3. Her man Kraan 14.840 gram. Deze drie gaan ook aan de leiding in het klassement: 1. Reichard 41.860 gram, 2. Kraan 33.540 gram, 3. Van Leeuwen 25.680 gram. Waddinxveen - Het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen zal in de toekomst blijven investeren in ruimtelijke or dening zoals geformuleerd in het collegeprogramma "Waddinxveen in de steigers" Dat schrijft het college in de Kadernota 2009-2012. Toch zal wegens financiële tegenvallers op andere punten de broek riem aangehaald moeten worden. Zo zal bijvoorbeeld de rioolhef fing omhoog gaan. De nota is een voorschot op de meerjarenbegro ting, die de gemeenteraad dit najaar zal vaststellen. De genoemde strategische keu zes betreffen vooral de biblio theek, zwembad de Sniep, het centraal voetbalpark en de voor zieningen in Triangel. Inmiddels is al veel gerealiseerd: het nieu we voetbalpark 't Suyt en het tennispark De Gouwe Smash. Ook het WMO-plan staat in de steigers. Daarnaast zijn er drie nieuwe beheerplannen, zoals voor buitensport, civieltechni sche kunstwerken en culturele kunstwerken. Ook de realisatie van het nieuw centrum vordert gestaag en voor de nieuwe wijk Triangel wil de gemeente onverminderd vasthouden aan haar ambitie een duurzame, groene wijk te maken. Belangrijk hierbij is dat de grote projecten geen invloed hebben op de meerjarenbegro ting, omdat ze per saldo zichzelf bedruipen. Daarnaast wil de gemeente voor de lange termijn een gezond fi nancieel beleid realiseren. Dat is geen makkelijke opgave in een tijd waarin gemeenten ge confronteerd worden met een stijgend prijsniveau, oplopende beheerkosten, dalende toelagen vanuit het Rijk en hogere rente lasten. Ondanks het feit dat veel nieuw beleid niet uitstelbaar is, heeft het college scherpe en zorgvuldige keuzes gemaakt. De gemeente houdt vast aan het door het college geacht, nood zakelijk beleid, onder andere het Centrum voor Jeugd en Gezin, het Elektronisch Kind Dossier, het bestrijden van vandalisme en graffiti, de kwaliteit van de brandweerzorg in regionaal ver band en duurzame onkruidbe- strijding. De Kadernota is niet sluitend, maar het is de ambitie van het college de begroting 2009 wel sluitend te maken. Daarom wordt er gekeken naar de uitkering van het rijk, andere opbrengsten, bezuinigingen, het faseren en versoberen of verminderen van taken. Het college wil bij deze opgave ook de raad betrekken. De gemeente wil verder de riool heffing verhogen en kostendek kend maken. Op die manier kan de gemeente voldoende aan dacht besteden aan de water- taken die zij onder haar hoede heeft. De rioolheffing stijgt met 7,5 procent. De Kadernota zal op woensdag 2 en donderdag 3 juli in de ge meenteraad besproken worden. De drie kunstenaressen voor de ingang van De Unie. Waddinxveen- Drie leden van de plaatselijke kunstkring expose ren in Hotel Café Restaurant De Unie. De Moerkapelse Janny ten Hoopen-Smits, geboren in Dja karta, exposeert met zes werken. Janny heeft les gehad van Bob Tomanovic en schildert momen teel in Zoetermeer bij het CKC. Ze werkt de laatste jaren uitsluitend in acryl, waarbij landelijke en flo rale onderwerpen haar belangstel ling hebben. Zij werkt realistisch, maar ook abstractdit is vanwege de moeilijkheidsgraad momenteel voor haar het meest uitdagend. Trots is ze op haar schilderij 'Stads vernieuwing'. Bea van Kempen- Bianchi schildert inmiddels veertien jaar. Zij heeft vele jaren les gehad bij Kreater, eerst in aquarel, later pastel. De laatste jaren schildert zij echter uitsluitend met acrylverf. "Ik schil der graag iets waar ik op val; een mooie plaatje uit een tijdschrift of een foto, het maakt niet uit, dan krijg ik direct de kriebels en wil dat op een doek maken", aldus Bea, die regelmatig in de plaatselijke bibliotheek exposeert. Paula van Doorn-Van der Meijde exposeert met een keuze uit haar werken. 'Ik ben geboeid door on derwerpen uit de natuur. Zij zeg gen mij wat van de Schepper die alles geschapen heeft. Het rijk van de dieren heeft daarbij voor mij een bijzondere aantrekkings kracht." Paula schildert het liefst onderwerpen die ze zelf gefoto grafeerd heeft en op een wijze dat het voor de kijker duidelijk is wat er afgebeeld wordt, de on derwerpen zijn toegankelijk voor iedereen. Binnenkort is van haar een foto-expositie van voorname lijk zwanen te bezichtigen in het Hospice te Gouda. Waddinxveen - Mannenkoor De Gouwestem sluit, evenals voor gaande jaren, het zangseizoen af met een zogenaamd 'Wenscon- cert' in de Bethelkerk aan de Bil- derdijklaan op maandagavond 23 juni om 20.00 uur. Het programma kan door het publiek zelf worden samengesteld. Naast de Martin Mans Formation staan voorts op tredens op het programma van ge vorderde amateuristische kunstbe oefenaars, zoals instrumentalisten en vocalisten. Daar het programma uit louter verzoeknummers bestaat krijgt het concert een speels en onvoor spelbaar karakter met geestelijke werken, maar ook het klassieke en populaire genre zal aan bod ko men. Het concert duurt tot onge veer 21.30 uur. De toegang is vrij. Er is wel een col lecte.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23