IRMVIi NKV WW- SWNN8 nnniN SOVLftSKA m— peptalk I- II iff II ff I GEZOCHT: DJ TALENT Stadsmens Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juni 2008 pagina 25 Het lijkt een groot verschil: van het drukke stadleven in Rotterdam naar het stilzwijgen van een oud hotel in de Zwitserse bergen. Hoewel ik me van de een op de andere dag in een totaal andere wereld bevond, realiseerde ik mij dat zo'n radicale verandering helemaal niet zo moeilijk is als ik ver wachtte. Het tv kijken had ik in een dag afgeleerd, te veel snoepen doe ik hier niet, hooguit van de veel te lekkere Zwitserse kaas, en op tijd naar bed gaan gebeurt vanzelf na een dagje hard werken op 1400 meter hoog. Ja, het leven in de bergen is echt geweldig! Toch blijf ik een stadsmens. Althans, dat bleek vorige week. Het was al laat in de avond toen ik aan het werk was achter de bar. Mijn dienst zat er bijna op, maar de stube zat nog vol met gepassioneerde tangodansers, die na hun laatste dans nog rus tig nagenoten met rode wijn en Argentijnse ballads. De sfeer was goed. maar ik voelde mijn benen na een lange dag werken moe worden. Langzaam begon ik de boel op te ruimen en de glazen af te wassen. Tegen middernacht kondigde ik de laatste ronde aan en ik was voorbereid op weer wat flessen wijn die de ronde zouden doen. Maar niets was minder waai'. Als don derslag bij heldere hemel stond iedereen op, zoende elkaar goede nacht en vertrokken naar de kamer. Dat stond ik dan, als klein meisje alleen in het immense hotel. De muziek huilde verder, maar voor de rest was het doodstil. Precies vanavond was er ook geen personeelslid meer dat een biertje kwam drin ken. Wat mij te wachten stond was het afsluiten van het hele gebouw. Een voor een blies ik de kaarsjes uit en dimde de lich ten tot bijna alles donker was. 'He, shit! Waarom moet ik dat nou weer doen?' dacht ik. Hoewel het hotel totaal afgelegen ligt, en het zeker een uur lopen is voordat je in het dichtstbij zijnde dorpje komt, had ik steeds maar het idee dat er zo ineens iemand voor me zou kunnen staan. Toen ik de stube had afgesloten, wist ik dat me nog een ding te wachten stond: de lichten in de kelder uitdoen. Ik sloop de trap af. Terwijl de traptreden kraakten en de oude deuren - net als in slechte films - enorm piepten, dacht ik aan een gesprek dat ik met mijn collega had gehad over muizenzieltjes die in de kelder huizen. Ik rende de trap af, deed in een beweging alle lichten uit en rende als een gek in het donker naar mijn kamer. Buiten adem stond ik tegen de deur geleund en lachte in mezelf. Ik voelde me compleet belachelijk over het feit dat ik zo bang was geweest. Waarvoor? Een inbreker? Een enge man? Nee. voor iets wat er niet was Ik ben een stadsmens, dat is wel duidelijk. Uitkijken voor verkeerde types, de deur goed op slot doen en niet te laat over straat gaan, het is ingebakken. Hier in de bergen doet geen mens een deur op slot. Hier staan auto's geparkeerd met de sleutel in het contact en er zijn zelfs geen zakkenrollers. Hoewel ik mij helemaal thuis voel in de bergen, als meisje uit de stad kan ik dat maar niet vergeten. raucAO 13 JUNI Rotterdam - In de kleine zaal van Waterfront wordt voor vrijdag 13 juni de derde editie van de Soul Ska Explosion georganiseerd met grooven- de reggae, ska, rocksteady en stampende soul. Met DJ Flavio Baccardi (reggae recipe Amsterdam), DJ's Eddie Brenk (Dutch lions scooterclub) en DJ Lord Bacon (Tiki's,Primitive) als gasten. Verder zullen op deze avond de alom bekende Upsessions hun uiterst aanstekelijke mix van Ska, Rocksteady en reggae ten gehore brengen. Alle ingrediënten voor een topavond zijn weer aanwezig! Deur open om 22.00 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie en tickets: www.waterfront.nl, www.myspace. com/upsessions, Velvet Rotterdam, Plato Rotterdam, Sounds Rotterdam, WaterFront Kleine Zaal, www.waterfront.nl en www.easyticket.nl. Naam: Marloes Rehorst Leeftijd: 17 jaar Rotterdam - Fans van Neurosis, Isis of Pelican zullen zeker pap lusten van de explosieve men geling van noise en hardcore en een snuifje metal van Amen Ra. Nul franjes, nul techni sche hoogstandjes of overbodige breaks: wat Amen Ra doet, is je met een akelig harde sound van hypnotiserende riffs en het uitzin nige geschreeuw van frontman Colin de stui pen op het lijf jagen. Zwaar en intens en al- Lijd dicht tegen chaos aanleunend. Verwacht een lawine van decibels! Battlefields is een Progressieve experimentele post-metal band u't Minnesota. De duistere sfeerelementen in combinatie met zwaar pessimistische ritmes zijn typerend voor hun sound. De kern van hun muziek ligt in het instrumentale, maar er wordt ook gebruik gemaakt van vocals om het duistere sfeertje compleet te maken. Het nieuwe album van Heavy Lord 'Chained To The World' is alweer het derde album van de HELLevoetsluisers. Ultra zware DOOM in de sfeer van bands zoals: Cathedral, Sleep, Elec tric Wizard and EyeHateGod. De bands tre den op op woensdag 18 juni in de kleine zaal van Waterfront. Deur open om 20.00 uur. De toegang bedraagt 8,- euro. Voor meer infor matie en tickets: www.waterfront.nl, www. myspace.com/amenra, www.myspace.com/ battle fieldsdoom, www.heavylord.nl. Tic kets: Velvet Rotterdam, Plato Rotterdam, Sounds Rotterdam, WaterFront Kleine Zaal, www.waterfront.nl en www.easyticket.nl. Door Lynn Stroo Amsterdam - Kunstbende heeft dit jaar de categorie 'DJ' bij dé wedstrijd voor jong creatief ta lent gevoegd. Uit het hele land hebben zich inmiddelseengroot aantal dj's van 13 tot 18 jaar in geschreven. De winnaar van de DJ-competition mag draaien op zaterdag 23 augustus draaien tijdens Mystery Land en andere festivals als de Uitmarkt, The aterfestival Boulevard en het Dance4Life slot-event in het Gelredome. De winnaar krijgt tevens een eigen mediacam pagne in het blad Spits. Voor dat het echter zover is krijgen de jonge dj's op zondag 22 juni een workshop in Studio 80 waarbij ID&T medewerkers en bekende dj's, waaronder Michel de Hey, de jongeren de kneepjes van het vak zullen le ren om hun skills te verbeteren voor de landelijke Kunstbende Finale op zaterdag 5 juli in Mu- ziekgebouw aan het IJ en het Bimhuis te Amsterdam. Op deze dag wordt ook bekendgemaakt welke dj de wildcard krijgt naar de finale van Kunstbende. De kanshebbers voor de wildcard zijn vanaf maandag 9 juni te horen op www.spitsnieuws. nl. Op deze site kan tot en met vrijdag 20 juni gestemd worden. Kunstbende is dé wedstrijd voor jong creatief talent. Deelnemers tussen 13 en 19 jaar kunnen zich opgeven voor negen catego rieën: Muziek, Dans, Theater, Expo, Taal, Fashion, Film, DJ en Alles Mag. Woonplaats: Waddinxveen School: Coenecoop College Waddinxveen Klas: 4 VWO Mijn toekomst: Ik wil iets met biologie gaan doen. Vraag: Afgelopen zondag is het Europees Kampioenschap voetbal in Oostenrijk en Zwitserland begonnen. Hierdoor komt in Nederland de oranjegekte weer op gang: mensen versieren hun huis met bijvoorbeeld oranje vlaggetjes en bij de supermarkten krijg je weer allerlei oranje poppetjes cadeau. Wat vind je hiervan en doe je er zelf ook aan mee? "Ik vind al die versieringen wel vrolijk, maar wel een beetje overdreven. Sommige straten zien er wel gezelliger uit met al die vlaggetjes, maar op sommige plaatsen zijn er ook veel te veel versieringen, waardoor het weer lelijk wordt. Zelf doe ik er niet aan mee; we hebben ons huis niet versierd en ik ga ook bijvoorbeeld geen gekke oranje hoeden kopen om tijdens de wedstrijden op te zetten. De poppetjes die je bij de supermarkt krijgt, bewaar ik meestal wel. Ik vind het leuk dat er tijdens het EK speciale acties voor gratis artikelen van het Nederlands elftal zijn, maar ik ga zelf geen EK-artikelen kopen of extra boodschappen doen om voor iets te sparen. Het Nederlands elftal is meestal niet zo goed, dus ik denk dat ze snel uitgeschakeld zullen worden en dan is al dat oranjegedoe gelukkig ook weer voorbij."

Hart van Holland | 2008 | | pagina 25