m VERBORGEN TUINEN-R0UTE DOET NESSELANDE AAN FEESTELIJKE TUINENDAG IN HOLLANDS GLORIE EERSTE LUSTRUM AVONDVIERDAAGSE NESSELANDE BASISSCHOOL LEERLINGEN OP WERK BEZOEK BUURTFEEST VAN HET JAAR nesselande. Record aantal deelnemers Kleine en grote paradijsjes te bezoeken in Rotterdam KERKDIENST -ZONDAG 15 JUNI Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juni 2008 pagina 27 Ellenlange stoet trekt door de wijk. Door Maartje Letzel Nesselande - De deelnemers van de vijfde Avondvierdaagse in Nesse- lande werden donderdag 5 juni ingehaald. Compleet met fanfare, bloe men, ijsjes, opa's, oma's en niet te vergeten medailles, werd de wan deltocht feestelijk afgesloten op het schoolplein van de Brede School Nesselande. De langste afstand, 10 kilometer route, werd door ongeveer tachtig deelnemers gelopen. Vijf kilome ter per avond was het doel van nog 450 deelnemers. Op de pup pyavond, bedoeld voor de jong ste kinderen die maar één avond lopen, kwamen nog eens 200 kin deren af. In vergelijking met vorig jaar, was dit bijna een verdubbe ling van het totaal aantal deelne mers. Tel daar nog de meelopende ouders bij op, dan verklaart dat de ellenlange stoet die door de wijk trok. Het weer werkte dit jaar goed mee, hoewel het de eerste avond broeierig warm was. De andere avonden was het prima loopweer. Het evenement was wederom zeer strak georganiseerd. Inschrijven moest vooraf via internet; daarna kreeg de deelnemer een keycord met stempelkaart. Op elk over- steekpunt stonden klaar-overs. Vooraan de stoet liepen begelei ders om de kinderen niet te ver vooruit te laten lopen. Onderweg was er iets te drinken met een koek of een stuk fruit. De laatste avond mochten de kin deren verkleed komen. De hoofd kleur van de stoet was - uiteraard - oranje met de nodige toeters en trommels, maar er waren ook prachtige prinsessen, boefjes en piraten. Naarmate de tocht ten einde liep, stonden er meer en meer mensen langs de kant. Het publiek gaf de kinderen bloemen en snoep. De finish was op het schoolplein, dat mooi versierd was met ballonnen, vlaggen en er klonk muziek. De medailles konden wor den opgehaald op vertoon van de stempelkaart en er was voor alle deelnemers een ijsje en een roos. De ouders van de jongste deelne mers zijn waarschijnlijk blij dat het weer volbracht is: de kinderen zijn de hele week laat naar bed gegaan met alle gevolgen van dien, maar ze hebben nu een week vakantie om bij te komen. Voor meer foto's: www.hartvanholland-online.nl Niet alleen oranje, ook prinsessen. Rotterdam/Nesselande - Het evenement Verborgen Tuinen in Rotterdam vindt voor de achtste keer plaats, dit jaar op zaterdag 14 en zondag 15 juni van 10.30 tot 16.30 uur. Dit jaar stellen 120 tuineigenaren -van kleine en grote, strakke en romantische, liefhebbers- of desig- ntuinen - hun tuin open voor alle tuinliefhebbers. Bijzondere en verborgen tuinen die meestal gesloten zijn voor het publiek, openen speciaal voor dit evenement hun poorten. Het ac cent in het programma ligt op de privé-tuinen. Daarnaast zijn ook gemeenschappelijke en openbare tuinen te bezichtigen. Er zijn vier fietsroutes die bijvoor beeld langs een deel van Nesse lande voeren. Ontdekken van onverwachte groe ne plekjes, ervaringen uitwisselen, ideeën opdoen, hier en daar on der het genot van een kop koffie °f een glaasje. Kortom, twee da gen genieten van het 'verborgen' 9roen in Rotterdam. In de fietsroutes langs de Ver borgen Tuinen is ook een aantal educatieve tuinen opgenomen, waaronder schooltuinen en twee botanische tuinen met bijzon dere plantencollecties. Maar ook volkstuinencomplexen - met Hol landse groentetuinen en mediter rane druiven- en olijfgaarden. De Gemeente Rotterdam heeft 2008 uitgeroepen als 'Groenjaar'. Als thema is daarom gekozen voor 'Eetbaar Groen'. In veel tuinen kan de bezoeker op diverse manieren kennismaken met 'eetbare bloemen en planten'. De Tuinengids met adressen van alle deelnemende tuinen, plat tegronden en vier fietsroutes is verkrijgbaar (7,50 euro). Een toe gangsbewijs (5 euro) geeft tijdens het hele weekend toegang tot alle tuinen. Voor meer informatie: www.verborgentuinen.nl en www. groenjaar.nl m Verborgen tuin in Kralingen. Nesselande - Op werkbezoek gaan alleen de Koningin en de ministers, zo dachten de leerlin gen van groep 8 van de Brede School Nesselande. Toch was het onlangs hun beurt; drie jongens en twee meisjes namen een kijkje op het kin derdagverblijf Kunstenmakers. Tijdens een rondleiding kregen zij alle informatie over het wer ken op een kinderdagverblijf en welke opleiding je dan nodig hebt. En....ja, ook jongens zijn van harte welkom als pedagogisch medewerker. De leerlingen kre gen een goed beeld van het werk. De baby's en peuters von den het heel gezellig en stalen voorgoed het hart van de leer lingen. Gratis planten voor in de eigen tuin. Door Maartje Letzel Nesselande - Er vond zaterdag 7 juni een 'Tuinendag' plaats, georgani seerd door Woningbouwvereniging Woonbron en door de bewoners commissie van de buurt Hollands Glorie. Deze actie is bedoeld om de aandacht te vestigen op een betere verzorging van de woonomgeving door de bewoners zelf en om de sociale verbondenheid te stimuleren. Tijdens de wijkschouw in Hollands Glorie in februari kwam naar voren dat bewoners zich ergerden aan de onverzorgde tuinen en pleintjes in de wijk. Dit kan een financiële oorzaak hebben: de inrichting van de tuin heeft bij een krap budget waarschijnlijk niet de hoogste pri oriteit. Een bijkomend voordeel is dat, als de hofjes wat meer aange kleed zouden worden met potten of plantenbakken, er minder snel auto's doorheen zullen rijden. Woonbron kondigde hierop aan dat er in het voorjaar samen met de bewonerscommissie een Tui nendag zou worden georgani seerd. Zoals Ingrid van den Berg, regisseur Beheer van Woonbron Prins Alexander zegt: "Een actie dag stimuleert de bewoners om met elkaar aan de slag gaan." Dit weekend was het zo ver. Er werd flink uitgepakt. De fanfare De Wijsbleikers luisterde het geheel op met vrolijke meezingers van Nederlandse bodem. Er was een grote kraam waar iedereen een paar gratis planten kon uitkiezen voor in de eigen tuin. Hier werd enthousiast gebruik van gemaakt door veel bewoners. De jongsten in deze kinderrijke buurt werden zeker niet vergeten: er waren suikerspinnen, poffer tjes, een groot springkussen en cir- cuslessen van Circus Hannes en Co. Ook was er een lieve heks die met haar gele lelijke eend het plein op kwam rijden. Zij had voor alle kin deren een bloempotje waarin ze een pompoenpit mochten zaaien. De kinderen moeten deze plant de hele zomer goed verzorgen, want met Halloween komt de heks te rug. Wie er dan de grootste pom poen heeft gekweekt, krijgt een prijs. Alle kinderen, inclusief "de hangjongeren" hebben zich koste lijk vermaakt. De sfeer was erg goed onder de aanwezigen, de Tuinendag was een positieve impuls voor de leef baarheid in Hollands Glorie. De heks komt met Halloween terug. Rotterdam - Stichting Buurtlink heeft 'Het Buurtfeest van het Jaar' gelanceerd; op www.buurtfeest- vanhetjaar.nl zijn inmiddels al meer dan 250 initiatieven voor een buurtfeest geplaatst. Voor het win nende buurtfeest ligt een bedrag van maximaal 2.500 euro klaar om het betreffende feest te organise ren. Het buurtfeest van 'Hof van Nesselande' uit Rotterdam staat in de top tien en maakt kans om winnaar te worden. Plannen kun nen ingediend worden tot 30 juni. Uit de tien feesten waar het meest op gestemd is wordt door de vak jury een winnaar gekozen. Deze jury bestaat uit zanger Jeroen van der Boom, Piet Paulusma, ambas sadeur van Stichting Buurtlink en SBS6 weerman, en Linda Nijboer van Univé. Voor meer informatie: www. buurtlink.nl. Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. C. Fieren. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27