pagina 2 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 7 11 juni 2008 Het was te zien maandag 9 juni, er was geen houden aan: de leeuw is los, en hoe: 3-0 tegen wereldkampioen Italië, tja. Daar ging uw 'cuore' ongetwijfeld sneller van kloppen. En hoe klopt nu 'Ie coeur de lion'? Inderdaad, als een bezetene; wat gebeurt er vrijdag, tegen Frankrijk? Zoals Richard Leeuwenhart - ofwel Richard Coeur de Lion, moedig streed in zijn kruistocht in Frankrijk, zo vecht de Oranjeleeuw voor het hoogst haalbare in 2008: de Europese voetbaltitel. En wat leven we mee... onze 'coeurs de lion' slaan regelmatig over. We weten van gekkigheid niet wat we moeten verzinnen om uiting te geven aan het Oranjegevoel, het wijgevoel; het is nimmer groter dan tijdens dit soort sportevenementen. En daar houden wij wel van, dat wijgevoel, dus maken we ruimte op de site: www.hartvanholland-online.nl Enkele Moerkapellenaren gingen u voor; zij creëerden een wel heel apart 'Hol van de Leeuw' en vertellen erover onder het hoofdstuk 'mijn EK'. Klopt uw hart ook sneller als het oranje betreft, schminkt u alle buurtkinderen of heeft u met een tondeuse 'wij houden van oranje' in de vacht van uw poedel gezet? Wij horen, én zien, het graag. Stuur foto met begeleidend tekstje naar online@hartvanholland.nl en deel oranje! A propos: Richard Leeuwenhart werd in 1199 geraakt door een pijl en bezweek aan zijn verwondingen. Hier houdt elke vergelijking op: de Oranjeleeuw werd getergd en getemd. Hij hoort niet achter tralies, laat hem los en hijscoort!

Hart van Holland | 2008 | | pagina 2