ZEER SPECIAAL OPTREDEN THE RINGTONES OP PIEINPOP JESTER OF THE KING EN SI VOICE IN TAVERNA ZUID-HOLLANDSE SCHOLEN ZETTEN CULTUUR OP DE KAART 10LYMPISCHE SPELEN VOOR KIKA TROUWEN IN JE EIGEN ACHTERTUIN IN DE OVERGANG. Beatrixschool en Elimschool geselecteerd ENAAR B.V. pbedrijl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juni 2008 M MIFUWËRKERK Stiekem langer doorspelen. Door Marlonneke Willemsen In Nieuwerkerk werd zaterdag 7 juni de vierde editie van pleinpop ge houden. Dit jaar was vooral het optreden van The Ringtones erg speci aal; voormalig zanger Eric Moorman wilde, speciaal voor Pleinpop, nog een keer met de band optreden. Hier waren veel mensen op af gekomen en de band maakte er, zoals altijd een groot spektakel van. Pleinpop wordt georganiseerd door de jongerenvereniging VEDJ (voor en door Jongeren). Het fes tival werd dit jaar om 14.00 uur geopend door Past 30. Dit jaar wa ren er ook weer een aantal nieuwe bands, die nog nooit eerder op Pleinpop hadden opgetreden zoals Preface en New Perspective. Rond 22.00 werd het festival afgesloten met een optreden van DTX. Vrij vol De hele dag door waren er een groot aantal bezoekers op het Raadhuisplein. Volgens een van de Ich bin wie du". vrijwilligers van VEDJ, Jacky Blom, was de vereniging erg blij met de opkomst. "Het is de hele dag al vrij vol geweest. Er zijn in ieder geval meer mensen gekomen dan ik ver wacht had. We hebben natuurlijk mazzel met het weer en we ho pen dat het vanavond ook gezellig druk wordt." De bezoekers konden niet alleen genieten van de muziek maar er was ook volop eten en drinken aanwezig. Daarnaast had VEDJ rekening gehouden met de jong ste bezoekers; er was een speciale kinderhoek ingericht waar de kin deren samen met de medewerkers van de VEDJ konden knutselen, popcorn eten en springen op het grote springkussen. Een van de hoogtepunten was het optreden van The Ringtones met zanger Eric Moorman. Hij maakt tegenwoordig geen deel meer uit van de band, maar speciaal voor Pleinpop wilde hij nog een keer met zijn oude maatjes optreden. Hij maakte er een hele show van en stond, zoals men van hem gewend is, op het eind in alleen zijn onder broek op het podium. Ondanks dat hij de laatste tijd niet meer met de band is opgetreden, was dit ab soluut niet te merken en leek het of hij nooit was weggeweest. De band speelde gezellige meezingers zoals 'Let's get physical' van Olivia Newton John (waarvoor de kle ding van de zanger uitging), maar ook Duitse nummers, zoals 'Ich bin wie du'. Het publiek reageerde zo enthousiast dat de band stiekem iets langer mocht doorspelen. Voor meer foto's; www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nieuwerkerkse popkoor SlVoice is zaterdag 14 juni live te horen in jongerencentrum Taverna. Op het programma staat tevens een op treden van popband Jester of the King met de Nieuwerkerkse singer- songwriter Judith Moerman. De optredens beginnen om 20.15 uur. Popkoor SlVoice telt 76 leden en zingt bekende pop- en rockliedjes zoals Angels van Robbie Williams, Don't stop me now van Queen en Born to be wild van AZ jet. SlVoice is opgericht in oktober 2006 door het Charles Vermeer Zanginstituut uit Capelle aan de IJssel. Er is nog plaats voor nieuwe leden. Aanmel den kan www.s1voice.nl. Jester of the King maakt compacte popliedjes over liefde, hoop en pas sie. De band heeft het afgelopen jaar opgetreden op verschillende podia en heeft ook live gespeeld bij radio 3FM en Radio West. De vier bandleden laten 14 juni een aantal eigen nummers horen, maar gaan ook een bijzondere samenwerking aan met het popkoor. Het liedje Nieuwerkerk aan den IJssel - De heer D. Heil en mevrouw M. Boendertreden vrijdag 13 juni in het huwelijk. Met uitzondering van de datum is dit heuglijke feit op zich niet zo opzienbarend. Echter de locatie die zij voor de mooiste dag van hun leven heb ben uitgekozen, is dat wel: hun eigen achtertuin aan de Prinses Beatrixstraat 54. De tuin waar de feestelijke ge beurtenis gaat plaatsvinden is niet alleen de achtertuin van het bruidspaar, het is ook de voor malige achtertuin van de amb tenaar van de burgerlijke stand die het huwelijk zal voltrekken, Barbara de Graaff. Binnen de grenzen van Nieu werkerk aan den IJssel kunnen mensen trouwen of een geregi streerd partnerschap aangaan op een door henzelf gekozen locatie. Dat kan hun eigen woonkamer zijn, maar ook een restaurant of bijvoorbeeld een sportveld. Uiteraard dienen zij zelf zorg te dragen voor de orga nisatie. Ook moet de gemeente toestemming verlenen voor het voltrekken van een huwelijk of een registratie van partnerschap op een bepaalde locatie. Voor meer informatie: 0180-330466. Jester of the King. "Do's and Don'ts" wordt daarbij in een iets ander jasje gestoken dan normaal. De toegang bedraagt 2,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. Taverna is open vanaf 19.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zeven- huizen - In haar praktijk ontvangt Care for Women verpleegkundige Joke Stroo dagelijks vrouwen met overgangsverschijnselen. Opvlie gers, slapeloosheid, prikkelbaar heid; iedereen heeft er wel eens van gehoord. Maar wat bijna nie mand weet, is dat in de overgang ook het cholesterol omhoog gaat. Bij de helft van alle vrouwen be tekent dit dat het cholesterolge halte té hoog wordt, wat de kans op hart- en vaatziekten doet toe nemen. Hart- en vaatziekten zijn doodsoorzaak nummer één, maar worden vooral beschouwd als een 'mannenkwaal', terwijl er meer vrouwen sterven aan hart- en vaat ziekten dan mannen. Het is be langrijk dat iedere vrouw dit weet, want helaas wordt er ook door de zorgverleners nog te weinig aandacht besteed aan het choles terolgehalte bij vrouwen vanaf 45 jaar. ledereen die in de overgangs leeftijd komt, moet eigenlijk even checken hoe het zit met het choles terolgehalte. Voor meer informatie kan men terecht in de praktijk aan de Kerklaan 7b te Nieuwerkerk of aan de Dorpsstraat 75 te Zevenhui zen of op 0180-325627. Koor SlVoice. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich- bng Vedj's vrijwilligers Jung Ter wijn en Micky Dekker roepen po- 'ifieke partijen, politie, brandweer, winkeliers, bedrijven, familie's, "uren, vrienden, media en alle or ganisaties van Nieuwerkerk op om sPortief mee te doen aan een dag v°' spel en plezier en waarvan de "Pbrengst bestemd is voor KiKa, ónderen kankervrij. Deze organi satie werft fondsen, die ten goede Komen aan de zeven kinderkanker- centra in Nederland die het geld 9ebruiken om onderzoek te doen naar versnelde therapieën en be- ere behandelingen. Teams van ze- Ven personen (waaronder 1 coach en in de leetijd van 12 tot 75 jaar) kunnen deze dag kans maken op leuke prijzen. Verzin ook een origi nele teamnaam. Wanneer: De Lolympische Spe len vinden plaats op zondag 15 juni waar wethouder van sport, Jan Verbeek, om 13.00 uur het startsein zal geven. Rond 19.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats bij Steakhouse De Tempel in de Dorpsstraat. Aansluitend zal de opbrengst aan een vertegen woordiger van Kika overhandigd worden. Een bijdrage kan tevens overgemaakt worden op rekening nummer 136175317 ten name van Stichting Vedj inzake KiKa. Regio - Van 16 tot 26 juni loopt in heel Zuid-Holland 'de Ontdek king', waarin basisscholen de resultaten tonen van hun werk in de afgelopen maanden. Zes entwintig scholen, waaronder de Koningin Beatrixschool in Waddinxveen en de Elimschool in Nieuwerkerk aan den IJssel, werden geselecteerd voor een extra financiële impuls waarmee ze culturele projecten konden opzetten en in hun omgeving het aanbod van kunst en cultu reel erfgoed gingen ontdekken. Deze ontdekkingen hebben ze letterlijk in kaart gebracht op 22 culturele kaarten met meer dan 400 bronnen, van molenaar tot kunstenaar, van theater tot his torische vereniging. In juni zijn overal in de provincie feestelijke aanbiedingen van die cultuurkaarten, zodat ook de 500 collega-scholen de weg weten te vinden naar interessante zaken in hun omgeving. De Ontdekking vindt plaats in het kader van de regeling versterking cultuureducatie primair onderwijs 2007-2008 en wordt mede moge lijk gemaakt door het ministerie van OCW en de Provincie Zuid-Hol land. De Ontdekking is een samen werkingsproject van Erfgoedhuis Zuid-Holland, Probibiio en Kunst gebouw). Zuid-Hollandse kinderen op weg voor een bezoek aan de molen, (foto Hans Tak, Rotterdam)

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31