TROUBADOURS 'ZINGEN DE ZOMER IN' OP PROEFTUIN VAN HOLLAND EXCELSIOR LUISTERT AVONDVIERDAAGSE MUZIKAAL OP AVONDFIETSVIERDAAGSE >m boskoop VAARTOCHT WINDAKKERS 30 JAAR B0SK00PSE BRADERIE OPEHIUCHTDIENST ROMMELMARKT KERK ZOMERCURSUS FELDENKRAIS KERKDIENSTEN -ZONDAG 15 JUNI medische weekend dienst Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 juni 2008 pagina 37 Boskoop - IVN Vereniging voor Natuur- en Milieueductie, af deling Alphen aan den Rijn en omstreken, organiseert voor za terdag 21 juni om 10.00 uur een vaartocht met originele schouw rond de Windakkers, houtwal len voor natuur temidden van een kleurrijk cultuurlandschap. Er zijn aan de tocht geen kosten verbonden. De tocht is ook ge schikt voor rolstoelgebruikers. Verplicht aanmelden tot 19 juni is mogelijk op 0172-218598. Voor meer informatie: www.ivn- alphenaandenrijn.nl. Boskoop - In het weekend van 19 en 20 september vindt voor de 30e keer de jaarlijkse brade rie plaats. De voorbereidingen hiervoor zijn inmiddels van start gegaan, want met oog op dit ju bileum zullen er extra activitei ten plaatsvinden met als thema 'maritiem'. Naast een groot aan bod in kramen, attracties en mu ziek, wordt op vrijdagavond de 19e van 20.00 tot circa 22.30 uur een gondelvaart over de Gouwe georganiseerd. Deze start op de Otwegwetering. De deelnemers zullen door een jury beoordeeld worden en er zijn diverse prijzen te winnen. De coördinatie is in handen van Piet Stolk; deelne mers kunnen zich aanmelden op 0172-213680 of via pcjstolk@post- duif.net. De avond zal worden afgesloten met een groots vuur werk, dat ter hoogte van de Gou we, nabij de hefbrug, afgestoken zal worden. Voor de vrijdag én de zaterdag staat voorts een kinder- markt op het programma. Bedrij ven en verenigingen die een plek op de braderie willen reserveren kunnen contact opnemen via tel.0172-212262. Boskoop - De Jeugddienstcommis sie van de Protestantse Gemeente Boskoop organiseert voor zondag 22 juni om 18.30 uur een Open- LuchtDienst op het Kerkplein naast de Hefbrug. Thema dit jaar is 'Wat is jouw conclusie: wordt het een vloek of een lofzang?', naar aanleiding van Psalm 150. Muzikale medewerking wordt onder meer verleend door het Lofprijzingscombo, kinderkoor Kids 4 U. ledereen is welkom. Boskoop - De activiteitencom missie van de Christelijke Gere formeerde Kerk organiseert voor zaterdag 21 juni van 9.00 tot 15.00 uur op het parkeerterrein hoek Nieuwstraat/Galerij een rommelmarkt waar men terecht kan voor huishoudelijke artike len, glaswerk, boeken, elektra, meubelen, speelgoed, radio's en televisies. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor het bouwfonds van de kerk. Deze kleine gemeente is meer dan 100 jaar gevestigd in een kerkje in de Nieuwstraat en wil graag op een andere locatie in Boskoop een nieuw kerkgebouw bouwen. De plannen om te gaan bouwen aan de Parklaan zijn in een vergevor derd stadium. Boskoop/Waddinxveen - Nanny Vogelaar organiseert gedurende de maand augustus een aantal cursussen waarin deelnemers kennis kunnen maken met de 'Methode Feldenkrais', een vorm van bewegen en ontspannen én Qigong. De methode is geschikt voor zowel mannen als vrouwen alsmede voor mensen met een lichte beperkingen. Een cursus omvat drie aaneengesloten dag delen. In Boskoop vindt de cursus plaats op 13, 14 en 15 augustus van 10.00 tot 12.30 uur aan de Burg. Colijnstraat 175. In Wad- dinxveen is dit op 18, 19 en 20 óf 25, 26 en 27 augustus in de plaat selijke dansschool. Het cursuspro gramma wordt mede afgestemd op de behoefte van de deelne mers, zoals bijvoorbeeld aan dacht voor schouders, nek of rug. Het waarnemen en ontdekken van ruimere bewegings-moge- lijkheden en een verbetering van houding en balans zijn onderdeel van het programma. De kosten bedragen 90,- euro inclusief een consumptie. Voor meer informatie en aan melden: 0172 - 231702 of www. bewegingsleer.com. Boskoop - De zomer doet zaterdag 21 juni officieel haar intrede. Spe ciaal voor deze gelegenheid zal mannenkoor de Troubadours uit Hazerswoude-dorp deze avond in de Proeftuin van Holland opluiste ren met een openluchtconcert. Vanaf 20.00 uur is iedereen wel kom en om 20.30 uur zal het bijna twee uur durende programma van de Troubadours van start gaan. De toegang is vrij. Wanneer onver hoopt het weer niet meewerkt zal uitgeweken worden naar het be zoekerscentrum van de Proeftuin van Holland, zodat het concert door kan gaan. Voor meer infor matie: 0172-235401, info@proef- tuinvanholland.nl of www.proef- tuinvanholland.nl. Boskoop Chr.Ger.kerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog (Hei lig Avondmaal en Nabetrach ting). De Stek 9.30 uur ds. E. Westrik. Zijdekerk 9.30 en 18.30 uur dr. R. de Reuver (HA). Dorpskerk 9.30 uur ds. E. Bal jet. Chr.gem.Bethel 9.30 uur jeugddienst. Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 19.00 uur student J. IJssel- stein. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur P. Rullmann. Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het zieken huis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen pver diabetes (24 uur per dag, s nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg !0. 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflo catie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttij den, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Boskoop - De 27e editie van de Avondfietsvierdaagse vindt plaats van maandag 23 tot donderdag 26 juni en wordt wederom georgani seerd doorToerclub Avanti. Gestart worrdt iedere dag tussen 18.00 en 19.00 uur; dit jaar voor het eerst bij de Plataan aan de Snijdelwijklaan 2. De eindcontrole sluit om 21.30 uur. Traditiegetrouw krijgen alle deelnemers onderweg een con sumptie aangeboden. Voor deel nemers die de gehele vierdaagse succesvol volbracht hebben ont vangen een herinnering. De kosten bedragen 4,50 euro voor volwasse nen en 3,50 euro voor kinderen tot en met 12 jaar. Voor meer informatie: 0172-420093 of via jan.boezaard@casema.nl. Foto's van vorig jaar zijn te zien op: http://album.zoom.nl/user/Toer- club_Avanti. Boskoop - Alle wandelaars van de Boskoopse Avondvierdaagse werden op dinsdag, woensdag en donderdag bij de finish muzikaal onthaald door Excelsior. Het begin nerorkest van Excelsior, B-Groot, beet op dinsdagavond het spits af. In het zonnetje begonnen ze voor hun vaste fans. Om acht uur kwa men de eerste lopers aan en werd het al snel druk op het plein voor het gemeentehuis. Enthousiast aangemoedigd door hun klasge noten brachten de leerlingen een gevarieerd programma ten geho re. Naast stukken die al wat langer op het programma staan (Trumpet Voluntary, Dikkertje Dap, Antique Car Parade en Sponge Bob) speel de B-Groot vier nieuwe stukken: March Along, Beetle Blues, Disco Drums, Bill Bailey. Op woensdag was het vervolgens de beurt aan C-Akkoord, het opleidingsorkest van Excelsior en Concordia Wad- dinxveen. C-Akkoord trakteerde de wandelaars en het publiek op eigentijdse muziek, waaronder Pirates of the Caribbean en Poke- mon Theme. Maar ook bekende klassiekers als Y.M.C.A. en Stand by me waren te horen. Tijdens de intocht trad de harmo nie van Excelsior op. Onder het genot van een drankje en hotdogs kon genoten worden van swin gende, lichte muziek, zoals Moon- dance, Rood en Come on Eileen. Op 21 juni treden B-Groot en de harmonie van Excelsior vanaf 16.00 uur op tijdens de Kunstmarkt in het Rosarium.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 37