Kom naar Dorpshuis Op U/loer en bekijk de plannen WADDINXVEEN p Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Het voorontwerp bestemmingsplan voor Zuidpias Noord is gereed. Dat plan schetst de voorgenomen ontwikkelingen in het woon- en werkgebied. Dat plan kunt u zes weken lang, na 19 juni 2008, inzien bij uw gemeente. Graag horen wij van de betrokkenen in het plangebied wat zij van deze plannen vinden. Hun visies kunnen we nu nog verwerken in het ontwerp bestemmingsplan dat eind 2008 gereed moet zijn. Daarom nodigen wij alle belangstellenden uit om naar de informatiebijeenkomst van 24 juni 2008 te komen, de plannen toegelicht te krijgen en te reageren. Kom naar de informatieavond |J§hnsdag 24 juni 2008 Dorpshuis Op Moer vindt in een informatieve bijeenkomst plaats waar de gemeenten en andere partijden u op de hoogte brengen van de voorgenomen plannen. Wilt u weten wat er gaat veranderen in uw directe omgeving? Kom dan op 24 juni 2008 en geef uw mening Aanvang 19.30 uur. Adres: Raadhuisstraat 40, 2751 AWMoerkapelle Haal er ook de informatieve folders over Zuidpias Noord en de andere plangebieden op. Verbeter de leefbaarheid omdat Nieuwe wegen om oude te iéfptas-Noori Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 11 juni 2008 pagina 5 Nieuw GROEN EN WATER Dan het groen. Er komt meer groen het gebied in. Naast Waddinxveen, tegen de geplande woonwijk Triangel en de huidige wijk Zuidpias komt het groengebied Vredenburghzone. De Vredenburghzone krijgt drie functies: er komt één zone voor wonen en één met een recreatieve invulling (wandel- en fietspaden). Deze laatste is de ecologische zone die het Bentwoud, via de Westergouwe met de GEMEENTE het vrachtverkeer straks niet meer door de woongebieden gaat - er komen aparte wegen voor de ontsluiting van het bedrijvenpark en de glastuinbouw - betekent dit een verbetering van de leefbaarheid in de woonomgeving. Ook het behoud van voorzieningen draagt daaraan bij. Het aanbod aan bijvoorbeeld winkels is nu klein. Bij een geringe bevolkingsomgang hebben ondernemers moeite om hun bedrijf in stand te houden. Met de uitbreiding van het aantal woningen, en dus bewoners, blijven ze tenminste behouden. Winkels binnen handbereik dragen immers bij aan het woonplezier. Als straks de circa achthonderd woningen gereed zijn, is er misschien ook behoefte aan een uitbreiding van scholen, een kinderopvang of nieuwe sportvoorzieningen. Kimpenerwaard verbindt. Op die manier kunnen vogels en andere dieren zich beter van het ene leefgebied naar het andere verplaatsen. "Fietsend over het nieuwe fietspad kun je dus best bijzondere vogelsoorten tegenkomen." Ook het stelsel van lanen, linten en tochten krijgt ruime aandacht. Voor deze lommerrijke woonzones is langzaam verkeer gepland met onder meer een fietsroute. Verder komen er twee nieuwe waterwegen: de Noordelijke Dwarstocht ten noorden van de Plasweg, en de Zevenhuizer Dwarstocht direct naast de omgelegde N219. Daarnaast wordt de 4e Tocht verbreed en krijgt de ringvaartzone een meer recreatieve functie. Het nieuwe groen moet de andere deelgebieden recreatief aan elkaar rijgen. Een doorlopend fietspad maakt het straks mogelijk om in de hele polder langs de ringvaart te fietsen. Verder krijgen de oevers van de watergangen een natuurvriendelijk karakter. Nu zijn ze soms erg steil wat begroeiing onmogelijk maakt. Straks lopen ze flauw af, waardoor dieren gemakkelijk in en uit het water kunnen en oeverplanten de ruimte krijgen. ONTLASTEN Ook een goede bereikbaarheid van de polder is uiterst belangrijk. 'Eerst bewegen, dan bouwen', is een cruciaal uitgangspunt bij de ontwikkeling in de Zuidpias Noord. "Daarom krijgt de bereikbaarheid ook ruime aandacht. Er komen nieuwe wegen om de nieuwe woonwijken en bedrijventerreinen te ontsluiten. Daarmee krijgt vrachtverkeer snelle aansluiting op de regionale infrastructuur en wordt het van lokaal verkeer gescheiden. Geen denderende vrachtwagens dus meer door de woongebieden. Ook dat leidt tot een verbeterde leefbaarheid", aldus Hilde Helleman. de plannenmakers efficiënter met de ruimte omgaan. Meervoudig ruimtegebruik betekent bijvoorbeeld bedrijven onder de kassen plaatsen, water onder de kas of eigen laad- en losruimtes onder het glas realiseren. Ook worden nog de mogelijkheden naar een duurzaam energieweb onderzocht. De restwarmte van kassen kunnen we dan misschien wel gebruiken als energie voor de omliggende woningen." Verder komt er een bedrijventerrein van circa vijftig hectare: A12 Noord. Gezien de snelle verbinding met de snelweg ligt het voor de hand dat er distributiebedrijven zullen komen. In de lanen en linten, het duurdere woonsegment rond de glastuinbouw, is straks ruimte voor kleinschalige bedrijven. Denk aan kleine kantoren en ondernemers met een praktijk aan huis.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 5