WOONPARTNERS MIDDEN-HOLLAND KNAPT FLATS OP C0ENEC00PC0LLEGE WANTS TO MOVE IT OP SP0RT0RIËNTATIE-DAG Pu LIT I E BERICHTEN DOORRIJDER AANGEHOUDEN PORTEMONNEES GESTOLEN NA INSLUIPING SNELHEIDSCONTROLE AANHOUDING VRACHTAUTO RAAKT VAN DE WEG WADDINXVEEN 31 BINGO IN BOOG KERKDIENSTEN - ZONDAG 22 JUNI MEDISCHE WEEKENDDIENST pagina 16 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 juni 2008 Waddinxveen - De politie heeft dinsdag 10 juni een 68 jarige automobilist uit Boskoop aan gehouden. De man reed rond 08.00 uur bij een wegversmal ling in de Noordkade twee paaltje uit de grond en reed daarna door. De politie reed daar kort achter en werd door een fietser op het incident ge wezen. Als snel werd de man dan ook gestopt en aangehou den voor doorrijden na aanrij ding. Volgens de man had hij de wegversmalling over het hoofd gezien. De politie maakt proces-verbaal op. Een insluiper heeft dinsdag 10 juni tussen 09.30 en 12.00 uur kans gezien om uit de woon kamer van een woning aan de Pollux twee portemonnees te stelen. De bewoonster was die tijd boven bezig en had de achterdeur open staan. De politie heeft de aangifte van de vrouw opgenomen en stelt een onderzoek in. Mensen die mogelijk die ochtend iets is op gevallen in de buurt dat moge lijk te maken heeft met deze insluiping, worden verzocht contact op te nemen met de politie Waddinxveen via 0900- 8844. Het Regionaal Verkeershand- havingsteam heeft maandag 9 juni van 17.00 tot 23.00 uur met de radarwagen een snel heidscontrole gehouden op de Beijerincklaan. Van de 260 passanten reden er 27 meer dan 20 km/uur te hard. De ge meten snelheden waren onder meer 137km/uur, 140 en 153 km/uur. De maximum snelheid op deze weg is 80 km/uur. De politie heeft vrijdag 13 juni rond 06.30 uur een 32 jarige man uit Waddinxveen aange houden. Hij reisde in de trein zonder geldig vervoersbewijs, bedreigde conducteurs, kon zich niet legitimeren en was dronken. Aan het politiebu reau vernielde hij nog een binnenruitje. De politie maakt proces-verbaal op. De verdach te is weer vrijgelaten. Vrijdag 13 juni vanaf 10.40 uur heeft het verkeer op de Zwar- teweg lange tijd last gehad van een vrachtauto die daar van de weg was geraakt en deels in de sloot terecht kwam. De 32 jarige bestuurder uit Venlo kwam met de schrik vrij. Om dat de vrachtauto in de zachte berm was weggezakt en deels in de sloot lag moest er zwaar materiaal aan te pas komen om de vrachtauto weer op de weg te zetten. De politie sloot de weg voor deze takelwerk zaamheden af. Na ruim drie uur stond de vrachtauto weer op de weg. De vrachtauto had nagenoeg geen schade en kon weer rijden. Project grootonderhoud afgesloten: feestje! Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Op het speelveld tussen de Peter Zuidlaan, de Johannes Postlaan en het Mevrouw Kuipers Rietbergplantsoen stond donderdag 12 juni een grote feesttent. Binnenin was het een gezellige drukte, on der meer door de aanwezigheid van het dansorkest onder leiding van Joop van Eek. Het feestje was georganiseerd door Woonpartners Mid den-Holland en de aanleiding was de oplevering van een project voor grootonderhoud in vier flats rondom het veld. Tijdens het opleverings feestje werden enkele toespraken gehouden, was er een hapje en een drankje voor de genodigden en voor de kinderen een springkussen, een clown en een popcornmachine. veel overleg tussen opdrachtgever, aannemer en bewoners. Dat over leg ging vrijwel altijd in goede har monie, waarbij de bewonerscom missie onder aanvoering van Jan Burggraaf en Jan van Buitenen een opvallend positieve rol speelde. Ook Ouwe Gouwe Bouw toonde zich zeer flexibel. Wij vonden het niet meer dan logisch om ieder een te bedanken voor de inzet en het geduld in de afgelopen jaren." Hans Convent, directeur van Ouwe Gouwe Bouw beaamde de plezie rige samenwerking. Zijn bedrijf schonk de bewoners vier platanen, die - symbolisch op een groot schil derij - bij het opleverfeest werden overhandigd. Woonpartners heeft veel geïnves teerd in de woningen en gaf de complexen een flinke kwaliteitsim puls. Zo zijn onder meer de entrees compleet vernieuwd, gevels her steld, woningen geschilderd, wer den galerijen voorzien van nieuwe hekken en zijn nieuwe trappenhui zen en liftinstallaties geplaatst. De gebouwen aan de Peter Zuidlaan en het Mevrouw Kuipers Rietberg plantsoen zijn rolstoeltoeganke lijk gemaakt: de galerijen werden hier opgehoogd om het gebouw dorpelvrij te maken én er kwamen ruimtes om de scootmobielen te parkeren. In de appartementen is ook planmatig onderhoud verricht: keukens, badkamer, tegelwerk en/ of toiletten zijn vernieuwd. Goed overleg Het onderhoudsproject werd ge faseerd uitgevoerd door aanne mersbedrijf Ouwe Gouwe Bouw en duurde ruim 2,5 jaar. Vanwege het grootschalige karakter van de werkzaamheden en de plezie rige samenwerking vond Woon partners Midden-Holland dat een feestje zeker op zijn plaats was. Willem van den Berge, adjunct directeur van Woonpartners: "De bewoners hebben zeer construc tief meegewerkt. Verbouwen ter wijl de appartementen normaal bewoond worden is lastig. Uiter aard willen we overlast zoveel mogelijk voorkomen en dat vergt Op het schooplein konden kinderen onder andere sumoworstelen. Waddinxveen - Medici zijn het er bijna allemaal over eens: de jeugd be weegt te weinig. Daarom besloten acht leerlingen van het Coenecoop college een activiteit te organiseren waarbij jongeren worden gestimu leerd meer te sporten en betere voeding tot zich te nemen. De activiteit 'we like to move it' is een uitwerking van het voorstel dat de meeste stemmen kreeg tijdens het project 'jeugd op het gemeentehuis.' Gedurende de hele middag werden er sportclinics gegeven aan jonge ren tussen de 10 en 18 jaar uit heel Waddinxveen. Deze clinics wer den gegeven door onder andere de hockey- en handbalvereniging. Ook stond er een dansclinic op het programma. Op het schoolplein konden kinderen onder andere basketballen en sumoworstelen. Ook waren er een aantal gezond heidsfondsen vertegenwoordigd. Het astmafonds was aanwezig, omdat één op de tien jongeren lijdt aan astma. "Het is goed als deze kinderen toch gewoon sporten, ondanks dat dit soms moeilijk is vanwege bijvoorbeeld het puffen. Het is belangrijk dat andere leer lingen en docenten begrip hebben voor leerlingen met astma. Ook is een gezond schoolklimaat van belang voor mensen met astma," aldus Magda Smit van het Astma fonds. Ook het diabetesfonds was aanwezig. Het fonds had onder andere een aantal zeer oude insu- linespuiten meegenomen, zodat Gezondheidsfondsen informe ren over sporten met een be perking. Het diabetesfonds had een aantal oude insulinespuiten meegenomen. leerlingen deze konden vergelijken met de veel vriendelijker ogende moderne spuiten. "Jongeren moe ten letten op hun voeding en zeker ook meer bewegen. Door veel te zitten, bijvoorbeeld door het com puteren ontstaat er veel meer vet. De alvleesklier moet hierdoor veel harder werken. Er ontstaat hier door een verhoogd risico op diabe tes," legt Tijs Klingenberg, van het diabetesfonds, uit. Ook vertegenwoordigers van de gemeente kwamen een kijkje ne men. Renske Hoogeveen en Sander van der Krogt toonden zich tevre den. "Deze activiteit is voortgeko men uit een voorstel van jongeren op het gemeentehuis. Veel andere voorstellen gingen ook over sport. Het is hierdoor eigenlijk een soort compromis geworden. Er waren ook andere voorstellen, zoals geld inzamelen voor de voedselbank. Deze activiteit is vooral voor het Coenecoop een goede gelegen heid om zich sportief te profile ren," aldus Hoogeveen. De orga niserende leerlingen zijn met het project druk in de weer geweest. "Het is een activiteit bedoeld voor alle jongeren in de gemeente be doeld tussen de 10 en 18 jaar. We zijn hiervoor wezen flyeren op de basisscholen en we hebben op verschillende plekken posters op gehangen. De gemeente stelde bovendien 1250 euro ter beschik king," aldus Fleur Veringa en Fleur van der Eijk van de organisatie. Waddinxveen - In buurtcen trum De Boog aan de C. Huy- enslaan 2 wordt voor vrijdag 20 juni om 20.00 uur een bin goavond georganiseerd. Zaal open om 19.00 uur. Waddinxveen Wijkgemeente De Rank 10.00 uur dhr. M. van der Linden en 18.30 uur ds. C. Wesdorp (jeugddienst). Immanuelkerk 9.30 uur dienst in Ontmoetingskerk. Ontmoetingskerk Groensvoor- de 9.30 uur mw.ds. M.M.M. Leijdens. Remonstr.Gem. 10.00 uur mw.ds. A.S. Lenselink. Ger.kerk 9.30 uur ds. E. Brink en 18.30 uur ds. A.P. van Lan- gevelde (gezamenlijke dienst met CGK). Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het zieken huis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflo catie: Jan van Beaumontstraat Voor informatie over wachttij den, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 16