LEERLINGEN LATEN CREATIVITEIT LOS OP 'COENECOOPCOLLEGE NIEUWE STIJL' ROLSTOELDRIEDAAGSE SOUBURGH FEESTELIJK AFGESLOTEN STAND INTERNE COMPETITIE MTwaddinxvëen FRANS DEKKER EN WIM VERKERK WIN NEN KOPPELKLAVERJAS- T0ERN00I SPORTWEEK MUZIEKSPEKTAKEL IN ZUIDHONK JEU Dl BOULES FOCAL POINT MOET BEDRIJFSBESTEMMING KRIJGEN INSCHRIJVEN VOOR 50-PLUS ACTIVITEITEN GOLFCLINIC BIJ STICHTING VONK Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 juni 2008 pagina 17 Waddinxveen - In het kader van de 63e Waddinxveense Sportweek 2008 streden afgelopen zater dag 14 juni 24 koppels in De Unie om het Koppelklaverjaskampi- oenschap van Waddinxveen. Er werden zeven rondes gespeeld volgens Rotterdams systeem. De eerste prijs ging naar het koppel Frans Dekker en Wim Verkerk met 11.950 punten, een gemiddelde van maar liefst 1.707 punten. De tweede prijs ging naar het koppel Cor van Kooten en Arie Boer met 11.831 punten en de derde prijs was bestemd voor het koppel Wil van der Hoek en Frans Steenland met 11.722 punten. Vierde werd het koppel Sjaan van der Berg en Riet Kruijf met 11.714 punten en op de vijfde plaats eindigde het kop pel Jan de Wit en Jan Mulder met 11.660 punten. Als laatste eindig den de heren Meijers en Lichten berg met 8.578 punten, hetgeen een gemiddelde van 1.225 punten was. Er was ook een loterij met veel prijzen in de vorm van etenswaren en dranken. Met deze activiteit werd de Sportweek Waddinxveen voorlopig afgesloten. In septem ber vinden nog voetbalwedstrij den plaats om het kampioenschap van Waddinxveen tussen de eerste elftallen en veteranenelftallen van de voetbalverenigingen Be Fair, Waddinxveen en WSE. Waddinxveen - In 't Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 wordt voor zaterdag 21 juni een mu ziekspektakel georganiseerd met optredens van drie verschillende bands die covermuziek uit de jaren '70 tot heden ten gehore zullen brengen. Tussendoor ver zorgt dj Jan Visser van RTW radio de muziek. De avond duurt van 19.30 tot 23.30 uur. Projectgroep SCIWI legt uit: Door een zorgvuldige vormgeving van de verdiepingen, kunnen lichtstralen via de ramen in het dak overal in het gebouw doordringen. Waddinxveen - Zonnebaden en naar theater gaan op school. Het klinkt misschien vreemd, maar volgens een aantal leerlingen van het Coene- coop College moet dit kunnen. Zij presenteerden op woensdag 11 juni op het gemeentehuis hun ontwerpen voor een nieuw gebouw van het Coenecoop College. Gelukkig was in de ontwerpen ook veel aandacht voor het milieu en duurzaamheid. Wethouder Gerts: "Het zou geweldig zijn als één van de ontwerpen als basis zou dienen voor het nieuwe ge bouw. De leerlingen hebben de opdracht op school bij het vak CKV uitge voerd. Duurzaamheid, efficiëntie en creativiteit waren de sleutel woorden in de opdracht. Behalve deze eisen speelde er ook een praktisch element. "Doordat de school de komende jaren door het centrumplan in het centrum komt te liggen zal de grondprijs erg gaan stijgen. De leerlingen kregen daarom ook de opdracht om in hun opdracht maar zestig procent van het huidige grondgebied te gebruiken," aldus Ronald Engels man, docent op de school. Over het duurzame aspect had vrijwel ieder groepje nagedacht. In vrijwel ieder ontwerp zaten zonne panelen of windmolens verwerkt. Ook werd bij veel ontwerpen de garage ondergronds aangebracht, dit in verband met ruimte en om het gebruik van de auto te ont moedigen. Ook het veelvuldig ge bruik van glas werd niet geschuwd. Volgens de leden van het groepje 'future structures' verminderd het glas in hun ontwerp het gebruik van kunstmatig licht met 45 pro cent. Volgens het groepje 'Boo ming Business' moet de tijd op school ook vooral een leuke tijd zijn en had daarom faciliteiten als een theaterzaal in het ontwerp op genomen. Een ander groepje had ook ruimte gemaakt voor ont spanning, maar kwam weer terug op het belang van duurzaamheid. "Deze ruimtes zijn niet alleen om te chillen, maar het moet ook mi lieubewust zijn." Weer een ander groepje merkt op dat daken waar zonnepanelen op staan ook ge bruikt kunnen worden om te zon nebaden. Het groepje 'Serious Ar chitectures' bracht daarnaast ook traditionele hangplek faciliteiten zoals ronde plateaus en kruizen aan in hun plan. Het groepje dat de eisen van de opdracht wel heel breed had we ten te implementeren was SCIWI. Dit staat voor 'Sustainable creative incomparable world inventors.' In het ontwerp zijn extra duurzame middelen als een bijvoorbeeld een betonkernactivering aangebracht. Daarnaast hadden de leerlingen rekening gehouden met de moge lijke verkoop van de grond rond de school. Het schoolgebouw zelf be staat daarom uit een omgekeerde afgevlakte piramide, waardoor in de hoogte in een steeds uitdijend patroon kan worden gebouwd. Ook kunnen door een zorgvuldige vormgeving van de verdiepingen lichtstralen via de ramen in het dak overal in het gebouw door dringen. De heer Engelsman toonde zich uiterst tevreden over de presta ties van zijn leerlingen en hoopte dat de maquettes voor het publiek zichtbaar zijn tijdens de opening van het cultureel seizoen in Gouda. Ook wethouder Gerts heeft alle presentaties aanschouwd. "Als in de toekomst daadwerkelijk beslo ten wordt tot nieuwbouw, zou het geweldig als één van de ontwer pen kan dienen als basis voor het nieuwe gebouw," aldus Gerts. Waddinxveen - Bij de Jeu de Bou- lers van Waddinxveen gaat de strijd om de clubkampioenschap pen onverminderd door. Bij het kampioenschap vier tegen vier zijn nu vier van de vijf te spelen par tijen gespeeld en dat levert per 3 juni de volgende tussenstand op. 1. Elly Nieuwland/Andries Roos/ Norbert Schifferling/Wout Versluis 4-8; 2. Alex van Ofwegen/Gerben Nieuwland/Herman Verwaal/Wim Verboom 4-6; 3. Ton Hulskamp/ Hans van Woudenberg/Jan Kooi- stra/Jopy Hulskamp 4-2-4; 4. An neke en Bert Grootjen/Wendy Tön- jes/Henry van Wageningen 4-3; 5. Jos Verboom/Harm Maillé/Toon van de Velde/Arnold Janssen 4-2 en 6. Kees van Eijk/Corry Jacobs/ Wil Vons/Gerard Verschoor 4-1. De eerstvolgende speelronde staat gepland voor 1 juli. In de tête-a-tête competitie heb ben de meeste deelnemers nu 16 of 12 partijen achter de rug en dat geeft de volgende tussenstand te zien. 1. Alex van Ofwegen 16-14- 65+; 2. Wout Versluis 16-13-50+; 5- Wil Vons 16-11-25+; 4. Norbert Schifferling 12-10-62+; 5. Andries Roos 12-9-69+; 6. Leen Roos 12-9- 42+; 7. Kees van Eijk 12-9-37+; 8. Herman Verwaal 16-9-9+; 9. Wim Verboom 16-8-14+ en 10. Fred van Dijken 12-7-10+. Op 17 juni wordt be laatste voorronde gespeeld, waarna op 24 juni de finale om het kampioenschap tussen de eerste zes spelers plaatsvindt. erg blij mee." De driedaagse volgt elke dag een andere route door Waddinxveen. Men vertrekt tussen half twee en twee uur en is rond vier uur weer terug. Voor een tus senstop met koffie, thee, frisdrank en iets lekkers is er op woensdag een bezoek gebracht aan de Vic- torkerk, op donderdag aan Woon- partners en op vrijdag aan 'Prins Heerlijk'. Onderweg krijgen de deelnemers cadeautjes, zoals een medaille van chocola. Na afloop is er voor iedereen een hapje en een drankje in Souburgh. De rolstoelduwers en andere bege leiders werden met een boeket be dankt voor hun inzet. De commissie die het evenement organiseert, be staande uit Marjan Verduyn, René Wildschut, Sonja van Ham, Yvonne van Gent en Manscha van Eijk, had voor de laatste dag een verrassing voor de deelnemers geregeld: een optreden van Accordeon Ensemble 'Op Eigen Risico'. Twee clowns, de activiteitenbegeleidsters van Sou burgh, zorgden voor een extra vrolijke noot. Aan de gezichten van de deelnemers en de sfeer was te merken dat deze rolstoeldrie- daagse heel geslaagd was. Onderweg krijgen de deelnemers cadeautjes. Door Marianne Fortuin Waddinxveen - Met bloemen en medailles werden ze vrijdag 13 juni ont vangen, de 34 deelnemers en hun begeleiders van de rolstoeldriedaagse. Net als bij de avondvierdaagse, stonden familieleden met boeketten de stoet op te wachten. Marjan Verduyn, organisator van het eerste uur en Verzorgende bij Zorgcentrum Souburgh hierover: "Negen jaar geleden ben ik hiermee begonnen. Ik had een idee en heb dit toen samen met anderen uitgewerkt. Het is veel extra werk, naast je gewone werk, maar het is heel mooi om te doen." En het levert soms onverwachte resultaten op. Heerlijke regen Verduyn: "Sommige bewoners in een rolstoel komen niet veel bui ten. En als ze naar buiten gaan, is het meestal met goed weer. Giste ren regende het en een bewoon ster zei dat ze dat zo heerlijk vond. Regen op haar gezicht, dat had ze al heel iang niet meer gevoeld." René Wildschut, hoofd Facilitaire Afdelingen, vult aan: "Elke dag zijn er toch wel zo'n honderd men sen hiermee bezig. De bewoners zelf, de rolstoelduwers (familie of vrijwilligers), de begeleiders langs de route en mensen in het zorg centrum. We hebben dit jaar heel veel sponsors, daar zijn we heel Alstublieft, een medaille. Waddinxveen - Het college van b en w wil zo spoedig mogelijk de bestemming van het 'Focal Point' op het bedrijventerrein Coenecoop II veranderen, om dat de huidige bestemming be drijvigheid moeilijk maakt. "Het terrein heeft nu een ge mengde bestemming verkeers- doeleinden, groendoeleinden en water", vertelt wethouder Dijksterhuis. "Dat maakt hetter- rein moeilijk verkoopbaar." Het college heeft de raad gevraagd in te stemmen met een vrijstel lingsprocedure, waardoor op het terrein bedrijven kunnen worden gevestigd." Dijksterhuis: "Bedrijven heb ben eerder interesse getoond voor de grond, maar dat is tot op heden steeds stukgelopen. Het Focal Point is een prachtige zichtlocatie, vlak aan de snel weg. We zullen aan eventuele kopers dan ook hoge eisen stel len wat betreft de architectuur van bedrijfsgebouwen." Waddinxveen - Stichting Vonk organiseert voor het komende seizoen diverse cursussen en workshops voor 50-plussers. Voor een aantal hiervan kan nog ingeschreven worden, zoals bijvoorbeeld voor het uitstapje naar de Hortus Botanicus te Leiden op dinsdag 8 juli, voor de golfdinic op 6 augustus, voor een cursus 'Omgaan met gewone vergeetachtigheid' en voor een cursus Foto's maken'. Voorts kan nog ingeschreven worden voor een cursus 'poke ren' en een cursus 'bediening mobiele telefoon'. Er zijn ook nog enkele plaatsen beschik baar voor de concertserie 'De Weense Klassieken'; vijf concer ten in de Rotterdamse doelen voor 110,- euro, inclusief toe gangskaarten, vervoer, een con sumptie en de garderobe. Plaat sen zijn ook nog beschikbaar bij de cursussen 'Engels' en 'Bridge voor beginners'. Een brochure met het complete aanbod van Vonk is te verkrij gen op het kantoor aan het Jan van Bijnenpad 1. Voor meer informatie en aan melden: www.seniorenwad- dinxveen.nl, 0182-631932 of via cursussen@welzijnwaddinx- veen.nl. Waddinxveen - Het Senioren- werk van de Stichting Vonk or ganiseert voor woensdag 6 au gustus voor alle mensen vanaf 50 jaar in Waddinxveen en om streken een Golfciinic bij Holland Golf in Moordrecht. Om 9.30 uur vertrekt de groep vanaf het Anne Frank-activiteitencentrum richting Moordrecht voor een drie uur durende clinic waarin diverse onderdelen van het gol fen aan de orde zullen komen als putten, chippen en lange sla gen maken. Na de lunch keert men terug naar Waddinxveen. De kosten bedragen 115,- euro, inclusief kosten clinic, diverse consumpties, lunch en vervoer. Na actief bezig te zijn geweest gaat u genieten van een heer lijke lunch. Na afloop wordt u weer met de bus naar het Anne Frank-Centrum gebracht. Kle dingadvies: vrijetijdskleding (geen trainingspak) en platte schoenen. Voor meer informatie en aan melden (tot vrijdag 18 juli): 0182-631932 of via cursussen@ welzijnwaddinxveen.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 17