BANDS ROCKEN VOOR KIKA OP BENEFIETCONCERT OPEN DAG COMPUTER LEERCENTRUM SENIOREN REMONSTRANTSE KERK GENOMINEERD V00RBEIASTEN TERREIN CENTRUM VAN START SPONSORLOOP ETHI0PIE BRENGT RUIM 7000 EURO OP STEVIGE DELEGATIE BEGELEIDT ONDERZOEK TOEKOMST WADDINXVEEN WADDINXVEEN GOUWE POP 2008 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 juni 2008 pagina 19 Crimson Sky. Door Niels Raas Waddinxveen - Om een bijdrage te leveren aan het bestrijden van kan ker bij kinderen, werd zaterdag 14 juni een benefietconcert gehouden aan de Middelburgseweg. De opbrengst van het concert wordt geschon ken aan Stichting Kika (Kinderen Kankervrij). Gedurende de middag en avond konden bezoekers onder het genot van een biertje en broodjes worst en hamburger luisteren naar verschillende bands. len aan de muziek van deze band toegevoegd. Deze nieuwe vorm heeft geresulteerd in een rauwe vorm van grunge, waarbij de vo calen van zanger/gitarist Marc van der Geest regelmatig doen denken aan die van Chris Cornell. Westend bracht het publiek terug naar de muzikale sferen van de jaren zeventig. Het publiek werd terug meegenomen in de tijd met nummers van onder ander Uriah Heep en Deep Purple. Ook het le gendarische Deep Purple nummer 'Smoke on the Water' ontbrak niet aan de setlist. Laatste band was Crimson Sky. De band speelde een aantal eigen nummers, waaron der het stevig rockende 'Cross the Crimson Sky.' Bij de cover van het nummer 'The Dark' van Anouk, liet zangeres Tess van der Zwet horen dat haar stemgeluid zeer dicht in de buurt komt van de Haagse zan geres. Bij de cover van 'Killing in the Name' van Rage against the Machine, ging het publiek tenslot te helemaal los. Waddinxveen - In het Com puterleercentrum van de Stichting Vonk (voormalig SWW), gevestigd in gebouw 'Waddinxveen Wereldwijd' aan de Mauritslaan 55 wordt voor vrijdag 20 juni van 10.00 tot 16.00 uur een open dag georganiseerd. Dit Computerleercentrum organiseert in samenwerking met Seniorweb cursussen voor senioren die nog onvoldoende of geen gebruik maken van de computer, zoals de cursus 'Kennismaken met de computer' of 'Kennismaken met Internet'. Voor mensen, die na de twee kennismakingscursussen meer willen met hun computer, worden wokshops georganiseerd als 'Word', 'Creatief met Word', 'Excel', 'Power Point', 'Digitale fotobewerking', 'Scannen/Bran den' en 'Fotoalbum maken'. In haar 9-jarig bestaan heeft het Computerleercentrum ruim 1500 mensen op weg geholpen om de digitale wereld te ontdekken. Voor de cursus 'Kennismaken met de computer' bestaat bovendien de mogelijkheid om gedurende de cursus een computer te huren. Indien men tijdens de Open Dag verhinderd is, kan men elke donderdag van 9.00 tot 11.30 uur terecht bij de Helpdesk. In de maanden septembertoten metjuni kan dit ook op de maandagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur. Per jaar bezoeken circa 550 personen de Helpdesk. Voor meer informatie: waddinxveen.seniorweb.nl of www.computersenioren.nl. Het concert werd voor de derde keer georganiseerd, wederom door Mark Kranendonk en Yvonne de Jong. "We hebben vorig jaar meer dan duizend euro winst ge maakt. Die opbrengst ging toen naar Stichting Doe een Wens. Dit jaar hebben we gekozen voor Kika. Het is leuk dat iedereen-zich goed vermaakt en het is nog voor een goed doel ook", aldus Mark. Voor het evenement kregen Mark en Yvonne subsidie van de gemeente en werden zij geholpen door di verse sponsors. De bandleden zijn vrienden van Mark en Yvonne. Bovendien hielpen een aantal van hen ook bij het organiseren. Zo waren bijvoorbeeld Frank Dekker (Crimson Sky) en Maxim Verkade (Halfwitt) geregeld achter het mengpaneel te vinden en zorgde Mike Verkleij (Crimson Sky) mede voor de hapjes en drankjes. De aftrap was voor Velvet Lane. Na een aantal stevige nummers die bij vlagen aan het Amerikaanse Creed deden denken, schakelden de heren van deze band om naar wat meer balad-achtige rocknum mers. Het tempo werd aanzienlijk verhoogd door de volgende band: Poultry. Stevige up-tempo punk nummers werden over het publiek uitgestrooid. Gitarist Peter was kennelijk niet tevreden over de ti tel van het nummer 'Banaan,' daar om nodigde hij het publiek uit met een betere naam te komen. Dit le verde een aantal niet al te serieuze suggesties op. Na Poultry was Half witt aan de beurt. Naast bezet tingswisselingen zijn er ook voca- Yvonne de Jong en Mark Kranendonk. Waddinxveenn - De Stichting Be houd Monument Remonstrants Kerkgebouw, die het beheer heeft over de Remonstrantse kerk, heeft meegedaan aan de prijsvraag 'Er fgoed op eigen benen', een prijs van het VSBfonds in het kader van '2008 Jaar van het Religieus Erf goed'. Voor deze prijsvraag kon den eigenaren voorstellen indi enen hoe kerkgebouwen naast het religieuze gebruik ook op andere wijze gebruikt kunnen worden. In de Remonstrantse kerk, het oudste rijksmonument van Waddinxveen, worden regelmatig kerkelijke hu welijken van andere geloofsrich tingen voltrokken en worden er concerten gegeven, georganiseerd door zowel de Remonstrantse Ge meente als door derden. Ook wordt het gebouw verhuurd aan derden voor in een kerk passende activit eiten en wordt er om de twee jaar een kerstmarkt georganiseerd. Het gebouw heeft echter weinig facili taire mogelijkheden, omdat het daarvoor niet de ruimte biedt. Zo is een grotere keuken en een gar derobe wenselijk. Nu een direct in de omgeving van de kerk gele gen houthandel vertrekt, heeft de stichting een voorstel ingediend voor uitbreiding van het gebouw, rekening houdend met het monu mentale karakter daarvan. Er war en 20 plaatsen voor een nominatie voor ondersteuning. Het voorstel van de Stichting is door de organ isatoren van de prijsvraag gunstig ontvangen en behoort tot deze 20 zodat er nu specialistische onder steuning is toegezegd in de vorm van advisering door een architect. Het VSBfonds stelt 100.000,- euro ter beschikking voor het beste plan. De tweede en derde prijs be dragen respectievelijk 50.000,- en 30.000,- euro. De plannen zullen nu verder worden uitgewerkt. Waddinxveen - Stichting Vonk organiseert voor zaterdag 12 juli het evenement 'Gouwe Pop 2008'. Tijdens dit evenement komen verschil lende vormen van jongerenactiviteiten bij elkaar zoals dans, rap, graf fiti en film. Er zullen ook gratis hiphop workshops gegeven worden. Wil jij ook je eigen talenten laten zien met je band, dansgroep, rap groep of een andere verrassende act? Neem dan contact op met Stich ting Vonk, telefoon 0182-614422 of schrijf je in via: eloome@hotmail. com Waddinxveen - De aftrap voor de aanleg van het nieuwe centrum mag worden genomen: het college van b en w heeft Fortis vrijstelling verleend om het oude Be Fair ter rein voor te belasten. Voorbelasten houdt in dat er een extra laag grond op het bouwter rein wordt gelegd, die vervolgens inklinkt, waardoor het terrein stevig genoeg is om te bebouwen. Tegen het voorgenomen besluit is door omwonenden een aantal zienswijzen van omwonenden in gediend, die onder meer betrek king hebben op verandering van het uitzicht, verkeerssituatie en mogelijke gevolgen voor flora en fauna. Dezen zijn allen ongegrond verklaard. Het gras wordt niet meer gemaaid, de tribune is gesloopt: het oude complex van Be Fair maakt plaats voor het nieuwe winkelcentrum. Waddinxveen - De sponsorloop van de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen, die op 16 april plaatsvond op de at letiekbaan van SC Antilope, heeft dit jaar een bedrag van 7384,76 euro opgebracht. Dit geld is be stemd voor IHA-UDP, een organi satie in Addis Abeba, hoofdstad van Ethiopië, die actief in de al lerarmste krottenwijken. Het geld zal gebruikt worden voor de bouw van een appartementenge-bouw, waar 40 gezinnen onderdak zullen kunnen vinden. Om tot dit prachtige bedrag te ko men hebben 240 kinderen van de Leilinde, de Dick Brunaschool, de Kameleon, de Koningin Beatrix- school en de Koningin Juliana- school op woensdagavond 16 april naar schatting zo'n 2500 rondjes gelopen op de atletiekbaan van SC Antilope. De Kerngroep Ontwikke- lings-samenwerking onderhoudt sinds 2002 rechtstreekse contacten met de organisatie IHA-UDP in Ad dis. Behalve met huisvesting, houdt IHA zich ook bezig met onderwijs, gezondheidszorg, de opvang van ouderen en gehandicapten en ge meenschapsopbouw. Voor meer informatie: www.ont- wikkelingssamenwerkingwaddinx- veen.nl. Waddinxeen - Een stevige dele gatie zal het onderzoek naar de bestuurlijke toekomst van uit Waddinxveen en Gouda gaan begeleiden. De Waddinxveense begelei dingsgroep 'Onderzoekop dracht bestuurlijke toekomst Waddinxveen en Gouda' zal zijn samengesteld uit de burge meester; de loco-burgemeester; de gemeentesecretaris; twee leden uit de raad, waarvan één lid van een coalitiepartij en één lid van een oppositiepartij; het hoofd van de afdeling strategi sche beleidsontwikkeling (SBO) en de ambtelijk projectleider. De commissie Bestuur en Mid delen zal als klankbordgroep dienen. Zowel fusie als een andere vorm van samenwerking zullen worden onderzocht. Voor 2015 zal de gemeente Waddinxveen geen standpunt innemen. "Met alle projecten die momenteel in ontwikkeling zijn, zoals bijvoor beeld de centrumontwikkeling en de Triangel, kunnen we een fusietraject er eenvoudigweg niet bijhebben", verklaart wet houder Dijksterhuis. De gemeente Gouda zal een soortgelijke groep instellen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19