Geen probleem! S. morgana Cadac geeft opnieuw vorm aan barbecuen dï ffiiïfe© Van der Linde Met Auping houdt u deze zomer het hoofd koel! auping MAAK KANS OP EEN GELDPRIJS VAN 2500 EURO: ONTWERPWEDSTRIJD VOOR STADSE PROBLEMEN Revolutionair ontworpen Neoway houtskoolbarbecue verdeelt hitte gelijkmatig AIRCO CADEAU Het wordt kinderspel met de Milieu Express Dorpstraat 38 Waddinxveen 0182 618 090 pagina 26 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 18 juni 2008 Afval? 'Echt' barbecuen gebeurt volgens veel men sen alleen maar op houtskool. Het zou dan echter mooi zijn wanneer de barbecue altijd precies zou doen wat je wil. Het antwoord daarop is de houtskoolbarbecue Neoway van Cadac. De revolutionaire 'tri-lobal' vormgeving verraadt al dat zich onder de deksel iets bijzonders bevindt. Dat klopt he lemaal, want barbecuen op houtskool was nog nooit zo makkelijk en veilig. De deksel van de Neoway maakt nadruk kelijk deel uit van de innovatieve barbecue. De draaibare en altijd koel blijvende hand greep heeft namelijk een geïntegreerde luchtregeling, waardoor in combinatie met de opening aan de onderzijde een concen trische luchtin- en -uitstroom ontstaat die zorgt voor een gelijkmatige verdeling van de hitte. Bovendien is de deksel via een speciale haak rechtop naast het rooster van de barbecue te hangen. Als er wind staat, wordt deze door de deksel tegengehouden, zodat er geen invloed is op het braden. Opvangers De Neoway is voorzien van twee belang rijke roestvrijstalen opvangers: één voor de as zodat daarmee niet hoeft te worden geknoeid, en één voor afvallend vet. De asvanger is tegelijkertijd de luchtinlaat aan de onderzijde. Evenals de luchtinlaat op de deksel is deze traploos regelbaar. Aan de bak van barbecue zit daarnaast een han dig rekje voor het gereedschap. Standaard hoort bij de Neoway ook een houtskoolver deler, waardoor indirect grillen mogelijk is. Cadac, het bedrijf dat in Nederland vooral bekend werd met de skottelbraai, heeft een groot assortiment accessoires die ook bij de Neoway uitstekend zijn te gebruiken. Daartoe behoren onder meer kruiden- en vleesrekjes die aan de bak kunnen worden gehangen, houders voor het grillen van groenten, aardappels en vis, een vleesther mometer en een afdekhoes. Fire-Up Een handige extra voor de Neoway is de Fire-Up-houtskoolstarter. Deze gasbrander kan heel eenvoudig tijdelijk onder de bar becue worden bevestigd. Daarmee is de houtskool in een kwartier heet genoeg om aan de slag te kunnen. Knoeien met aan maakblokjes, papier of spiritus is daardoor voorgoed verleden tijd. Met 1 busje gas van een paar euro kan de barbecue tot 12 keer worden aangestoken - voor de gemiddelde Nederlander betekent dat een heel zomer seizoen op de allermakkelijkste manier de barbecue aansteken. De Neoway houtskoolbarbecue van Cadac, die voor het ontwerp de innova tieprijs mocht ontvan gen van het Duitse barbecuetijdschrift Fire Food, heeft consumente nadviesprijzen van 149,- (diameter 47 cm) en 179,- (diameter 57 cm). De Fire-Up- houtskoolstarter heeft een adviesprijs van 38,-. Voor meer in formatie en verkoop adressen: stuur een e-mail naar info@ca- daceurope.nl Onderdeel van Shanks Group plc www.milieuexpress.nl r uw»» e»p«" d< fflilieu t*p«» t-w.v. €349 - 'J QQr,koop van een comp^MuP/n;beee;,. Telefoon 079 - 363 30 30 fax 079 - 363 30 31 info@milieuexpress.nl Een goed ventilerend bed slaapt natuurlijk wel zo fris. Daarom bieden de bedden van Auping de beste ventilatie. En alsof dat nog niet genoeg is, heeft Auping nu een buitengewoon verkwikkende zomeraanbieding voor u in petto: bij aankoop van een compleet 2-persoons Auping bed krijgt u nu tijdelijk een airco t.w.v. 349,- cadeau*. Zo houdt u niet alleen 's nachts, maar ook overdag het hoofd lekker koel! Auping nights, Better days ar de voonraard» bfl am Aapingdeala of hgk op 9 jan t/ra Tjab 2MI. www.auping.nl Den Haag, 2 juni 2008 - Een praktische uitvinding die in de stad gebruikt kan wor den. Nicis Institute, het Maatschappelijk Topinstituut voor de steden, daagt profes sionele ontwerpers, maar ook handige uitvinders uit om een goed ontwerp in te dienen, dat een probleem in de stad oplost. Het beste idee wordt beloond met een geldprijs van 2500 euro. Alle reden om eens goed na te denken over oplossingen voor bijvoorbeeld de strijd tegen hondenpoep, vandalisme of geluidsoverlast. Op 8 oktober vindt in de Ridderzaal in Den Haag de door Nicis Institute georgani seerde internationale stedentop over topissues in de steden plaats. Voor die top zijn we op zoek naar hét beste concrete ontwerp voor het oplossen van een stedelijk vraagstuk. Nicis wil ontwerpend Nederland uitdagen om innovatieve producten te ontwikkeien die toepasbaar zijn voor het aanpakken van allerhande stedelijke op gaven. Een ontwerp dat bijdraagt aan de uitstraling van prachtige openbare ruim ten, of een plan over omgaan met water, milieuvraagstukken, groen, etc. Heeft u een idee voor een ontwerp én is het origineel, dan kunt u dit inzen den vóór 1 september 2008. Per post of mail krijgt u alle gelegenheid om het te omschrijven, maar een ontwerp of prototype toesturen kan ook! Alle ideeën zijn welkom. De inzendingen worden beoordeeld door een deskundige jury. Op 8 oktober maakt Nicis Institute, tijdens de stedentop, bekend wie de winnaar is. Deze winnaar krijgt een prijs van 2500 euro netto. Daarnaast brengt Nicis Institute het winnende idee onder de aandacht van de media, denkt mee over de praktische toepasbaarheid en vergoedt indien nodig de octrooikosten. Meer informatie over Nicis Onderzoek Grote steden kampen met maatschappelijke pro blemen, zoals werkloosheid, afbrokkelende sociale cohesie, moeizame integratie, onveiligheid en ver paupering van oude stadswijken. Deze problemen zijn hardnekkig en spelen op verschillende niveaus. Dit vraagt om daadkrachtig optreden van beslissers, beleidsmedewerkers en uitvoerders. Daadkracht alléén is echter onvoldoende. Om te weten wat werkt, wanneer het werkt en waarom het werkt is nieuwe kennis nodig. Dit verzorgt Nicis Onderzoek in samenwerking met onderzoekers van verschil lende universiteiten. Voor meer informatie en de voorwaarden surf naar www.nicis.nl/ontwerpwedstrijd

Hart van Holland | 2008 | | pagina 26