TEVREDEN COLLEGE FIETST DOOR WIJK ESSE -mm genda WEGAFSLUITINGEN A20 UITSLAG Z0MERDRIVE ADRA COLLECTE P*fLITIE BERICHTEN bridge nieuwerkerk OPBRENGST COLLECTE HANDICAP.NL SPEELTUINDAG IJSSELKIDS NACHTELIJKE AFSLUITINGEN N 219 SCHIELANDWEG KIDZ STERRENSLAG MAN OP INBREKERSPAD? Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den llssel die tot doel neeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agencfa zijn welkom bij SCNNt.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den llssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Volksdansen voor 55-plus Locatie; Chrysantheum aanvang 14.30 op ,17 en 24 juni Beeldenclub Locatie Chrysantheum, Boslaan 1 maandagochtend 9.45 u Zaterdag 21 juni Greppelpop Locatie: IJssefpark Maandag 23 juni voorspeelavond leerlingen muziekschool Locatie: Muziekschool aanvang 20.00 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 ••••*•- Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 juni 2008 pagina 31 Het college bezoekt de locatie van de Brede School. Moet er nu wel of geen geluidsscherm komen Door Niels Raas Nieuwerkerk aan den IJssel - De locatie van de toekomstige Brede School in Esse Zoom Hoog is nu nog kaal, maar op de plek ernaast wordt al druk gebouwd. Tijdens de wijkschouw per fiets nam het college een kijkje op de bouwlo catie. Ook werd er gekeken naar een klacht over te weinig parkeer plaatsen, die onlangs op de wijk- avond werd ingediend. Het college stopte als eerste op de Wolga. Een bewoner had kenbaar gemaakt dat er te weinig parkeer plaatsen zouden zijn. Wethouder Slagt deed de suggestie om de par- keerstroken door te trekken, ver der de straat in. Op de plek staan nu een aantal cilindervormige pla teaus, bedoeld voor de veiligheid van spelende kinderen. Burge meester Bonthuis gaf aan niet te snel te willen handelen. "Er moet goed overleg met de straat plaats vinden. De gemeente moet goed bekijken hoeveel bewoners er zijn en van hoeveel parkeerplaatsen deze mensen gebruik kunnen ma ken," aldus Bonthuis. Wethouder Venrooy merkte op dat niemand in een dergelijke situatie tevre den kan zijn. Een aantal bewoners geeft ongetwijfeld meer prioriteit aan parkeerruimte, terwijl anderen een veilige speelomgeving voor kinderen belangrijker vinden. Vervolgens trapte het college ver der naar Esse Zoom Hoog. Over een stoffig pad voerde de tocht het bouwterrein op. Dit pad zal in de toekomst veranderen in de Bur gemeester van der Lindelaan. Aan de westkant van deze weg wordt inmiddels druk gebouwd om wo ningen te realiseren. Op het veld aan de andere kant zal de Brede School verrijzen. Wel of geen ge- Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht/Gouda - In verband met as- falteringswerkzaamheden wordt tijdelijk voor alle verkeer de toe- rit Nieuwerkerk (nr. 17) aan de rijksweg 20 rechts afgesloten van dinsdag 1 juli 21.00 uur tot en met woensdag 2 juli 05.00 uur van woensdag 2 juli 23.30 uur tot en met donderdag 3 juli 05.00 uur en van donderdag 3 juli 23.30 uur tot en met vrijdag 4 juli 05.00 uur of zoveel langer of korter dan nood zakelijk. Omleiding: het verkeer komende luidsscherm, dat is de vraag. Wet houder Slagt merkte op dat de beslissing om een geluidsscherm te plaatsen rond de Brede School afhangt van de toekomstige maxi mum snelheid op de Schielandweg. De gemeente is op dit moment in overleg met de provincie of zij de Schielandweg in beheer mag ne men. Mocht dit het geval zijn, dan wordt de maximumsnelheid ver laagd tot vijftig kilometer per uur van Nieuwerkerk en gaande in de richting van Utrecht wordt omge leid via de af- en toerit Pr. Alexan der (nr. 16) met omleidingsletter U. In verband met asfalteringswerk- zaamheden wordt tijdelijk voor alle verkeer de rijksweg 20 links tussen knooppunt Gouwe en de afrit Nieuwerkerk a/d IJssel (nr. 17) afgesloten van vrijdag 4 juli 23.30 uur tot en met zaterdag 5 juli 07.00 uur en eventueel indien nodig van vrijdag 11 juli 23.30 uur tot en met en is een geluidswerend scherm niet noodzakelijk. De tocht werd vervolgd richting de Bermweg. De route liep hier voor een klein gedeelte op het grondge bied van Capelle aan den IJssel. Op de Bermweg is in 2006 de snelheid opnieuw vastgesteld, maar hier zijn nog geen borden voor geplaatst. Dit kan een onduidelijke situatie opleveren. De laatste stop was bij de Speeltuinvereniging. De burge zaterdag 12 juli 07.00 uur of zoveel langer of korter dan noodzakelijk. Omleiding: Het verkeer komende van Utrecht en gaande in de rich ting van Rotterdam wordt om geleid via de A12-A4-A13. Het verkeer komende uit Moordrecht en gaande in de richting van Rott- terdam wordt lokaal omgeleid via de toerit Nieuwerkerk. De toe- en afrit Moordrecht (nr. 18) en de af rit Nieuwerkerk (nr. 17) zijn tevens afgesloten. Voor meer informatie: Verkeers- loket Haaglanden 070-3378643 meester en wethouders keken hier tevreden naar een gloednieuw gecombineerd voet- en basketbal veldje. Dit veldje zorgde er mede voor dat het terrein van de Speel tuinvereniging geheel afgesloten kon worden, om zo ongewenste bezoekers buiten te houden. Ook werd nog even stilgestaan bij het succes van de speeltuin, waar het mede vanwege het mooie weer, wemelde van de kinderen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens de landelijke speeltuindag, zaterdag 21 juni, worden er door speeltuinvereniging De IJsselkids aan de Kleinpolderlaan van 10.00 tot 17.00 uur diverse activiteiten georganiseerd. Kinderen kun nen deze dag onder meer sjoe len, blikgooien en ze kunnen geschminkt worden, ledereen is welkom, maar kijk uit want de kans dat je nat wordt is erg groot! De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Han dicap.nl, de fondsenwervingsor ganisatie van de Ango (Algemene Nederlandse Gehandicapten Orga nisatie) hield in de week van 2 tot en met 7 juni haar jaarlijkse nati onale collecte voor mensen met een handicap of chronische ziekte. Deze collecte heeft een bedrag van 4.232,08 euro opgebracht. De organisatie dankt gevers en collec tanten voor hun bijdrage. Voor meer informatie: www.ango.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Van maandag 16 juni tot en met vrijdag 20 juni voert de provincie Zuid-Hol- land onderhoud uit aan de N 219 in de gemeente Nieuwerkerk. Het ge deelte van de N 219 (Schielandweg) tussen de A20 en de Burgemeester van Beresteijnlaan is daarvoor van maandagavond 16 juni tot en met vrijdagochtend 20 juni dagelijks af gesloten van 20.00 tot 6.00 uur. De provincie herstelt onder andere op verschillende lokaties slechte plek ken in het wegdek. Tijdens de af sluiting wordt het doorgaand ver keer in beide richtingen omgeleid over de Europalaan, de Hoofdweg, de Burgemeester Schalijlaan en de Burgemeester van Beresteijnlaan. Afhankelijk van de werklokatie zullen er ook steeds lokaal ver wijzingen worden geplaatst naar deze omleiding. Het kruisingsvlak Kerklaan/Schielandweg blijft open voor het verkeer. Voor meer informatie: 070-4417254 of 070-4416856. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor zater dag 12 juli van 14.00 tot 17.00 uur in het Essepark 'Kidz Sterrenslag' waar deelnemers onder andere de stijd met elkaar aangaan in de 'Natte Sponzenrace' en op de 'Hindernisbaan'. Sterrenslag is be stemd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar die per team van zes kunnen inschrijven. Als geen team gevormd kan worden is dit geen probleem; Vedj vormt dan zelf een team. Voor meer informatie en aanmel den: 06-38787180 of melissavangelderen@gmail.com. Regio - De vrijwilligers van ADRA-Nederland (Adventist Development and Relief Agen cy) collecteren in de periode van 22 juni tot en met 5 juli in bijna 80 gemeenten in Ne derland om onder meer voor kinderen op de Veritasschool te Paramaribo in Suriname een toiletgebouw neer te kunnen zetten; om medische klinie ken te bouwen in Ghana en om Ghanese boeren te helpen een zelfstandig bestaan op te bouwen met behulp van een microkrediet. Dankzij al deze projecten kunnen hele dorpen en families een betere toe komst krijgen. De organisatie mag het keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwer ving dragen. Giften zijn wel kom op giro 17797 ten name van ADRA-Nederland te Zeist onder vermelding van 'samen een verschil maken'. Voor meer informatie: www. adra.nl of 030-6917584. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitslag van de vijfde ronde van e zomerdrive 2008 van de Nieu- werkerkse Bridgeclub, welke werd 9espeeld op maandag 16 juni is als volgt: 1. Bijsterveld-Van Domburg 66-15; 2. Fam. Bakker 61.98; 3. Van Veen-F. Blok 59.90; 4. M. Blok-La- geman 55.73; 5. Van den Heuvel-T. Vissers 51.56; 6.Hoogland-Tournier 45.31; 7. Rijks-Kuipers 44.27; 8. Koolhaas-Overgaag 40.63; 9. Van den Berg- Michels 37.50; 10. Galla- gher-Van der Linde 36.98. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft maandag 16 juni, rond 03.45 uur, een 24 jarige man uit Driebruggen aange houden. De man scharrelde wat rond in de Leeghwaterstraat wat opviel bij een buurtbewoner. Die belde de politie. Omdat de man zich niet kon legitimeren werd hij aangehouden en meege nomen naar het politiebureau. Ondertussen controleerden de agenten de woningen aan de Leeghwaterstraat. Bij één wo ning stond de voordeur open. De bewoners gaven aan dat zij zeker wisten dat de deur dicht was toen zijn naar bed gingen, maar alleen niet op slot gedraaid hadden. Het vermoeden is dat de man de deur heeft openge maakt door via de brievenbus met een voorwerp het slot van de deur open te trekken en dus wilde inbreken. De verdachte zit nog voor het onderzoek vast. tuuutiu hu-mm AAS 01% ilttll

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31