TEKORT AAN NIEUWE BESTUURSLEDEN BETEKENT EINDE VOOR 'T NUT TROUWBOEKJE UIT EIGEN TUIN UITBREIDING HOTEL ÜIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL V.HCENI hoppezak en PLAY OFFS TELEURSTELLING MIHIWERKERK VBOK op braderie Wethouder Jan Slagt in overleg met hotel directie en comité van omwonenden Streekgenoten op de racefiets KEVIN KOOYMAN UOOP TfN NEDERLANDS KAMPIOEN w1 VI1 voor de Zuidpias 18 juni 2008pagina 33 Door Marlonneke Willemsen Hart van Hol" Nieuwerkerk aan den IJssel - Al ruim 65 jaar kunnen de inwoners van Nieuwerkerk op een leuke manier hun vrije tijd doorbrengen, door bij 't Nut (Maatschappij tot Nut van 't algemeen) allerlei cursussen te volgen. De blauwe langwerpige brochure met daarin het cursusaanbod is voor veel inwoners een zeer bekend boekje. Dit boekje is echter het afgelo pen jaar voor het laatst bij iedereen in de bus gevallen; in het nieuwe seizoen zal 't Nut ophouden te bestaan en zullen er geen nieuwe cursus sen aangeboden worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Sinds kort is het in Nieuwerkerk moge lijk te trouwen op een zelf gekozen locatie. Een van de eersten die van deze mogelijkheid gebruik gemaakt Hotel Nieuwerkerk aan den IJssel diende in het voorjaar een bouw plan in voor uitbreiding van het hotel. Dit plan kreeg de instem ming van het college van B&W en de Welstandscommissie. Het ho tel ligt in het bestemmingsplan Zuidplaspolder, waarvoor op dat moment een vaststellingspro cedure liep. De Raadscommissie Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting adviseerde B&W om de omwonenden tijdens een in formatieavond kennis te laten nemen van het bouwplan van het hotel, vóórdat het bestemmings plan Zuidplaspolder in de ge meenteraad aan de orde kwam. Informatieavond in maart De informatieavond voor omwo nenden vond op 26 maart plaats. Aanbieding van de handteke ningenlijst, behandeling van het bestemmingsplan door de Com missie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting (ROV) en advise ring aan de gemeenteraad vond op 8 april plaats. De gemeente raad stelde het bestemmings plan vast op 22 april, waarin het bouwplan van Hotel Nieuwerkerk aan den IJssel in zijn huidige vorm niet is opgenomen. Ruimte voor aanpassingen Zowel de Commissie ROV als de gemeenteraad vinden dat uit breiding van het hotel mogelijk moet zijn. Daarbij vinden de com missie ROV en de gemeenteraad bat in overleg moet worden on derzocht of het ontwerp van de uitbreiding tegemoet kan komen aan de wensen van het comité Nieuwerkerk: Laag, Groen en So- Moordrecht/Gouderak - De Ver eniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind is present op ue braderie van Moordrecht op zaterdag 13 september en op die hebben, zijn de heer Heil en me vrouw Boender. Zij gaven elkaar vrijdag 13 juni om 13.00 uur het ja woord, in het bijzijn van familie en vrienden, in hun eigen achtertuin aan de Prinses Beatrixstraat. Partijen komen na beëindiging van het overleg in juli gezamenlijk naar buiten met het resultaat. in Gouderak op zaterdag 27 sep tember om via de verkoop van voornamelijk kinderkadootjes geld in te zamelen voor het op vanghuis voor vrouwen met een ongewenste zwangerschap. Dit huis krijgt geen subsidie en heeft De reden dat 't Nut verdwijnt is, dat het huidige bestuur er al een aantal jaren niet in slaagt om op volgers te vinden én er thans een aantal bestuursleden gedwongen is om te stoppen, waardoor er te weinig bestuursleden overblijven. Volgens de huidige voorzitter, Ma rian den Ouden, heeft het bestuur er alles aan gedaan om nieuwe vrijwilligers te vinden, maar dit is niet gelukt. "We hebben onder meer advertenties geplaatst, meer dan 500 brieven geschreven en alle cursisten verteld dat we nieuwe bestuurleden zochten, maar dit heeft allemaal niets opgeleverd, ledereen vond het erg én jammer, maar niemand voelde zich geroe pen er iets aan te doen. Er werd zelfs niet bij ons geïnformeerd wat de functies precies inhouden en wat de bijbehorende werkzaam heden zijn. De mensen hebben het blijkbaar te druk met andere din gen en hebben geen tijd over om vrijwilligerswerk bij een vereniging te doen." Het probleem bij 't Nut is niet pas in de laatste paar maanden ont staan; het bestuur heeft al veel langer problemen om nieuwe le den te vinden. "Tien jaar geleden had ons bestuur rond de twaalf bestuursleden. Op dit moment zijn het er nog zes. Er gingen wel bestuursleden weg, maar er kwa men geen nieuwe bij. Een aantal van ons heeft daarom nu ook twee of drie functies tegelijk om 't Nut Oldenzaal/Regio - In Oldenzaal werd zaterdag 14 juni het Neder lands Kampioenschap Wielreden voor de jeugd gehouden. De wed strijd is bestemd voor wielrenners van 8 tot en met 14 jaar. De 12-jarige Kevin Kooyman uit Ze venhuizen en de 9-jarige Vincent Hoppezak uit Nieuwerkerk aan den IJssel werden die dag Neder lands Kampioen. De renners zijn lid van de Rotterdamse wielervereni ging RWC Ahoy. Ashlyn (Zoetermeer), Vincent en Kevin: nieuwbakken Nederlands Kampioenen. daardoor elke bijdrage hard no dig. Onlangs werd er een creatie ve avond georganiseerd, waarvan de opbrengst ook voor dit doel bestemd is. Voor meer informatie: 0182- 375087 of 0182-372620. Het bekende boekje zal niet meer in de bus vallen. In de eerste single bleek Yoran Ver schoor inderdaad niet bij machte om Paul Haarhuis te verslaan (0-6, 3-6). De 42-jarige oud-wereldkam pioen (dubbel) bewees opnieuw waarom hij onbetwist de beste speler uit de eredivisie is. Een fikse tegenvaller was de partij van Stefan Weeda tegen Fernon Wibier. Weeda had ondanks zijn blessure in de gespeelde compe titiewedstrijden niet veel tegen stand gehad. Bij een stand van 2-0 voor Weeda leek het in de eerste set voorspoedig te gaan, maar hierna slaagde Wibier erin om het spel naar zich toe te trekken door alles terug te brengen. Hij liet Weeda de fouten maken en won vervolgens in twee sets (4-6 2-6). Rick Schalkers won in een moeilijke door de regen onderbroken drie setter van de gedegen spelende routinier Hendrik-Jan Davids (7-5 4-6 6-3). Bij een achterstand van 1-2 in wed- strijdpunten werd de druk op Sabin Tigu groot. Alleen een winstpartij in twee sets was voor TCN toerei- draaiende te houden en dat is na tuurlijk niet de bedoeling." Ook de huidige secretaris, Marianne Knoop, heeft meerdere taken. Vol gens haar is het teveel aan werk voor de bestuursleden één van de redenen waarom het bestuur be sloten heeft om 't Nut op te hef fen. "Als je veel te veel moet doen, is het op een bepaald moment ook niet leuk meer. Daarom hebben we in december besloten om er mee te stoppen. Er waren steeds meer bestuurleden die, om verschillende redenen, met 't Nut wilden stop pen, maar dit niet konden bij ge brek aan opvolging. Toen ook de penningmeester door persoonlijke omstandigheden eigenlijk niet meer beschikbaar kon blijven voor het bestuur, is besloten om het sei zoen af te maken en daarna defini tief te stoppen." Volgens Marianne vindt het be stuur het zelf erg jammer dat 't Nut er straks niet meer is. "Het was erg leuk om de cursussen te orga niseren en ook de contacten met onder meer de gemeente, docen ten en cursisten waren een van de leuke kanten van 't Nut. Dat zul len we wel gaan missen. Ook voor Nieuwerkerk is het jammer; voor de kinderen wordt er nog wel veel georganiseerd in het kader van BRAiNs, maar voor volwassenen wordt het aanbod een stuk klei ner." Een klein aantal docenten zal op eigen initiatief zijn/haar cursus voortzetten. Het gaat in dit geval om schilder- en tekencursussen van Annemiek Pauli en Kees de Jong, de toneelcursus van Jetty Smit, de klei/keramiekcursus van Annemiek Wigmore en de kindertekencur- sus van Astrid Vonk. Zij zullen het evenwel zonder de steun van het betrokken bestuur van 't Nut moe ten doen. kend om nog in de race te blijven. In de eerste set ontsnapte Tigu bij 3-5 achter en setpoint tegen aan Juriaan Berendes. Tigu bleef ech ter geconcentreerd en haalde het op tot een tiebreak die hij vervol gens won. In de tweede set pakte Tigu een breakpoint bij een stand van 3-3. Hierna won hij zijn eigen servicegame eenvoudig en gaf de wedstrijd niet meer uit handen (7- 6 6-3). Hij trok hiermee de stand weer gelijk in wedstrijdpunten. De dubbel Weeda/Jongste startte voortvarend. Beide spelers voelden elkaar goed aan en wonnen de eer ste set met 6-4 van Davids/Jansen. In de tweede set draaide de partij echter na een break volledig om. Deze werd met 2-6 verloren en ook de derde set was voor ELTV. De laatste dubbel werd nog wel gestart, maar al snel werd duidelijk dat ook bij een gelijke eindstand ELTV over een gunstiger aantal sets en games beschikte. TCN was een illusie armer en ELTV bereikte voor het derde jaar achter elkaar de finale. Nieuwerkerk aan den IJssel Het college van burgemeester en wethou ders wil eind juli - of zo mogelijk eerder - duidelijkheid geven over de gewenste uitbreiding van Hotel Nieuwerkerk aan den IJssel. Intussen praat wethouder Jan Slagt van Ruimtelijke Ordening namens het col lege van B&W met de directie van het hotel en een comité van om wonenden over het bouwplan en de wensen van bewoners. ciaal', dat handtekeningen heeft verzameld tegen de uitbreiding van het hotel in de voorgestelde vorm. Het comité en de directie van het hotel zijn bereid tot het voe ren van dat overleg. Daarmee is aangegeven dat het ingediende bouwplan bespreekbaar is: er is ruimte voor aanpassingen. Nu overleg De gemeente is nu in overleg met de hoteldirectie en het bewo nerscomité. Voor de gesprekken heeft de gemeente een aantal spelregels opgesteld, waarmee alle partijen hebben ingestemd. Deze spelregels hebben onder meer betrekking op de duur van het overleg en de werkwijze. Ook is aangegeven dat eventuele aanpassingen van het plan moe ten voldoen aan de eisen die de gemeente stelt. Daarbij gaat het onder andere om de volgende zaken: Het bouwplan dient van uit stedenbouwkundig oogpunt kwalitatief en kwantitatief inpas baar te zijn. De autonomie van de Welstandscommissie die het college adviseert staat niet ter discussie. Het ontwerp moet vol doen aan alle overige aspecten die onderdeel uitmaken van de ruimtelijke onderbouwing (par keren, milieu enzovoort) zoals die nodig is voor het doorlopen van de aangewezen vrijstellings procedure. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de halve finale van de play-offs verloor TCN herenl in Eindhoven van regerend landskampioen ELTV. Hiermee was het toernooi voor TCN voorbij. Vol vertrouwen reisden de heren naar Noord Brabant en ook na uitwis seling van de teamopstellingen leken de kansen goed. In de thuiswed strijd tegen ELTV werd onlangs met 4-2 gewonnen en de speelwijze van de tegenstanders was bekend. Dat de wedstrijden tegen Paul Haarhuis een zware dobber zouden worden was ingecalculeerd en het was een opsteker toen bleek dat Haarhuis geen dubbel zou spelen door andere verplichtingen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 33