ACTIE GOUWEDEAL BRENGT 25.000 EURO OP BEDRIJFSWONINGEN MOGEN BURGERWONINGEN WORDEN BIJZONDERE ZANG AVOND BOSKOOP VERLIEST ZAAK OVER OMZETTING BURGERWONING boskoop FIETSTOCHT VOOR SENIOREN - ZONDAG 22 JUNI medische weekend dienst BOEKENMARKT AMNESTY INTERNATIONAL STARFESTIVAL WORDT DRIEKLAPPER TIENERDISCO IN TUNNEL UIT DE KUNST MARKT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 juni 2008 pagina 39 Boskoop/Waddinxveen - De actie 'Gouwedeal' is in december vorig jaar opgestart door de Rotary- dub Boskoop en Tafelronde 143 te Waddinxveen. Gezamenlijk zijn zij op pad gegaan om bedrijven te interesseren voor een plaatsje op het spelbord én om de kant en klare spellen in Boskoop, Waddinx veen en wijde omgeving te verko pen. De goede doelen waren toen al bekend en diverse verenigingen en organisaties hadden hun wen sen al kenbaar gemaakt. Zo ont ving het Gehandicaptenteam van vv Be Fair al nieuwe T-shirts voor het team en konden de kinderen van de scoutinggroep Dino's te Boskoop hun springkussen al in gebruik nemen. Naast deze gif ten ontvingen zij beiden nog een mooi geldbedrag waarvoor zij ook al een goede bestemming hebben. Verder kregen Stichting Gered Ge reedschap uit Waddinxveen en de CliniClowns van het Groene Hart ziekenhuis te Gouda beiden een cheque overhandigd, waarmee zij diverse wensen in vervulling kon den laten gaan. Tijdens het spelen van het spel met vertegenwoordigers van de vier goede doelen in de Rozen- burcht werd het prachtige eind bedrag van 25.000,- euro bekend gemaakt. Dankzij de bijdragen van de vele bedrijven vanuit de regio en de verkoop van de spellen is dit bedrag bereikt. Het bordspel Gouwedeal is een leuk familiespel dat veel lijkt op Foto: Liesbeth van der Vis. het alom bekende Monopolyspel. Dit 'collectors item' is nog te be stellen op jos@proba.info. Het spel kost 25„- euro. Boskoop - De KBO Boskoop organi seert voor donderdag 26 juni een fietstocht van ongeveer 40 kilome ter. Vertrekpunt is de kantine van A.V.'47 op het sportpark aan de Hoogeveenseweg. Inschrijven op deze dag vanaf 9.30 uur. De kosten bedragen 3,- euro; dit is inclusief diverse consumpties. De volgende fietstochten staan gepland voor donderdag 24 juli en donderdag 28 augustus. Boskoop - De Boskoopse gemeenteraad heeft onlangs ingestemd met plannen voor herstructurering en omzetting van agrarische bedrijfswo ningen in burgerwoningen. De plannen moeten het proces van herstruc turering een impuls geven. Boskoop Chr.Ger.kerk 9.30 uur ds. A.P. van Langeveld; 15.00 uur n.n.b. en 18.30 uur ds. A.P. van Langevelde. De Stek 9.30 uur kand. H. Bo ter. Zijdekerk 9.30 ds. E. Baljet en 18.30 uur openlucht dienst (jeugddienst). Dorpskerk 9.30 uur mw. N. Rij- neveld-Schep. Chr.gem.Bethel 9.30 uur Dolf de Voogd van der Straaten. Ger. Gem. do 19 juni 19.30 uur ds. W. Silfhout en zondag 22 juni 9.30 uur en 16.30 uur ds. A.J. de Waard (H.A.). Evang. Gem. Parousia 10.00 uur R. Mohanu.. Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het zieken huis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen pver diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflo catie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttij den, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Als gevolg van schaalvergroting zijn veel woningen in het sierteelt- gebied niet meer aan een bedrijf verbonden. Wie zijn bedrijf wil omzetten naar een burgerwoning moet aan bepaalde voorwaarden voldoen. Zo moet er onder meer sprake zijn van schaalvergroting, reconstructie of van een andere positieve uitwerking op de sier teelt en mag het perceel niet gro ter dan duizend vierkante meter zijn. Volgens de gemeentewoord voerder is er geen verband tussen dit beleid een een uitspraak van die de raad van State onlangs deed in de zaak van voormalig tuinder Ravenhorst. Deze wilde na ophef fing van zijn bedrijf en de verkoop van de gronden ook zijn woning verkopen en wilde dat de gemeen te de bestemming van de woning veranderde van bedrijfswoning naar burgerwoning. De gemeente weigerde aanvankelijk maar de Raad van State kraakte dit besluit. (Zie elders op deze pagina) Voor vragen over het omzetten van bedrijfswoningen heeft de ge meente een speciaal telefoonnum meropen gesteld: 0172-219 557. Dit telefoonnummer is 24 uur per dag bereikbaar. Op werkdagen tussen 9.00 en 13.00 uur krijgen bellers één van de medewerkers aan de telefoon. Op andere tijden kan een bericht worden achtergelaten. Hazerswoude - Christelijk regiokoor 'Adoramus' sluit zaterdag 21 juni om 20.00 uur het zangseizoen af met een koor- en samenzang- avond in de Hervormde kerk van Hazerswoude Dorp. Me dewerking aan deze avond wordt verleend door onder meer André van Vliet op or gel, het duo Arjan en Edith Post op trompet en Johan Bredewout op de piano. De muzikale leiding is in han den van de dirigent Peter Burger. De inhoud van het programma is opgebouwd rondom het thema 'de reis van je leven'. Door middel van gesproken en gezon gen woord wordt dit thema uitgewerkt. Uiteraard is er ook veel ruimte voor samen zang. Naast het koor 'Adora mus' zal er ook een gedeel te van het koor Immanuel uit Katwijk aanwezig zijn. Ook dit koor staat sinds 1,5 jaar onder leiding van Peter Burger. Op de avond treden zij op als één samengesteld, gemengd koor. De toegang is vrij. Er wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten. DEN HAAG - De gemeente Boskoop heeft onterecht geweigerd om een bedrijfswoning aan de Zijde om te zetten naar een burgerwoning. Dat heeft de Raad van State woensdag beslist. De gemeente ging daar in ho ger beroep nadat de rechtbank Den Haag Boskoop in het ongelijk stelde in het geschil met de eigenaar van de woning. Het huis van voormalig tuinder J. Ravenhorst is al 11 jaar niet meer in gebruik als bedrijfswoning. Ra venhorst stopte zijn tuinderij in 1997 en verkocht zijn gronden aan een naastgelegen bedrijf. Hij bleef wel in de woning zitten, maar wil daar nu weg. Omdat hij zijn wo ning moeilijk kan verkopen, vroeg hij de gemeente om de status van zijn woning te veranderen van be drijfswoning naar burgerwoning. Daarmee vergroot hij zijn kans om de woning te verkopen. De gemeente weigerde de omzet ting, omdat de woning in de toe komst wellicht weer als bedrijfswo ning kan worden gebruikt. Als het bedrijf waaraan de gronden zijn verkocht ooit wordt gesplitst, kan er weer een bedrijfswoning nodig zijn, stelde de gemeente. De Raad van State vindt dat geen aannemelijk argument. Een split sing van tuinbouwbedrijven in Boskoop ligt niet voor de hand, al dus de Raad, omdat nieuw beleid voor de sierteelt juist is gericht op schaalvergroting. Dat blijkt uit het gemeentelijke rapport "Herstruc turering sierteeltgebied regio Bos koop". De Raad van State heeft ook een nieuw besluit van de gemeente vernietigd, waarin de bezwaren van Ravenhorst opnieuw waren bekeken en afgewezen. Daartoe werd de gemeente verplicht door de rechtbank Den Haag. De ge meente stelde in dat nieuwe be sluit dat de woning van Ravenhorst een bedrijfswoning moet blijven, omdat in de sierteeltsector ook een beweging gaande is naar klei nere bedrijven. In dat geval is de vraag naar bedrijfswoningen niet uitgesloten. De Raad vindt ook dit argument van de gemeente niet aannemelijk en bovendien niet onderbouwd. Boskoop krijgt nu zes weken de kans om wel met een geloofwaar dig argument te komen. Maar dat zal een heidens karwei worden. Wellicht kiest de gemeente eie ren voor zijn geld en eist een deel van de opbrengst als de woning als burgerwoning wordt verkocht. Door de omzetting van bedrijfs- naar burgerwoning wordt het huis van Ravenhorst veel meerwaard. Boskoop - Lezers die nog op zoek zijn naar vakantieliteratuur kun nen hun slag slaan op de jaar lijkse boekenmarkt van Amnesty International, welke wordt geor ganiseerd voor zaterdag 28 juni in De Brug op het Kerkplein van 10.00 tot 16.00 uur. Daar kan men niet alleen terecht voor romans, kinderboeken en strips, maar ook voor wetenschappelijke boeken, hobbyboeken, poëzie en boeken over theologie. De boeken wor den verkocht voor 2,- euro per kilo. Daarnaast zijn ook bespeel de videobanden, LP's en CD's ver krijgbaar. De opbrengst komt ten goede aan het werk van Amnesty International. Voor meer informatie (ook voor inleveren van oude boeken): 0172-217143 of op www.boskoop. amnesty.nl. Boskoop - Het Starfestival van Carnavalsvereniging De Kroos- happers groeit dit jaar uit van een twee- naar een driedaags evene ment. Op vrijdag 3 oktober is er een 'Volendamse avond' met Nick Simon, De 3 J's, Monique Smit, Jan Keizer en Tribute to the Cats. Op zaterdag 4 oktober zijn er optredens van Jeroen v.d. Boom, Pater Moeskroen, Starkoo, One Two Trio, Lesley Williams, Peter Koelewijn en Nathalie (tweede van Nederland's bekendste talen tenjacht). Als klap op de vuurpijl organiseren De Krooshappers voor zondagmiddag 5 oktober een Schlagerfestival met Denny Christiaan, Freddy Breek, De Al penzusjes, Palemiger Spatzen, De Stadze Bloazers, De Pretnoten en huiskapel de Baggerbeugels. Vanwege de te verwachten grote belangstelling zijn losse kaarten of passepartouts (kaart voor vrij dag én zaterdag) al vanaf 18 juni verkrijgbaar vanaf 12,50 euro, zo wel online als bij diverse verkoop punten in de regio. Voor meer informatie: www.star- festival-boskoop.nl. Boskoop - In Jongerencentrum De Tunnel aan het Reyerskoop 4a wordt voor vrijdag 27 juni van 15.30 tot 18.00 uur een tiener disco georganiseerd onder het motto 'Bij deze bijzondere dag staan we even stil, Geluk en blijd schap is wat het kind wil. Deze bijzondere dag, het is de laatste van het jaar; een dag waarop al les mag, dus komen maar!'. De muziek wordt verzorgd door DJ Sammy. De toegang is vrij. Boskoop - In het Rosarium, gele gen aan de Parklaan tegenover het NS-station, wordt door het Cultureel Platform Boskoop voor zaterdag 21 juni van 11.00 tot 18.00 uur een kleurrijke kunst markt georganiseerd, waar plaat selijke kunstenaars en verenigin gen hun werk presenteren op het gebied van onder meer schilde ren, beeldhouwen, fotografie, sieraden en bloemschikken. Er vinden tevens diverse demonstra ties plaats en voor kinderen wor den er workshops georganiseerd. Wethouder Corrie Oosterwijk zal om 11.00 uur de markt openen. Muzikale medewerking wordt verleend door onder andere Ex celsior en Quatro.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 39