BURGEMEESTERS BLUSSEN FIKKIE VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN ZUID- PIAS-NOORD OPENBAAR DRINK WATER IS WEER ZACHT ivea* WORDT HET GEMEENTE 'IJSSEL EN ROTTE' OF 'ZUIDPLASLAND'? de Haij van derWende advocaten www. m a st e rst e a a n d cof f een I *e ,ue\ \>o KNAAP Thuis in de regio. MASTERS WEBSITE ONLINE: ViHfe. I Wij bouwen graag voor U TEA COFFEE pagina 3 Ondanks de lange aanrijdtijd was het brandje in het 'spuithuisje' snel geblust. Burgemeesters Bonthuis en Fijen showen de nieuwe bluspakken. Zevenhuizen-Moerkapelle - Ze waren er maar net op tijd bij, de bur gemeesters Fijen en Bonthuis. Op vrijdag de 13e stonden de plaatselijk notabelen en leden van het brandweerkorps bij de nieuwe kazerne te wachten tot de beide eerste burgers met gillende sirenes de hoek om kwamen zetten om een brandje in een 'spuithuisje' te blussen. Hiermee was de feestelijke opening van de brandweerkazerne een feit. Door Christine Vos Even werd er gekscherend gemop perd over de aanrijdtijd van ruim twintig minuten, die burgemees ter Bonthuis vaardig pareerde met Het gebied Zuidpias-Noord is gro tendeels gereserveerd voor de ont wikkeling van de glastuinbouw, maar ook voor een bedrijventer rein, woningbouw, infrastructuur, groen en water. Het voorontwerp bestemmingsplan verwoordt de keuzes van zowel de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle als Wad- dinxveen. Wethouder Dijksterhuis van Wad- dinxveen benadrukt dat het slechts om een voorontwerp be stemmingsplan gaat. "De Milieu effectrapportage (MER) is nog niet geheel afgerond. Alleen het deel betreffende de regionale in frastructuur is klaar." Belangrijk onderdeel van het plan is de aanleg van de Veilingweg en de Zuidelijke Randweg. Hiervoor zal een aantal kassen en woningen moeten verdwijnen. Betrokkenen zijn inmiddels geïnformeerd. De Bredeweg en de 6e Tochtweg zullen worden ontlast van vracht verkeer. Nieuwe glasgebieden MODUULWONINGEN www.knaapmoduulwoningen.nl (010) 222 10 00 gehesen, sprak burgemeester Fijen de genodigden toe. Hij prees de vrijwillige en beroepsleden van de brandweer en hoopte dat de ka zerne veel nieuwe vrijwilligers zou trekken. Burgemeester Bonthuis benadrukte dat ondanks de zwa re inzet op preventie en controle een goed uitgeruste brandbestrij- dingsdienst van het allergrootste belang is. Hij refereerde kort aan de recente brand in een woonhuis in de gemeente Nieuwerkerk. Ook commandant Molenaar toon de woorden: "Gecontroleerd uit laten branden, niets aan de hand." De post Zevenhuizen-Moerkapelle valt onder het beheer van de brand weer Nieuwerkerk aan den IJssel. Eenmaal uit de nieuwe bluspakken Regio - De stuurgroep fusie van Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle stelt de bestuurlijke klankbordgroepfusie voor om als gemeentenaam IJssel en Rotte of Zuidplasland te kiezen. Regio - Het voorontwerpbestemmingsplan Zuidpias-Noord ligt vanaf 19 juni ter inzage op het gemeentehuis. Tevens zal een informatiebijeen komst worden georganiseerd. worden ontsloten via nieuwe be- drijfsstraten die rechtsreeks wor den aangesloten op de nieuwe regionale infrastructuur. Dit gaat ten koste van enkele bestaande glasopstanden, en betekent tevens een knip in de Abraham Kroesweg richting Bredeweg. Of de Beije- rincklaan geknipt wordt, staat nog ter discussie. Bedrijventerrein A12 Noord krijgt de bestemming 'uit te werken be drijfsterrein'. De dorpsuitbreiding Moerkapelle krijgt de bestemming 'uit te werken woongebieden'. De hoofdontsluiting van Moerka- pelle-oost zal lopen over de Zuid- plasstraat richting de Bredeweg en wordt doorgetrokken tot aan de Julianaweg. Op dinsdag 24 juni zal er om 19.30 uur in Op Moer te Moerkapelle over deze en andere thema's be treffende Zuidpias-Noord een in formatiebijeenkomst worden ge houden. In het rapport 'Naam maken' van het comité naamgeving wordt een top 3 van namen voor de toekom stige fusiegemeente gegeven. In willekeurige volgorde komen zij tot de volgende voordracht: IJssel en Rotte; Zuidplasland; Ooster- schieland. De stuurgroep fusie, waarin zes collegeleden van de drie gemeen ten deelnemen, stelt voor om de naam Oosterschieland niet als keu ze aan de gemeenteraden voor te leggen. De stuurgroep fusie heeft een procedurevoorstel opgesteld om de naam voor de fusiegemeen te te kiezen. In de vergadering van de bestuur lijke klankbordgroep op 25 juni worden het rapport van het co mité naamgeving en het procedu revoorstel van de stuurgroep be sproken. Vertegenwoordigers van het comité naamgeving geven een mondeling toelichting op het rap port 'Naam maken'. Van longlist naar shortlist De afgelopen maanden hebben de initatiefnemers van Welkenaam. nl, Marcel de Ruiter en Jaap Reijm, en het comité naamgeving hard gewerkt om de circa 550 namen te verzamelen. De zeven leden van het comité naamgeving: Gerdien Tober-Doorn, Agnes den Hartogh, Annicque van den Berg-Leroux, Jo hannes Huber, Adri den Boer, Pane Vink en Ad Visser bogen zich daar na over het resultaat. Aan de hand van een aantal criteria werd de longlist uiteindelijk teruggebracht tot een top-3 Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 de zich erg tevreden met zijn nieu we onderkomen. "Van een oude kazerne met maar een ruimte die dienst deed als kantine en verga derruimte en waar voertuigen we gens ruimtegebrek niet naast, maar achter elkaar geparkeerd stonden, zijn we er erg op vooruit gegaan." p zaterdag 21 juni is de kazerne van 10.00 tot 15.00 geopend voor het publiek. Voor meer foto's: www.hartvanholland-online.nl Regio - Inwoners van Gouda, Am- merstol. Bergambacht, Berken- woude. Bodegraven, Boskoop, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Moordrecht, Reeuwijk, Stolwijk, Schoonhoven, Vlist en Waddinx- veen krijgen sinds deze week weer zacht water uit de kraan. De afgelopen weken leverde drinkwaterbedrijf Oasen harder water dan gebruikelijk. Het be drijf ondervond moeilijkheden met het inregelen van de nieuwe onthardingsinstallatie op zuive ringsstation Rodenhuis in Ber gambacht. Het onthardingsproces vindt plaats in grote stalen vaten die gevuld zijn met zand. In deze zogenaamde onthardingsreacto- ren zet de kalk uit het water zich op het zand vast. De zandkorrels groeien daardoor, waarna ze op een gegeven moment automa tisch afgetapt worden. Dit aftap pen ging niet goed, waardoor er teveel kalk achterbleef in het wa ter. Het drinkwaterbedrijf heeft de reactoren aangepast waar door het automatisch aftappen voortaan beter gaat. Ook heeft ze de onthardingsreactoren handmatig één voor één leegge haald en gevuld met nieuw zand. Op die manier kon het onthar dingsproces opnieuw beginnen. Sinds deze week is de hardheid weer gezakt van 11 graden Duits naar het normale niveau van 8,5 graden Duits. Delicaat proces In de zomer van 2007 nam Oasen de nieuwe onthardingsinstal latie op het zuiveringsstation in Bergambacht in gebruik. Hier door kreeg iedereen in Gouda en omgeving zacht water uit de kraan. Het inregelen van een ont hardingsinstallatie kost maanden tijd omdat dit een heel delicaat proces is. Bij dit proces zijn resul taten van aanpassingen aan de installatie telkens pas na dagen of weken te zien. Voor meer in formatie op http://www.oasen. nl/

Hart van Holland | 2008 | | pagina 3