Peilbeheer; een zaak van passen en meten pi www.hhsk.nl 6.80 M Waterschapsverkiezingen Nieuws dijkgraaf en hoogheemraden Rectificatie ontwerp jaarrekening BESTUURSVERGADERINGEN BEKENDMAKINGEN Intrekkingsbesluit Wvo S0f 6 pagina 40 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 18 juni 2008 week 25, nr. 13 Waterwerken Jaap Klein, portefeuillehouder Integraal Waterbeheer (peilbeheer) Een van de belangrijkste taken van het hoogheemraadschap is het peilbeheer, ofwel zorgen voor een juist waterpeil in de sloten, tochten, boezemwateren en plassen, kortweg het oppervlaktewater. Een moei lijke opgave door het grote aantal wateren waarvan het gewenste peil door de hoogte van het maaiveld, de functie van het water en de fundering van de nabij gelegen bebouwing wordt bepaald. Deze echt Hollandse situatie is in de afgelopen honderden jaren ontstaan door regelmatige wijziging van gebiedsfuncties, bodemdaling en wijzigingen in de bedrijfsvoering. In geen ander land ter wereld vind je een vergelijkbaar fijnmazig net van wateren waarin met stuwen, duikers en gemalen allerlei waterpeilen zijn ingesteld. Bij het water peil zijn vaak verschillende belangen gediend. Zo is het waterpeil van groot belang voor de landbouw en de veeteelt, maar is dit peil evenzo belangrijk voor de bebouwingen. Het peil in het oppervlaktewater is immers van invloed op het grondwaterpeil, vandaar dat het op pervlaktewater ook wel zichtbaar grondwater wordt genoemd. Dat is overigens niet altijd zo. Het grondwaterpeil wordt naast het peil van het oppervlaktewater onder andere ook sterk bepaald door de doorla- tendheid van de bodem en de eventuele aanwezigheid van drainage of (lekkende) riolering. Hierdoor kan de grondwaterstand op korte afstand van een sloot al sterk afwijken van het waterpeil in de sloot. Echter de belangen die een rol spelen bij het peil in het oppervlaktewater zijn vaak tegenstrijdig. Zo kunnen de functies van landbouw, natuur, recreatie en bebouwing tegenstrijdige belangen hebben. De ene functie vraagt een hoog waterpeil, terwijl voor de andere juist een lager peil wenselijk is. Bekende belangentegenstellingen zijn o.a. landbouw versus natuur en op houten palen gefundeerde bebouwing vs. bebouwing zonder paalfunde- ring (op staal). Jammer genoeg lopen deze functies door de ruimtelijke inrichting door elkaar heen. Naast deze specifieke belangen is het waterpeil ook van belang voor de kwaliteit en ecologie van het water. Ook kunnen er cultuurhistorische belangen spelen bij het waterpeil. Een waterpeil stel je dan ook niet zo maar in. Daarvoor stelt het hoogheemraadschap regelmatig een peilbesluit op. Dit peilbesluit, dat goed is te vergelijken met een gemeen telijk bestemmingsplan, heeft een geldigheid van 10 jaren en geeft aan op wel peil het oppervlaktewater onder normale weersomstandigheden wordt ingesteld en gehandhaafd. Bij het opstellen van het peilbesluit weegt het hoogheemraadschap zorgvuldig de verschillende algemene en specifieke belangen af. Vaststelling van het peilbesluit is slechts mogelijk als belanghebbenden de gelegenheid hebben gehad om op het concept besluit te reageren. Na vaststelling wordt het peilbesluit door de provincie getoetst en goedgekeurd. Het hoogheemraadschap heeft zich voorgenomen het traject van opstellen van het peilbesluit te wijzigen. In plaats van het informeren van de belanghebbenden over het conceptbesluit beoogt het hoogheemraadschap de belanghebbenden al voorafgaand aan het opstellen daarvan te raadplegen. Het op- en vaststellen van een peilbesluit is bijna dagelijkse praktijk voor het hoogheemraadschap. In totaal wor den ruim 30 peilbesluiten actueel gehouden. Zo worden op dit moment enkele peilbesluiten voorbereid. Belang hebbenden zullen via deze advertentie hiervan op de hoogte worden gesteld. 335.De Wvo-ontwerp vergunning ligt ook ter inzage bij de secretarie van de betreffende gemeenten. t/m 30 juli 2008 kunt U uw reactie over de ontwerpvergunning schriftelijk of mondeling aan ons kenbaar maken. Wij wijzen u er op dat de mogelijkheid van beroep tegen de Wvo-vergunning nadien slechts mogelijk is als u hiervan gebruik hebt gemaakt. Tegen de keurvergunningen en het intrekkingsbesluit Wvo kunt schriftelijk t/m 30 juli 2008 bezwaar maken bij het hoogheemraadschap. De registratie van belangengroepen die deel willen nemen aan de waterschapsverkiezingen in november is nu mogelijk. Deze periode loopt tot en met 4 augustus. Nadere informatie over de registratie kunt u raadplegen op de website of wordt na telefonische afspraak met de projectleider verkiezingen, dhr. J. Helmer, persoonlijk aangereikt. Informatieavond: In vervolg op de eerste informatieavond op donderdag 10 april voor belangengroeperingen en belangstellenden wordt op 1 juli vanaf half acht in de avond een informa tiemarkt gehouden.Tijdens deze informatiemarkt worden kandidaat bestuurders en andere belangstellenden in de gelegenheid gesteld informatie te verzamelen over het werk van het waterschap in de bestuurlijke context. Er zal ruimschoots gelegenheid zijn om op deze markt zittende bestuursleden dan wel ambtenaren van het hoogheem raadschap te raadplegen over de (dagelijkse) gang van zaken, toekomstige opgaven in het waterbeheer zowel als het proces van de komende verkiezingen. In de vergadering van 10 juni is besloten om: -De Code Milieuverantwoording wegbeheer door dhr. A. de Jong, portefeuillehouder wegen, te laten onder tekenen. -De zienswijzen op het bestemmingsplanadvies Zuid- plaspolder volgens de voorgelegde nota van beant woording af te doen en het bestemmingsplanadvies met de voorgestelde wijzigingen vast te stellen en ter ken nisname door te sturen naar de verenigde vergadering. -Verschillende mededelingen, o.a. over de voortgang van het proces van verkiezingen, het proefproject nooit- gedacht, stand van zaken Maeslantkering en de brochure over de nieuwe natuur in de Krimpenerwaard ter kennisname aan de verenigde vergadering van 25 juni voor te leggen. In de advertentie Waterwerken nr 12, week 23, is abu sievelijk aangegeven dat bezwaar kan worden gemaakt tegen de ontwerp jaarrekening 2007. Ook is een onjuiste termijn vermeld. De tekst had moeten luiden: De ontwerp jaarrekening 2007 ligt op ons kantoor ter inzage ofte downloaden via onze website. Eventuele reacties op deze ontwerp jaarrekening kunt u, gericht aan het college van dijkgraaf en hoogheemraden, tot en met donderdag 19 juni schriftelijk indienen. De jaarrekening is ter vaststelling geagendeerd voor de verenigde vergade ring van 25 juni. Graag nodigen wij u uit voor de volgende vergadering: - openbare vergadering van het algemeen bestuur op 25 juni vanaf 14.00 uur. De vergadering wordt gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard 123 te Rotterdam. De agenda en de onderwerpen van de vergadering zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergadering is mogelijk nadat u het heeft aangemeld bij de voorzitter of het secretariaat, tel. 010 45 37 272. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW). De volgende vergunningen liggen t/m 30 juli 2008 ter inzage: Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Gouda - (K.08.141) P.L.J. Olgers, dempen van water, Tweede Moordrechtse Tiendeweg 11. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.08.128) N.V. Energiebedrijf Midden-Holland, aanleggen van een gas leiding, Prinses Beatrixstraat 20. Waddinxveen - (K.07.404) KPN Telecom B.V., maken van een gestuurde boring, Kanaaldijk en Kouwe Hoek; - (K.08.072) Gemeente Waddinxveen, aanleggen van een dam met duiker, Zevende Tochtweg; - (K.08.093) N.V. Energiebedrijf Midden-Holland, aanleggen van kabels, Weegje 2. Zevenhuizen-Moerkapelle Wvo-ontwerpvergunning - (L.08.110.V01) Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, voor het lozen van hemelwater op het oppervlaktewater, afkomstig van een doorgang onder de spoorweg van de Noordelijke Dwarsweg. - (L.05.668.V01) C.D.B. van Leeuwen, voor het intrekken van de vergunning voor het lozen van afvalwater op de locatie Bierhoogtweg 13a te Zevenhuizen. De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie over de vergunningen kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 Peilschaal Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanten informatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze of onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam

Hart van Holland | 2008 | | pagina 40