Contouren vernieuwde Zuidpias West in beeld Voorontwerp bestemmingsplan gereed R Z G ZUIDPLAS Het voorontwerp bestemmingplan van Zuidpias West is gereed. Dat plan toont in grote lijnen welke ontwikkelingen in dit deelgebied van de Zuidplaspolder voor ogen staan. Meer woningen, meer wegen, meer groen en meer blauw? op de informatieavond van 3 juli 2008 worden de plannen aan belangstellenden toegelicht. Hierbij een impressie. Meer woningen, behoud Het Intergemeentelijk Structuur Plan (ISP) voor de Zuidpias beschrijft de ;i herinrichting van het gebied nadat de betrokken gemeenteraden en Provinciale Staten van Zuid-Holland de Interregionale Structuurvisie (ISV) hebben vastgesteld binnen de driehoek Rotterdam, Zoetermeer en i Gouda. Binnen het ISP-gebied vallen de gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen-Moerkapelle, Waddinxveen, Gouda en Moordrecht. Onderdelen van het ISP zijn het realiseren van natuurgebieden, water, infrastructuur, bedrijventerreinen, glastuinbouw en woningbouw. De veranderingen vinden plaats tussen 2010 en 2030. Voor elk deelgebied is nu een voorontwerp bestemmingsplan gemaakt dat de hoofdlijnen schetst van de vernieuwde Zuidplaspolder. pagina 4 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 18 juni 2008 driehoek f V' Naast bedrijventerreinen komen er meer woningen in Zuidpias West. De nieuwbouw sluit aan bij het dorpse karakter van Zevenhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel. Op termijn komt tussen die woongebieden mogelijk een nieuw Ringvaartdorp met een hoogwaardige OV-verbinding. Verder wordt de bestaande slotenstructuur nieuw leven ingeblazen en draagt het nieuwe ringvaartpark bij aan een plezierige woonomgeving. De hoofdlijnen van de vernieuwde Zuidpias West komen steeds scherper in beeld. Deze plannen worden mogelijk gemaakt door het voorontwerp bestemmingsplan. Dit plan is onlangs door de colleges van burgemeester en wethouders van Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle vastgesteld. Wie interesse heeft kan op 3 juli 2008 naar een informatieve bijeenkomst waar de voorgenomen ontwikkelingen worden toegelicht. Bezoekers krijgen dan ook te horen hoe en tot welke datum zij hun visie op die plannen kenbaar kunnen maken. Kwaliteit voorop zuidpias west ligt aan de zuidwestkant van de Zuidplaspolder en ligt in de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJsssel. De plannen voor dit deelgebied richten zich op een aantal belangrijke ontwikkelingen, van wonen en werken tot infrastructuur en een bescheiden ontwikkeling van nieuw groen. "Bij al die zaken staat kwaliteit voorop. Er zijn veel partijen betrokken bij de ontwikkeling van Zuidpias West", zegt Jurian Hennip, projectleider Zuidpias West voor de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. "Denk aan de gemeenten, de provincie, het hoogheemraadschap, vervoersmaatschappijen en energieleveranciers, om maar enkele participanten te noemen. Al die partijen zijn met elkaar overeengekomen de beide woongebieden in hun eigen behoefte. Zevenhuizen krijgt er zo'n 1.200 woningen bij, Nieuwerkerk ongeveer 1.800 woningen. Het dorpse karakter moet in stand blijven. Woningen zullen levensloopbestendig worden, daardoor worden in Zevenhuizen-Zuid diverse woningtypen neergezet die aansluiten bij de huidige woonkernen. Dus twee onder één kap naast rijtjeswoningen, een villa tegenover een hofje enzovoorts. Ook in de lanen en linten zullen nieuwe, vrijstaande woningen te vinden zijn. De variatie in woningbouw resulteert in een breed aanbod, ook in prijsklasse. Met het huidige aantal inwoners kunnen bijvoorbeeld ondernemers in Zevenhuizen maar net hun winkeldeuren open houden. Met meer inwoners is het voorzieningenniveau in elk geval veilig gesteld. om samen de kwaliteit van het gebied te waarborgen. De afspraken gelden als een soort leidraad als straks de schep echt in de grond wordt gestoken." VOORZIENINGEN Zuidpias West wordt het woongebied van de Zuidplaspolder. Een belangrijk deel van alle geplande woningen in de gehele polder wordt hier gerealiseerd. "Dat gebeurt in een periode van zo'n twintig jaar. Tot 2020 komen de nieuwe woningen vooral ten zuiden van Zevenhuizen en in het noorden van Nieuwerkerk aan den IJssel. Daarmee voorzien

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4