Kom naar dorpshuis Swan!a on bekijk de plannen Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Het voorontwerp bestemmingsplan voor Zuidpias West is gereed. Dat plan schetst in grove lijnen de voorgenomen ontwikkelingen in ons woon- en werkgebied. U kunt het plan zes weken lang, na 19 juni 2008, inzien bij uw gemeente. Graag horen wij van de betrokkenen in het plangebied wat zij van deze plannen vinden. Hun visies kunnen we nu nog betrekken bij het ontwerp bestemmingsplan dat eind 2008 gereed moet zijn. Daarom nodigen wij alle belangstellenden uit om naar de informatiebijeenkomst te komen, de plannen toegelicht te krijgen en te reageren. Recreatief groen Met ai die nieuwe Nieuwe tochten voor berging van Nieuwe wegen om oude te Gemeente u Nieuwerkerk aan den IJssel vindt in het een informatieve Kom naar de informatieavond Rdonderdag 3 juli 2008 dorpshuis Swanla bijeenkomst plaats waar u zich op de hoogte kunt stellen van de voorgenomen plannen. Wilt u weten wat er gaat veranderen in uw directe omgeving? Kom dan en geef uw mening Aanvang 19.30 uur. Adres Burgemeester Klinkhamerweg 86, 2761 B] in Zevenhuizen Haal er ook de informatieve folders over Zuidpias West en de andere plangebieden op. Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 18 juni 2008 De Hooge Veenen, ten noorden van de A20 krijgt een kleine uitbreiding. Op de aangewezen locaties moeten hoofdzakelijk middelgrote en kleinere, ook arbeidsintensieve bedrijven komen, die niet in de woonomgeving passen. Het mogen geen vervuilende bedrijven zijn. Uiteraard gaat de aanleg van deze nieuwe werkplekken gepaard met nieuwe infrastructuur die aansluiting krijgt op de regionale wegen. Het is de bedoeling dat het vrachtverkeer straks de woonkernen ontziet wat een verbetering van de leefbaarheid in de woonomgeving betekent. Meer BEWONERS, MEER WERK Meer bewoners betekent ook meer behoefte aan werk. Op dit moment kent het gebied veel akkerbouw- en glastuinbouwbedrijven. Die moeten plaatsmaken voor vooral de nieuw geplande woningbouw. Ook komen er nieuwe bedrijfsterreinen bij. In de woonkernen en in de linten is ruimte voor kleinschalige bedrijvigheid. Tot 2020 moet in Zuidpias West zo'n 50 tot 75 hectare aan bedrijfsterreinen worden gerealiseerd. Aan de noordoostkant van Nieuwerkerk komen, tussen de 1e en 2e Tochtweg, aan weerszijden van de A20 nieuwe bedrijventerreinen. Het bestaande bedrijventerrein heipalen in de grond verdwijnt op termijn het open karakter van de polder in Zuidpias West. Maar groen blijft een belangrijk gegeven. Waar veel mensen wonen, is recreatie immers een van de vitale levensbehoeftes. De grotere recreatieve minder breed te maken. Een minder brede rijweg levert meer ruimte op voor de bermen, zodat hier aan één zijde een lint met bomen kan komen. Een netwerk van fietspaden zorgt voor goede verbindingen met de kernen en de nieuwe woongebieden." WATER Twee nieuwe tochten waarborgen een snelle en efficiënte afvoer van overtollig (regen)water: de Zevenhuizer Dwarstocht en de Nieuwerkerker Dwarstocht. De eerste tocht loopt ten zuiden van Zevenhuizen, de tweede van Nieuwerkerk Noord naar de Gouweknoop. Beide lopen van oost naar west. Ze hebben niet alleen een waterhuishoudkundige functie, maar zijn ook bepalend in het landschap. "Bekeken wordt in hoeverre ze kunnen aansluiten op de bestaande tochten in de andere deelgebieden. Daarmee worden ze aantrekkelijk voor bijvoorbeeld heerlijke kanotochten door de polder", licht Jurian Hennip toe. Verder rijgt het nieuw geplande Ringvaartpark alle deelgebieden aaneen. Fiets- en wandelpaden dragen ertoe bij om ook van de ringvaart te kunnen genieten. ONTLASTEN Een goede bereikbaarheid van de polder is uiterst belangrijk. 'Eerst bewegen, dan bouwen', is een cruciaal uitgangspunt bij de ontwikkeling in Zuidpias West. "Daarom krijgt de bereikbaarheid ruime aandacht. Er komen wegen om de nieuwe woonwijken en bedrijfsterreinen te ontsluiten. Op dit moment is de N219 de belangrijkste verkeersontsluiting van Zuidpias West. Voor het nieuw te realiseren wegvak tussen het zuiden van Zevenhuizen en het noorden van Nieuwerkerk zijn diverse varianten onderzocht. Die opties staan in het voorontwerp bestemmingsplan vermeld", zegt Jurian Hennip. locaties vinden de bewoners direct buiten het plangebied. Bijvoorbeeld in Restveen Groene Waterparel en de Eendragtspolder. In de directe omgeving wordt rond de Ringvaart een recreatief park aangelegd met fiets- en wandelroutes. Dat geldt overigens ook voor de andere deelgebieden. Op die manier kunnen bewoners straks de hele polder rondfietsen en van de ringvaart genieten. Hier en daar worden mogelijk pleisterplaatsen gecreëerd, bijvoorbeeld tussen Zevenhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel. Verder krijgen de linten meer groen. Omdat voor de ontsluiting van de nieuwe woongebieden nieuwe wegen worden aangelegd kan de verkeersfunctie van de linten beperkt blijven tot ontsluiting van aanliggende bebouwing en fiestroute. Bijvoorbeeld door de rijbanen in de linten

Hart van Holland | 2008 | | pagina 5