JEUGDT0ERN00IEN SLUITEN SEIZOEN AF REDELIJKE VANGST HSW Z0MERSCHAAK 2008 VAN START LEERLINGEN KB-SCH00L ZETTEN CULTUREEL GEMEENTE ZET VERKEERSBRIGADIERS IN ZONNETJE OPNIEUW FEESTELIJKE OPLEVERING 0NDERH0UDSPR0JECT W00NPARTNERS VOETBAL hengelsport Overige brigadiers SCHAKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 juni 2008 pagina 11 Waddinxveen - Wethouder Dorenda Gerts nam vrijdag 20 juni met veel plezier een kaart in ontvangst uit handen van leerlingen van de Koningin Beatrix school. Op de kaart was aangegeven op welke plekken in Wad dinxveen een kunstenaar woont of een culturele activiteit plaatsvindt. De school maakte de kaart in nauwe samenwerking met onder meer het Kunstgebouw en het Erfgoedhuis Zuid-Holland. Deze laatste organisatie maakt zich sterk om kinderen en volwassenen bewuster te maken van hun verleden en hun omgeving. Eén van de manieren om dat te doen is projecten initiëren op scholen. Door Karin Jongkind (Tekstueel) De Ontdekking Afgelopen week werd uitgeroe pen tot de week van de cultuur educatie. In dat kader werd voor de basisscholen het project 'De Ontdekking' georganiseerd. De Koningin Beatrixschool schreef zich hiervoor in en werd uitgeko zen om deel te nemen. De school besloot een project op te zetten rondom de kunst in het dorp én rondom een markante plek vlakbij de school, de zogeheten 'Verge ten Plek'. Juffrouw Lydia van der Linde onderzocht de achtergrond van deze plek in de Zuidpias en zette een lesproject op. Dit pro ject was eigenlijk een grote ont dekkingstocht in de eigen omge ving en bracht de leerlingen onder meer langs een aantal gemalen in de Zuidplaspolder. Ook kregen ze enkele gastlessen op school: van Corry Perdijk van de Oudheidska mer in Reeuwijk en van Harry Ber- kouwer van het Abraham Kroes gemaal. Dorenda Gerts gaf aan dat ze erg blij was met de kaart. Alle Waddinxveense basisscholen krijgen in de aankomende week één exemplaar uitgereikt. Feestje en presentatie Ter gelegenheid van de afsluiting van het project en de overhandi ging van de kaart aan de wethou der, had de Koningin Beatrixschool een klein feestje georganiseerd. Alle leerlingen van groep 7 brach ten eerst een bezoek aan de 'Ver geten Plek'. Vervolgens kregen ouders en genodigden te zien waar de kinderen zich in de afge lopen weken mee bezig hadden gehouden. Berend de Graaf en Vera Konijn, twee leerlingen van groep 7, hadden voor die gelegen heid een presentatie gemaakt. Waddinxveen - Gedurende vier za terdagen heeft voetbalvereniging Waddinxveen toernooien georga niseerd voor de jeugd van A tot en met F en de meisjesjunioren. Vooral clubs waar normaal niet te gen gespeeld wordt in de competi tie, waaronder Almere, waren van de partij. Naast het voetbal zorg den een springkussen, popcorn, een 'drankkabouter', snelheids meter, een kop van Jut en andere activiteiten, tussen de wedstrijden door, voor veel plezier. Dankzij het mooie weer op drie van de vier dagen en dankzij de hul van veel vrijwilligers hing er een leuke, ge zellige en vooral sportieve sfeer op sportpark De Sniep. Veel van de deelnemende verenigingen gaven dan ook aan volgend jaar graag te rug te komen. Waddinxveen - De Hengelsport vereniging Waddinxveen (HSW) viste de 9e competitiewedstrijd in de Amsteldrecht met 15 deelne mers die bij elkaar 53 kilo witvis °P het droge haalden. Rob Jen- ner, bezig aan een tussensprint, won evenals vorige keer, ook deze wedstrijd met een vangst van 8.820 gram. Aat van Leeu wen legde beslag op de tweede plaats met 7.700 gram; Frans van Steenderen werd derde met 5.900 9ram. Richard Reichard, als vijfde geëindigd, blijft aan de leiding met 30 punten, gevolgd door Brouwer op een tweede plaats met 39 punten en met Houtman op een derde plek met 50 pun ten. In de ouderencompetitie werd de achtste wedstrijd gevist in de Ber- nisse. Hier vingen negen deelne mers ruim 30 kilo vis. De uitslag was als volgt: 1. Frans van Steen deren 9.520 gram, 2. Herman Kraan 6.320 en 3. Wim Houtman 3.980 gram. Tussenstand hier is 1. Reichard 45.480 gram, 2. Kraan 39.860 gram en 3. Van Steende ren 31.240 gram. Waddinxveen - leder jaar nodigt de gemeente de verkeersbriga- diers uit, roulerend tussen de deelnemende scholen. Dit jaar zijn het 20 ouders en 19 kinderen van de Prins Willem Alexanderschool en 51 ouders en 29 kinderen van de Eben Haezerschool. De bijeen komst, op woensdag 2 juli, begint om 13.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Dit jaar is Je roen 's Verkeershow ingehuurd voor een interactieve show. Aan het eind van het programma be dankt wethouder Dirk Lont de verkeersbrigadiers voor hun inzet en overhandigt hij hen een pre sentje. De ouders en kinderen van de Theo Thijssenschool en de Bethelschool die hebben gebrigadierd ontvangen via de school hun presentjes. In tota al hebben 137 ouders en 72 kinderen zich het afgelopen jaar ingezet voor deze vorm van verkeersveiligheid voor de Waddinxveense jeugd. Waddinxveen - Bij WSV is afgelopen donderdag de 18e editie van het WSV Zomerschaaktoernooi van start gegaan. Met 35 aanmeldingen kan de organisatie wederom spreken van een goede opkomst. Bij de punten toekenning wordt rekening gehouden met de vakanties. Schakers die zich afmelden krijgen derhalve toch nog per ronde een aantal punten. Er worden drie ronden per avond gespeeld bij een speeltempo van 30, 20 en 25 minuten per persoon per partij. Circa 30 schakers, waaronder ook een aantal jeugdleden van WSV, bonden met elkaar de strijd aan. Na drie ronden waren er nog slechts twee schakers met een 100% score. Wim Mulder kon drie overwinningen op zijn naam zet ten tegen Patrick Groenendijk, Chris de Kogel en Boudewijn We- ijermars. Ook Wim van Os bond drie schakers aan zijn zegekar in de persoon van Jan Kraijesteijn, Kees Asscheman en Léon Wille men. Kersverse WSV kampioen Erik Hennink pakte overwinnin gen tegen Ton van Nieukerke en tegen broer Arjan, terwijl hij tegen 'pa' Hennink niet verder kwam dan remise Een slechte start was er voor Teun van der Linden. De num mer vijf van de interne WSV com petitie pakte in de eerste ronde een halfje tegen Eduard Philipse, maar moest er daarna tegen Ar jan Hennink en Hans van Offeren aan geloven. De jeugdleden Joran en Djarah konden op deze eerste speelavond (nog) geen potten breken. Ronde vier tot en met zes worden gespeeld op donderdag 26 juni in Het Zuidhonk. Wethouder Gerts blij met duidelijke cuituurkaart. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Woonpartners Midden Holland is druk bezig om haar hoogbouw woning complexen op te knappen. Naast grootonderhoud in de woningen, waarbij onder meer keukens, sani tair en tegelwerk is vervangen of opgeknapt, gaat vooral veel aan dacht uit naar het zogeheten le- vensloopbestendig maken van de woningcomplexen. Dit houdt in dat woningen zó worden aange past, dat senioren er gemakkelijk kunnen blijven wonen. Ook als ze minder mobiel worden. Inmiddels heeft Woonpartners een kleine 750 woningen in Waddinxveen, Moerkapelle en Gouda, aangepast aan de wensen en eisen van mo derne senioren. Afgelopen don derdag vond de feestelijke opleve ring plaats van het opknapproject voor flats aan de Wilgenhorst en de Peppelhorst. Deze fiats hebben nu ruimere entrees, weinig drem pels, automatische deuropeners en in de entreehal automatische schuifdeuren. De bestaande lif ten zijn gesloopt en er is aan de buitenzijde van de complexen een nieuwe brancardlift gebouwd. Weer de schminkciown. Woonpartners directeurbestuurder René Mascini en wethouder Dorenda Gerts, nu wel aanwezig bij de oplevering. Gezellig feestje Het opleveringsfeest was nage noeg een kopie van het feestje, dat een week eerder werd georga niseerd. Bij die gelegenheid werd gevierd dat de opknapbeurt voor flats in de omgeving van de Peter Zuidlaan werd afgerond. Ook nu zorgde het dansorkest onder lei ding van Joop van Eek voor een zeer gezellige sfeer en was er voor de kinderen een schminkciown en een springkussen. Woonpartners directeurbestuurder René Mascini was vorige week verhinderd, maar was dit keer wel aanwezig. Dit gold ook voor wethouder Dorenda Gerts, die Woonpartners én de be woners feliciteerde met hun fraaie nieuwe woningen. De wethouder had een verrassing meegenomen: een schilderij van Anke Mensink. Ruim 25 jaar geleden schonk de Waddinxveense kunstenares dat schilderij aan de gemeente. "Dit is een goed moment om het schilde rij een plekje te geven, waar het de aandacht krijgt, die het verdient", aldus Gerts. De aandacht voor kunst is sowieso groot onder de bewoners. Enkele van hen hebben een kunstcommissie opgericht, om de complexen verder aan te kle den. En om de leefbaarheid verder te vergroten willen de bewoners ook een activiteitencommissie in het leven roepen. Mascini moedigt deze initiatieven alleen maar aan. Hij kondigde overigens ook aan verder te gaan met het opknappen van woningcomplexen. Ook flats aan de Nicolaas Beetslaan en de Henegouwerweg zullen binnen kort worden opgeknapt.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 11