MULTIFUNCTIONEEL VOORBEELDPROJECT GEOPEND Pu LITI E BERICHTEN GEZONDHEID GAAT VOOR BIJ EBEN HAËZERSCHOOL SPRINTEN, KORFSCHIETEN EN SPORTLES VOOR LEERLINGEN KONINGIN JULIANASCHOOL ^^WAhPINXVEEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 juni 2008pagina 13 Applaus en confetti. Met een druk op de knop opende D66 fractievoorzitter Alexander Pechtold het multifunctionele complex in Gouda. Omdat Kraan al had aangegeven dat een steen door een raam gooi en een passende, maar wellicht onverstandige openingshande ling zou zijn, zette Pechtold met een druk op de knop een confetti- canon in werking. Hierna werden de aanwezigen rondgeleid door het gebouw. Oogcentrum Een van de bedrijven die zich in het Medisch Spectrum gevestigd heeft is Oogcentrum Gouda. Op ticien en contactlensspecialist Bas Molenaar en optometrist René Melching breidden hun bedrijf in Waddinxveen uit met deze speci ale vestiging in Gouda. Bas Mo lenaar:" Chris Heerkens heeft mij benaderd en vroeg of het iets voor mij was om mee te gaan doen. Dat zag ik wel zitten, juist vanwege medische insteek. Het Oogcen trum is vooral gericht op optome- triek en contactlenzen. Het os de bedoeling dat dit een grote con- tactlenzenpraktijk wordt. Ik zie vooral de kruisbestuiving die we hier hebben, met huisartsen, apo theken en fysiotherapeuten, als een groot voordeel." Overigens blijft de optiek in Wad dinxveen gewoon bestaan. "Wij blijven onze volle aandacht op Waddinxveen richten, zo als mensen dat van ons gewend zijn." Regio - Een steen door de ruit van een school zette een reeks toevallig heden in werking die uiteindelijk leidde tot het realiseren van het multi functionele complex aan de Mercatorsingel, de Olivier van Noortlaan en de Willem Barentszlaan in Gouda, waarin gezondheidscentrum Medisch Spectrum Gouda, SBO Het Avontuur en een aantal woningen voor oude ren van Mozaïek Wonen gevestigd zijn. "Zo kunnen we terugzien op een ontwikkeling van de eerste steen door die ruit tot de opening van daag." In het medisch Spectrum werken een apotheek, huisartsen, audi- cien, opticien, fysiotherapeuten, en een aantal andere disciplines samen. Initiatiefnemer van het Medisch Spectrum, apotheker Heerkens: "Wij willen een nieuwe invulling geven aan een geïntegreerde ge zondheidszorg. Hiermee zijn we allemaal op de toekomst voorbe reid." Na het hijsen van de vlaggen door de drie partners van het complex, verrichte fractievoorzitter van D'66 Alexander Pechtold de officiële openingshandeling. "Ik wil iedereen feliciteren die hier komt wonen en werken en ik wil ook het gemeentebestuur en de wijk feliciteren. Wij praten in Den Haag veel over wat er op wijkni veau zou moeten gebeuren, maar hier in Gouda zie je resultaten. Dit is echt een voorbeeldproject, ik zal mensen aanraden hier te komen kijken." Door Geertrude Verweij Tijdens de feestelijke opening op vrijdag 20 juni refereerde Eugene Kraan, directeur van Mozaïek Wo nen aan deze samenloop van om standigheden: "Het was toeval dat kort na die gebeurtenis een jour nalist langskwam bij de toenmalig verantwoordelijk wethouder, Ro land van Schelven. Hij verzuchtte dat het een goede zaak zou zijn als er woningen op of heel dicht in de buurt van een scholencomplex zouden worden gebouwd. Onze reactie aan de wethouder was: Kom maar op met je school, wij bouwen er woningen op." Apotheker Chris Heerkens had zich eind 1998 al bij Mozaïek Wonen gemeld met een plan voor een nieuwe apotheek, liefst op de plek waar de school was gehuisvest. De voorzitter van de Vereniging Groepswonen van ouderen Gouda, Gerda Paans was ook al jaren bij Mozaïek bezig een project gerea liseerd te krijgen. Bovendien bleek het schoolgebouw te klein te wor den en niet meer te voldoen aan de eisen. Aanhouding na mishandeling De politie heeft zondagavond 22 juni een 40 jarige man uit Wad dinxveen aangehouden op ver denking van mishandeling van een 16 jarige plaatsgenoot op een speelplaatsje bij het Schuberthof. De man schopte de jongen nadat een familielid van hem weder om ruzie had gekregen met een groepje jongeren. Auto gestolen Waddinxveen - In de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 juni is een groene Volkswagen Trans porter gestolen vanaf een par keerplaats aan de achterzijde van een woning aan De Akker. De politie verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. De auto staat gesignaleerd als gestolen. Waddinxveen - Alle groepen van de Eben Haëzerschool hadden de afgelopen tijd gewerkt aan een presentatie over het thema 'ge zondheid'. Maandag 16 juni kon den ouders en andere belangstel lenden op school komen kijken wat de kinderen er zoal van gemaakt hadden. Zo had groep 8 voorlich ting gehad over alcohol en roken. fa Groep 7 verkocht zelfgemaakte groente in hun marktkraam en in een andere groep was een soort van eetkraam ingericht. De kleu ters hadden veel tijd besteed aan het instuderen van een musical over een zieke beer. Gedurende de avond kon men smullen van ge zonde snacks als komkommer en zoete kleine paprika's. Waddinxveen - De kinderen van de Koningin Julianaschool beleef den vrijdag 20 juni een gezellig en sportieve sportdag op de atletiek baan van Antilope. De dag begon met een intensieve en swingende inleiding waar zowel de kinderen als de begeleiders aan meededen. Nadat iedereen opge warmd was, hebben de kinderen in kleine groepjes verschillende activiteiten gedaan zoals sprinten, verspringen, korfschieten, gooien met grote en kleine ballen en nog veel meer. Ook hebben de kinderen op de tennisbaan 'De Woerd' en bij jeu de boulesvereniging Wad dinxveen, naast de atletiekbaan, tennis- en jeu de boulesles gekre gen. De kleuters hebben naast de activiteiten op de atletiekbaan activiteiten als kruiwagenrace en blok gooien gedaan. Al met al een geslaagde dag voor zowel deelne mers als begeleiders.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 13