DANSLEERIINGEN TAVERNA IN FINALE JUNIOR URBAN DANCE CONCOURS Goutue Pop 2008 Laatste Bollywood dansles, dit seizoen peptalk 33 ;ec. I Onze jongens Door Lynn Stroo Ik had mij er uiteindelijk bij neergelegd dat mijn geliefde sportevenement dit keer aan mijn neus voorbij zou gaan. Tot vorige week. Ik was rustig aan het werk, niet denkend aan het EK, dat zojuist begonnen was. Ineens ontstond bij mijn collega's het idee om de wedstrijden van Oranje met een beamer op groot scherm uit te zenden. Ik kon mijn blijdschap niet op. We begonnen meteen aan de broodnodige voorbereidingen. De enige televisiekabel van het huis werd van raam tot raam geslingerd en op de beamer aangesloten. Het spannende moment van de snoeren aan elkaar knopen was daar. Zou het lukken? Nog geen paar uur later zat de hele zaal vol met gasten en personeel. De stem van de levensgrote sportverslaggever Dione de Graaf vulde de ruimte. Het NOS logo boven in beeld was scherper dan ooit. De voorbeschouwing was begonnen. Alle oude vertrouwde Studio Sport-gezichten kwamen voorbij. Jack van Gelder, Tom Egbers en Youri Mulder deelden hun mening over het elftal, de opstelling, de kansen en natuurlijk de keuzes van Van Basten. Eindelijk was het mement echt daar; onze jongens kwamen een voor een het veld op. Bij ons in het hotel was niet één oranje vlaggetje"Geen shirtjes, wuppies, welpies, petjes of vlaggen op de wangen. Er werd niet meegezongen met het volkslied en er werden geen pizza's en chips gegeten. Toch was de sfeer meer 'oranje' dan ik ooit in de kroeg in Nederland heb meegemaakt. Midden in de bergen van Zwitserland zat een clubje Nederlandse kijkers vol bewondering te kijken naar het ronduit goede voetbal dat ons elftal liet zien. Geboeid door het commentaar van Johan Cruijff. gefascineerd door het gezicht van Van Basten, onder de indruk van het spel van het Nederlands elftal. Het was het fluitje van de scheidsrechter dat mij vertelde dat de eerste 45 minuten erop zaten. Abmpt werd ik uit het stadion getrokken, terug op mijn stoel. Versuft keek ik om mij heen. Vanuit het grote raam tegenover zag de gigantische machtige bergen onbewegelijk staan. Het Europees Kampioenschap voetbal midden in de bergen, in één woord geweldig! 1 o Het Europees Kampioenschap voetbal. Voor een sportliefheb ber als ik toch wel hét sportieve hoogtepunt van dit jaar. De strijd om de beker door middel van een simpel potje voet bal doet mijn hart sneller kloppen. Onze jongens in hun oran je tenue op het veld. ik met een biertje en een pizzaatje voor de buis, het toppunt van neerlands trots. Euforisch was ik dan ook toen ik hoorde dat ik tijdens het EK in gastland van het spektakel, Zwitserland, zou zijn! Groter was daarna mijn teleurstelling toen ik me realiseerde dat het oude hotel waar ik heen zou gaan. in de afgelegen Alpen lag, en er in het hele gebouw nauwelijks een televisie aanwezig is, laat staan Nederlandse televisie... pagina 16 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 juni 2008 V. ixveei t NKs| ter j0( Jc tiet b« dag de bi '^oevvr de 10 P' haar Je Vo< Perfe Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - In Rotterdam werd op 17 juni de finale van de eerste editie van het Junior Urban Dance Concours gehouden. De stichting SKVR (kunst voor Rotterdammers) heeft eerder het Urban Dance Concours voor volwasse nen georganiseerd, dit jaar was er voor het eerst een junior editie, waaraan dansers tussen 12 en 17 mochten meedoen. Het concours bestond uit een voorronde en een finale, waarin de beste tien dansers tegen elkaar moesten strijden om de hoofdprijs; een dansstage in Frankrijk. Aan het concours deden drie leerlingen van de dansschool Taverna mee en twee van hen hebben de finale bereikt. Twee van de leerlingen van Taverna die meege daan hebben zijn Manoek en Silvie. Silvie behoor de tot de tien beste dansers en heeft dus op 17 juni aan de finale mee mogen doen. Ze zijn op het concours geattendeerd door Fabia van het Ta verna Dance team. "Fabia had van het concours gehoord en heeft toen in de les gevraagd of we hieraan mee wilden doen." Het concours werd ge houden in het World Music and Dance Centre in Rotterdam en het bestond uit voorrondes en een finale. Elke ronde bestond uit drie onderdelen; een eigen choreografie, een aangeleerde chore ografie en een freestyle ronde. In de voorrondes werden de dansers en danseressen in twee groe pen verdeeld en uiteindelijk gingen van elke groep de beste vijf dansers naar de finale. Een van deze dansers was dus Silvie, die het erg leuk vond om aan het concours mee te doen. "Het concours was heel leuk en ik heb er ook veel van geleerd. In het publiek zaten veel dansers, waardoor er een leuke sfeer was. Je werd door iedereen aangemoedigd en ze deden ook allemaal mee, waardoor het min der eng was om op te treden. Ik kreeg achteraf veel leuke reacties. Jammer genoeg heb ik uitein delijk niet gewonnen, maar daar had ik ook geen rekening mee gehouden. Ik was al heel blij om in de finale te staan. De winnaars waren allemaal jongens, dus dat was wel jammer voor de meisjes die meededen, maar ze waren wel heel goed en hebben terecht gewonnen." Ook Manoek vond het, ondanks dat ze niet in de finale stond, erg leuk om aan het concours mee te doen. "Het was best spannend om alleen te moeten dansen. Nor maal treden we in een groep op en dan val je niet zo op en ziet niet iedereen het als je een foutje maakt. Ik vond het een heel leuk concours en vol gend jaar gaan we weer meedoen." Waddinxveen - Stichting Vonk organiseert voor zaterdag 12 juli 'Gouwe Pop 2008'. Tijdens dit evenement komen verschillende vormen van jon- gerenactiviteiten bij elkaar zoals dans, rap, graffiti en film. Er zullen ook gratis hiphop workshops gegeven worden. Wil jij ook je eigen talenten laten zien met je band, dansgroep, rapgroep of een andere verrassende act? Neem dan contact op met 0182-614422 of schrijf je in via eloome® hotmail.com. Capelle aan den IJssel - In wijkcentrum Schollevaar, aan het Maria Dan- neelserf 20 vindt op donderdag 26 juni van 18.30 tot 19.30 uur de laatste Bollywood dansles vab dit seizoen plaats. Vanaf donderdag 4 september start stichting Vedj de lessen weer op. Voor meer informatie of opgeven: arie.vedj@gmail.com of 06-52576153 Silvie (links) en Manoek. oï Papendal/Waddinxveen B - Tijdens het NK zomerbiatlon hebben de Waddinxveense biatleten llonca Leijn, 17 jaar, en Tosca de Wit, 14 jaar, hun vorig jaar behaalde titel met succes verdedigd. Zomerbiatlon is een combinatie van hardlopen en schieten met een luchtgeweer. In de klasse van llonca moeten de biatleten vier ronden van één kilometer afleggen, na de eerste en de derde ronde moet er geschoten worden. In de klasse van Tosca ging de wedstrijd over drie ronden van één kilometer en moet er na de eerste en tweede ronde geschoten worden. Het schieten is een zeer belangrijk onderdeel aangezien voor elke schietfout een strafronde van 100 meter volgt. Dit kan per schietbeurt van vijf schoten op lopen tot 500 meter extra lopen. Zowel llonca als Tosca zijn wederom Nederlands Kampioen geworden in hun klasse. Uiteindelijk heeft het goede schieten de doorslag gegeven bij het behalen van deze titel. Er was zelfs dubbel succes, in het overall leeftijdsklassement, jongens en meisje bij elkaar, wisten beide atleten een tweede plaats te behalen. Het Nederlands Kampioenschap Zomerbiatlon is georganiseerd door de KNSA en werd gehouden op het sportcomplex Papendal van het NOC*NSF. Zowel llonca alsTosca studeren aan het Coenecoop college in Waddinxveen en worden door hun school in de gelegenheid gesteld het vele trainen te combineren met school.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 16