DERDE UIT-DE-KUNSTMARKT GROOT SUCCES GEMEENTEBESTUUR UIT PARTNERGEMEENTE OP BEZOEK ZOMER OP DE AKKER boskoop medische weekenddienst BEDRIJVENTOERNOOI TREKVOGELS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 25 juni 2008 pagina 21 Boskoop - Voor de derde keer organiseerde het Cultureel Platform Bos koop op zaterdag 21 juni de Uit-de-kunstmarkt. In het volop in bloei I staande rosarium tegenover het station opende wethouder Oosterwijk I s ochtends met de djembé spelers de kunstmarkt. Door M. Linthout Oosterwijk prees de inzet van de organisatie, waardoor het dit jaar weer lukte om de markt van de grond te krijgen. Ze wenste de deel nemers veel succes en ze gelooft in het concept: "Creativiteit, we heb ben het allemaal in ons. Geef het een kans". De Uit-de-kunstmarkt is de kleurrijkste markt van Boskoop. De gehele dag hebben vele Bos- koopse kunstenaars en verenigin gen hun werk gepresenteerd. Het aangename weer zorgde voor een gezellige toeloop gedurende de gehele dag, want het programma p door tot zes uur in de middag. Deelnemers De organisatie ging er terecht van uit dat de opkomst hoog zou zijn, zo'n veertig kramen waren nodig om kunstenaars en verenigingen onderdak te verlenen. Ook de bieb was aanwezig net als het Boom kwekerijmuseum. Op de markt was van alles te zien op het gebied van kunst en creativiteit: schilderen, beeldhouwen, keramiek, fotogra fie, sieraadontwerp en bloemschik kunst. Dick Onderwater van het Cultureel Platform benadrukt dat deze markt eigenlijk een open po dium is. "Er is ontzettend veel cul tuur in Boskoop, maar een beetje coördinatie kan geen kwaad. Con tact tussen kunstenaars kan leiden tot een kwaliteitsimpuls." Boskoop Creatief gaf natuurlijk acte de présence met het nieuwe programma van cursussen en work shops en gaf 's middags kinderen de kans zich creatief uit te leven. Marc van der Aa gaf een demon stratie ambachtelijk gieten van tin nen kunstvoorwerpen. Muziek liep als een rode draad door de dag heen. Na de djembéspelers van de opening werd het op het po dium bepaald niet stil. Harmonie Ex celsior speelde, er was een optreden van Gino en Karlijn en van trombo nekwartet Quatro. Voeg daarbij de aanwezigheid van kraampjes met hapjes en een drankje en het mooie weer: resultaat een geslaagde der de Uit de Kunstmarkt. Fietsenkijkdag Waddinxveen/Boskoop - De po litie van Waddinxveen/Boskoop houdt op zaterdag 28 juni 2008 een fietsenkijkdag. Van 10.00 tot 13.00 uur kan men terecht aan het politiebureau in Waddinxveen aan de Limaweg 35 om te kijken of hun verloren fiets daar staat gestald. Op deze locatie staan alle aangetroffen fietsen uit het werk gebied van het team Waddinx veen, waaronder ook Boskoop valt. Personen die net buiten het gebied hun fiets zijn kwijtgeraakt kunnen ook komen kijken. Het is belangrijk dat men kan aantonen dat er aangifte is gedaan van ver missing. De politie vraagt de aan giftes mee te nemen. Het is niet mogelijk om de fietsen die dag te kopen. Graffitispuiters aangehouden Boskoop - De politie heeft maan dagavond 16 juni twee Boskopers van 15 en 16 jaar aangehouden op verdenking van het aanbren gen van graffiti op het dak van een school aan de Kievitstraat. De politie kreeg de melding waarna een agent het dak opklom. De verdachten werden daar aange troffen en aangehouden. Er wer den vier verfbussen in beslagge nomen. volgt. Er zal onder meer een be zoek gebracht worden aan Flora Holland, aan een rozenkwekerij en aan het Zorgcentrum aan de Boezemlaan. Zaterdagmiddag sluit de gemeenteraad aan in het kader van hun jaarlijkse ge meentelijke fietstocht. Er wordt tevens een bezoek gebracht aan scoutingcentrum De Schouw en aan de Proeftuin. De VVV boot tocht staat ook nog op het pro gramma. In oktober reist een Boskoopse delegatie af naar de partnerge meente, om het jubileumjaar tijdens het jaarlijkse Korbisfest, ofwel oogstfeest, af te sluiten. In augustus vinden daar echter al de particuliere tuinkeuringen plaats, waaraan door Boskoop medewerking verleend zal wor den. Boskoop Chr.Ger.kerk 9.30 uur ds. J. Mar kus en 18.30 uur ds. A.P. van Lan- gevelde. De Stek 9.30 uur dr. R. de Reuver. Zijdekerk 9.30 ds. J.H. Langelaar en 18.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Dorpskerk 9.30 uur ds. J.M. de Klerk. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Dolf de Voogd van der Straaten. Ger. Gem. do 26 juni 19.30 uur ds. P. Mulder en zondag 29 juni 9.30 uur en 16.30 uur leesdienst. Evang. Gem. Pa- rousia 10.00 uur P. Rullmann. Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde 'ingen etc.: www.ghz.nl Boskoop - Midgetgolfver- eniging De Trekvogels or ganiseert voor woensdag 2 juli voor de derde keer een bedrijventoernooi. Twee jaar geleden werd een voorzichtige start gemaakt met 6 deelnemende teams, vorig jaar waren er 14 deel nemende teams en voor dit jaar hoopt de vereniging op een nog grotere deelname. De samenstelling van de teams staat vrij. Er wordt geen onderscheid gemaakt in heren-, dames- of ge mengde teams. De teams bestaan uit drie personen en er geldt een maximum inschrijving van twee teams per bedrijf. Er kunnen maxi maal 21 teams meedoen. Eer worden twee ronden gespeeld en op een aantal hindernissen wordt met wedstrijdballen gespeeld om het wedstrijdelement te verhogen. De kosten bedra gen 12,50 euro per team. Deelnemers wordt verzocht vóór 18.45 uur aanwezig te zijn op de midgetgolfbaan aan de Azalealaan 166. Baan open vanaf 18.00 uur. Voor meer informatie en aanmelden (tot 28 juni): Ed van Voskuilen, Voorofsche- weg 289, 2771 ML Boskoop, edvanvoskuilen@hetnet.nl of www.home.versatel.nl/ trekvogels. Boskoop - In het weekend van vrijdag 27 tot en met zondag 29 juni brengt het gemeen tebestuur van Bruchköbel, de partnergemeente van Boskoop, een bezoek aan Boskoop. Het bestuur reist in gezelschap van vertegenwoordigers van di verse plaatselijke verenigingen en uit het onderwijs aldaar. De Bruchköbeler delegatie staat on der leiding van de recent nieuw gekozen burgemeester Gunter Maibach, die dan ook voor de eerste keer deze gemeente be zoekt. Het bezoek staat in het teken van het 25-jarig officiële vriendschapsverdrag tussen de beide gemeenten. De gasten worden op vrijdag rond 14.30 uur in het gemeentehuis ontvangen, waarna een nadere kennismaking met de gemeente Boskoop - Alle juffen en meesters van De Akker lagen maandag 16 juni heerlijk aan het strandin de gang van de school. Ze smeer den zich in met zonnebrand en stuurden kinderen weg die in hun zon stonden. Ze leken niet van plan nog les te gaan geven die dag. Dit alles was de start van een twee weken durend project over zee en strand. Op dinsdag was er via inter net en met de webcam verbinding met Ecomare op Texel waardoor de leerlingen uit de groepen 6, 7 en 8 via het digitale schoolbord een rondleiding konden meemaken en ook zelf rechtstreeks vragen kon den stellen. In de onderbouw wa ren in alle klassen strandhoeken gemaakt waar de kinderen volop konden spelen, zoals zandkaste len bouwen, experimenteren met water en ontdekken dat schelpen de huisjes zijn van zeediertjes en dat zeewater heel zout is. Op woensdag konden de kinderen vis Strand en zee. proeven in het viskraampje dat de ouders bij de school hadden opge steld en mochten de kinderen van de onderbouw in hun zwemkle- ding strandspelletjes doen tijdens de gymlessen. Komende donder dag wordt het project afgesloten met een grote tenstoonstelling voor ouders en belangstellenden van alle werkstukken die de kinde ren de afgelopen periode gemaat hebben. veertig kramen waren nodig voor kunstenaars en verenigingen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 21